Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Pacsit ide aki szeptember 30-án vette! ;]

(#2) NomadND1 válasza kriszpontaz (#1) üzenetére


NomadND1
senior tag

Vasárnap ? :D
Egyébként meg gonosz. Nagyon gonosz :P
Ettől függetlenül lehet lesz pár "hát élnék az elállás jogával...." :D

(#3) Dragon3000 válasza NomadND1 (#2) üzenetére


Dragon3000
veterán

media markt meg társai vasárnap is nyitva vannak :D

(#4) Vicoo


Vicoo
senior tag

A PB notikhoz a két év is kevés .

(#5) Tikakukac


Tikakukac
titán

Remek. Akkor még 1 évig élvezhetik a tulajok, hogy gariban áll a gépük és nem a bontóban végzik. Remek hír.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#6) foxxmotor


foxxmotor
tag

Várható volt, miután az Acer-ek garanciája is meghosszabbodott.

(#7) blueMerle


blueMerle
veterán

Milyen egyszerű is ez nálunk Szlovákiában. Törvény kötelezi az eladót a min. 2 éves garanciaidőre. Slussz passz, nincs de meg ha és ilyen-olyan kiskapu, MINDEN elektronikai cuccra min. 2 év garanciaidőt köteles adni az eladó (ugyanúgy bútorokra, ruhákra, cipőkre, stb...).

(#8) sowi válasza Vicoo (#4) üzenetére


sowi
őstag

LOL, szakerto....

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#9) Tikakukac válasza sowi (#8) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet nem szakértő, de igaza van. A már necces Acer gépek még aljább verzióit kiadják PB gépnek. Ebből eddig még jót nem nagyon láttunk kisülni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10) sowi válasza Tikakukac (#9) üzenetére


sowi
őstag

valoszinuleg tobb PB es Acer gepet lattam mint ti ketten osszesen fogtok eletetek soran, ezert nem ertem miert vannak egybol leszarozva ezek a gepek, mire alapozva? lattatok par darabot amit elromlott? van fogalmatok egyaltalan rola, hogy az eladott mennyiseg hany szazaleka romlik el? ja, hogy nincs?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#11) Tikakukac válasza sowi (#10) üzenetére


Tikakukac
titán

Áhá, értem. Mert neked kiadta a gyár a hivatalos hibastatisztikát? Oszd meg kérlek. Elég sokan adnánk a fél karunkat egy ilyenért, nyisd fel a szemünket.
Amit biztosan tudok: többségében ratyi műanyagok, kijelzők, elbaltázott hűtés, pocsék billentyűzet és zéró merevítés a jellemző rájuk. Tisztelet a kivételnek.
Nekem mindegy mit gondolsz, ha nem lennének ezek a gépek, én sem tudnék miből előállítani egy kis plusz pénzt a szervizelésükkel és az Ebay is sokkal jobban pangana.
Ha te eddig beajánlottad a csoda PB gépet vicces garival 110k-ért miközben akadt Lifebook 5k-val többért, 3 év garival, rendes anyagokból, szoftveres háttérrel és zsanérokkal. Akkor szíved joga. De így eléggé feltűnő a hülyeség.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12) sowi válasza Tikakukac (#11) üzenetére


sowi
őstag

mivel latom, te sokkal nagyobb acer es PB szakerto vagy mint en es nyilvanvaloan hatalmas tapasztalatod van notebook szervizeles teren, igy legyen igazad ;)

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#13) Tikakukac válasza sowi (#12) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszönöm szépen, de legyen döntetlen. Nyilván te több ilyet szervizeltél, nekem meg bőven elég volt belőlük. Ha majd valamit leraktak az asztalra, akkor majd ők lesznek az ajánlott gépek, ez perpill nem teljesül, így továbbra is tűzzel-vassal írtjuk a műanyag-fényes csodákat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#14) stifi


stifi
senior tag

látom itt még mindig sokan viselnek "matt kijelzős" és "biznisz klassz" szemüveget :)
viszont én meg azt mondom, hogy 2 év garanciával ezek a PB gépek sem rosszabbak mondjuk egy MSI-nél vagy egy alsó kategóriás Acernél, Asusnál vagy Toshibánál.. akár tetszik akár nem, low end mindenhol van

eddig rá lehetett mondani hogy nem ajánlott az 1 év gar miatt. most két év van, örülni kéne neki hogy felvette itthon is a gyártó az EU-ban érvényes 2 éves fonalat.
de van olyan réteg, akiknek soha semmi sem jó. vagy a külföldi garancia a rossz, vagy a fényes kijelző, vagy a márka - az a lényeg hogy a mi berögzült véleményünk alapján valami rossz és kész.
csak a tapasztalat meg az ésszerűség hiányzik ezek mögül a vélemények mögül.

