Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Hát igen , ennek az alaplapnak inkább az ~55.000ft körüli kategóriában kellene versenyeznie.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Pfúú, mennyire örülhetnek a gyártók, hogy a régről megmaradt szar mb ventiket most végre kiszórhatják.
Én így 2020-ban semmi áron nem vennék olyan alaplapot amin van aktív hűtés. Nem is értem, hogy ők ezt hogyan gondolják..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#3) olle válasza Hobbbyt (#2) üzenetére


olle
senior tag

Az összes X570-es lapon van. A PCI-E 4.0 miatt kell. Ha nincs ilyen eszköz a gépben akkor nem is hűt az a venti. Így gondolják. :R

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#4) andy19770128 válasza Hobbbyt (#2) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Volt már ilyen. Változó minőségben

(#5) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük a tesztet! :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) Televan74 válasza snecy20 (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az Asrock Pro 4 -nek meg 40.000 Ft körül. És már venném is. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) fanti válasza snecy20 (#1) üzenetére


fanti
addikt

Igazad van, ez jó, de ennyiért drága. Ennyiből lazán veszek inkább egy Asus TUF X570-est, amiről kimondottan jókat írnak a tesztek.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#8) koko52 válasza Hobbbyt (#2) üzenetére


koko52
veterán

+1. Megvárjuk a passzív hűtést. Vagy kimarad ez a széria. Volt szerencsém anno több ilyen mini szutyokhoz.
Egyébként nincs még ezekhez süni vagy valami kiváltó cucc?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#9) Cifu válasza koko52 (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hivatalos nincs. [DIY már akad]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszönjük a mindenre kiterjedő, rendkívül alapos tesztet! :R

Korrekt alaplapot rakott össze a Biostar, bár valóban olcsó. Én magam ezt az egész, aktív hűtéses platformot nem tudom hová tenni.
Persze, akinek mindig a "Best of the Best" kell, az úgyis a legújabb platformokra épít számítógépet. Ez mindig is így volt. Finoman szólva is rizikós, de ez az ára.

(Én a magam részéről maradok a "jól bevált második vonalnál"... :K )

Az "X470GTA" tesztért pedig továbbra is "fingers crossed"... :DDD

"Aquila non captat muscas."

(#11) Male


Male
nagyúr

Köszi, hogy mértek fogyasztást is a lapokkal! Durva, hogy 20% fölötti eltérés van azonos chipset esetén is, terheletlenül. (gyak. a mini szerverem elmegy a különbségből :DDD )

(#12) Noukoum válasza Male (#11) üzenetére


Noukoum
veterán

Más kérdés hogy azért ez forintban nem túl jelentős.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) Male válasza Noukoum (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Abban nem, de ettől még elég szégyen, hogy a nagy zöldülésben erre ennyire nem figyelnek oda.

(#14) Vesa


Vesa
veterán

Amelyik lapon mini ventilátor van, az nálam élből kuka. Alapból is hangos, párszáz üzemóra után egyenesen elviselhetetlen. A pótlása pedig kész rémálom, főleg egy dizájnolt bordába bújtatott esetén.
Nem tudom, minek erőltetik, simán lehet hűteni azt a nyomorult hidat passzívan is, ennél komolyabb lapokon is meg tudták már oldani.

A tudomány a valóság költészete!

(#15) RECSKA


RECSKA
veterán

azert picit felfujjak itt egyesek ezt az x570 ventikerdest...

nalam majd fel eve megy egy X570 PGX. SB fan silenten. pcie4.0 vga es 3db nvme ( sm961, sx6200 pro es valami liteon hulladek.. ), a 3db ssd futi a chipszetet, nincs hazszelloztetes ( minden belepo es kilepo oldalon radiatorok vannak 9db 12cm-es 0-500rpm ventivel. Megsem a chipset a leghangosabb. hanem az 1700on forgo D5 revo pumpa. A 2. leghangosabb pedig a 750es 80+Gold tap kb 500at pergo 12cmes ventije... :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#16) koko52 válasza RECSKA (#15) üzenetére


koko52
veterán

Majd az lesz a leghangosabb, csak idő kérdése. Van ennél nagyobb agyrém is , az AIO vizeknél már raknak a pumpára is ilyen zajforrást.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#17) RECSKA válasza koko52 (#16) üzenetére


