Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Meglátjuk mekkora sikerrel.

Azt elérték, hogy szimpatikus lett a termék. Nem tucat.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) hito válasza Graphics (#1) üzenetére


hito
nagyúr

Ettől az átlátszó, manipulatív, egyértelműen az emberi egóra és butaságra épülő (nem lehet leemelni a polcról => nem kaphatja meg bárki => kiváltságos vagyok) marketingtől lett szimpatikus?

Hát nekem meg eddig volt szimpatikus.

Az első 100-zal kapcsolatos licit meg egyenesen disgusting.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3) pusszycat válasza hito (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hype marketing a neve. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) joey04 válasza hito (#2) üzenetére


joey04
titán

szerintem sem szimpatikus. inkább görcsös, túltolt, nevetséges, szánalmas.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) Graphics válasza hito (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az átlátszósága igen, a többi engem hidegen hagy
.
A termék érdekelt mindig is, sose a marketing rizsa.
Utóbbi hype, abban más márka erősebb.

De rosszul fogalmaztam ahhoz, hogy gumicsont legyen.

Igaz, azt írtam, hogy szimpatikus lett a termék, nem ide kellett volna ezt leírni....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Inarus


Inarus
addikt

A főoldali lead szövege 10/10 :R

(#7) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

És ezzel meg is van a mai adás témája.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#8) Shyciii válasza Graphics (#5) üzenetére


Shyciii
veterán

Most tényleg attól szimpatikus a termék, mert átlátszó a hátlapja?
Nuku innováció, kamu marketing, túltolt hype. Ez a Nothing.
Ha már innováció, vagy szimpatikus hozzáállás, akkor Fairphone, akik legalább szeretnének minél inkább zöldek lenni, az anyagok újrahasznosítását preferálják, modulos felépítés. Évekóta ők tudtak egyedól innovációt nyújtani.

[ Szerkesztve ]

(#9) Linkin1994 válasza Bog (#7) üzenetére


Linkin1994
senior tag

+778g+ lesz a processzor :))

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#10) hito válasza Graphics (#5) üzenetére


hito
nagyúr

Bocsánat, az átlátszót nem a hátlapra/telefonra gondoltam :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#11) janeszgol


janeszgol
félisten

Remélem lesz vagy 300 ezer ft. Hiszen olyan egyedi, különleges, egyedi és különleges embereknek. Kiváltságosoknak. A legeknek.
Átlátszó hátlap innováció. Egyedi iPhone kinézet. Világító led csövek.
Remélem valaki ráíratja a házát is az első darabokért.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Ilyen névvel minimum legyen mindkét oldalán kijelző és a túloldali kamera képei alapján játsszon kaméleont.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13) Dottore válasza hito (#2) üzenetére


Dottore
addikt

+1

(#14) Graphics válasza Shyciii (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem vagyunk egyformák. Nekem tetszik, ennyi. Ne akard megváltani a világot. De nem valószínű, hogy lesz.
Túl sok energiát ne fektessünk ebbe.

@hito: Tudom., Tudtam. ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) stingy2


stingy2
senior tag

Ez kb. egy középx@r telefon jól "megmarketingelve". Emlékszem, tavaly majdnem beleestem ebbe az egyediség baromságba a Pixel6-nál (itthon nem lehet kapni, meg Google, meg Tensor ugye) de 'hálisten annyira fogyott a motyó, hogy nem sikerült megvenni. Aztán jöttek a gondok, és áldottam a szerencsét. Akárki akármit mond, a telefon "lelke" a sw. arról meg semmi hír, csak nehogy ott boruljon be a csodás 'semmi. Mert a hw-t kis túlzással bárki összevásárolhatja, összeforraszthatja, de normális sw-t írni kevesen tudnak.

INTJ

(#16) Gerybut válasza Shyciii (#8) üzenetére


Gerybut
tag

Oké, de erre meg mondhatnánk, hogy te meg bedőlsz annak a "zöld" bullshitnek :N
Az is csak egy hype, amivel meg akarják lovagolni az így gondolkodók elméjét, pár év és kihalnak..