én inkább azokat a gyártókat féltem akik még mindig 1 évvel nyomulnak, mi lesz velük? (Lenovo Edge sorozat)

[ Szerkesztve ]

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#15) Tikakukac válasza stifi (#14) üzenetére


Tikakukac
titán

Random szoktunk bedobálni gépeket a Milyen notit vegyek topikban, mert épp olyan napunk van, és picit sem nézzük meg mit és mennyiért adnak. És mit rejt a burkolat. És valóban, tényleg érdemes megvenni mondjuk a belépő Asust, nem is a Lifebookot. A K53 nem is szériahibás úgy 3 fronton, elcseszett alaplap, burkolat repedés, és kitörős zsanérok. De végülis ez belefér, igaz, hát miylen alapon is nem ajánljuk.
Lehet nem egyetérteni azzal, amit mondunk, de nem viccből aggatjuk egy gépre, hogy ne. Akinek nem tetszik az menjen és vegyen amit akar, de utána ne jöjjön hőbörögni, hogy a gép throttlingol, nincs driver, meg kopik a festés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) stifi válasza Tikakukac (#15) üzenetére


stifi
senior tag

fel lehet állítani egy preferált sorrendet kategórián belül a modellekről, de nem a márkákról.
lehet azt mondani hogy 120k alatt a lifebook éri meg a legjobban és mondjuk az msi cr650 a legkevésbé ha a minőséget nézzük.
mégis sokan veszik és ajánlják például az inspiron 5110-est az nbd garancia miatt, pedig az sem egy űrtechnika, de ár/érték arányban kifejezetten jó vétel ha minden paramétert figyelembe veszel.

ugyanez igaz az összes gyártóra és modellre. van vásárlóközönsége mindegyiknek, mert kinek ez, kinek az fontos. szerintem ha valaki hezitál két azonos tudású és árú notebook között (legyen például lifebook és packard bell) akkor felesleges kardoskodni a lifebookért, mert egyáltalán nem biztos hogy jobb lesz neki. ugyanúgy elromolhat a fujitsu is, ez csak az esélyek latolgatása és statisztikai kérdés.

és ahogy megbeszéltük, senkinek nincs gyártói statisztika a kezében. így marad a tapasztalat és a garancia hossza, mint kiindulási pont. 2 év garral pedig egy PB is könnyebben gazdát talál. nem mindenkinek szívderítő látvány egy belépőszintű fujitsu, és sok embert ismerek aki tud vigyázni egy kevésbé tartós konstrukcióra.

én szeretem ha valaki ért a gépekhez, sokat is tudok tőletek tanulni. de kijelenteni egy gyártótól hogy summa hulladék, egyszerűen nem igaz.
a PB i5-ös, GT540-es szoftveres gépe 155k körül megáll 2 év garanciával. a következő hasonló tudású gép 200 körül kezdődik. 1 év garral még azt mondom adjunk le valamelyik paraméterből, de 2 évvel miért ne lenne jó választás? gyengébb minőség? olcsóbb is..

de nem akarok én ebbe mélyebben belemenni. én is thinkpad t420s gépet vettem magamnak, nem véletlenül. de az asszonynak timelinex-et ajánlottam 3 év sérüléses garanciával, mert neki az való.