RECSKA
veterán

igen, tudom, de akkor hol lesz ez mar... :DDD ;] :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#18) Chibass


Chibass
tag

74 ezer forintért egyetlen USB C-t tudtak rá tenni, Thunderbolt 3 nuku. :C

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#19) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Még ha ez a verzió kerülne 55e-be, akkor sem a Biostart választanám. Hűtésen javítottak, cserébe hangosabb lett, nagy truváj. Százszor inkább az ASRockot.

(#20) Fücsök007 válasza RECSKA (#15) üzenetére


Fücsök007
őstag

De a PCH akkor is az átlagnál jobban melegszik ha sok eszközt kezel, ezt csak az új X670-es PCH fogja orvosolni, ráadásul USB4.0 vezérlő is lesz benne. :B

(#21) Kvg válasza RECSKA (#15) üzenetére


Kvg
senior tag

Igy van. Ket db X570 es lapot haszalok . nem tudok a ventikrol. Csak most hogy latom a sirast a forumon. :D

(#22) nexplo


nexplo
őstag

Kövezzetek meg de kicsit "gagyi" hatású a deszka. Ez a tipikus olcsó kínai hatást kelti nálam. Nem leszólni akarom de ez jött ár ránézésre.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#23) dementor


dementor
senior tag

A teszt valóban minden igényt kielégít, jó volt olvasni. :C Az alaplapi venti viszont engem is sokkol.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#24) Tidus válasza snecy20 (#1) üzenetére


Tidus
addikt

De legalább van rajta DP port.

(#25) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

"Egyedül a Strange Brigade minimumjaiban láthattunk egy picit számottevőbb ugrást," :F


giga 133-al azzal mi történt az nem pici eltérés :F

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#26) Dragon3000 válasza olle (#3) üzenetére


Dragon3000
veterán

Itt a fórumban is lehetett olvasni olyan esetekről, hogy csak pci-e 3.0-ás eszközök mellett is ment a chipset ventilátor, volt akinek csak egy vga és egy m2 ssd volt. Amúgy nagyon drágán van/volt 2 megoldás, amin nem volt ventilátor :D

(#27) FlashLed


FlashLed
senior tag

Picit nem drága?!

The Mechanic

(#28) #21180672 válasza Hobbbyt (#2) üzenetére


#21180672
törölt tag

mennyi ideig tart kicserélni egy normális noctuára?

(#29) nexplo válasza #21180672 (#28) üzenetére


nexplo
őstag

Szinte ingyen megveszed ezt a lapot és utána még nekiállsz cserélgetni... :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#30) RECSKA válasza nexplo (#29) üzenetére


RECSKA
veterán

senki nem tart fegyvert senki fejehez, hogy ezt vegye! Lehet olyat is, mint az enyem, 110ert. Az sem jobb semmivel sem. Kb elhanyagolhato az erezheto kulonbseg egy b450hez kepest... De az erzes, az erzes megfizetethetetlen :DDD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#31) Kvg válasza RECSKA (#30) üzenetére


Kvg
senior tag

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#32) Male válasza #21180672 (#28) üzenetére


Male
nagyúr

Ránézésre elég sokáig, mert nem egy szabványos venti, így barkácsolni kell a rögzítésnél.

(#33) Hobbbyt válasza RECSKA (#15) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Oké, mert neked teljesítmény centrikus a vized nem pedig halk.
Én egy lényegében passzív EVGA SuperNova 650 P2-ről táplálom az I7-et és egy 5700XT-t és mindent ezzel hűtök (full cover)
Nekem felül 1db 280-as radin van 2db140-es NB veti, elől egy 200-as venti, alul pedig 2db akasa apache. Hátul van egy 140-es radi egy harmadik 140-es NB-vel.
Terhelés nélkül csak a 280-as radin lévő NB-k mennek 480-560 RPM-el, a proci hőfokára kapcsol az összes venti, kivéve az elől lévő 200-as amit én kapcsolok egy ventiszabályzóról. A D5 pedig 2-3-as állás között van, nem tudom pontosan mennyit pörög ilyenkor de hangra és vízmennyiségre lőttem be. Így még pont annyira halk mint egy jobb fajta vinyó, de már van áramlási sebesség is. Terhelés alatt 50 fok a CPU és 51 fok a GPU, 37-38 fokos víz mellett.

