Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hőmérő! :Y

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2) #97716736 válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére


#97716736
törölt tag

Az :DDD

(#3) MrPetya19


MrPetya19
addikt

10db 120-as venti kb 10 Mátyásért! :Y

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#4) zapok válasza MrPetya19 (#3) üzenetére


zapok
aktív tag

10 db., de csak ventihely!

Én ezt olvastam:

"A hűtést sem aprózták el, a Mesh Edition 12, a Windows Edition 10 darab 120 mm-es ventilátorhellyel kecsegtet"

40 juró még véletlen sem 10 Matyi lesz nálunk, inkább 12-14.

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#5) waithEard


waithEard
őstag

Az a sárga logó nem kéne, amúgy tetszetős..

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#6) Mate válasza waithEard (#5) üzenetére


Mate
nagyúr

1 DVD írót, vagy előlapi panelt úgy is rak a gépbe az ember, akkor fogod és a sárga rettenettel ellátott elemet veszed ki. Máris megoldva a dolog.

(#7) MrPetya19 válasza zapok (#4) üzenetére


MrPetya19
addikt

Csak tudnám, hogy hova fér annyi.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#8) waithEard válasza Mate (#6) üzenetére


waithEard
őstag

Ott a pont. Bár én speciel pont nem használok DVD írót. Rendszert is USB-ről telepítek. Itt a pont. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#9) Mate válasza waithEard (#8) üzenetére


Mate
nagyúr

Akkor veszel egy usb előlapi panelt. Szép is, praktikus is :) Vagy ráraksz egy hűtőmágnest, mert még az is jobban néz ki mint az a sárga paca :D

(#10) Daywalker válasza MrPetya19 (#7) üzenetére


Daywalker
addikt

3 előlap mögé közvetlenül, 3 a meghajtórekeszek hátuljára, 2 felülre, 1 hátulra, 2 a bal oldalára, 1 alulra...az ablakosnál nincs 2 az oldalon, tehát ott kettővel kevesebb.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#11) waithEard válasza Mate (#9) üzenetére


waithEard
őstag

Hát igen, vagy valami venti fordulatszabályzós, hőmérős szépséget. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#12) MrPetya19 válasza waithEard (#8) üzenetére


MrPetya19
addikt

Vagy veszel egy optikai egységet, berakod legfelülre, és annak a slotnak a takaró lemezét berakod a sárga logós helyére.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#13) aero. válasza MrPetya19 (#7) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

CM 690 Advancedemben is 9 hely van ha jól számolom, és ide elölre csak 1 fér, szóval lenne még hely. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Potzee


Potzee
addikt

"...158 mm magas CPU-hűtőket is képes elnyelni. "
Egyszerűen felfoghatatlan, hogy miért spórolnak 3-4 nyomorult centiméteren??? :F Egy átlagos, komolyabb cooler 160-162 mm...Ashura, Ninja 3, Macho...pont nem fér be...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#15) Indy69 válasza Potzee (#14) üzenetére


Indy69
aktív tag

Megelőztél :) pont ezt akartam szóvá tenni +10mm és elfér akár milyen nagy hűtő ,így eléggé limitált hogy mi fér bele :U

(#16) Potzee válasza Potzee (#14) üzenetére


Potzee
addikt

...Bocsi, 3-4 milliméteren... :D + fél centi és valóban tágas lenne a házikó.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#17) kcsa válasza waithEard (#8) üzenetére


kcsa
veterán

Akkor vegyél kettőt és legózz össze egy neked tetszőt :P

(#18) waithEard válasza kcsa (#17) üzenetére


waithEard
őstag

Eddig még ez a legjobb javaslat. Aztán a másikat felárral eladom, mint "speciális, duplalogós kiadás". :R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#19) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Régen próbálkoztam Aerocool házakkal, a képen szépek voltak, de szerelés közben már kissé hígnak tűnt a leves. Valahogy nem volt az a minőség, amire számítottam.

Persze ez mára megváltozhatott, de azóta már én is máshová tettem le a voksom.

(#20) 8th válasza TESCO-Zsömle (#1) üzenetére


8th
addikt

8évvel ezelőtt az Mercury KM 86 LCD házamnak is volt ilyen hőérzékelő szenzora, mindjárt három darab (cpu, vga, sys). A házhoz mellékelt leírás alapján ezeket be kell tenni a cpu a vga és a chipset hűtő bordái alá és akkor folyamatosan írja az előlapi lcd-n, hogy melyik alkatrész hány fokos pillanatnyilag. Jópofa dolog volt de teljesen haszontalan mert totál össze vissza mért. :D

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#21) #56573440 válasza antikomcsi (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

ennyiért ez van sajnos :( ha nem gyártanának már papírvékony gagyilemezeket és leállna a fröccsöntő üzem aerocool másnap bezárna ;]

jó... olcsó ez tény, de na. szerintem ebben a kategóriában a "minden mindegy szinte" elv érvényesül, szal ami olcsóbb az mehet...