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#17) E.Kaufmann válasza Gerybut (#16) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

HA így lesz nem sokkal utána mi jövünk :U (emberiség)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18) Shyciii válasza Gerybut (#16) üzenetére


Shyciii
veterán

Mitől is bullshit? Bizonyítottan újrahasznosított anyagokat használnak. Nem úgy, mint Carl Pei hogy kinyomott egy szöveget a twiterre, hanem papírjuk van róla, a gyártásuk is ennek megfelelően lett kialakítva.
Az biztos, hogy soha nem lesz tucattermék, mert a hozzád hasonlók a valós, bizonyított gyártási folymatokra hazugságokat mondanak, de a nagy gyártók meghamisított sebességtesztjeinek, profi kamerával készített hazug kamerásképességeket meg valós eredménynek mondják. Most akkor ki is van megvezetve? :C

[ Szerkesztve ]

(#19) bollokcs80 válasza Bog (#7) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

A Semmi? Ha semmi sem lesz a téma, akkor adás sem lesz, vagy mi?! :D

Bocsánat, picit abszurd hangulatban vagyok. :) :R

B.Cs.

(#20) Gerybut válasza Shyciii (#18) üzenetére


Gerybut
tag

Nyilván nem fogok egy túlárazott középszart megvenni csak mert rá van sütve,hogy ZÖLD.
A zöld rendszámos tuflák X5 is annyira zöld, hogy elképesztő.
Ez egy hype, ettől semmi jót nem fogsz tenni a környezetért, de jó marketing ez tény...

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#21) sfefe válasza Gerybut (#20) üzenetére


sfefe
őstag

+1

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#22) Wallasz


Wallasz
kezdő

A Nothing és a Fairphone egyaránt parasztvakítás, de engem az utóbbi még jobban idegesít, utálom a zöld ájtatoskodást. Bőven elég lenne, ha minden gyártó Sony minőségben gyártana, garantálva a frissíthetőséget jó sokáig.

(#23) Graphics válasza Wallasz (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Fairphone pedig egy jó irány lenne. Minden gyártónak a szerelhetőség fele kéne tartania, csak az nem jó deal nekik..m

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Wallasz válasza Graphics (#23) üzenetére


Wallasz
kezdő

Elfelejted, hogy az emberek többsége NEM akar telefont szerelni, plusz nem is tud.

(#25) Noukoum válasza Wallasz (#22) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért tartunk ott ahol, mert a többség utálja, ellenzi, ignorálja, nem tud róla.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#26) Wallasz válasza Noukoum (#25) üzenetére


Wallasz
kezdő

Én az ésszerűség pártján állok, az olyan hájpokat, amik olyan üzleti érdekeket szolgálnak, melyek nem alkotnak közös metszetet az én érdekeimmel, valóban ignorálom, legyenek azok leöntve zöld, rózsaszín vagy bármilyen színnel. Egyébként vennék Fairphone-t esetleg... Ha nem 228 g lenne:)

[ Szerkesztve ]

(#27) Graphics válasza Wallasz (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem mondtam, hogy az emberek többségének.

De a könnyebb szerelhetőség szerintem jobb lenne.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) Wallasz válasza Graphics (#27) üzenetére


Wallasz
kezdő

A cserélhető akut és házilag cserélhető kijelző talán elég is lenne első körben. Most tört be a Redmim kijelzője. Megkérdeztem, 70 fontért cserélik. Akkor már kéne új akku, 40 font. Bevallom, inkább vettem 120 fontért egy vadiúj Redmit, újabb verziót. Pedig tényleg nem szívesen tettem. Ez Anglia. Itt nem lesz Fairphone.

