Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bok92


bok92
addikt

Szabadalmakról én eddig 14 ezerről tudtam.Aztán már 17-et olvastam, most meg már 25 ezer? :Y :DDD De miért fizet hatszor többet a Google, még ha nem is sikerül az üzlet?

(#2) tjb007


tjb007
nagyúr

Legalább kapnak egy kis "zsebpénzt".
50-50% annak az esélye, hogy meghiúsul az egész főleg úgy, hogy kezdenek ezek a viták egyre jobban "eldurvulni".

(#3) Maxentius válasza tjb007 (#2) üzenetére


Maxentius
addikt

Tökösek h ebbe belemennek ilyen körülmények között is... hát igen, kellenek azok a szabadalmak, különben az epl-M$ páros megfojtogatja...

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#4) Cathfaern válasza bok92 (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Motorola részéről macera és presztízs veszteség ha meghiúsul. Mivel nagy a kockázata, hogy meg fog, ezért kell a nagyobb összeg, hogy megtámogassa a Google a Motorola vezetők döntését (azaz ellensúlyozza a meghiúsulás esetén fellépő veszteséget).

(#5) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Hát a moto legalább bebiztosítja magát.Elég nagy baklövés lenne h ha csak úgy belevágnának és a vége pofára esés lenne.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#6) doncortio


doncortio
senior tag

Szerintem a Google-nak jót tenne 8nem kicsit) a felvásárlás. Bár jótékony hatásait ránk nézve nem nagyon látom :(

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#7) Straw válasza bok92 (#1) üzenetére


Straw
senior tag

Megközelítőleg 17K szabadalom van bejegyezve és még kb 7500 van elbírálás alatt, itt valószínüleg az összesre gondolnak.

42

(#8) Hennet válasza doncortio (#6) üzenetére


Hennet
aktív tag

ki ez az emberszabású a képen? :Y

(újként akartam,csak nem jött össze :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#9) guest666


guest666
aktív tag

Azért Apple meg M$ vezetők kicsit most gondban vannak szerintem... Sokat perelnek aztán a végén visszanyal a fagyi. A Motorolát rá akarták bírni, hogy gyártson WP7-et is különben szabadalmi per lesz, de aztán nem lett....

(#10) Blyan válasza Hennet (#8) üzenetére


Blyan
félisten

Látom, jártas vagy a mobilkommunikáció világában. :)

[link]

(#9) guest666

Nem rá akarták bírni, a hírek szerint meg akarta venni az MS, de mivel őket a harvdveroldal nem érdekelte, a Moto a Gugli ajánlatát fogadta el.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#11) doncortio válasza Hennet (#8) üzenetére


doncortio
senior tag

ja, mondjuk elég kajla szerencsétlen :D

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#12) Stevee83


Stevee83
aktív tag

Ebből még jó is sülhet ki, várjuk meg a végét, már így is elérték hogy a Tab 10.1 ne jelenjen meg Európa nagy részén, ideje lenne a Google.nak rendesen felvenni a kesztyüt és visszacsapni. Mert ez a szánalom netovábbja, hogy ahelyett hogy kitalálunk valami újat, valami innovatívat inkább perelgetünk!

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#13) galacskov


galacskov
csendes tag

Én drukkolok nagyon a felvásárlás sikerének! :C Annak tükrében, hogy az Apple is rendelkezik hasonló szintű bázissal, elvégre maga gyártja a készülékeit, kötve hiszem, hogy jogosan megakadályozható lenne a dolog. Persze nyilván a riválisok mindent be fognak vetni a lobbizásban, de remélem a jó győzedelmeskedik. Na jó, nyilván a Google sem jótékonysági szervezet, tudom én, de az üzleti modelljük sokkal fogyasztóbarátabb, mint a látványosan kapzsi almásoknak meg ms-nek.

(#14) Blyan válasza galacskov (#13) üzenetére


Blyan
félisten

Mit csinál az Apple?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#15) Stevee83 válasza galacskov (#13) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Úgye csak vicc akart lenni? :D :DD Az apple szifonjának 25%-át a samsung állítja elő :D Az OS-en kivül szerintem kb semmit nem csínál :D na jó meg a marketing és support!

