Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

NA azt ne mondd, hogy ezt így fejből :DDD
Mindenesetre nagy riszpekt, hogy ezt így összeszedted :R
Azért az ajándék lehetett Quake-t 486-oson végig tolni! Sajna a Quake-nek kevés, még a legcombosabb 486-os is, a gyenge FPU teljesítménye miatt :(
Jahh igen, még egy észrevétel!
Ha a 486-osod 133MHz-es volt, akkor az már nem DX4-es CPU volt, hanem AMD 5x86, ami csak a nevében 5x86, de attól még így hívták :)

(#2) Meggyi001 válasza bacsis (#1) üzenetére

Van vagy 5 blogom, amit elkezdtem régebben, van bennünk kb 5-10 megírt sor. Erre tegnap volt időm és kedvem. Természetesen nagy segítségemre voltak a lent linkelt források. Két oka van amúgy a mostani blogírásomnak, tényleg nagyon tetszett a tavalyi cikk a régi játékokról, a másik ok pedig, roppant zavaró, hogy az új rendszer miatt eltűnt a nevem alól a "LOGOUT blog" felírat :).

Kicsit bezavartál most a 4x86, 5x86 témával....nézegetem itt a videókat, 4x86-tal mintha tényleg csúnyán akadna....jó oké, régen volt, de esküszöm úgy emlékszem, hogy dx4-est mondott a pasi a boltban.... Lehet, hogy átvágott, és 5x86-ost adott el? :D Hát, inkább az valószínű, hogy rosszul emlékszem.....

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#3) bacsis válasza Meggyi001 (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen, a 486-ost megeszi a Quake. Vannak helyek/terek ahol simán folyik 30FPS fölött is, de ha van egy kis akciódús jelenet ott biza 10FPS köré/alá is eshet ;] Persze 20 éve még más világ volt. ha elindult egy játék, toltuk, leszartuk ha csak 10FPS-el ment :DD szal simán lehet, hogy végig toltad így :))
Lehet, hogy DX4-et vettél, de az csak Intel/Cyrix oldalon 100, AMD oldalon 120MHz-es volt maximum... Attól mgé lehet, hogy te 133MHz-en járattad :DD vaaagy, bizony AMD 5x86-osod volt :)

(#4) Meggyi001 válasza bacsis (#3) üzenetére

Úgy emlékszem, hogy nem akadt, szépen futott.

https://gamergep.hu/

(#5) bacsis válasza Meggyi001 (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az idő sok mindent megszépít, na meg az akadás fogalma is telejsen más volt akkoriban :) így vagy úgy, 486-ossal átlag 12-15FPS fölé még a leg kihegyezettebb gépekkel sem lehet menni ;)

(#6) shteer


shteer
titán

Vasárnap este unatkoztam, toltam egy kis Starcraftot :)

..szerintem jónak tűnik

(#7) Meggyi001 válasza bacsis (#5) üzenetére

Akkor lehet mégiscsak valami 586-os volt, mert jól emlékszem.... A duke 3d sem akadt rajta. De tény, az idő sok mindent megszépít :)

(#6)shteer: azt én is nyomtam évekig, még most is fent van a gépen :)

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#8) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Hidden & Dangerousból elérhető a teljes verzió is, szabaddá tették :K (btw jó nehéz játék) [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) bacsis válasza Meggyi001 (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A Duke3d már 66-80MHz-nél jól érzi magát, szal azzal biztosan nem volt gond :)
Viszont írod, hogy 160rongy... én 97-ben színes monitorral, igaz csak egy fostalicska 25Mhz-es 586SX-et vettem, de mindössze csak 30ezer volt... 160ba szerintem akkoriban már belefért egy Pentium is, 133MHz-el, amin meg már röhögve ment a Quake...
Na, túrok egy '96-os árlistát :)

(#10) Victorio


Victorio
aktív tag

Szép összeállítás nagyon.
A felsoroltaknak kb. a felével én is játszottam, tényleg jókat szedtél össze.

Érdemes lenne kipróbálnod a S.T.A.L.K.E.R. sorozatot. Remek sztori, elképesztő hangulat, félelmetes és nyomasztó is sokszor. A mai napig előveszem néha, megunhatatlan.