Üresen tényleg hangtalan így a gép, terhelés alatt is csak éppen annyi hangja van, hogy tudjam nem lopták még el.

Ebbe a szettbe sehogy nem fér bele egy kis 4 centis szar. Az MSI K8N SLI Platinummal épp eleget szívtam, rettentő nehéz volt akkoriban beszerezni a rá való Thermalright HR-05 SLI-t. A mostani árak mellett pedig egyenesen pofátlannak tartom ezt a filléres aktív hűtést.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#34) RECSKA válasza Hobbbyt (#33) üzenetére


RECSKA
veterán

probaltad?

mondom, nekem sem forognak a ventik. ( r5 3600 ek evo blokk, rx5700xt ek vector blokk, ramokon ek blokk...)
ha benyomom a gepet, es netezgetek, meg ilyenek, nem a chipszet zavaro, hanem a d5 morgasa. ami gumiagyon fekszik, a gyari gumigyurujeben. Ergo nem rezonal, hanem a pumpa morgasa. 1700rpmen...

2400-2500on egy ilyen 4-5cmes ventinek annyi hangja van, mint 300on egy 120cmes. vagy annyi se... Ne a regi 6-8e-t porgo mobilrack ventikre meg tnt2okon levo ventikhez hasonlitsatok...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#35) nexplo válasza RECSKA (#30) üzenetére


nexplo
őstag

Ez már perverzitás :DDD :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#36) Hobbbyt válasza RECSKA (#34) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Van tapasztalatom velük, igen. Soha nem a garancia idejük alatt van velük baj.. A 2. év után kezd problémás lenni, addigra kellően kikopig a tűgörgő, poros lesz a lapát és ütni fog mint az állat ha megy. Fizikai képtelenség, hogy azok a kis 4 centisek 2400-2500-on valóban hangtalanok legyenek. Még a legjobbnak tartott Noctua 4 centisei is csak a kategórián belül számítanak kimagaslóan jóknak.

Az én D5-öm egy konyhai szivacson van :D De a lényeg, hogy semmiféle rezgést nem ad át.
A vizes körünk a főbb komponenseket tekintve eléggé azonos (nekem is evo-vector páros van) Nekem nincs 120-as ventim, a 140-as NoiseBlockerek pedig legendásak.
Azért 120cm-es ventit nem láttam még pc-ben :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#37) RECSKA válasza Hobbbyt (#36) üzenetére


RECSKA
veterán

Nekem sem a rezgést adja át. Hanem a jellegzetes morgás. Ahogy veszem fel a fordulatot, ugyanúgy nem kezd el rezonálni semmi, hanem megjön a durvább szivattyú hangja, sokan nem hallják, stb, de én kényes vok erre :D max 2000rpm, felette én már fülest veszek fel :D

Nem szabad elfelejteni, hogy ezek a ventik keret nélküli slim ventik, a normál 4-5cm-es ventik vastagabbak, keretesek, igy szélzajuk hangosabb.

Én nyomtattam hozzá szélterelőt, így 0rpm-re állíthatom. még nem szereltem be, merev csövezés kell, mert a GPU bemenő ágától nem fér el.

[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#38) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Az a vicc, hogy pont a venti csökkenti le baromira a hőleadófelületet/borda terjedelmét. Tök sok értelme van egy icipici hőleadófelületet egy icipici ventivel hűteni. Jópár évvel ezelőtt is megoldották valahogy a sejthetően legalább ennyi hőt termelő alkatrész hűtését passzívan, de persze, érthető, ez olcsóbb így a gyártóknak gondolom, mint heatpipepal szállítani a hőt a lap más részén lévő bordára. Oké, a mai lapok sokkal zsúfoltabbak a pcie sínek közé beszorított M.2 csatlakozókkl miatt is, de szerintem akkor is megoldható lenne, pláne ennyiért. Visszaléptek ezzel egy bő évtizedet. Ez elvi kérdés számomra, nem érdekel, hogy tényleg pörög-e a venti és ha igen, milyen zajjal teszi ezt.