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#16) tDr1v3r válasza Stevee83 (#12) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"Mert ez a szánalom netovábbja, hogy ahelyett hogy kitalálunk valami újat, valami innovatívat inkább perelgetünk!"

Ja, mintha az Android annyira imnovatívabb lenne, és köze is lenne a GTab kitiltásához... :))

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17) bok92 válasza Cathfaern (#4) üzenetére


bok92
addikt

Kösz, így már érthető! :K

Straw: Igen, akkor ez az összesített adat lehet... :D

(#18) Stevee83 válasza tDr1v3r (#16) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Igen ez jogos de nem áll neki perelgetni. Vagy ez lesz az új módi, ha már újat nem tudunk kitalálni akkor perelgetünk? Én nem védem egyiket se de ez nevetséges, mondjuk az elk*rt amerikai jogrendszer megteremti ehhez a talajt. Mindenkit, mindenért beperelhetsz, és még a fakockát is levédetheted. Európában igen csak megszívnák!

Amerika nem csak a határtalan lehetőségek, hanem a határtalan hülyeség hazája is! :D

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#19) Taki30 válasza galacskov (#13) üzenetére


Taki30
tag

Szerintem megérezzük mi azt,ha ez sikerrel zárul.Lesz egy kis ár növekedés.Egy kis szabvány változás,esetleg formaterv változás,de csoda nem lesz.Egyik sem fogja megütni az Apple színvonalát.Egyébként is nehezen összehasonlíthatóak.

(#20) Taki30 válasza Stevee83 (#18) üzenetére


Taki30
tag

Miért?Ha a te sikeredet a "piacon" valaki a te ötleteiddel és a rólad való másolással akarná rontani/csökkenteni.Te nem élnél a "jogi úttal"?Az Apple tudtommal nem a Vöröskereszt. Miért fáj az a felhasználóknak ha egy cég pereskedik.Akár unszimpatikusan is.Én azért merem remélni,hogy nem a felhasználó issza meg a levét.Ha így lesz max. telefont váltok.
Szerencsére azért van fontosabb dolog is az életben mint,hogy milyen mobilt használok.

Ez kezd kissé olyan lenni,mint a környezetvédők az atomosokkal szemben.Örökös harc.De azért áramot szívesen "fogyaszt" a környezetvédő is.

[ Szerkesztve ]

(#21) rep3at válasza Taki30 (#19) üzenetére


rep3at
őstag

Ezzel egyet tudok érteni.

Forward thinking. كرر

(#22) Depression válasza Taki30 (#20) üzenetére


Depression
veterán

Azért fáj, mert eddig akárhány pert/szabadalmat olvastunk az almától, mindig valami triviális dolog volt, vagy hülyeség.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#23) janos68 válasza Taki30 (#20) üzenetére


janos68
aktív tag

Akkor csap át unszimpátiába, amikor olyan dolgokért is perel, ami túlmegy a józan ész határain. Például hasonlít a külalakban egy másik cég terméke az övéhez.

(#24) Picco válasza tDr1v3r (#16) üzenetére


Picco
addikt

mindegyik!!! gyarto masol egymasrol ha szigoru ertelemben nezzuk. 1-1 alkalommal jogosnak is tunik a perek targya. de pl epl-galaxy tab per mar (rossz)vicc kategoria.
folosleges egyik-masik gyartot szidni, mondom ezt ugy h az en szivem is a droidhoz huz, de ha epl nem lenne ennyire durvan tularazva, akkor siman lehet h most nem doridos telom lenne, vagy a kovetkezo nem az lenne. :K

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#25) Taki30 válasza janos68 (#23) üzenetére


Taki30
tag

Ez jobban bele gondolva tényleg nem tűnik ésszerűnek.De kérdem én,ha van rá erőforrása(anyagi,emberi, stb.),miért ne tegye.Azért mert elveszti azon "vevőit",akik számára ez unszimpatikus.Cserébe megnyeri azoknak a szimpátiáját akiknek bejön az ha egy cég kiáll a terméke mellett,még ha az nem is tűnik ésszerűnek.Engem hidegen hagy.
Viszont az érdekes lenne,hogy, ha ennél nagyobb hasonlóság lenne a rivális cégek készülékei között,mert akkor tök mindegy lenne,hogy melyik cég termékét vesszük meg.Majd idővel csak az árazás lesz a döntő vajon?

