Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) icp1970


icp1970
senior tag

" AMD Ryzen 7000 sorozat alá lőnek."Igy igaz. :K Most elsőre úgy tűnik hogy megint olcsóbb az Intel az AMD nél.

[ Szerkesztve ]

(#2) tasiadam


tasiadam
veterán

En csak ezen rohogok :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3) 3L1T3


3L1T3
addikt

;]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#4) bozont válasza tasiadam (#2) üzenetére


bozont
veterán

Ha ez hivatalos ábra, akkor itt sem lesz olyan acélos előrelépés. Az kis előny hogy belemegy az eddigi lapokba is, de 12. genről nem biztos hogy van értelme váltani.

Várjuk meg a teszteket, de úgy néz ki a 3D-s AMD procik lesznek a csúcson, biztos szép kis felárért.

#5 tasiadam
Igen, azért hoztam fel az új 3D-s procikat. Ha igazi a dia és nem ps, akkor játékokban éppen befogja az 5800X3D-t. De nemsoká úgy is kiderül mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#5) tasiadam válasza bozont (#4) üzenetére


tasiadam
veterán

Ott lapul egy 5800x3d. Az a vicces :D amugy 5.8ghz hozott kb ennyit single coren, meg a cache, a multin meg a sok e mag. Ennyi ez.

De ez az 5.8ghz durva.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#6) Balu77


Balu77
őstag

Az Amd befogásához kb. egy kazánnyi energiát fog zabálni 5,8-on.
Amúgy az hogy az Amd-ben több a pci-e sáv, valahogy jobban tetszik, mint ahogy az is, hogy ott pci-e 5.0 van, noha még nem kihasznált, de az is hamar eljöhet.
Ráadásul Amd-hez nem kell feltétlen a borzadáj win11, mert nem hibrid. Kicsit többet vártam.
Arról sincs szó, hogy a foglalat meghajlás (bending) problémát végre kezelik-e, gyanítom nem. Egy 13600K vs 7600X tesztet viszont szívesen látnék majd, mert azok mozognak egy árban. Persze a hozzá való deszkák ára is sokat nyom a latban. Per pillanat az Amd felé jobban hajlok, de a 3d-s változatot mindenképp kivárom.

izé

(#7) #30604800


#30604800
törölt tag

Ki tudnának adni egy tényleg sokmagos verziót, csak Gracemont-al, kis fogyasztással, alacsonyabb sebességgel?
Ha tényleg a párhuzamosítás a jövő, ez kb mindent vinne.

(#8) tasiadam válasza Balu77 (#6) üzenetére


tasiadam
veterán

Az humoros, hogy egy 6+8-as proci a masik oldal 6 magosaval van 1 arban. Itt nem az nT performance fog donteni, hogy melyik a jobb, hanem tisztaz a P magok tudasa. De a 7600x-nek egy szuz 6 magos kene parja legyen, mint aldernel a 12400F, ami nagyjabol az 5600nak a parja is volt. Igy nincs mar kvazi magszam parja, csak arban vannak hasonlosagok.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#9) ddekany válasza #30604800 (#7) üzenetére


ddekany
veterán

Szerveren talán, sok esetben. De desktopon kell az a pár erős mag, azoknak a feladatoknak amiket nem reális úgy leprogramozni, hogy tetszőleges számú szálra (amennyi épp feküdne a CPU-nak) fel lehessen őket bontani.

(#10) #30604800 válasza ddekany (#9) üzenetére


#30604800
törölt tag

Gémingen kívül van ilyen?

