Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akula


Akula
őstag

Indulhatna egy játék egy ilyen notiért! 10 pikk-pakk kérdés, ez a főnyeremény + 9 HP Zbook + egynéhány 24-es monitor. Na jó, legyen egépad is! :C
Lenyűgöző és tetszetős darab! UP neki! :K

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#2) Sipike19


Sipike19
tag

Végre nem a színes reflektorralvilágított cifrafosás színű vécékefedizájn. :))

Tényleg jól néz ki, meg azért valószínű elég erős is (gtx 1070) :R

Sipi

(#3) Narasim


Narasim
aktív tag

ilyen méretben biztos jól le lehet hűteni a procit is meg a vidkarit is. szerintem szétthrottingolja magát ez a gép!

eddig csak asusnál láttam normális notihűtést. mondjuk az nem is szenved véknyítási mániában, de nem is throttling-ol egy szemet sem! pl g751

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#4) mongoose123


mongoose123
aktív tag

Külföldön legalább van felhozatal már és kapható is, itt még szokás szerint semmi.

(#5) -Alvin- válasza Narasim (#3) üzenetére


-Alvin-
tag

Nekem is pont ez jött le. Marha jó a marketing vidi de ez a laptop hurka vastagságú az ára meg 1600 dodoért kicsit sok :D

Ennyi zsetonert mar kapsz normalis hutessel szereltet is, ebben a vastagságban felforr ezzel a felszereltséggel... :C

(#6) SunyaMacs válasza Akula (#1) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Honnan szerzel szponzort hozzá?

(#7) adise


adise
őstag

Drágának gondolom. A régi kiadás is az volt a maga 400-500 ezres árával. Ennyi pénzért meg nem szeretném, ha throttlingolna nekem.

(#8) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ha valaha is vennék "gémer" notebook-ot az a design sokkal inkább bejön mint az ASUS féle semi-bazáriság. (Az MSI-t alapból kizárom.) Bár a hűtéshez lehet tényleg túl vékony.

De ha már háttérvilágítás a bill.-zeten, ezen is úgy tűnik, hogy leginkább csak a billentyűk mögötti rész világít, vagy a betűtípus túl vékony hozzá, hogy rendesen áteressze. Ennek így nem sok értelme van.

(Amúgy simán pakolhatnának már végre háttérvilágítást a "NEM" gémer laposokra is, egyszínű fehér tökéletesen megteszi.)

(#9) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

<fanboy>

Azért kíváncsi lennék, mennyire lehet az Intel+Nvidia markában a piac, hogy még az AMD lojális HP is csak Kínában (és kínjában) dobja piacra RX 460M-mel ezt a notit?

Ne tessék nekem avval jönni, hogy "mert annyival rosszabb", mert ha még így is volna, hogy a pisztrángba van, hogy az autóipar elbír 30+ autómárkát, de az egész konzúmer elektronikai ipar nem bír el 5-öt? Minden más iparág igyekszik a konkurenciát életben tartani, mert ha az utolsó is kihal, akkor lesz csak cudar élet.

Az egész RX 400M családról, már ami a Polaris részét illeti semmit sem hallani. Pedig ha az Apple a következő MacBook Pro-t Polárissal szereli, nem lehet olyan nagyon rossz. Tudjuk, hogy ők fújnak nagyon a zöldek baromságaira, de hamarabb terveznének sajátot, mintsem hogy trágyát rakjanak a profi gépeikbe.

</fanboy>

(#10) Pocok256 válasza Narasim (#3) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha meghajtod throttlingol a g751 is ;) ,de persze nem olyan vészes lentebb veszi a turbo órajeleket és ennyi, de azért ez sem álom. Ez hp omen meg 100% hogy leolvasztja magáról a kasznit ha használni akarod ténylegesen.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11) Sipike19 válasza Meteorhead (#9) üzenetére


Sipike19
tag

Szerintem egyszerűen csak még nem jutott el ide, pár hét múlva érdemes lesz figyelni.
Amúgy egy csomó AMD APU-s noti van a piacon, valószínű, hogy előbb vagy utóbb AMD GPU-s is lesz.

