Hirdetés

2022. szeptember 30., péntek

Gyorskeresés

(#1) Lalikiraly

Lalikiraly
őstag
LOGOUT blog (1)

Én kíváncsian várom. A laminált kijelzőre néha azt mondják, hogy igen, néha nem. A hátlapi kamera jobb lesz elvileg. És persze a Type C a lényeges, meg az újabb kinézet.

Lalikirály nem szép ember, de gavallér! Uram, ön emberként van nyilvántartva? Ö nem. Húsos fagyi vagyok.

(#2) sanyijedi válasza Lalikiraly (#1) üzenetére

sanyijedi
senior tag

én is a Type C-re várok, ha érkezik akkor benevezek egyre

Samsung Galaxy S23 + Apple iPhone 14

(#3) Danipicur2

Danipicur2
kezdő

Én jelenleg a 8. generációt használom, a 9. Gen nem indokolta nálam a váltást (1 generáció között sose érte meg), de ez már tetszetősebb, de valszeg a 135 ezres ár inkább 160 ezer lesz az infláció miatt és jelenleg ha akarnék se tudnák benevezni egyre, még várok, mi jön ki majd utána, de akkor már iPad Air lesz szerintem :D

(#4) Harciszkunk

Harciszkunk
újonc

Miért fontos a type c megjelenése nektek? Komolyan kérdezem, laikuskent nekem mindegy h mivel töltöm, másolni meg airdropon keresztül szoktam. Azert erdekelne, hogy nalatok mit ad még hozzá.

(#5) worxland válasza Harciszkunk (#4) üzenetére

worxland
addikt

Eggyel kevesebb töltőmadzag az asztalon.
USB-C madzagaim sokkal kevésbé törnek nyakban, mint a Lightning.
Olcsóbb.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#6) nonsen5e válasza Harciszkunk (#4) üzenetére

nonsen5e
addikt

Minden más eszközöm type-c, egyedül az ipad miatt van egy gyári (botrányos minőségű) lightning kábelem. Egyszerűbb dolgom lenne type-c-vel, mert az úgyis van minden táskámban egy. Utóbbiból meg eleve egy tonna van aminek type-a pedig a másik vége, így tényleg egy kábel elég mindenhez.

Ezt különben tök jól elvagyok a tavalyi alap ipaddal, ebből csak a csatlakozó hiányozna. Kamera hidegen hagy, nem tablettel fotózom - sőt a mostani jobban is tetszik mert nem dudorodik ki és nem azon áll meg billeg az egész eszköz.

Akari Kamisato @ Lich -「今が最高」

(#7) Luck Dragon

5G + 4GB memóriát szeretném ha már meglenne . Akkor érdemes lesz váltanom.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8) Dare2Live válasza Danipicur2 (#3) üzenetére

Dare2Live
nagyúr

6-7 eszközhöz hasznalok typect. Ha vennék egy iPhonet +1madzag kene agy melle, taskaba....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) totron

totron
őstag

Vibre-e ál még? PWM ugyanúgy?

(#10) LosBlancosRM válasza totron (#9) üzenetére

LosBlancosRM
aktív tag

A vibrál szót keresed, vagy valami más ez a vibre-e ál? :Y

Iphone 13 Pro Max , Samsung Galaxy Note 9

(#11) totron válasza LosBlancosRM (#10) üzenetére

totron
őstag

Az -e csak így kerülhetett alkalmazásra. A PWM-ből egyértelmű. Érdemi válasz jöhet, bár sejtem.

(#12) szupermacs válasza worxland (#5) üzenetére

szupermacs
veterán

Nálunk mindenki lightningos, ha egy usb-c bekerülne, lehetne mindenhova venni egy újabb kábelt. Sokaknak ez fölösleges kör.

Steam: szupermacs // BattleTag: Szupermacs#2730 // Uplay: szupermacs // Origin: szupermacs // XLive: SleeplessWar

(#13) g@bo

g@bo
veterán

jójó. de mikor lesz itten a boltokban? debilfej.gif

addig meg kéne venni mini 6 ost, vagy várni erre...

(#14) Noukoum válasza szupermacs (#12) üzenetére

Noukoum
veterán

Nyilván a laptopot is lightningal töltik. :))

Várj tudom, nincs laptopjuk! :P

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#15) szupermacs válasza Noukoum (#14) üzenetére

szupermacs
veterán

Minden probléma meg van oldva, mert laptop.

Steam: szupermacs // BattleTag: Szupermacs#2730 // Uplay: szupermacs // Origin: szupermacs // XLive: SleeplessWar

(#16) pauliboy23

pauliboy23
senior tag

Nekem bejön ez a szögletes forma, elgondolkodtató.