(#22) #65675776 válasza Potzee (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azok után, hogy még a bővítőkártyák rögzítője sem fért el belül meg sem lepődök az ilyesmin.

De legalább csupa 5,25'-es hely van benne.

(#23) Chp


Chp
őstag

Készülhetnének hasonlók mATX méretben is. Vagy nagyon extrém elképzelés? :U

(#24) Potzee válasza #65675776 (#22) üzenetére


Potzee
addikt

Na, az aztán kell...hódít a retro... :D
majd oda építem be a virtuális meghajtót...

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#25) #65675776 válasza Potzee (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kell bizony. Mert így sokkal rugalmasabban tudod elrendezni a dolgokat. Vinyókhoz 3-4k körül vehetsz beépítőkeretet, ami három helyet foglal, van az elején egy 120mm-es ventilátor (opcionális, létezik anélkül is) és beépíthetsz bele négy vinyót. Illetve mindenféle backplane-ek is mehetnek egy ilyen házba rogyásig. Nagyságrendekkel értelmesebb megoldás, mint eg yfüggőleges lemezre állítva szerelni a vinyókat, ahogy egyes gyártók mostanában próbálkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#26) #00137984


#00137984
törölt tag

Én igy jártam a megfizethető ház kategóriával Cooler Master módra 22180 hsz [link]

[ Szerkesztve ]

(#27) F e Z o


F e Z o
veterán

A felső lemezre belülről milyen vastag radi szerelhető fel? 30mm? Kár, hogy nem közöltek több belsős képet a házakról. :((

H2O über alles!

(#28) #56573440 válasza F e Z o (#27) üzenetére


#56573440
törölt tag

itt egy kép a fenekéről :( nincs ott hely semmire... mint a legtönbb ázban

(#29) F e Z o válasza #56573440 (#28) üzenetére


F e Z o
veterán

A ház hátsó részében lévő felső lemezre gondoltam, mert ott sem sok hely van.

H2O über alles!

(#30) ViZion


ViZion
félisten

2013, már alap dolog a 90°-ban elforgatott HDD keret szerencsére... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31) 8nemesis8 válasza ViZion (#30) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ezt likeolnám, ha lehetne...
Egyetértek amúgy... :W

(#32) Findzs


Findzs
addikt

ennyi pénzért teljesen korrekt :K

még arra is gondoltak, hogy a felülre rakott ventiknek csináltak egy kidudorodást így az alaplapot nem zavarja a venti

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#33) Potzee válasza Findzs (#32) üzenetére


Potzee
addikt

...csak egy normális 120 mm-es ventis 160-as torony coolert nem tudsz beletenni... :(

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#34) #65675776 válasza ViZion (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerencsére nem...

Potzee: Azért tegyük hozzá, a hűtőgyártók meg leszokhatnának arról, hogy feleslegesen kiemelik 6-8mm-re a bordasík felé a heatpipe-ok végét.

(#35) F e Z o válasza #65675776 (#34) üzenetére


F e Z o
veterán

Vagy ha esetleg ki is emelkedik, akkor legyen mindegyik szép félgömbalakú.

H2O über alles!

(#36) MrPetya19 válasza #65675776 (#34) üzenetére


MrPetya19
addikt

+1 a hűtőhöz, valamint arról, hogy feleslegesen emelik el az égbe az alaplaptól.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#37) BenHans


BenHans
addikt

Ejj ha, ilyen áron ez nagyon jól néz ki. Várjuk az SK tesztet! :D

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#38) Geller72


Geller72
veterán

158mm. Vicc... :(((

(#39) Potzee válasza BenHans (#37) üzenetére


Potzee
addikt

Egy árban a Bitfenix Merc Alpha-val...és 1-2k-val olcsóbb egy Asgard Pro-tól...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#40) BenHans válasza Potzee (#39) üzenetére


BenHans
addikt

Van pár ember akit nem hat meg annyira 1-2C°, ha azt veheti amelyik jobban tetszik neki külsőre.
Nekem is 1000szer jobban tetszik ez, mint pl a Merc Alpha, és nálam talán fej fej mellett van külsőleg az AsgardPro-val.