A 460M viszont a sima 460-nál valószínű gyengébb és itt nem olyan kis különbségek vannak mint az nv-nél, egyszerűen az AMD a csúcs notikban valóban gyengébb, de ez nem jelenti azt, hogy a 470/480 ezen nem változtat, vagy talán majd a Vega.

A 460M-nél gyengébb GPU-t kivált egy APU is, úgyhogy a 470M/480M dobhat nagyot esetleg a vega

[ Szerkesztve ]

Sipi

(#12) Abu85 válasza Meteorhead (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kínába az új 15,6-ost viszik. Ez pedig a 17-es noti. Nyugaton a 15,6-os nem kap frissítést, vagyis marad a régi hardverrel. Ezt már nyilván egyáltalán nem éri meg megvenni, de Kína fontos piac, így a HP oda elvitt egy frissítést. Ez egyébként nem AMD vs NVIDIA harc a gyártónál. Az a baj, hogy sok 15,6-os van még a kereskedőknél/raktáron nyugaton, és ha ide is elhoznák a Kínába vitt új verziót, akkor ki venné meg az elavult gépeket? :)

Az Apple teljesen más tészta. Ők nagyon jó stratégiával frissítenek. Mindig kivezetik azt a gépet, aminek jön egy új verziója. Vagyis az új modell bejelentésénél már nagyon kevés régi modell van raktáron.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) Duree válasza Meteorhead (#9) üzenetére


Duree
veterán

Baromira igazad vamn,én is nagyon hiányolom az AMD gamer gépeket.

duree54

(#14) Fred23


Fred23
nagyúr

Azt nem értem, miért a nagyobb a 17,3 hüvelykes, mikor a kisebbnek kéne ekkorának lennie, és a nagyobbnak meg legalább 19 hüvelykesnek. Szerintem egy játékos igényel ma már egy nagyobb képernyőt is. Lesz vajon HP Omen 19"-os is?

[ Szerkesztve ]

(#15) pepeno1 válasza Fred23 (#14) üzenetére


pepeno1
tag

Ahogy a telefonok nőttek először 4 colosra 3,4-ről, majd 5 és 5,5 colosra, úgy ezek is nőhetnek majd. ;)

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#16) daninet válasza Duree (#13) üzenetére


daninet
veterán

Nem véletlen, hogy kikoptak az AMD notik, a teljesítmény egy dolog, de gari idő után egy nappal teljes szériák főttek meg.

(#15) pepeno1: Viszont ott meg is álltak, az felett már külön kategória amit réteg vásárol. 17" notit is csak réteg vásárol mint phabletet, nincs igény a nagyobbra. Már 17" is neccesen fér pár hátizsákba/noti táskába.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17) Sipike19 válasza daninet (#16) üzenetére


Sipike19
tag

Mi van??? :F
Akkor az enyém minimum 3652 napot fog kibírni, mert 10 év garancia van. :DD

Amúgy meg az, hogy AMD/NV nem befolyásolja egy noti élettartamát.... :U

A leggyakrabban merevlemez/aku/kijelzőrepedés/pixelhiba fordul elő, vieókártyáknak ritkán van köze a dologhoz. :C

[ Szerkesztve ]

Sipi

(#18) Dhampir válasza Duree (#13) üzenetére


Dhampir
félisten

Létezik, például a Lenovo IdeaPad Y700-15ACZ, AMD Carrizoval.

(#19) Narasim válasza Pocok256 (#10) üzenetére


Narasim
aktív tag

mer' jómegyen JY bácsi 980m-je :K

nekem csak a JT verzió van, 970m-mel, az nem throttlingol sose. raktam fel notebook cpu fan controlt, ami 100%on pörgeti a ventiket és így 76 a max hőfok 26 fokos szobában. pedig ez is a zr30w-re van kötve, 2560*1600-on játszok.

szerintem nem csicsás a g751 :F bár én elég érzéketlen vagyok az ilyesmire - szokták mondani. meg amúgy is bármikor beáldozom a kinézetet a funkció+hűtés oltárán!