Ha meg nem csak az FPS játékokat nézzük, akkor a legnagyobb kedvencem a Sanitarium. Ez point 'n' click, sok beszélgetéssel és fejtörőkkel, olyan sztorival amitől eldobod az agyadat. Szép lassan kibontakozó történet, ahogy haladsz előre, úgy jönnek egyre megdöbbentőbb részek. Horror elemekben nincs hiány, a lúdbőrözés garantált. De ne csattogó fogú véres-szörnyes-marcangolósra gondolj, hanem a legalattomosabb psziho nyomasztásra, ami a lelkedet eszi meg kiskanállal.
Újra át kell éld a saját kishúgod halálát, visszamenni a gyermekkorod rémálmaiban szereplő horror-vidámparkba, találkozol torz, mutáns gyermekekkel, megelevenedő szobrokkal, ki kell juss elmegyógyintézetből, hullaházból, megelevenedik a kedvenc képregényed.Többféle szereplőt is irányítani kell, változatos pályákon és szituációkban.
Ha kérdeznék, melyik a legjobb hangulatú játék amivel valaha is játszottam, ezt mondanám.
Sajnos a grafika mai szemmel nézve már nagyon retró, de ha ettől el tudsz vonatkoztatni akkor hatalmas élményt ad.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#11) Meggyi001 válasza Victorio (#10) üzenetére

Stalker-t ismerem, csak még nem játszottam vele, a másikról viszont még nem is hallottam, no majd megnézem.

https://gamergep.hu/

(#12) edari válasza Mr.Csizmás (#8) üzenetére


edari
őstag

Nagyon imádtam régen, és valóban elég nehéz (lehet még most is az lenne :D).

(#13) Irmscher 353


Irmscher 353
aktív tag

Bár nem fps volt, de az Alone in a dark-ot kb a 2. pálya előtt feladtam, mert a hideg futkosott a hátamon attól a játéktól...
Meg ott volt még a Nightmare creatures, most belenéztem a gameplay-be, borsódzik a hátam tőle, még így is, hogy nem én játszom. :W

(#14) Yutani


Yutani
nagyúr

Project I.G.I: ezt csak dicsérni tudom. Amilyen gyengére sikeredett a grafika, olyan jó volt a játékélmény. Nem túl nehéz, könnyen kezelhető fegyverek, hamar meghalni tudó ellenfelek.

Hát pont a grafika volt az egyik erőssége a játéknak, igen jól nézett ki akkor, amikor megjelent. Persze, ha te évekkel később játszottál vele, akkor értem a véleményed. Ami kiemelkedő volt még, az a hangulata, amit a nagyon jó környezeti zajokkal ért el. Például a gyártelepen tipikusan olyan háttérzaj volt folyamatosan, ami egy ilyen helyre jellemző, és nagyon be tudott vonzani.

A játék bizonyos pontokon nehéz volt, a küldetés közbeni mentés hiánya miatt sokat lehetett szívni vele.

#tarcsad

(#15) Meggyi001 válasza Irmscher 353 (#13) üzenetére

Na az alone-t, azt én is elkezdtem, csak az elején megakadtam, de igen nyomasztó hangulata volt.

(#14)Yutani: Igen, én pár évvel később játszottam vele, és valószínű ezért lett ilyen véleményem.

(#16)shteer: Az valahogy kimaradt, pedig jókat olvastam róla.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#16) shteer


shteer
titán

a topik témájához kapcsolódóan:

F.E.A.R.

okozott pár izgalmas percet :))

..szerintem jónak tűnik

(#17) bacsis válasza Yutani (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na meg a brutális MI :K ebbe a játékban viselkedtek úgy a katonák, ahogy az elvárható, járőröztek, fel-alá mászkáltak stb...

(#18) Yutani válasza bacsis (#17) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez én emlékeimben nem könnyű játékként szerepel... :)

#tarcsad

(#19) bacsis válasza Yutani (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Pont ezért :) nagyon kemény volt, reális sebzés modell, ha úgy találtak el, azonnali halál, szal nagyon realisztikus volt több szempontból is. És a legjobb! Ha alaposan megnézed, látható hogy az AK47-et fordítva tölti csőre, azaz a fegyver másik oldalá húzza fel,, mint valójában! Felmerül a kérdés hogy ilyen realisztikára kihegyezett játékban erre miért volt szükseg?! A válasz, azért mert így látványosabb lett, és az extra játékélményért így csinálták meg :)

(#20) Yutani válasza shteer (#16) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyetértek, aki parázni akar, az a FEAR-t ne hagyja ki. Steamen időnként olcsón meg lehet venni a teljes FEAR csomagot, nekem is megvan.

#tarcsad

(#21) Mr.Csizmás válasza Yutani (#20) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bundlestars-on is szokták nyomatni, system shock 2, stalker vmelyik része is onnan van fillérekért :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) atosan


atosan
addikt

Blood, na én annál párszor bepukiztam 😀

Maine coon

(#23) Meggyi001 válasza atosan (#22) üzenetére

:D

https://gamergep.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.