Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Írás olvasás stimmel csak az ára nem :U
Pedig már várom azt amikor "megéri cserélni"

...

(#2) PeppErKorN


PeppErKorN
tag

Nagyon jönnek az SSD-k. Mág pár tucat mérnökévnyi fejlesztés, nagyságrenddel nagyobb eladások és mindent visznek. Csak már ott tartanánk.

--K--N--R--

(#3) shteer válasza PeppErKorN (#2) üzenetére


shteer
titán

van aki már most is bevállalta és elégedetten használja :))

..szerintem jónak tűnik

(#4) old gray válasza shteer (#3) üzenetére


old gray
addikt

Ki tudja meddig? ;]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5) Dilikutya válasza old gray (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

A gyártó 10 évet szavatol az adatokra, a meghibásodás esélye pedig csak az alkatrészek minőségén múlik, mozgó nincs benne már. Szóval jó lesz ez, csak jöjjön minél előbb elfogadható áron.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) mephi666


mephi666
nagyúr

egy raid rendszer fogyaszt ilyenből annyit, mint egy sima vinyó :) ez a 2-3w szinte nevetségesen kicsi... és a sima vinyó is induláskor zabál nagyobbat, mert fel kell pörögnie, itt ilyenről sincs szó... laptopokba még ideálisabb lesz, mert kicsi, gyors és keveset eszik... csak terjedjen el jól és legyen megbízható/olcsó :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) 04ahgy válasza shteer (#3) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én egy 32GB-os MLC tulaja leszek ma, iPon jóvoltából. Már érdeklődve várom.

Elsőként laptopba lesz, mert keveset fogyaszt, könnyű és gyors. Ha beválik, akkor az asztaliba is megy egy, elégedett lesz vele a win. Mert akárhogy is nézem, gyorsabb, mint egy Raptor, nulla a hangja, és kisebb a fogyasztása. A seek-time-ról meg ne is beszéljünk.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8) shteer válasza old gray (#4) üzenetére


shteer
titán

gyááhááá... éreztem h betévedsz és beszósz :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#9) shteer válasza 04ahgy (#7) üzenetére


shteer
titán

szvsz asztaliba is érdemes :K kivéve ha van 2 raptorod raid0-ba :)

..szerintem jónak tűnik

(#10) Loha válasza mephi666 (#6) üzenetére


Loha
veterán

Pont a fogyasztással van itt egy komoly probléma, mert egy asztali gépben 5-10 W ide vagy oda sztem teljesen mindegy, viszont egy laptopban egyáltalán nem.
Ez az SSD meg semmivel sem rendelkezik jobb fogyasztási értékekkel mint egy 2,5"-os HDD, gyorsabb, de többször anyiba is kerül.

Hitachi 5K500 fogyasztási értékei ősszehasonlításként (gyári adat):

Startup (W, peak, max.) 5.0
Seek (W, avg.) 2.3
Read / Write (W, avg.) 1.9
Performance idle (W, avg.) 1.8
Active idle (W, avg.) 0.95
Low power idle (W, avg.) 0.7
Standby (W, avg.) 0.2
Sleep (W) 0.1

(#11) dkekesi válasza 04ahgy (#7) üzenetére


dkekesi
tag

Nekem 3 hónapja van ilyen és siralmasan lassú XP-vel. Pedig kikapcsoltam swap-et és mindent, amit csak lehetett. Érdeklődve várom a te tapasztalataidat. Hátha csak én baltáztam el valamit.

(#12) bteebi


bteebi
veterán

Szerintem ez az SSD kifejezetten korrekt - elég gyors, és az ára is rendben van (legalábbis relatíve ;) ). Egy ehhez hasonlóra szerintem fél éven belül beruházok - csak akkor már majd jobbat kapok olcsóbban :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) 04ahgy válasza dkekesi (#11) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Esetleg te az MLC verziót vetted? Mert az tudvalevően nem gyors. Az is lehet, hogy SATA kezelési gondok vannak a konkrét gépben, a konkrét SSD-vel.

Nekem egy ilyen Transcend 32GB-os SSD-t, mely SLC verziós volt, már nyílott alkamam látni működés közben. 140-170MB/s olvasás mellett a merevlemezek 12-16ms késleltetésének kétszázad résével, 0,1ms hozzáférési idővel rendelkezik.
Vistán az ablakok úgy ugráltak elő, mintha csak a tálcára letett munkafolyamatokat nyitogatnám fel. Engem meggyőzött.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#14) dkekesi válasza 04ahgy (#13) üzenetére


dkekesi
tag

Igen, MLC-s van. De te is azt írtad, hogy MLC-sed lesz.

(#15) 04ahgy válasza dkekesi (#14) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, de még nem volt, és változtattam az elképzelésemen, mert még nem volt semmilyen. SLC lesz, mert jobb...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.