Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

"ha viszont a hátlapi védőüveg betörik, vagy a kijelzőn (és garancián) túl bármit cserélni kell, az EU-ban ennek nem kevesebb, mint 641,3 euró az ára (208 ezer forint), ha a júzer nem fizet elő az AppleCare+ szolgáltatásra (ez 229 euróba, azaz 74 ezer forintba kerül az OLED iPhone-ok esetében, ahol elérhető)."

Őőőő, hát ez masszív lehúzás? Vagy valami stratégia része?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) moleculez


moleculez
veterán

Ez nem a legméretesebb iPhone, csak a kijelzője nagy. De az nagyon. Hiába akkora mint külsőre, mint egy 7/8 plus, most tényleg saröktól sarokig el kell érni néha. Szerenencsére ritkán. Drága a csere, de vegyük figyelembe, hogy nem egy szokványos panel, nagy, AMOLED, plusz 3d touch, szerintem a teló legdrágább alkatrésze.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3) troviko


troviko
senior tag

"pottyantós videók"... :C :)) :DD
Igen, az Apple-ről nekem is sokszor a "pottyantós" jut az eszembe. Amúgy vicces is lett volna ha a rozsdamentes acél meghajlik.
Ami a zafír kamera lencsét illeti, az Apple nem igazi zafírt használ (ahogy a videókon is kiderül), hanem a kész zafír egy a gyártásban nem végigvitt verzióját, egy amolyan "elő zafírt". Ez kevéssé ellenálló a karcoknak, de az optikai tulajdonságait illetően még mindig ráver az üvegre.

Jó nagy lenyúlás ez a telefon, de valóban nem véletlenül a legprofitábilisabb cég a világon. Iparilag nyírják a "hívőket".

https://www.oldtech.hu/

(#4) tuki2200 válasza moleculez (#2) üzenetére


tuki2200
senior tag

Az amoled annyira nem szokvanyos, hogy mar a 2008-as Nokia N85-os telefonomban is az volt, meg azota kb mar minden felsokategorias telefonban... csak az apple fedezte fel most :DDD

640€ egy kijelzo csere... csokkeno eladasok mellett is folyamatosan novelni tudjak a profitot, tehat olcsobb keszulekeket adnak dragabban, es a fanboyok meg tapsolnak is hozza. Ez azert elismeresre melto

[ Szerkesztve ]

(#5) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Elég erős a cucc. Jól bírta. Meg is kérik az árát...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Jók lettek, de szokás szerint borzalmasan túlárazottak! Ha azt nézem, hogy 3 darab G7-et is vehetek egy jobb iPhone áráért... -és az sem sokkal sérülékenyebb. Mondjuk jó, hogy vannak, akik megveszik, ez (is) viszi előre a világot. :)

(#7) joey04


joey04
titán

A hátlap cseréje nem azért drága, mert arany áron méri az üveget az Apple. Mert látom, már volt aki vitte volna a topikot ebbe az irányba megint, hogy szar szemét lehúzós Apple. [link]

Bár tökmindegy, úgyis elviszik. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) kovbandi82 válasza joey04 (#7) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Mindegy, úgyis elviszik. Szögezzük le az elején, hogy minden kínai androidos gyártó egyedi, kimondottan csak rá formatervet használ, rendszerük felülete messziről megismerhető és semmire másra nem hasonlító, akkumulátora soha nem merül le, ha igen, 5 perc alatt 100%-ra feltölthető, mind kamerában, mind processzorban előremutató példa.
Az IOS nem való semmire, egy bughalmaz.
Vagyis ....... gyártó terméke sokkal jobb ennél. A pontozott rész kitöltendő ki mire akarja.
Na és ezek után kérem ezeket hanyagolni és hagyni minket üres fejű zombikat beszélgetni a témáról.

[ Szerkesztve ]

(#9) #16820480 válasza tuki2200 (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

És akkor ehhez vegyük hozzá, hogy az USA-ban a vámosokkal lefoglaltatják és megsemmisítik a nem általuk rendelt Apple alkatrészeket, nehogy rajtuk kívül más is tudja szervizelni a telefonokat/tableteket.

(#10) HarleyCustom válasza Fred23 (#6) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ez is viszi előre a világot?
Persze...
De hova vezet mindez? Hova előre?
:D

Csak költői kérdés volt.... :D
Nem akarom ebbe az irányba elvinni a dumcsit.