Persze egyikért sem adnék egy Nanoxia DS2-t... :D

Engem továbbra is érdekelne egy részletes teszt. :)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#41) kromatika


kromatika
veterán

ennyiért elég jó vétel. :K kicsit kár a "158 mm magas CPU-hűtőket is képes elnyelni" helyzetért,leglább a 160mm be férne.Mondjuk elég fura egy 200mm széles háznál,a 158mm magasság korlátozás.Mekkora kábel elvezetési lehetőség van akkor ebbe?

Légy jó mind halálig.

(#42) BenHans válasza kromatika (#41) üzenetére


BenHans
addikt

A jó hűtési teljesítményért, és a csendességért nem kell nagyban gondolkodni.... [link]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#43) kcsa válasza BenHans (#40) üzenetére


kcsa
veterán

A külső szubjektív. De jó pár Aerocool átment a kezemen, és a felhasznált anyag kb. Codegen minőségű: vékony, nyeklik-nyaklik, de legalább szép. Speciel Merc Alphát vettem, nem sokkal, de egy fokkal jobb minőségű az egész, jó használni.

(#44) BenHans válasza kcsa (#43) üzenetére


BenHans
addikt

Elhiszem neked, mivel nekem nem volt a kezeim között még Aerocool ház. Én első ránézésre mondtam hogy szerintem jól néz ki, ami még nem jelenti azt, hogy jó. Tehát valószínűleg miután láttam volna róla tesztet, vagy lenne személyes tapasztalatom a termékeikkel, akkor hozzátettem volna hogy nem minden a külső... :)

Természetesen én sem divatból vennék házat, de ha csak alig maradna el a versenytársaitól (persze nem szerkezetileg, mert utálom ha "nyeklik-nyaklik") akkor feláldoznék mondjuk 1-2 C°-t a vagányabb külső oltárán.

Viszont ami nem hat meg az a CPU hűtésének szabott hely, mert mint linkeltem feljebb, van rá jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#45) kcsa válasza BenHans (#44) üzenetére


kcsa
veterán

Egyébként ha mindent egybevetek, az árát leszámítva nincs hatalmas gond velük - a külsőhöz szabják az árcédulát, nem a belsőhöz :)

Anno nagy divat volt a turbine szériás, a végén már nagyon utáltam, képesek voltak gyári hibásakat is bedobozolni, pl. turbinák nem forogtak, mert szorult a tengely.

(#46) #65675776 válasza kcsa (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az Asus házak szinte mind ilyenek. De még a Fractal olcsóbb házai sem éppen kiemelkedő minőségűek, csak legalább drágábbak is a semmiért.

(#47) kcsa válasza #65675776 (#46) üzenetére


kcsa
veterán

egyetértek, asus se kiemelkedő éppenséggel... Fractallal még nem találkoztam.

(#48) #56573440 válasza #65675776 (#46) üzenetére


#56573440
törölt tag

a cm silencio 550 volt egy időben nagyon jó áron egy boltban, akkor akciósan 15-ért vesztegették, most sajnos már olyan 22+ az ára annyiért masszívan megérte szerintem, de fractaltól a core 300 is 20 körül mozog, és az azért egy bő nagyságrenddel van alatta...

eddig ami megfordult előttem és azt mondom hogy fractal és vállalható az a defiine r4 volt, az egy elég korrekt kuckó, de az meg már megint közelebb van a 30-hoz mint a 20-hoz...

ezeknél a 10-15k-s házaknál én még nem láttam olyat sajnos, ami ne miliméteres lemezekből készült volna, aminél ne rezgett volna az oldallap a vinyótól amit úgy csukok be hogy nah ez jó volt...

(#49) Potzee válasza BenHans (#44) üzenetére


Potzee
addikt

van ettől olcsóbb topflow cooler is...de, komolyan...szerinted van olyan ember aki egy 10ezres házba vesz egy 20-24ezres coolert... inkább egy Merc Alpha+ bármilyen cooler, alár topflow, akár torony...olcsó, drága, oda befér. Nehogy már egy 10k-s ház miatt kelljen 23k-ért coolert venni... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#50) BenHans válasza Potzee (#49) üzenetére


BenHans
addikt

Azért linkeltem ezt, mert ez a legütősebb közülük elvileg... Én DeepSilence2-be gondolom magamnak, de ha valakinek van egy hasonló paraméterekkel rendelkező házikója mint a cikkben bemutatott és nem akar cserélni de mégis nagyot akar hűteni léghűtéssel és halkan akkor ez egy jó választás szerintem.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.