Hirdetés

2019. november 14., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) bacsis

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

NA azt ne mondd, hogy ezt így fejből :DDD
Mindenesetre nagy riszpekt, hogy ezt így összeszedted :R
Azért az ajándék lehetett Quake-t 486-oson végig tolni! Sajna a Quake-nek kevés, még a legcombosabb 486-os is, a gyenge FPU teljesítménye miatt :(
Jahh igen, még egy észrevétel!
Ha a 486-osod 133MHz-es volt, akkor az már nem DX4-es CPU volt, hanem AMD 5x86, ami csak a nevében 5x86, de attól még így hívták :)

(#2) Meggyi001 válasza bacsis (#1) üzenetére

Van vagy 5 blogom, amit elkezdtem régebben, van bennünk kb 5-10 megírt sor. Erre tegnap volt időm és kedvem. Természetesen nagy segítségemre voltak a lent linkelt források. Két oka van amúgy a mostani blogírásomnak, tényleg nagyon tetszett a tavalyi cikk a régi játékokról, a másik ok pedig, roppant zavaró, hogy az új rendszer miatt eltűnt a nevem alól a "LOGOUT blog" felírat :).

Kicsit bezavartál most a 4x86, 5x86 témával....nézegetem itt a videókat, 4x86-tal mintha tényleg csúnyán akadna....jó oké, régen volt, de esküszöm úgy emlékszem, hogy dx4-est mondott a pasi a boltban.... Lehet, hogy átvágott, és 5x86-ost adott el? :D Hát, inkább az valószínű, hogy rosszul emlékszem.....

[ Szerkesztve ]

»» Huawei • P Smart Z 4/64 «« »» Huawei • P20 Pro 6/128 «« »» LG • G2 2/32­ «« Életünk olyan, amilyenné gondolataink teszik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#3) bacsis válasza Meggyi001 (#2) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

igen, a 486-ost megeszi a Quake. Vannak helyek/terek ahol simán folyik 30FPS fölött is, de ha van egy kis akciódús jelenet ott biza 10FPS köré/alá is eshet ;] Persze 20 éve még más világ volt. ha elindult egy játék, toltuk, leszartuk ha csak 10FPS-el ment :DD szal simán lehet, hogy végig toltad így :))
Lehet, hogy DX4-et vettél, de az csak Intel/Cyrix oldalon 100, AMD oldalon 120MHz-es volt maximum... Attól mgé lehet, hogy te 133MHz-en járattad :DD vaaagy, bizony AMD 5x86-osod volt :)

(#4) Meggyi001 válasza bacsis (#3) üzenetére

Úgy emlékszem, hogy nem akadt, szépen futott.

»» Huawei • P Smart Z 4/64 «« »» Huawei • P20 Pro 6/128 «« »» LG • G2 2/32­ «« Életünk olyan, amilyenné gondolataink teszik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#5) bacsis válasza Meggyi001 (#4) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

az idő sok mindent megszépít, na meg az akadás fogalma is telejsen más volt akkoriban :) így vagy úgy, 486-ossal átlag 12-15FPS fölé még a leg kihegyezettebb gépekkel sem lehet menni ;)

(#6) shteer

shteer
(félisten)

Vasárnap este unatkoztam, toltam egy kis Starcraftot :)

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#7) Meggyi001 válasza bacsis (#5) üzenetére

Akkor lehet mégiscsak valami 586-os volt, mert jól emlékszem.... A duke 3d sem akadt rajta. De tény, az idő sok mindent megszépít :)

(#6)shteer: azt én is nyomtam évekig, még most is fent van a gépen :)

[ Szerkesztve ]

(#8) Mr.Csizmás

Mr.Csizmás
(félisten)

Hidden & Dangerousból elérhető a teljes verzió is, szabaddá tették :K (btw jó nehéz játék) [link]

[ Szerkesztve ]

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint

(#9) bacsis válasza Meggyi001 (#7) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

A Duke3d már 66-80MHz-nél jól érzi magát, szal azzal biztosan nem volt gond :)
Viszont írod, hogy 160rongy... én 97-ben színes monitorral, igaz csak egy fostalicska 25Mhz-es 586SX-et vettem, de mindössze csak 30ezer volt... 160ba szerintem akkoriban már belefért egy Pentium is, 133MHz-el, amin meg már röhögve ment a Quake...
Na, túrok egy '96-os árlistát :)

(#10) Victorio

Victorio
(tag)

Szép összeállítás nagyon.
A felsoroltaknak kb. a felével én is játszottam, tényleg jókat szedtél össze.

Érdemes lenne kipróbálnod a S.T.A.L.K.E.R. sorozatot. Remek sztori, elképesztő hangulat, félelmetes és nyomasztó is sokszor. A mai napig előveszem néha, megunhatatlan.