Mindenesetre ha sikerül, nekem is lesz egy ilyen kütyüm.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#11) tuki2200 válasza joey04 (#7) üzenetére


tuki2200
senior tag

Ez most komoly? Hogyan hozhatnak ilyen mernoki donteseket, amikor a hatlapot ÜVEGBŐL csinaljak? Ez egy hasznalati targy konyorgom... Mintha a BMW kartonpapirbol csinalna a lokharitojat, amit ha megkarcolsz teljes motor csere kell melle... ez egy vicc

[ Szerkesztve ]

(#12) Csapoati válasza joey04 (#7) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem tapsoljuk meg őket, hogy ilyen kiválóan, könnyen és olcsón szerelhető megoldást választottak. Hisz ez a vásárlók érdeke is. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) joey04 válasza tuki2200 (#4) üzenetére


joey04
titán

nem csökkentek az eladások, valamit nagyon benéztél. növekedtek. az iPhone átlagára is nőtt, de nem olcsóbb készülékeket adnak drágábban, hanem a drágábbakat vitték jobban. Most is van 450-1450 dollár között 7 modell. Lehet választani. Ha emelkedik az átlagár, akkor az azt jelenti, hogy a drágább modelleket jobban veszik. Ennyi. Értelmezd az adatokat és a számokat, mielőtt ilyen téves következtetéseket vonsz le. mondjuk ehhez valós adatokat kéne nézned, nem is tudom honnan jött a csökkenés...

12: tapsold ha akarod, szerintem nem kell ezért tapsolni, ahogy rögtön szar almázni sem, ameddig nem ismeri az ember a tényeket.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) whatwhatwhat válasza joey04 (#7) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Mégis milyen gyártó az, ami úgy tervezi meg az 1000+ dollárba kerülő készülékét, hogy ha betörik az ÜVEG hátlap, akkor sok más alkatrészt is cserélni kell?! Ha engem kérdezel így még rosszabb a helyzet, mert nem csak lehúzósak, hanem még hülyék is! De mindentől eltekintve, miért vígasztalna ez bárkit is, ha egyszer olyan alkatrészek cseréjéért is fizetnek, amiknek amúgy semmi bajuk nem volt?

Nem akarok nagyon iSheep-ezni, de annyira utálom ezt a mentalitást, hogy bármit csinál ez a bizonyos gyártó, bármennyi pénzzel húzza le az embereket, valahogy mindig megpróbálják megmagyarázni a fanok, hogy miért is olyan jó dolog ez... :W

(#15) Wesder válasza kovbandi82 (#8) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt most kicsit túltoltad. Szögegyszerű a módszer. Ha nem eteted éhenhal.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16) .Szaki. válasza tuki2200 (#11) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nem, a BMW lökhárítójában végülis csak a ködlámpa, az első radarok tömkelege és mivel egyben van a hűtőráccsal, abban pedig a távolságtartó tempomatnak az érzékelője van biztosan baromi egyszerű és költséghatékony lökhárítót cserélni és persze egy kétperces procedúra. Ja és mivel a BMW-ről beszélünk, ami egy prémium márka gondolom ingyen és bérmentve ki is cserélik azért, mert a gazdája képtelen volt a belvárosban megfelelően parkolni és meghúzta az elejét. Rég nem az E46 korában élünk.

Egyébként baromi egyszerű a megoldás, nem kell dobálni a telefont. Aki meg tudja, hogy nem tud vigyázni a cuccaira, mert kétbalkezes vegyen műanyaghátlapos telefont, vagy tegyen félre pár ezer Forintot arra, hogy vegyen rá egy normális tokot, de csodálkoznék rajta ha nem lehetne rendes edzett üvegfóliát venni a telefon hátlapjára. Ez minden üveghátlapos telefonra igaz, nem csak az iPhone-ra.

Nem mellesleg elég jól vizsgázott ezen a teszten a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#17) Fred23 válasza HarleyCustom (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Támogatod a technológiai fejlődést, és én ezt tisztelni is tudom. Így ülünk majd űrhajókra, így hódítunk meg új bolygókat, és így érünk el egyre jobb életminőséget!