[ Szerkesztve ]

(#39) Male válasza Solicidium (#38) üzenetére


Male
nagyúr

Ekkora fogyit egy nagyobb bordával megoldottak régen, csak hát igen, az drágább, illetve sokkal magasabb... a gyártók általában az utóbbival érvelnek az ilyen miniventis bigyók mellett. (meg mondjuk azon a ponton tényleg nem garantált, hogy van bármi légmozgás, szóval kéne a heatpipe, ami mondjuk tényleg drágább megoldás)

(#40) koko52 válasza Solicidium (#38) üzenetére


koko52
veterán

Na de mennyivel drágább? Arra van ész, hogy akár vízzel is hűtség 1000 dodoóért, de egy szaros rézdarab már nem megy. Kérjenek 50k helyett 55-öt és többet eladnának az biztos.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#41) Solicidium válasza koko52 (#40) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Teljesen jogos, sőt ilyen árba már talán amúgy is bele kéne férjen...

(#42) Kolbi_30 válasza koko52 (#40) üzenetére


Kolbi_30
őstag

A mai multi arról szól, hogy tudnak minél nagyobb profitot termelni. Ha valamit meg lehet darabonként pár centtel olcsóbban valósítani, azt csinálják. Szarnak bele hogy te vagy én hogy szeretnénk. Mellesleg azok a ventik amik miatt rinyaltok 20 éve voltak... Velhetoen van köztetek aki még nem is élt akkoriban mégis sír.. mert manapság divat mindenért rinyalni... De ezek a vntik nem azok mint 20 éve voltak.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#43) Fücsök007 válasza Kolbi_30 (#42) üzenetére


Fücsök007
őstag

Majdnem 20 éve. Az egyik ilyen hírhedt lap volt az Abit IC7-G lap. :D

(#44) Dragon3000 válasza Fücsök007 (#43) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az is7-en is ugyanez volt, pár hónap alatt már zörgött a ventilátor, 3x cserélték garanciában és a végén raktam rá egy nagy bordát :D

(#45) MeszesKPT válasza Kolbi_30 (#42) üzenetére


MeszesKPT
őstag

20 év alatt milyen korszakos fejlődésen ment át a ventilátor technológia? Használtam akkor ilyen alaplapot és elég borús emlékeim vannak...

(#46) Kolbi_30 válasza MeszesKPT (#45) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Mondjuk csapagyazas, a ventilátorok kialakitasa ugye ha kicsit bordázott es a vegeken"elnyujtott" akkor halk. 20 éve még nem voltak ezek a megildasok

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#47) Dragon3000 válasza Kolbi_30 (#46) üzenetére


Dragon3000
veterán

A noctua elég nagy cég a ventilátorok körében, de az ilyen kis fos ventilátor megoldásaikat mégis hangosnak tartják. Amúgy a technika hiába fejlődik, ha az ilyen tömeg gyártott dogoknál, mint az alaplapok, vga-k is az utolsó centig megy a spórolás.

(#48) Kolbi_30 válasza Dragon3000 (#47) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Mindenen megy a spórolás,nem csak ezeken.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#49) Dragon3000 válasza Kolbi_30 (#48) üzenetére


Dragon3000
veterán

Tudom, de azért ezek ára eléggé magas, és ezért emeltem ki, illetve ezeken van ventilátor, meg elég sokszor lehetett ezen alkatrészekkel kapcsolatban panaszokat olvasni a spórolások miatt.

(#50) Malachi


Malachi
addikt

röpködnek itt az 50-60-70 ezres árak, pedig elvileg ez a középkategória, jól gondolom? a hetekben eszembe jutott, hogy á, de jó lenne talán megint összerakni valami PC-t normális alkatrészekből... de mikor utoljára ezzel foglalkoztam, egy rendes ASUS alaplap 30-35 ezer volt. itt tartunk, hogy 50-nél kezdődik a középkategória?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.