Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 4264adam


4264adam
veterán

Először is nem 1.5mAh hanem 1500mAh=1.5A.

Ezek a maximum értékek amikre képesek az eszközök. Töltésnél sosem maximummal tölt a készülék hanem változó az áramerősség, az áramerősség is a készüléktől függ. Ahogy az akkumulátor kezdi elérni a maximális kapacitását úgy csökken az áramerősség. Nálam az utolsó 2%-ot olyan 100mAh alatt teszi ~0.09A

Illetve az Ulefone kapcsolóüzemű tápját nem hasonlítanám össze egy Samsung töltő fejjel. Sokkal jobb elektronika van utóbbiba.

[ Szerkesztve ]

(#2) Meggyi001 válasza 4264adam (#1) üzenetére

Igen így érettem, csak elírtam: 1.5mAh hanem 1500mAh=1.5A., mindjárt javítom is. Azt én is észrevettem, hogy a vége felé kevesebb szuflát tesz bele, lassabban tölti, csak azt nem értem, hogy a saját töltője miért állt vissza 0.8 A-re mindjárt az elején 2-3 perc után, hisz ott még igencsak az elején járt a töltésnek.

Köszönöm a hozzászólásod.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#3) tupacamaru


tupacamaru
veterán

A kábel sem mindegy hogy milyen, elég rákeresni a Ebey-es kütyük topikban. Ott vannak ajánlott kábelek, amik ténylegesen képesek 2A-t átvinni.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#4) interstart


interstart
tag

Csak azt nem vetted észre, hogy az UleFone töltője "gyorstöltő", azaz nem 5V, hanem 9V-on tölt ahogy a képeken is látszik, míg a samsung töltője 5V-on tölt. Na most számoljunk egy kicsit:

Ulefone --> 9,14V * 0,83A = 7,58W
Samsung --> 5,32V * 1,4A = 7,45W

gyakorlatilag a két töltő ugyanakkora teljesítményt visz át ezen a kábelen, így az az állítás, hogy az ulefone töltője szar mert csak 0,8A-rel tölt ez így nem igaz :)

A töltés milyensége meg kb 3 dologtól függ:

- a kapcsolóüzemű táp (töltő) mekkora feszültségen és áramerősséggel képes tölteni (P=U*I)
- a kábel képes e ezt a teljesítményt átvinni (200ft-os legolcsóbb kábel pl nem)
- a telefonban lévő töltőelektronika mennyire szabályozza le a töltéskor ezeket az értékeket, hogy ne melegedjen túl az akksi, ha pl egy gyári 500mA-es töltőt lecserélsz egy 2A-es töltőre

ha valamit elírtam, akkor javítsatok nyugodtan ki :)

[ Szerkesztve ]

(#5) Meggyi001 válasza interstart (#4) üzenetére

Ahhhaaa......kezd tisztulni a kép a fejemben :R

https://gamergep.hu/

(#6) 4264adam válasza interstart (#4) üzenetére


4264adam
veterán

Köszönöm :R

(#7) Kloss válasza Meggyi001 (#2) üzenetére


Kloss
őstag

Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy 1500mAh nem egyenlő 1.5A-rel.
Az 1.5A az aktuálisan átfolyó áramerősség, ami nem egyenlő a kapacitással.
Az a legegyszerűbb kábel csak a pillanatnyi értéket mutatja.

(#8) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Még annyi, hogy az utolsó képen az az ötezerpárszáz mAh valószínűleg a mérés alatt töltött cekaszt jelzi, nem azt, hogy mennyi került a telefonba. Szóval nem kell megijedni tőle szerintem, de csak józan paraszti eszem van hozzá, amúgy hülye vagyok a villamossághoz :D

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#9) mr_ricsi válasza interstart (#4) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Van még egy dolog, ami meghatározza a töltőáram maximális értékét: a telefon és a töltő kommunikálhat is egymással, amikor is a töltő megmondja, hogy mekkora áramra képes.
A kommunikáció lehet digitális is, vagy egy egyszerű ellenállás a data+ és data- vezetékek között.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10) Brogyi válasza interstart (#4) üzenetére