(#11) Balu77 válasza tasiadam (#8) üzenetére


Balu77
őstag

Én ezt úgy vizsgálnám, hogy azonos fogyasztás mellett mit tudnak egymás ellen, de amúgy tényleg a P magok tudása a lényeg. Azt se feledjük, hogy Intelnél ha az E magok ki vannak kapcsolva, akkor a ringbus sebességét megemeli, amitől eleve jobban muzsikálnak a meglévő P magok. Amúgy a hibrid felépítés egy amd féle chipletes megoldással még észszerű lehet, de egy monolitikus cpu-ban, ahol egy bus-on osztozik a P és E mag, utóbbi az egészet kicsit visszafogva, nem a legoptimálisabb.
Mondjuk ha Intel egy 8P magos procit kiadna E magok nélkül, na az lehet best buy lehetne, de tudjuk hogy olyan nem lesz.

izé

(#12) ddekany válasza #30604800 (#10) üzenetére


ddekany
veterán

Feladat, amit nem reális tetszőlegesen sok szálra felbontani a fejlesztőknek? Talán a legtöbb feladat ilyen, és az ellenkezője a ritkább. Ha az a kérdés, hogy azok az egyszálas vagy néhány szálas feladatok általában nem elég gyors-e a pici magon... általános felhasználásra valószínűleg de. Csak akkor már arról beszélünk, hogy mi a minimum ami már elég, azaz költség csökkentésre mész rá, vagy passzív hűtésre, és ott meg nem akarnál rengeteg magot, csak ami már elég. Ha a szélsőségesebb esetekben is gyorsnak kell lenni, meg jövőállónak kell lenni (elképesztő ütemben válnak pazarlóvá a modern szoftverek, ideértve a irodai szoftvereket is), akkor viszont az erős maggal is rendelkező CPU-k fognak úgy is nyerni.

[ Szerkesztve ]

(#13) Sanya


Sanya
nagyúr

Energiatakarékos magból minek kell 16 egy procira? Én úgy gondolnám, hogy sok performance, és 2 max 4 energiatakarékos mag elég. De az Intel biztos kimérte ezeket, én meg kíváncsi vagyok az okokra, eredményekre.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Az árazás elég jó. Reméljük teljesítményben meg is szorongatja a 7000-res szériát és AMD kénytelen lesz csökkenteni az árain. Árazásban kezdik átvenni a régi Intel szokást.
A 13600K elég jónak néz ki amúgy ezen az áron.

Gamer for Life

(#15) paprobert válasza Sanya (#13) üzenetére


paprobert
senior tag

"Energiatakarékos magból minek kell 16 egy procira? Én úgy gondolnám, hogy sok performance, és 2 max 4 energiatakarékos mag elég."

Mert a neve ellenére, ez nem egy energiatakarékos mag, hanem terület-takarékos. A perf/watt mutatója szinte ugyanaz, mint a nagy magnak, viszont a kis mérete miatt rengeteget bele lehet tuszkolni a chipbe.

Amikor renderelésnél használni kezded a kisebb magokat, az egész chip ~3.5GHz optimum órajelen tud futni, nem kell az abszolút energiapazarló 5Ghz felett futnia.

Nagyon leegyszerűsítve, 8x5GHz = 40 helyett 24x3.5GHz = 84 lesz a renderelési végeredmény.
Az egész "energiahatékonyság" az alacsony órajelből, és a nagy magszámból jön, az elnevezés pedig ennek a marketinges kifordítása.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#16) icp1970 válasza DudeHUN (#14) üzenetére


icp1970
senior tag

Igen a 13600K ára nekem is szimpatikus. :K

(#17) Sanya válasza paprobert (#15) üzenetére


Sanya
nagyúr

így már sokkal világosabb, köszönöm!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18) -FreaK- válasza paprobert (#15) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi, ezt én sem tudtam eddig, jól összefoglaltad :B

Viszont ez leginkább munkára használt feladatoknál működik így, tehát annak hasznos ez az elrendezés aki munkára használja a gépet.
Játék alatt viszont jobb lenne ha csak 6-8-10P mag lenne a CPU-ban, és az kapná a teljes fogyasztási keretet, nem?