(#17) janeszgol válasza Luck Dragon (#7) üzenetére

janeszgol
nagyúr

A 4 GB ram az tuti. Meg a cellular kap 5G-t is szerintem.

(#18) Luck Dragon válasza janeszgol (#17) üzenetére

Tavaly is ezt jósolták , még sem sikerült .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19) Héliosz

A type-C jó hír, kérdés fog-e ez a tényező extra felárat jelenteni... :D

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#20) bostone

bostone
addikt

Szintet léphetne az alap tárhely mérete is és a 120fps-nek manapság az alap adottságok közt lenne a helye.

(#21) janeszgol válasza Luck Dragon (#18) üzenetére

janeszgol
nagyúr

A 3 GB-os eszközöket lassan teljesen kiszórja a cég. 4 GB alatt már csak az i8/Plus, iXR, Se2020 maradt.

(#22) Luck Dragon válasza janeszgol (#21) üzenetére

Majd meglátjuk

(#23) Seep

Seep
aktív tag

Horizontalis nezetben stereo hangszoro lenne meg jo.

(#24) Lalikiraly válasza Harciszkunk (#4) üzenetére

Lalikiraly
őstag
LOGOUT blog (1)

Példanak okáért type c dokkoló, ami mashoz is jó lehet. A kevesebb fajta kábel és töltő. És még gyorsabb is nem is kicsit.

Lalikirály nem szép ember, de gavallér! Uram, ön emberként van nyilvántartva? Ö nem. Húsos fagyi vagyok.

(#25) #15138816 válasza Lalikiraly (#24) üzenetére

törölt tag

Bízom benne, hogy a Laliteszt csatornán (amit nagyon szeretek) lesz az első, magyar nyelvű teszt videó a 10. generációs iPadről… :)

(#26) fulop1sandob válasza Danipicur2 (#3) üzenetére

fulop1sandob
újonc

Miért kell lecserélni egy iPad 8ast?
….Mondjuk úgy 4-6év használatnál hamarabb?
Mi indokolja?
De tényleg totál kíváncsi vagyok rá!

Samsung Galaxy S22 128GB #WHT /  iPad (8th generation) Wi-Fi 128GB / HP Pavilion 14 (2019.) 10th i5 / Samsung UE55AU7102 / Xiaomi MI Watch /  Airpods 2nd /  Pencil

(#27) Lalikiraly

Lalikiraly
őstag
LOGOUT blog (1)

Jólenne. Hát filózok rajta, hogy megkéne venni. Kár hogy az új asztali rendszert csak az M1 esek támogatják. Köszi amúgy hogy szereted a csatornámat, de nem vagyok én profi vagy ilyesmi. Meg annyi időm sincs rá.

(#28) #15138816 válasza Lalikiraly (#27) üzenetére

törölt tag

Az iPad topikban írtad, hogy már a 9. generáció is tervben volt, de utána úgy döntöttél, hogy a Type-C miatt megvárod a 10-est… A laptop tesztvideók is jók lettek, szerintem iPad vonalon is remekül összehozod… :)

(#29) Lalikiraly válasza #15138816 (#28) üzenetére

Lalikiraly
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen rá voltam állva a 9-esre... Nem tudom mi legyen. Annyira jó lenen itthoni körülmények között egy pár napot ipaddel dolgozni ilyesmi. Sajna még nem mindenhol megoldott nekem a nagy külső monitor használata, ezért kell a noti. De még úgyis októbertől előbb úgysem lesz itthon kapható. Meglátjuk utána. Most egyelőre egy 14 es HP notim lesz, sok hurcolás miatt. De eddig eléggé bejön a 10 es ipad. Meglátjuk nem tudok jobbat.

És köszi, hogy tetszenek a videóim :)

(#30) #15138816 válasza Lalikiraly (#29) üzenetére

törölt tag

Az iPad topikos kommentjeidből gondolom, hogy a Google Driveból lementett képekkel és videókkal dolgozol gyakran. Ezekre abszolút alkalmas az iPad…sőt! Affinity Photo és Luma Fusion és szuperül dolgozhatsz vele, a Type C-n pedig a külső kijelző is könnyebben csatlakoztatható. Nekem a 9-es van, de van AirPlay 2-es tv-m és több app is támogatja azt, hogy lezárt iPad kijelző esetén is működjön. :)

(#31) hegedus001 válasza fulop1sandob (#26) üzenetére

hegedus001
tag

Pl a tárhely miatt. Nekem is csak emiatt fog menni. Sajnos tényleg kevés lett a 32 Gb. :(

(#32) Lalikiraly

Lalikiraly
őstag
LOGOUT blog (1)

Na ezt nem tudtam, hogy kikapcsolt képernyővel is lehetséges a dolog.
Amúgy a shiftscreen 4 es appot lestem hozzá, azzal teles képernyő lehetséges.