(#29) Essentials


Essentials
aktív tag

Carl Pei a készülék bemutatóján. :C

https://youtu.be/1xhKPMWvxaI
( 2 perctől, ha nem akarod végignézni. )

A paliról leírtam a véleményem többször, persze ettől még lehet szimpi, és lehet jó a készüléke. Nekem eddig nem szimpi a cucc, az meg hogy valójában milyen, nyújt-e valami pluszt a bullshit-en túl is, majd kiderül később. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) gliskard


gliskard
senior tag

Marketing 5/5

DE, ami számomra kérdés: miben más a user szempontjából mint bármelyik másik Android telefon gyártó?
• saját Launcher és UI vagy pont a másik véglet és a prue google? – van mindegyik...
• egyedi készülék ház? – user-ek nagy része tokban tartja a telefonját...
• hosszú használhatóság, időtállóság? – 2-3 főverzió + biztonsági frissítést mások is adnak...

Az utolsó érdekes lehet – ha már Carl Pei az iPhone-hoz hasonlította – de ez erősen szembe megy a profittal. Android gyártóknál a telefon eladási árából kellene fedezni a support erőforrásokat is. Ehhez olyan készülék(ek) kellenek amiknél egy új főverzió vagy csak egy biztonsági frissítés minimális fejlesztői és tesztelői erőforrással korrekt minőségben megoldható – erre én nem nagyon tudok példát.

Apple esetében az eladott HW mellet a szolgáltatások is termelnek bevételt, ezért is megérni nekik a készülékek hosszú támogatása. Android platformon még a Samsung-nak sem sikerült ezt elérni...


[szerk] persze az is lehet, hogy szimplán a hype-re építették az egész üzleti tervet és közepesnél kicsit jobb, de árban vesenyképes telefonokra.
Alacsony költségek mellett, relatív kis darabszámmal is tudnak profitot realizálni a célcsoport pedig az a réteg akik már kiábrándultak a oneplus és más hasonló brand-ekből, de még nem váltanak iphone-ra. Ez akár életképes is lehet, de user szempontból nem egy nagy durranás...

[ Szerkesztve ]

(#31) M5Norbi válasza janeszgol (#11) üzenetére


M5Norbi
őstag

Hát ez kész :C ekkorát nevetni :DDD

Egyébként azt gondolom nem lesz rossz készülék de azért rajongással meg hype-al körülvenni túlzás.

De ez a marketing. Manapság meg ugye nem azzal próbálnak eladni egy szinte bármilyen használati tárgyat hogy "ez jó vagy szép vagy megbízható" hanem azzal hogy "egy életerzést veszel" vagy "ettől leszel menő vagy éppen sportos söt különleges (mert isten őrizzen attól hogy átlagember legyél hát akkor élni sem érdemes) " vagy "ezt élmény használni" és egyéb bullshit marketing lózungok.
És azért mi sem mutatja jobban az emberek elhülyülését hogy ezeket tömegek nyalják be.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#32) tybsen


tybsen
addikt

Mennyire bazári, hogy még villog is! :DDD

(#33) badacsony


badacsony
őstag

Erről a világító sarkú cipők ugrottak be:

:D

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#34) E.Kaufmann válasza badacsony (#33) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Annak legalább van értelme, a gyerekeket szórakoztatja a felnőtt verzió meg jelzi távolról: Vigyázat! Hülye közeledik! ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35) tocsa válasza Wallasz (#22) üzenetére


tocsa
senior tag

Az hol ajtatoskodas, hogy 10/10-es az iFix-it indexe es tudsz venni bele uj akkut 30 vagy uj kijelzot 70 euroert es sajat magad ki tudod cserelni? Az 'rvara nem eleg, hogy jo sokaig frissitheto (bar legtobben ezt sem erik el), mert sajnos neha eltorhet a kijelzo, vagy valami megserulhet. iPhone eseten sokszor ilyenkor jol feldughatod a 'ggedbe ha mar ket generacional regebbi, lenyuznak meg 1000+ euroval egy uj telefonert hogy arrol kodulj.