Mivel úgy hirdetik hogy fastest gaming cpu, ami a legjobb esetben is csak ideig-óráig (X3D..) állhat fent, már ha egyáltalán (game függő/helyzet függő), akkor miért nem hoznak ki egy csak P magokból álló cpu-t, ami még gyorsabb lehetne? Mint a másik oldalon az X3D.

(#19) Jesus_Shaves válasza #30604800 (#10) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Lényegében az összes CAD szoftver.

(#20) #30604800


#30604800
törölt tag

köszönöm az uraknak!
visszabújok a kövem alá

(#21) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

a méltán híres SPECrate2017_int_base copy tesztek, ó igen :U

V6

(#22) paprobert válasza -FreaK- (#18) üzenetére


paprobert
senior tag

"Viszont ez leginkább munkára használt feladatoknál működik így, tehát annak hasznos ez az elrendezés aki munkára használja a gépet."
Igen.

"Játék alatt viszont jobb lenne ha csak 6-8-10P mag lenne a CPU-ban, és az kapná a teljes fogyasztási keretet, nem?"
Igen. Bár negatív hatása nincs (vagy alig van), hogy a háttérben ücsörögnek az E-magok.

"akkor miért nem hoznak ki egy csak P magokból álló cpu-t, ami még gyorsabb lehetne?"
A mai játékok nem gyorsulnának tőle, a 8 erős mag mindenre elég.
A Zen4-nél is láthatod a 7700X-7950X összehasonlításban, hogy ott van a 16 nagy mag, mégis csak az egy szálas különbség, a kicsivel magasabb boost órajel okozza a nagyobb teljesítményt játékokban, nem a 8 extra mag.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#23) -FreaK- válasza paprobert (#22) üzenetére


-FreaK-
veterán

Oké ezt tudom persze, de ha csak 8P mag van, akkor az kapja a teljes fogyasztási keretet, nem vesznek el belőle az E magok (nem tudom jelenleg amúgy mennyit vesznek el játékok futtatása alatt), ergo gyorsabbak lehetnének.

(#24) paprobert válasza -FreaK- (#23) üzenetére


paprobert
senior tag

Mai játékok alatt nem megy minden mag 100%-on, így biztosan nem TDP-limitesek a P magok.
Ha, ahogy felvetetted, az E magok idle fogyasztási keretét oda lehetne adni a P magoknak, nem gyorsulnának játékokban, csak több lenne a TDP tartalék.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#25) tibcsi0407 válasza Jesus_Shaves (#19) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kivéve az én Tekla Structures-öm. :D Az 15 000 Euroért 1-2 magot használ..

https://utdetailing.hu/

(#27) BiP válasza #30604800 (#7) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha nem is sok maggal, de egy 4 v. 8 E-magos Pentium Silver kategóriájú procit megnéznék. 10-15W-ból.

#11 Balu77: Nem valószínű. 12.genből is az i5-12600 a legerősebb E-mag nélküli verzió, de abban is már csak 6 P-mag van.

(#28) ddekany válasza paprobert (#15) üzenetére


ddekany
veterán

"perf/watt mutatója szinte ugyanaz, mint a nagy magnak"

Erre van valami teszt? (Amit hirtelen találtam, az teljes rendszerre mért kJ adott feladatra, ami korlátosan hasznos ennek felmérésére.)

(#29) ddekany válasza BiP (#27) üzenetére


ddekany
veterán

Ha igaz a leak, lesznek olyanok, és pont 4 és 8 kismaggal. "Alder Lake N" a kulcsszó.

(#30) Fücsök007 válasza -FreaK- (#18) üzenetére


Fücsök007
őstag

Pár év múlva már nem lesz elég mindenre 8/10 erős mag önmagában, attól függően mennyire terjednek el az új szoftverek. Nem véletlen, hogy Zen5-nél már 16 "butított" mag lesz 8 erős mag mellett. Egyébként Intel részéről fog jönni csak P magos HEDT platform jövő tavaszzal. ;)

(#31) BiP válasza ddekany (#29) üzenetére


BiP
nagyúr

Szuper, köszi az infót. Ilyen kell nekem. Remélem lesz belőle desktop (pl.itx) lapos verzió is a piacon.