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#17) SLYM válasza sowi (#10) üzenetére


SLYM
veterán

nekem sincsenek ilyen szempontból jó tapasztalataim a packard bell-el, de az tény, hogy a 3 szervíz 1 év alatt mind gyors és full ingyenes is volt. mind az ügyintézés, 5 perc beszéd telefonon, mind a szervízben töltött idő, 5 nap, példás. illetve a gépeik nagyon olcsók. egyébként is azt gondolom, hogy egy laptopot addig használjon az ember ameddig szól a garancia, utána adja el olcsón a hardveraprón annak akinek megéri vele foglalkozni ha elromlik rajta valami

[ Szerkesztve ]

(#18) Tikakukac válasza stifi (#16) üzenetére


Tikakukac
titán

Aki beajánlja az 5110-et, az már rossz ember nem lehet, de marha még igen. Az egyik leglegendásabb típus, touchpad és gari remek, ezen kívül ekkora fos gépet még nem rakott össze a magasságos, i5 és felette ráadásul olvadósan melegszik is. Remek gép, csak szanaszét pusztul a kasztni a gép körül, meg közben leolvad az egész 2X, de vegye aki akarja.

G580 Lenovo 130k, 2 év gari, 630M-el. Amit bőven kihajt egy B960 is. Akinek nagyobb kell, az veheti a nagytesót drágábban i5-el. Ha nem ismered a palettát, akkor valóban jó megoldás egy PB is, de így ez nettó bukta.

Aki ilyen feltételek mellett megveszi a Tecsós gépeket, tegye, nyugodtan. De egy full csilivili gépet nem fogunk továbbra sem beajánlani, ropogós műanyagokkal, gyenge hűtéssel, ha van jobb. Ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) crue válasza stifi (#14) üzenetére


crue
őstag

"viszont én meg azt mondom, hogy 2 év garanciával ezek a PB gépek sem rosszabbak mondjuk egy MSI-nél vagy egy alsó kategóriás Acernél, Asusnál vagy Toshibánál.. akár tetszik akár nem, low end mindenhol van"

Sikerült felsorolnod az összes legalja hulladékot, ezeknél tényleg nem lehetnek sokkal rosszabbak a PB gépek.

(#21) szkita


szkita
tag

http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/fn:termekek-osszehasonlitasa:samsung-np300e5z-s08hu-p79993351,asus-x54hr-so216d-p81931530,acer-aspire-5742g-384g75mn-p48035604,samsung-np300e5x-t01hu-p108602943,packard-bell-easynote-f4087-gn-475hg-p87376016/

Szerintetek kedves kozosseg, innen melyiket erdemes megvenni atlagos hasznalatra? Bocs, hogy ugy irok mintha maga Fekete Pako nyilatkozna... azert elore is koszi

(#22) stracker06 válasza Tikakukac (#18) üzenetére


stracker06
aktív tag

Sziasztok!

Én nem vagyok nagy szakértő, meg semmi ilyesmi, de van egy Packard Bell notebook-om már kb másfél éve. Nem csillogós - villogós, hanem matt fekete. (ha már akkora szakértő vagy, akkor tudhatnád, hogy ilyet is gyártottak/gyártanak).
Semmi bajom nincs/nem volt vele, működik rendesen, pedig hetente 2-szer végighurcolom fél Magyarországon, vonaton, metrón, buszon, hidegben, melegben. Működik rendesen. Természetesen nem mondom azt, hogy ez volt a "legbivalyabb" gép a világon amikor vettem, viszont az ár-érték aránya szerintem jó volt az akkori kínálatot tekintve és arra amire én használom, arra tökéletesen elég.
Szóval, semmi sem ment benne tönkre, a Seagate 500 gigás winchestert kivéve, ami a múlt héten állt meg valamilyen oknál fogva. (Mivel sajnos csak 1 év garancia volt a gépre, ezért így jártam---jó lett olna az a kettő.) Remélem, hogy senki sem fogja azt írogatni, hogy: "na, ugye!", mert azért érzékeljétek, hogy azt a vinyót nem a PB gyártotta, sőt, nem hinném, hogy bármivel több köze volt hozzá annál, hogy valaki megfogta és belecsavarozta a notiba. Egyébként azóta vettem bele egy másik merevlemezt (3 év garival) és megy tovább.
Ennyi! :))

SFm™

(#23) Redome86


Redome86
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
A frissen vett PB netbook gépemen MeeGo van. Ha én ráoperálok Windowst, azzal a garancia megmarad avagy elvész???
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hogy kell képernyőképet küldeni..." "Semmi baj. A billentyűzetet látod?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.