[ Szerkesztve ]

(#18) Csapoati válasza joey04 (#13) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én csak ezt tartom túlzásnak, nem szar Apple-öztem. Persze brutálisan túlárazott a cucc, de amíg ennyiért is veszik, hülyék lennének olcsóbban adni. Ettől függetlenül ritka hitvány munka ez a hátlap téma.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#19) tuki2200 válasza .Szaki. (#16) üzenetére


tuki2200
senior tag

Tekintve, hogy a lokharitobol minden alkatreszt kiveszel es beteszel az ujjba, nem keletkezik pluszkoltseged, csak a lokharito. Ezzel foglalkozom, hidd el nekem. :) Ez ennel telefonnal nem igaz, vagy, ha igen akkor 600$ egy uveglap az Apple-nel.

Egyebkent mint irtam az iPhone topicba, ez egy jo telefon, de ezek a szervizelesi arak es a hozza allas az Apple reszerol rohej kategoriaban mennek, koszonom, hogy alatamasztjatok Joey-val, hogy a fanboyok meg a rossz tervezesnek is tapsolnak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) zolko74


zolko74
tag

Akinek van 500 ezre egy telefonra, annak van 208 ezre is egy javításra. És itt most tekintsünk el a hitelre félmilliós telefont vásárlóktól...

(#21) noro79


noro79
tag

IOS 12 bemutató miért nincs? Androidról már megjelenés előtt/ után írtak...

(#22) .Szaki. válasza tuki2200 (#19) üzenetére


.Szaki.
addikt

"Tekintve, hogy a lokharitobol minden alkatreszt kiveszel es beteszel az ujjba"

Feltéve ha nem sérült...:)

Ha fanboy lennék, akkor nem egy 5S-t használnék, hanem már előrendeltem volna egy Xs-re. ;) Közel sem vagyok elfogult a márkával, ahogyan az előző hsz-ben is írtam, én úgy gondolom, hogy ha valaki vesz egy olyan telefont, ami kényes és kiadott érte többszázezer Forintot, legyen az iPhone, Samsung, Huawei, Honor, akármi, akkor azért feltételezi az ember, hogy vagy vigyáz rá, vagy pedig ha tudja, hogy béna, akkor biztosítja neki a megfelelő védelmet. Egyszer nekem is kiesett az ingzsebemből a telefon a konyhakőre, a sarkára esett és minimálisan be is horpadt. Nem igazán látszik, de mivel tudom, hogy ott van, persze hogy kiszúrom..Anyáztam volna az Apple-t, hogy milyen szemetek, hogy leesett a konyhakőre és megsérült? Ugyanez igaz a BMW-re is, nem a BMW-t kell okolni ha az illető nem tud parkolni. Remélem így már érthetőbb a dolog.

(#23) tuki2200 válasza .Szaki. (#22) üzenetére


tuki2200
senior tag

Ne vidd el egy pelda reven masik iranyba, ha az UVEG hatlap megreped es ezaltal cserelni kell a TELJES HAZAT mindent, a telefon aranak 50%-ert szerinted egy jo mernoki dontes? Egy olyan tervezes eredmenye ami felhasznalo barat? Mert erre valahogy nem sikerult reagalnod.. Nem attol fanboy valaki, hogy mindig megvesz minden ujdonsagot, hanem, hogy kritika nelkul, feltetlen elfogad mindent...

[ Szerkesztve ]

(#24) Wesder válasza tuki2200 (#23) üzenetére


Wesder
félisten

Tételezzük fel, hogy csak így tudtàk megoldani, akkor is lehúzàs?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#25) borand válasza joey04 (#7) üzenetére


borand
aktív tag

Mi az, hogy a hátlap törésévle sok alkatrészt kell cserélni?? Max kiszerelni. De akkor se legyen már egy hátlapi üveg csere 200 ezer. :N

(#26) Graphics válasza joey04 (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, nem akartam elvinni, pusztán nem értem, miért "kerül ennyibe" és miért olcsóbb, ha "előre kifizeted".

Azért ezt be kell látni, hogy jól megtervezett zsenimunka, hogy pont mindent ki kell cserélni a hátlappal együtt. Ehhez maximálisan csak gratulálni tudok. Az tény, elejteni nem szabad, a többi tényleg zseni.