Ahogy nézem, eddig 4magos N100 és N200-ról pletykálnak. És ez lesz az első sorozat a Pentium/Celeron brand jelölés nélkül. (ez utóbbi hírt már olvastam, hogy el fogják hagyni).

[ Szerkesztve ]

(#32) hallador válasza paprobert (#15) üzenetére


hallador
addikt

Szuperül összefoglaltad, és köszi, hogy próbálsz rendet tenni a fejekbe.

Szépen összefoglalja a pugetsystems cikke mi a lényege.

Mondjuk számomra az nagyon érdekes, hogy a Ryzenek esetében, már 8000-es szériában lesznek hibrid processzorok.

Szóval a koncepció nem annyira elrontott, mint itt a Prohardveren zajlik 1 éve.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#33) Victorio válasza tibcsi0407 (#25) üzenetére


Victorio
aktív tag

Pro/Engineer Creo szintén zenész. 1 magot használ csak a mai napig is. Az már csak a hab a tortán, hogy a licensze a hálózati kártya azonosítójához van kötve, úgyhogy ugyanazt a kártyát kell évek óta átrakni az új gépbe.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#34) Luck Dragon

13400-as széria már kijött vagy később érkezik ? Kiváncsi lennék az utódra .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#35) Laraxior


Laraxior
titán

A 7900X kijött 550$ msrp árral. A 13900K 650$.... Hogy lesz ebből olcsóbb...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#36) tibcsi0407 válasza Victorio (#33) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az kemény, legalább nekem a licensz Flexnetes.

https://utdetailing.hu/

(#37) vrob


vrob
tag

Az Intel bejelentésben az áll hogy 3rd genes SuperFin tranzisztorokra épül. Aminek köszönhetően a 13900K 65 Watt -on azt tudja mint egy 12900K 241 Watton.
Vagy ugyanazon a poweren +600Mhz
Ez kimaradt a cikkből.

[ Szerkesztve ]

(#38) tibcsi0407 válasza vrob (#37) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jó, de ez multi thread. Az esetek túlnyomó részében a P-core-okat használod. Elvileg ott is van IPC növekedés, de azért nem ilyen mértékben.

https://utdetailing.hu/

(#39) GIstvan83 válasza tasiadam (#2) üzenetére


GIstvan83
csendes tag

Hú.. hát ha még a saját bevallásuk szerint is nagyjából egálban lesznek az 5800x3d-vel, akkor mi lesz a 7000-es sorozat 3d caches változataival szemben.
Ez nagy zakónak néz ki.
Ezért a chartért biztos pajzsra emelték a marketingest.. így elrejteni az 5800x3d eredményeit, úgy hogy mégis ott van.. hát egészen zseniális. Ilyen grafikontrükkre őszintén szólva nem is emlékszem.

(#40) ughhh válasza tasiadam (#2) üzenetére


ughhh
senior tag

MUHAHA :DD :DD :DD
Nagyon kellemetlen és gyerekes egy házi tesztet mellékelni... Az intel gödörben van ebből is látszik.