Ha meg nem csak az FPS játékokat nézzük, akkor a legnagyobb kedvencem a Sanitarium. Ez point 'n' click, sok beszélgetéssel és fejtörőkkel, olyan sztorival amitől eldobod az agyadat. Szép lassan kibontakozó történet, ahogy haladsz előre, úgy jönnek egyre megdöbbentőbb részek. Horror elemekben nincs hiány, a lúdbőrözés garantált. De ne csattogó fogú véres-szörnyes-marcangolósra gondolj, hanem a legalattomosabb psziho nyomasztásra, ami a lelkedet eszi meg kiskanállal.
Újra át kell éld a saját kishúgod halálát, visszamenni a gyermekkorod rémálmaiban szereplő horror-vidámparkba, találkozol torz, mutáns gyermekekkel, megelevenedő szobrokkal, ki kell juss elmegyógyintézetből, hullaházból, megelevenedik a kedvenc képregényed.Többféle szereplőt is irányítani kell, változatos pályákon és szituációkban.
Ha kérdeznék, melyik a legjobb hangulatú játék amivel valaha is játszottam, ezt mondanám.
Sajnos a grafika mai szemmel nézve már nagyon retró, de ha ettől el tudsz vonatkoztatni akkor hatalmas élményt ad.

"Kezdetben volt az Univerzum teremtése. Ez sokak rosszallását kiváltotta, és elterjedt vélemény szerint nem tartozott a legjobb húzások közé."

(#11) Meggyi001 válasza Victorio (#10) üzenetére

Stalker-t ismerem, csak még nem játszottam vele, a másikról viszont még nem is hallottam, no majd megnézem.

(#12) edari válasza Mr.Csizmás (#8) üzenetére

edari
(őstag)

Nagyon imádtam régen, és valóban elég nehéz (lehet még most is az lenne :D).

(#13) Irmscher 353

Irmscher 353
(aktív tag)

Bár nem fps volt, de az Alone in a dark-ot kb a 2. pálya előtt feladtam, mert a hideg futkosott a hátamon attól a játéktól...
Meg ott volt még a Nightmare creatures, most belenéztem a gameplay-be, borsódzik a hátam tőle, még így is, hogy nem én játszom. :W

(#14) Yutani

Yutani
(nagyúr)

Project I.G.I: ezt csak dicsérni tudom. Amilyen gyengére sikeredett a grafika, olyan jó volt a játékélmény. Nem túl nehéz, könnyen kezelhető fegyverek, hamar meghalni tudó ellenfelek.

Hát pont a grafika volt az egyik erőssége a játéknak, igen jól nézett ki akkor, amikor megjelent. Persze, ha te évekkel később játszottál vele, akkor értem a véleményed. Ami kiemelkedő volt még, az a hangulata, amit a nagyon jó környezeti zajokkal ért el. Például a gyártelepen tipikusan olyan háttérzaj volt folyamatosan, ami egy ilyen helyre jellemző, és nagyon be tudott vonzani.

A játék bizonyos pontokon nehéz volt, a küldetés közbeni mentés hiánya miatt sokat lehetett szívni vele.

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#15) Meggyi001 válasza Irmscher 353 (#13) üzenetére

Na az alone-t, azt én is elkezdtem, csak az elején megakadtam, de igen nyomasztó hangulata volt.

(#14)Yutani: Igen, én pár évvel később játszottam vele, és valószínű ezért lett ilyen véleményem.

(#16)shteer: Az valahogy kimaradt, pedig jókat olvastam róla.

[ Szerkesztve ]

(#16) shteer

shteer
(félisten)

a topik témájához kapcsolódóan:

F.E.A.R.

okozott pár izgalmas percet :))

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#17) bacsis válasza Yutani (#14) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

na meg a brutális MI :K ebbe a játékban viselkedtek úgy a katonák, ahogy az elvárható, járőröztek, fel-alá mászkáltak stb...

(#18) Yutani válasza bacsis (#17) üzenetére

Yutani
(nagyúr)

Ez én emlékeimben nem könnyű játékként szerepel... :)

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#19) bacsis válasza Yutani (#18) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Pont ezért :) nagyon kemény volt, reális sebzés modell, ha úgy találtak el, azonnali halál, szal nagyon realisztikus volt több szempontból is. És a legjobb! Ha alaposan megnézed, látható hogy az AK47-et fordítva tölti csőre, azaz a fegyver másik oldalá húzza fel,, mint valójában! Felmerül a kérdés hogy ilyen realisztikára kihegyezett játékban erre miért volt szükseg?! A válasz, azért mert így látványosabb lett, és az extra játékélményért így csinálták meg :)

(#20) Yutani válasza shteer (#16) üzenetére

Yutani
(nagyúr)

Egyetértek, aki parázni akar, az a FEAR-t ne hagyja ki. Steamen időnként olcsón meg lehet venni a teljes FEAR csomagot, nekem is megvan.

(#21) Mr.Csizmás válasza Yutani (#20) üzenetére

Mr.Csizmás
(félisten)

bundlestars-on is szokták nyomatni, system shock 2, stalker vmelyik része is onnan van fillérekért :K

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint

(#22) atosan

atosan
(addikt)

Blood, na én annál párszor bepukiztam 😀

Maine coon

(#23) Meggyi001 válasza atosan (#22) üzenetére

:D

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.