Ez azért megoldható lenne ,hogy az alkatrészek átszerelhetőek. És akkor az összes komponens kuka, ami rajta van? Ez elég pazarló megoldás.. Vagy akkor refurb program keretein belül visszakerül majd ismét, mert a gyártósor mellett csak szét lehet szedni?

Elég sok kérdés felvet bennem a 200$-os hátlap esete.
.
Számomra érdekes, maradjunk ennyibe. Pont mint a zafírüveg.

Hidd el nem célom bármit is elvinni, de azért ezek szerintem felmerülő kérdések lehetnek.

Ha autós példát kéne hozni ,de ezt már hoztak, akkor nekem tolatnak, lökhárítóval együtt cserélnem kell a motort is? Nem szerencsére, jó mondjuk ha egy dömper tolat rám, akkor esélyes ;]

A hátlap cseréje azért drága, mert ilyenre tervezték. Ez szerintem egyértelmű. Az jó pont, hogy igyekeznek tervezni is, hogy cserélhető legyen, a következőkben majd ezen is javítanak, habár panasz nem lesz rá, aki eltöri, az úgy sem tud mást tenni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) joey04 válasza whatwhatwhat (#14) üzenetére


joey04
titán

Szeretném ha megmutatnád, hogy ebben a topikban ki és mikor mondta, hogy ez aztán milyen jó és a felhasználókért van, nekik jó? Nagyon szeretitek ezt bedobni minden topikba, aztán addig mantrázzátok, hogy el is hiszitek... Nem jó, csak arra világítottam rá, hogy nem egy szimpla üvegcseréért kérnek el ennyi pénzt. Magukat is szopatják ezzel, ami természetesen nem vigasz a usereknek, nem mondtam egy szóval sem, csak annyit, hogy fékezzük meg ezt a gonosz apple, 200k-t kér egy üveglapcseréért témát, mert egyszerűen nem igaz. :R Az ellen semmi kifogásom, ha valaki szerinte ez nem jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) .Szaki. válasza tuki2200 (#23) üzenetére


.Szaki.
addikt

"szerinted egy jo mernoki dontes? Egy olyan tervezes eredmenye ami felhasznalo barat? Mert erre valahogy nem sikerult reagalnod.. "

Valahogy nem sikerült reagálnom? Ahhoz fel kéne tenni egy kérdést, az előző hozzászólásodban nem kérdezted, mire reagáltam volna? Írtam én olyat, hogy ez egy remek, felhasználóbarát és jó mérnöki döntés?

De egyébként nyugodtan fanboyozhatsz, én erre majd jól rávágom, hogy de bezzeg te meg egy hater vagy és akkor vitáztunk egy tök jót és tartalmasat, sok értelme volt.

[ Szerkesztve ]

(#29) Tibee86 válasza noro79 (#21) üzenetére


Tibee86
veterán

Van most elég cikk, ahol lehet vallásháborút folytatni, amit aztán lehet mutogatni a "támogatóknak", hogy nézzétek mennyi kattintás és komment van a mi oldalainkon.
Majd ha azok a topikok lecsengenek biztos jön ios12 is, vagy majd vmelyik kisebb frissítés cikkbe.

(#30) whatwhatwhat válasza joey04 (#27) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Oké, ha nem azért mondtad, hogy védd az árat és ezzel az apple-t, akkor mégis miért? Szimplán azért, hogy nem egy darab üvegért kérnek annyi pénzt? Mégis mi a különbség az end user számára? Nem teljesen mindegy nekünk, hogy mi okozza ezt?

De gondoljuk akkor ezt át mégegyszer. Az elsőre elképzelt probléma:

Kicserélnek egy törött üveget + elkérnek érte egy csomó pénzt = Lehúz az apple(azért mert pénzéhesek)

De így hogy tudjuk az igazi okát:

Kicserélnek egy törött üveget + egy csomó alkatrészt is feleslegesen + elkérnek egy csom pénzt = Ugyanúgy lehúz az apple(de nem azért mert annyira pénzéhesek, hanem mert amatőr módon tervezték meg a készüléket)

Én mindennek tudatában ugyanolyan nyugodtsággal viszem el a témát a "gonosz apple" irányba. Ami az én nézőpontomból úgy néz ki, hogy bármely olyan vállalat ellen felszólalok, amely semmibe veszi a vásárlóit. És szerintem nagyon sokan vannak még ezzel így. Az, hogy az apple gyakran kap ilyen kritikát lehet, hogy elmond egy-két dolgot róluk. Persze vannak hate-erek is bőven, nem tagadom. Ahogy iSheep-ek is. Aminek egyébként nem akartalak beállítani, nem véletlenül írtam off-topikban, és nem véletlenül beszéltem általánosan.