(#33) #15138816 válasza Lalikiraly (#32) üzenetére

törölt tag

Nem minden appnál, de nyilván egyre többen fogják támogatni a 16-os főverzió megjelenése után. A Luma Fusion előnézeti képét láthatod a monitoron/tv-n miközben vágsz az iPad-en pl. A kész anyagot bemásolod VLC-be és ha lezárod az iPadet, akkor nem szakad meg a lejátszás. Gyári fotók appnál sem. És mindkét esetben a kijelző képarányában látod a monitoron, nem 4:3-ban, és ez tök jó/hasznos. De ez csak 2 példa, mert sok appot még nem teszteltem ebben a formában, de a YouTubeon megtették jópáran…

(#34) fulop1sandob válasza hegedus001 (#31) üzenetére

fulop1sandob
újonc

Az más. Nekem a 128GB-os van.
Szerencsére előrelátó voltam.

Samsung Galaxy S22 128GB #WHT /  iPad (8th generation) Wi-Fi 128GB / HP Pavilion 14 (2019.) 10th i5 / Samsung UE55AU7102 / Xiaomi MI Watch /  Airpods 2nd /  Pencil

(#35) Lalikiraly

Lalikiraly
őstag
LOGOUT blog (1)

Hát ez nem semmi. Köszi az infót. Akkor így meglátom, ha karácsonyig összejönn itt is a monitor íróasztal ilyesmi, akkor a noti tényleg repül mostmár. De azért amikor megjelenik és valahol kipróbálható lesz azonnal megnézem. És ha olyan akkor komolyan elgondolkozok rajta. A videók készítésében a kamerája is a segítségemre lenne bőven.

(#36) #15138816 válasza Lalikiraly (#35) üzenetére

törölt tag

Monitorra kötni nem valószínű, hogy műszaki boltokban lesz lehetőség tesztelés céljából sem (szerintem), de amiket fentebb írtam, azok jelenleg is működnek, kamera pedig elől/hátul Full HD már a 9-esben is, és a Center Stage ultraszéles látószögű elől különösen hasznos….a videóvágásról Luma Fusion appal pedig (iPad + monitor kombóval) itt egy pár perces, magyar bemutató. 7:41-től 10:41-ig tart ez a fejezet. [link]

(#37) Luck Dragon válasza #15138816 (#36) üzenetére

Lenne egy kérdésem , iPad + monitor kombót milyen csatlakozással éritek el , hogy működjön ?

(#38) #15138816 válasza Luck Dragon (#37) üzenetére

törölt tag

USB-C-vel.

(#39) Luck Dragon válasza #15138816 (#38) üzenetére

Közben én is felfedeztem a dolgot, köszönöm . :R

(#40) #15138816 válasza Luck Dragon (#39) üzenetére

törölt tag

Szívesen.

(#41) Lalikiraly válasza #15138816 (#36) üzenetére

Lalikiraly
őstag
LOGOUT blog (1)

Persze ezeket tudom.
Nem baj, megvárós a tablet.

(#42) #15138816 válasza Lalikiraly (#41) üzenetére

törölt tag

A mondás viszont az iPadek esetében különösen igaz: “A jót könnyű megszokni!” ;)

Kívánom neked, hogy megjelenés után tudj is beszerezni egyet! (U.i.: és várom a tesztet róla október környékén mind a blogodon, mindpedig a YouTube csatornádon. :K

(#43) Lalikiraly válasza #15138816 (#42) üzenetére

Lalikiraly
őstag
LOGOUT blog (1)

Oké, most remélem lesz időm mert két videót is kéne csinálnom, meg cikket is írni. meg más cikk is sorban áll most. Szerencsére most a munkahelyen és az életemben sok minden jól rendeződött, így lesz időm mostanában. Nagyon szépen köszönöm a jókívánságaidat!!!

(#44) hegedus001 válasza Lalikiraly (#43) üzenetére

hegedus001
tag

Be tudod linkelni vagy el tudod küldeni (privátban) a csatornádat és az oldaladat. Kiváncsi lettem :)

[ Szerkesztve ]

(#45) #15138816 válasza Lalikiraly (#43) üzenetére

törölt tag

Ezek nagyon jó hírek! Örülök nekik! Elsők közt leszek mind az olvasók, mindpedig a nézők közt! :)

(#46) Lalikiraly válasza hegedus001 (#44) üzenetére

Lalikiraly
őstag
LOGOUT blog (1)

Bocs nem privát lett. :O

Na akkor a Youtube csatorna:

https://youtube.com/channel/UCX1vFLHQ_D6HvmwLO4V9pJQ

Itt a Logouton pedig:
https://logout.hu/bejegyzes/lalikiraly_2/az_osszes_cikkem_miota_a_logouton_vagyok.html

Ide mindig berakom a cikkeket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.