Brogyi
senior tag

Interstart megfogta a lényeget, és bizony a Samsung ebben az esetben az ósdi/öreg vonalat képviseli. Nem a márkát kell nézni hanem a tudást. Az Ulefone töltője jobb/újabb technológia. Elméletileg tudnia kellene a +12V-ot is de még senki nem igazolta vissza. Az alapötlet az-az mint a távvezetéknél. Nagy teljesítményt magasfeszültséggel lehet átvinni adott keresztmetszeten. A nagy áram veszteséget okoz, ami melegíti a vezetéket. Végső esteben szépen megolvad a drót. Valaki azt is jól sejti a töltő és a telefon "beszélget" egymással.
A másik cél pedig az volt, hogy gyorsan is tudjon tölteni. A 6000mAh-t valami emberi időben kb. 2 óra alatt belepumpálja. Pump Express+.
Már jeleztem akinek ilyen kapcsolgatós töltője van az felejtse el a Q=I*t axiómát ami úgyan igaz, de nem ebben az esetben.
Nézzünk egy példát. Van két akksink. Az egyik 3,6V-os a másik 14,4V. Mindegyiket 1A-rel 1 óráig töltöd.
Q=1Ah mindkét esetben. Ez azt mutatná hogy két egyforma töltöttségű akksink van.
De ez nem igaz, mert nekünk az a fontos mennyi munkát fog végezni.
Első estben: W=U*I*t=U*Q=3,6V*1A*1h=3,6Wh
Második estben: W=U*I*t=U*Q=14,4V*1A*1h=14.4Wh. Hát ez pontosan 4x annyi munka amit a Q vagy Ah vagy mAh kapacitás nem mutat meg.
Ezért balgaság összehasonlítani az Ulefone kapcsolgatós töltőjét egy ósdi csak 5V-os töltővel. Mégha az a király Samsung készítette is. Egyébként az Ulefone töltő 18W-ra képes.
Igazából úgy lehet összehasonlítani ha mindkét esetben méritek a villamos munkát "W". (ez nem watt a gyengébbek kedvéért). :)
Mindkét töltő feltölti, csak az Ulefone képes 2 óra alatt is.
Az ósdi esetben W=5V*Q a képlet. Ebből a Q=Mért W/5V. Ezt mutatja az ebay-n vett legolcsóbb töltő doktorok. A kicsit drágábbakon megtalálható a "Wh" jel. Csakis ezek használhatóak a kapcsolgatós töltők ellenőrzésére. Visszatérve a példára az olcsó USB tesztert hamis eredményt fog mutatni a Q sorban. A drága is természetesen, de azon ott van a villamos munka "Wh"-ban.
Nézzétek meg a fényképet amit becsatoltam a topikban. Ott 1179mAh-t mutat ami becsapós, mert ha
10,562Wh/5V=2112Ah jön ki. Ezt várnátok valós értéknek, és nem a 1179mAh-t.
A fényképen egy 8,74Wh-ás akksi töltési eredménye látható.
Na, fiúk részemről ennyi. Ma bazi hosszú napon volt. Megyek aludni.

[ Szerkesztve ]

(#11) Meggyi001 válasza Brogyi (#10) üzenetére

Jó pihit így utólag :) és köszönöm szépen a kimerítő hozzászólást! :R És a többieknek is szeretném megköszönni a válaszokat. Elég jól ki tisztult a köd a fejemben ezzel a témával kapcsolatban.

Big thanks mindenkinek :R

https://gamergep.hu/

(#12) fery02


fery02
addikt

Nekem a legelső képen lévő kütyüm van kb fél éve és úgy néz ki eddig bírta, pedig sokat nem is volt használva. :/
Mostanában már csak 0.43A-t hajlandó keresztülpréselni magán (ami számomra nem elég ahhoz, hogy türelmi időn feltöltődjön mellette a telefonom)...

[ Szerkesztve ]

(#13) Meggyi001 válasza fery02 (#12) üzenetére

Nem cseréltél kábelt vagy töltőt? Vagy akksit? De az is lehet, hogy valamelyik "haldoklik" esetleg...

https://gamergep.hu/

(#14) fery02 válasza Meggyi001 (#13) üzenetére


fery02
addikt

Természetesen ugyanazzal a kábellel és töltővel, a kütyü közbeiktatása nélkül normál sebességgel feltölt.

(#15) Meggyi001 válasza fery02 (#14) üzenetére

Akko tuti a kütyüben ment el valami, sztem.

https://gamergep.hu/

(#16) fery02 válasza Meggyi001 (#15) üzenetére


fery02
addikt

Gyanús. :(

(#17) Jakuu


Jakuu
őstag

Szerintem meg semmi nem ment el a kutyuben, csak nem lett leresetelve a meromuszer toltesenkent, hiszen van rajta egy reset gomb. Az oran jol lathato, hogy 6 orat lett toltve valami. Hasonlo keszulekem van es akkukat is szoktam tolteni, sot napelemes toltovel is hasznalom, amikor turazom. Nagyjabol pontosan mer, az eszkozok kapacitasat jol mutatja. A toltesi elteres meg abbol adodhat, mert hiaba nezi a toltofej maximumat, nem mindig annyival toltesz, rengeteg kesszulek, de meg akkukban is a vedelem a toltes vege fele korlatozza a toltesi maximumot. Teszem azt az 1 amperes toltovel a toltesi metodus vege fele az eneloop aksijaimat mar csak 0.1-0.2-0.3A-al toltom kulso usb akku toltorol, amin kulon usb szabvany kapcsolo van (usb2 ill usb3). Ugyebar a muszer azt mutatja, hoy 6ora alatt ennyit toltottel 5k feletti erteket 1.5Ax6ora az 9000A lenne, de sohasem fog annyit mutatni, mert mint irtam a keszulekek elektronikaja a toltes erteket csokkentik a toltes ideje alatt, teszem azt a toltottseg 80%-nal mar nem toltodnek maximummal. A kis nyomogombot a keszulek oldalan, pedig tessek hasznalni, a toltesek utan, az reseteli az orat, a keszuleken, ha valaki ezt nem teszi meg, akkor nem is fogja az akksija kapacitasat latni, mert a kovetkezo toltes.erteke is hozzaadodik az elozo tolteshez. Itt csak annyi lathato, hogy 6ora alatt ennyit toltott, es en ketlem, hogy 6ora alatt nem toltotte fel a telefonjat. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.