(#41) GIstvan83 válasza Jesus_Shaves (#19) üzenetére


GIstvan83
csendes tag

Igen, analízisben és különböző workloadokban (végeselem, szimulációk, render és pár korlátozott helyen).. ahol amúgy a vga dolgozik. Sajnos gyakorlatilag valós munka közben az összes 3d cad szoftver 1 szálra korlátozódik. Szerintem az ilyen cad szoftver felhasználók nagyon kis százaléka használja eleve ezeket a funkciókat. (nyilván az eladott liszenszek számához képest)
Erre rákeresel, le is írják. Pl siemens nx-nél, catianál, és a többi al, más variánsnál.
Cam szoftverek esetén van multithreading úgy tudom.. de olyan komoly szerszámpályákat.. hát nem tudom hány helyen számoltatnak az országban, ahol megérné egy komoly pc többletköltsége. Persze biztos van ilyen a szerszámgyártás területén.
De egyedi gépben, én úgy gondolom, hogy már a tervező gárdával is baj van, ha szélsőséges eseteket kivéve szükség lenne valós 3d felületek megmunkálására.
Én konkrétan Győr környékén cad-camben nem találkoztam még olyan hellyel, ahol valós nagy teljesítményre lenne szükség.
De az is tény, hogy más iparágak, más cad szoftvereiről és azoknak párhuzamosíthatóságáról nem tudok nyilatkozni.
Legutóbbi helyen is azért kell cam szoftverhez megfelelő laptopot vásárolnia a cégnek, mert a régi szar, ami jó lett volna amúgy... vga driver hiányában képtelen volt megjeleníteni rendesen.

(#42) tibcsi0407 válasza GIstvan83 (#41) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem az AxisVM szélsőértékek keresésénél nagyon megpörgeti a gépet, 280W-ra is felugrik a 12900k, minden mag szépen dolgozik. Ugyanez igaz IDEA Statica alkalmazásban is. Szépen kiasználják az összes szálat.
Viszont az AxisVM a számításokat egy szálon végzi, mert a merevségi mátrixok egymással nem párhuzamosíthatóak, hiszen egymás után vannak a képletben. Persze több teherkombinációs számítást futtathatna egyszerre az alkalmazás, de arra nem képes egyelőre.

https://utdetailing.hu/

(#43) -FreaK- válasza GIstvan83 (#39) üzenetére


-FreaK-
veterán

Play Fair, Intel - Linus
kijavították ;]

(#44) arabus


arabus
addikt

Van itt egy izmos KS eredmény meg aztán egy 34 magos Raptor wafer.

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#45) degec


degec
senior tag

Elnézést ha lama a kérdés, de jól értem, hogy csak is kizárólag két modul esetén érhető el az 5600mhz hivatalosan ddr5 nél.. ? tehát 4 modulos kiépítésben 4400-ra veszi magát vissza..? Köszönöm.. lehet 12.gennél is így van de akkor még egyszer elnézést ha elkerülte volna a figyelmemet.. :C :R

(#46) OgreImre válasza tibcsi0407 (#25) üzenetére


OgreImre
senior tag

Ó, az AxisVM-ben még három-négy éve külön modul volt pénzért a több mag támogatás, most már benne van alapból. Igaz ez "csak" egy 5000 eurós progi. :D

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#47) arabus válasza degec (#45) üzenetére


arabus
addikt

12.gen-nél is megy az 5600 mhz 4 modullal.
Ha felé szeretnél menni akkor már finomhangolni kell.

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#48) tibcsi0407 válasza OgreImre (#46) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor sem működött, csak a szélsőértékek keresésénél például ULS kihasználtságok számításnál mértékadó teherkombókkal. Ott szépen ordítanak a ventillátorok. :)
Maga a számítás nem nagyon használja ki a processzort. Igazából egy 1000 éves 4 magos is elég lenne hozzá. :D
Mondjuk én csak acéllal dolgozok, amik ugye rúdelemek, nem sok héj van benne, de ha sok nemlineáris kombinációm van, akkor sokáig nézem a monitort, míg számol. :DD

https://utdetailing.hu/

(#49) Jesus_Shaves válasza GIstvan83 (#41) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Eh, én szerintem félreértettem akkor a beszélgetést azon a ponton, nekem úgy jött le a kérdés, hogy gamingen kívül mi korlátozódik még egy szálra? :W

(#50) arty


arty
veterán

= továbbra sem képesek normálisan fogyasztó magot tervezni

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.