De akkor is az a véleményem, hogy a kommented meg akarta magyarázni, hogy miért kellene elfogadnunk ezt az árat egy hátlap cseréért. Lehet, hogy nem ennek szántad, de nekem így jött le. Technikailag igaz amit írtál, de szerintem nem ezt az üzenetet közvetíti.

[ Szerkesztve ]

(#31) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Az a gond, hogy egy éppen megjelent telefon szervizköltségén veszekedtek. Senki nem látta még szédszedve, senki nem látta csak videón, hogy is néz ki. Kollégám telefonjavítással foglalkozik, olyan dolgokat mond, hogy miket lehet cserélni, forrasztgatni hogy csak lesek. Szervíz símán csak cserél, ezt tudja mindenki. Autót se sokan hordanak - sokszor sajnos tényleg lehúzós - szakszervízbe, hanem a saját szerelőjükhöz. És itt nem Kókány Bercire gondolok :D

Eltelik fél, egy év, és meglesz a recept a cserére, mikéntjére. Amikor a Samsung S8 kijött, annak is horror áron cserélték a kijelzőjét, most meg nem sufniszervízbe, nem a leghitványabb kínai utángyártott kijelzőt beleépítve 70 k körül cserélik (nem reklámozok direkt, Google keresés alapján megkerestem, persze vannak olcsóbb alternatívák is) Uganitt egy S9 kijelzó 105000. A Huawei P20 pro is 99000 Ft. Tudom , nem kijelzőről volt szó hanem hátlapról, aki ezügyben válaszol olvassa el ismét a kommentet :D Bár kétlem hogy megtenné na mindegy.

A másik aki megvesz egy ilyen vagy akármilyen telefont, és leejti, nem tudja megcsináltatni szerintem az kicsit túlvállalta magát. Magyarul nem a pénztárcájához mérten választott. És az totál mindegy, hogy egy 50000 Ft-os alsókategóriás telefon, vagy egy félmilliós Iphone. Ha mégis tovább akar nyújtózkodni, mint a takarója ér, kössön biztosítást. Mindenhol lehet kötni. Mediában vettem a fiamnak egy Samsung Tab A6 10.1-et, 79 k volt + 25000 a biztosítás. Mert gyerek, elejti stb. Ne kelljen soha kihasználni.....

Vodafone RED mellé jár az alap készülékbiztosítás, havi 600 Ft-ért kötöttem az extra biztosítást. Ha gond van, 20 000 és új telefon. Nem mint ha nem tudnék egy i7-et használtan vagy akár újonnan is megvenni, de így érzem biztonságban magam.
Na a feleségem az S8-ra nem kötött, remélem nem ejti le :D

Szóval felesleges harc. Maximum arra jó, hogy aki ebbe éli ki magát, tudjon hőbörögni. Azoknak meg váljon egészségére :D

[ Szerkesztve ]

(#32) mizoli válasza Graphics (#26) üzenetére


mizoli
addikt

"A hátlap cseréje azért drága, mert ilyenre tervezték. Ez szerintem egyértelmű."

Ezzel csak egyetérteni lehet.

(#33) 7Heads Drago válasza joey04 (#7) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Jah akkor teljesen rendben van. :Y

AppleCare+ is szinte ingyé van.
És én balga azt hittem, hogy a telo árán felül 150k-ból minden jó megvan hozzá. Lesz az 200-250 is. 1-2 kábel, gyors-töltő, biztosítás, füles, tok, üvegfólia. Nagy így már alsó hangon is 700k körül van.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#34) dilajoska1


dilajoska1
őstag

:Y :W :O

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#35) Nigér válasza Fred23 (#17) üzenetére