[ Szerkesztve ]

(#26) zsirfecske válasza Straw (#7) üzenetére


zsirfecske
addikt

aha, tegnap még 10 000 + 7500 volt....

(#27) doncortio válasza zsirfecske (#26) üzenetére


doncortio
senior tag

Szerintem a Motorola se tudja mennyi szabványa van :DDD

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#28) Stevee83 válasza Taki30 (#20) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Ez szerintem nem teljesen így működik. Ahogy a mondás tartja csak a jó dolgokat másolják, de ha már a másolásnál tartunk, hány Kínai cég másolja az egész világot? Nem elég valamit másolni, valamit le is kell tenni az asztalra.Én hiába állok neki a sufniban szifont gyártani ha az életben nem lesz olyan mint az eredeti. A vásárló úgyis eldönti melyik kell neki. De mondok egy élő példát. Fotózással foglalkozom és van olyan, hogy van egy ötletem, amit megcsinálok. Jól sikerül, erre 1-2 kollégának tetszik és ők is megvalósítják, a saját "kreativitásukat" szerint. Akkor most nekem is el kéne kezdenem perelni, mert akár honnét nézzük az én ötletem volt. Nem ehelyett megnézem nekik hogy jött össze és ösztönzőleg hat rám, illetve megpróbálom még jobban megcsinálni vagy kitalálok valami újat. Jó persze ez elég sarkított példa (itt nincsenek szabadalmak, stb.) de a lényeg próbáltam érzékeltetni. De itt az egésznek az az alapja hogy amerikában mindent le lehet védetni, és mindenkit, mindenért be lehet perelni. X*rul van megalkotva a rendszer. Meglátjuk mi lesz a vége és remélem nem mi felhasználok isszuk meg a levét az egészenek. És nekem se az a fontos hogy milyen telefonom van átlag 2-3 évente cserélek telefont.

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#29) Taki30 válasza Stevee83 (#28) üzenetére


Taki30
tag

Azt kell,hogy írjam,hogy a te hozzá állásod teljesen szimpatikus,de ha te esetleg pereskedésbe kezdenél,mert úgy gondolod,hogy ez a te imázsodon nem ront és a büdzsédbe meg belefér,akkor is szerintem a vevő,vagy az érdeklődő(hívjuk ahogy akarjuk)azt a képet fogja választani szerintem amelyik a szívéhez,vagy a pénztárcájához közelebb áll.Vagy bármi más alapján döntsön is csodálkoznék,ha valaki egyszer azt mondaná magában:Tettszik ez a termék,jókat olvastam róla az ára is kifizethető,de nekem nem tettszik a cég versenytársaihoz való hozzá állása, ezért inkább nem veszem meg a terméket.
Szerintem az üzleti életben aki humánusan próbál eljárni,vesztésre van ítélve manapság,mert a többség csak a nyereséget tartja szem előtt.A korrektség egyre másodlagosabb.
Ezért mondom én laikusan azt,hogy a termék és a felhasználó között dőlnek el a dolgok.

(#30) Stevee83 válasza Taki30 (#29) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Értem mire akarsz kijukadni :D De szerintem a lényeg lényegének a lényege :D :DD Hogy úgyis a vásárló dönt és hogy azt mi alapján teszi nem nagyon tudod befolyásolni (na jó persze marketing eszközökkel és egyebekkel lehet bizonyos írányba terelgetni) de az utolsószó úgyis a vásárlóé. És az igényes vásárló megtalálja az igényes terméket. Én pl nem reklámozom magam (főleg mivel nem hivatás szinten űzöm egyenlőre ) de mégis megtalálnak a felkérések :D Ha olyat raksz le az asztalra ami minőség akkor meglesz a célközönséged. Mert lehet menni minőségre (azt el lehet adni drágán/drágábban) vagy a mennyiségre (ami rohadt olcsó lesz emiatt többen megveszik) csak tudni kell ki melyik oldalon áll. Ezért nem szólom le teljesen az almát. Mert a minőségre nem nagyon lehet panasz. De ennek ellenére én mégsem vennék max ha a jelenlegi ár fele lenne. :D.

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#31) helixP válasza Blyan (#10) üzenetére


helixP
nagyúr

Ráadásul elég primitív is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.