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#20) Khelben


Khelben
nagyúr

És ebben is csak negyed órajelen fog menni a cpu, mint az elődben? Meg 59 fokos lesz a billentyűzet? :U

(#17) Sipike19: "AMD/NV nem befolyásolja egy noti élettartamát" sajnos gyakorlati tapasztalat, hogy az AMD kártyák (és cpu-k) jóval magasabb hőmérsékleten hozzák ugyanazt a teljesítményt, mint Inteles társaik. Innentől meg lutri, hogy épp mit főznek meg maguk körül. De tény, hogy nem ez a fő elhalálozási ok.

(#14) Fred23: már a 17-est is "élmény" hordozni. Aki meg nem hordozza, az kétszer ilyen jó asztalit épít össze az árából.

(#8) nlpK : sok üzleti gépben van háttérvilágításos billentyűzet. Persze sima fehér. Konzumerekben is kezd leszivárogni az alsóbb kategóriákba, bár még mindig inkább 200k felett jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#21) x_o_n


x_o_n
veterán

Most már legalább értem mire fel ez a nagy leakciózás itt

(#22) Sipike19 válasza Khelben (#20) üzenetére


Sipike19
tag

Ez sem minden esetben igaz.

I7 6820HQ 35W
FX-8800P 15W

Ugyanez van GPU-ban is, sőt lehet, hogy melegebb, de van olyan is amelyiknek a 120-130C fok sem árt meg.

A réges régi HD5770 is 150 fokon fortyog az asztaliban, valami gubanc van vele, mert nem volt még sosem 80 fok fölött, valami el szállt benne, de majd fél év telt el mióta 150 fokon füstölög, a műanyag borítás, lassan vaj állagú lesz :DD de nem ér már meg egy drága hűtőcserét, most úgysem én használom. Facebook alatt meg nem megy föl 150 fokra. ;]

Sipi

(#23) Khelben válasza Sipike19 (#22) üzenetére


Khelben
nagyúr

I7 6820HQ 35W
FX-8800P 15W

Nem értem, ezzel mit akarsz mondani. Az I7 6820HQ több, mint kétszer erősebb az FX8800P-nél. A TDP-nek pedig nem sok köze van a hőmérsékletekhez. Én arra gondoltam, hogy van két egyforma gép (pl. Lenovo Y700), egyikben Intel, másikban hasonló teljesítményű AMD. Vagy ott a Dell 5558/5559, előbbiben 920M, utóbbiban M260X. Az AMD-s változat ugyanabban a gépben, ugyanazzal a hűtéssel jóval nagyobb hőmérsékleteket produkál.
Az asztalit meg ne keverjük ide, az teljesen más tészta.

(#24) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Valójában a magas hőmérséklet igazából nem ártalmas. Ami árthat az a hőingadozás. Ugye amikor volt a GeForce-oknak a botránya, hogy gari idő után tönkrementek az sem a magas hőmérséklet miatt volt, hanem attól, hogy a hőingástól elfáradt az összeköttetésre használt anyag. Manapság ez nem fordul elő, ha az adott notebook gyártója betartja a lapka gyártójának hőmérsékleti tartományokra tett ajánlásait. Ezt azért éri meg betartani, mert ha nem teszik, akkor ugrik a lapkagyártó felé a gari. :)

A magas hőmérséklet önmagában nem jelent semmit, mert bizonyos DVFS paraméterezések hatékonysága 90°C-on a legjobb, vagyis eleve arra törekednek a gyártók, hogy ott működjön a rendszer, ahol a leghatékonyabb az órajel-menedzsment.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) Sipike19 válasza Khelben (#23) üzenetére


Sipike19
tag

TDP = Thermal design power.