Nigér
őstag

(#36) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Mi ez ha nem átb@szás? [link]
A leírásban ténylegesen ott van hogy zafír, mint ahogy a teszt is írja és semmivel se jobb, mint az előlapi üveg. Fél milla alaphangon és átvernek. Erre tényleg verheti őket a víz. Mondjuk, ha nekem lenne ilyen telo és karcolódna a lencse perelném is őket. És sztem lesz is rá majd eset.
Viszont egész jól bírja az eséseket.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#37) Wesder válasza 7Heads Drago (#36) üzenetére


Wesder
félisten

Màr én is szóvà tettem, és azt a vàlaszt kaptam hogy ezzel szàndékosan trollkodik az Apple.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#38) 7Heads Drago válasza Wesder (#37) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Még egy dolog ami feltűnt:
Eddig én úgy tudtam, hogy az Oled eszik kevesebbet az Ips-sel szemben. Azt értem hogy az XR-ben 10%-kal nagyobb az akku kb, de a leírásban 20%-os hátránya van az Oledesnek. Vagy a nagyobb felbontás miatt eszik ennyit?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#39) Wesder válasza 7Heads Drago (#38) üzenetére


Wesder
félisten

Kisebb felbontàs miatt elvileg az Xr lesz a jobb üzemidőben.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#40) troviko válasza 7Heads Drago (#36) üzenetére


troviko
senior tag

De hisz mondtam. Ez nem kész zafír, hanem egy gyártásban nem végigvitt előtermék. A kész zafír rohadt drága, ez meg gondolom fele annyiba kerül Amúgy ezeket nem a karcállóság miatt használják, hanem mert tisztábbak, átlátszóbbak, mint a sima üveg, tehát jobb az optikai tulajdonságuk.
Ezért használja őket az Apple. A célja nem a karcállóság, hanem hogy jobb képeket csináljon a kamera, és azt már ezen a keménységi fokozaton is eléri. Ezért nem ténylegesen végig vitt zafírt raknak bele. Nem mellesleg spórolna vele darabonként 10 centet (most csak mondtam egy számot). Az sok tízmillió iphone esetén sok millió dollár.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#41) ollie válasza 7Heads Drago (#38) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sokat számít a felbontás.

***

(#42) Griff55


Griff55
senior tag

a mi8-at hogy hogy eddig nem tesztelte?? :(((

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#43) 7Heads Drago válasza troviko (#40) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez csak duma. Eredeti zafír semmibe se nagyon építenek be. Előállított gyári zafírt raknak a svájci órákba is.
A HTC-nek adta, az Applenek nem? [Jerry Htc tesztje]
Egy cég aki sose hazudik. [link] :C
Legalább is a userek szerint, akik ezzel vágják a fát mindenki alatt. Pedig semmivel se különb, mint a Huawei, vagy Samsung, LG stb.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#44) dilajoska1 válasza troviko (#40) üzenetére


dilajoska1
őstag

"gyártásban nem végigvit zafír"

Hát ilyet még nem hallottam. Ki állít elő ilyet? Vagy zafír vagy nem de ilyet még nem hallottam.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#45) Depression


Depression
veterán

egy felmérés szerint 23%-a használ betört kijelzőjű iphone-t.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#46) ollie válasza Depression (#45) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gondolom ez az USA-ra vonatkozik.

***

(#47) Wesder válasza Depression (#45) üzenetére


Wesder
félisten

Csodàlkozol? Nem mindenki tudja javíttatni. (Màs màrkàkra is igaz)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#48) Csapoati válasza Depression (#45) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ahogy elnézem, ez az arány itthon még nagyobb is (nem csak iPhone-okra nézve). Én meg egy karcot is szégyellek már a kijelzőn, törésem/repedésem meg soha nem volt 7,5 évnyi okostelefonozás során.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#49) Depression válasza Csapoati (#48) üzenetére


Depression
veterán

Nekem, amióta léteznek tepsi telefonok, elég sokszor tört kijelzőm. 10k alatt sikerült mindig a csere az ebayről.
Szóval igen, hibátlan alkatrészek cseréjének a kifizettetése a szokásos apple bullshit. Az összes többi telefongyártónak sikerült még a hátlapot külön legyártani. Sebaj, majd ezt is átveszik.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#50) blagolf


blagolf
senior tag

Kár hogy a láng csak a kijelző előtt volt, hozzá nem ért. :N Látszik hogy el sem szineződik. Ezt most miért így csinálhatta? :F

Üdv, Zoli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.