A zoldsegben nem is az alapanyagok a leglenyegesebbek, mert a 3 R prioritasi sorrendben 1. Reduce 2. Reuse 3. Recycle. Szoval fontosabb az ujrahasznalt anyagoknal, hogy ne kelljen a ket eves telefont kidobni a budos rohadt 'csaba csak azert mert a kutya leloki az asztalrol vagy a hulye gyereked bele ejti a wc-be. Ami igazan lenyeges az a javothatosag, hogy ilyenkor tok egyszeruen szet lehet szedni, kicserelni ami rossz es megy tovabb minden. Herotom van attol, hogy minden gyarto vakon koveti az idiota Apple baromsagait, mint pl az akku folosleges beleragasztasa, jack dugo elhagyasa (Louis Rosman-nak tobb videoja is van arrol, ahol reszletesen megcafolja, hogy ezek abszolute nem teszik a keszuleket vizallobba vagy strapa birobba. A beragasztas az csak arra jo hogy jol kibasszon a vasarloval, hogy meg egy akadalyt oda gorgessen ele, ha netalan arra vetemedne, hogy esetleg megprobalja cserelni az akkut ahelyett, hogy legombolnak rola meg 1000+ eurot).

A Fairphone az elo bizonyitek arra, hogy a mai telefonok 1/10-es javithatosaga az az igazi ajtatossag, egy ordas nagy szemfenyvesztes. Igenis lehet 10/10-es keszuleket gyartani, meg olcsobb is, mint amire szamitottam, foleg, hogy valoszinuleg joval alacsonyabb peldanyszamu mint a mai top mobilok amire az emberek anonizalnak. Meg az IP vizallosagon se sporoltak. Huha, esetleg 20 g-al nehezebb lett, azta mindenit neki.

Parameterekre a kozep mezonyben van. Ha valakinek csucs mobil kell viritasra arra tenyleg nem jo.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#36) joey04 válasza tocsa (#35) üzenetére


joey04
titán

Engem kicsit sem érdekel, hogy az ifixit (vagy egyéb oldal) szerint 10/10 vagy 1/10 :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) Pro Koryak válasza tocsa (#35) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Tehát ez azért jó telefon, mert visszatértek a 10 évvel ezelőtti megoldásokhoz. Éljen, valóban nagy újítás.
Ha annyira az újításra törekedne a Nászingfóne, akkor a formatervre is adtak volna, hogy valóban egyedi legyen, mert ez megint egy Iphone koppintás, ha tetszik, ha nem, csak egy röhejes, világítós átlátszó hátlappal.
Egy-két b.rom leírta a neten, ez hatalmas innováció, és lám mi lett belőle, mindenki hasra esik tőle.
Emiatt már azt is megengedi magának a cég, hogy licitre + meghívásos rendszerben adják el a sz.rt. Na így kell tovább hülyíteni az embereket. :C

[ Szerkesztve ]

(#38) hmb válasza Gerybut (#16) üzenetére


hmb
aktív tag

Évek óta piacon vannak,ráadásul könnyen szerelhető telefon, bárki kicserelheti az akksit,vagy ha új kamera modul jelenik meg hozzá.nekem következő telefonom ők lesznek

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#39) Shyciii válasza Gerybut (#20) üzenetére


Shyciii
veterán

Gerybut

megint tényről beszélsz, közben a saját f-szságaidat szajkózod. Mint mondtam megkapták az erre szakosodott ISO bizonyítványt, úgyhogy amit te ténynek állítasz be, az a te szegénységi bizonyítványod. A BMW X5 meg hogy jön ide? Azt mióta építik újrahasznosított alkatrészekből? Valami 8 éves kisgyerek vagy, hogy nem tudod a dolgokat megfelelő konszenzusba helyezni?

Wallasz

Nah egy újabb 8 éves, aki nincs tisztában a valósággal, csak fotelből okoskodik :D Olvass utána először (már ha tudsz olvasni), és utána mondd hogy parasztvakítás.

Bőven elég lenne, ha minden gyártó Sony minőségben gyártana, garantálva a frissíthetőséget jó sokáig.

Igen, ez nyilván nem környezetszennyező, hogyne.

Most tört be a Redmim kijelzője. Megkérdeztem, 70 fontért cserélik. Akkor már kéne új akku, 40 font. Bevallom, inkább vettem 120 fontért egy vadiúj Redmit, újabb verziót.