Sipi

(#26) Khelben válasza Sipike19 (#25) üzenetére


Khelben
nagyúr

Tudom, mit jelent a TDP. Csak nem arról van szó.

(#27) rottenbull válasza Narasim (#3) üzenetére


rottenbull
senior tag

Sok rendes gamer laptop van elfogadhato hutessel, az Alienware laposokkal van tapasztalatom, teszik a dolgukat, ha muszaj laposon jatszani.

(#28) Fred23 válasza Khelben (#20) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Aki meg nem hordozza, az kétszer ilyen jó asztalit épít össze az árából."

Ez igaz, de vajon mi jönne ki, ha kiszámolnánk egy olyan lehetőséget, hogy kell egy asztali, amin futkosnak a játékok, meg kell egy alap noti, vagy pedig egyetlen noti, amit vihetek is -engem nem zavar a 3kg+ sem-, meg otthon futnak rajta a játékok is. Én nem számoltam ki, melyik a jobb lehetőség, de talán nagyjából egyforma anyagilag a két lehetőség.

(#29) Khelben válasza Fred23 (#28) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nincs játék, akkor 150k-ból hét nyelven beszélő üzleti gépet veszek használtan, 2 év NBD garanciával, ami a játékon kívül mindent tud. Szerintem ezen a szinten (5-600k) még mindig lenne párezer Ft előnye az asztali játékgép + minden egyéb notebookon kombónak.

[ Szerkesztve ]

(#30) Lacok


Lacok
őstag

17"-on gamer élmény. :W

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#31) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

AMD processzoros nem lesz Nvidia videókártyával?

(#32) Dr. Akula válasza Atom_Anti (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Olyan szerintem még az életben nem volt.

(#33) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

4k-s notirol 360p video nice :DDD
én szerencsére kis ideje kinőttem a játékos notit (kicsit több, mint 1 hónapja):D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#34) Meteorhead válasza Sipike19 (#17) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Egyetértek. Nekem még mindig itt van egy ASUS G73Jh (Intel+ATi) és még ma is erről nyomom a játékokat. Ugyan hibás lehet az alaplapja, mert 5+ éves létére megevett 2 SSD-t és 4 akkumulátort. Ha akksit teszek bele (akármelyik régi, kis kapacitásút), be sem kapcsol, vagy tolja a kék halálokat magából (gondolom iszonyat zajosak az áramkörök, azért mennek az SSD-k és az akksi elektronika is tönkre). De a CPU+dGPU páros hibátlan. A gyári 5 éves HDD még mindig pörög, és jól mennek a Mobility HD5870-ről a játékok.

(#35) Meteorhead válasza Dhampir (#18) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Ennél azért picit nagyobb választékra vágynék, de igazad van: ha ma akarnék devbox/gamer notit venni, valószínűleg az lenne.

De Pascal/Polaris küszöbén butaságnak érezném notit venni, főleg hogy Zen is itt van a sarkon túl.

(#36) Prof válasza mongoose123 (#4) üzenetére


Prof
addikt

Hol kaphato? US HP storeban meg sehol, csak 9xxM-el ami nem pascal.

(#37) Prof válasza Lacok (#30) üzenetére


Prof
addikt

Ahogy milliardok jatszanak 4-5 colos mobilokon, ahhoz kepest 17 col az full extra gamer elmeny :K

En tok jol el Hearthstone-ozok a Surface Pro-n ami 12 col. :P

(#38) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Elnezve azt a laza 200W fogyasztot ami a gepben van es melle a kulso felepitest, nekem a hutes tetszik a legjobban.

Szerk: elkezdtem olvasni, latom masnak is feltunt mar ez.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#39) -Skylake- válasza Meteorhead (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

Omm, hat pedig az RX460M kb annyival rosszabb egy desktop GTX1070 nel, hogy nagyon nagyon meg kene eroltetnem magam, hogy ezt egy mondatban le tudjam irni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.