És ezzel a mondatoddal meg is döntötted az előbbi állításod, gratulálok. Lőttél magadnak egy szép nagy öngólt. Sokáig való támogatás, amit úgyse használsz ki, mert összetöröd, és vehetsz újat. Jesszusom milyen ostobák jönnek fórumozni, és az észt osztani :C

[ Szerkesztve ]

(#40) pusszycat válasza E.Kaufmann (#34) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Fene egye meg, mindig vágytam egy olyan cipőre... :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#41) Wallasz válasza Shyciii (#39) üzenetére


Wallasz
kezdő

Szerintem tanulj meg szöveget értelmezni. Sehol semmi ellentmondás.

(#42) E.Kaufmann válasza pusszycat (#40) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nyugi, én is :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#43) Richoo44


Richoo44
aktív tag

Ahogy fentebb már írták,ez is csak arra jó, hogy azt tudod majd mondani, enyém a 20. vagy hasonló :D , ennyi pénzért simán van értelmes alternatíva, ha valaki nem akar ilyen feltűnő, bohóc telót.
Richo

(#44) Fritz Teufel válasza gliskard (#30) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ez a vélemény kicsit alátámasztja azt amit írsz. A digitaltrends újságírója telepítette a Nothing OS bétát és elég lesújtó a véleménye. Íme az összegzése:

" Brands must promote minimalism, not dullness
While Nothing poses as a brand to help users dodge the relentless stream of digital distractions, it does not take a step in that direction. Instead, Nothing’s approach of stripping down options in Android feels unwelcoming and lackluster. If there’s one aspect in which Nothing succeeds, it is qualifying as unique; the first preview of Nothing OS is uniquely arid. The first draft lacks skill, maturity, and most importantly, enthusiasm for technology — and that is unquestionably dismal for a technology company.
For now, I will be driven by Austrian psychologist Victor Frankl’s famous and highly relatable quote — with some modifications for it to be gender-neutral and bette- suited for the modern times. “Everything can be taken from a [human] but one thing: The last of the human freedoms — to choose one’s attitude in any given set of circumstances, to choose one’s own way.” Nothing has chosen its way, and that’s what worries me. "

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#45) Felesbandi válasza Wallasz (#22) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Csak kivancsisagbol, mit jelent a Sony minoseg telok eseten? Regota nem hasznalok Sony telefont, az uj modellekkel nem igazan van tapasztalatom.

(#46) Felesbandi válasza hmb (#38) üzenetére


Felesbandi
senior tag

En szivesen valtottam volna rajuk, ha az eleje nem lenne full otromba (alul nagyobb kava + felul csepp alaku notch), kisebb lenne maga a keszulek es a kijelzo mogott lenne az ujjlenyomat olvaso. Kifezezetten orulnek vegre egy nem uveget imitalo muanyag hatlapu telonak, azt siman hordanam tok nelkul. Ruhellem az uveg hatlapot a mai mobilokon, de egyszeruen nincs mas opcio a kompetens keszulekek kozt.

(#47) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Megjött az invite, én vagyok a 2940. várólistás :D
De ha megosztom a meghívót, akkor felfelé jutok a listán, lol.

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#49) Linkin1994


Linkin1994
senior tag

Tényleg csak a" fanok" kapnak lehetőséget.
Még annó beregisztráltam erre a 13152. vagyok :DDD

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#50) Postas99


Postas99
senior tag

Nem azért az 5 fillérért.... de kia f@szom fogja meghívni az embert???????
A gyártó aki végig scanneli a webet email címekért, vagy megvásárol egy adatábzist és onnan fog spammelni?
Mert ugye egy nulláról építkező cégről beszélünk. Maradjunk abban hogy akik megvették a buds cuccot nem biztos hogy érdekli őket a telefon. Tehát ők lennének az alap ahonnan ki lehet indulni. Ez x mennyiség.... na de ha Lakatos Roméró szeretne egyet Karancslapujtőn vásárolni az hogy fog kuponhoz jutni???? Carl Pei majd ír neki, hogy dikkkmááán vegyééé egyet meghívlak?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.