Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bolvar válasza #72042496 (#15) üzenetére


bolvar
senior tag

2db 3040m vettem, halk kis gépek nekem bejöttek, de újan ezekért is sokallom a pénzt :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#52) Chaser válasza Alf25 (#49) üzenetére


Chaser
titán

nini..vertical standban van ( : és monitor hátulján, hülyék ezek a dellnél (((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) dagonya válasza Tetsuo (#45) üzenetére


dagonya
aktív tag

elég sok opciót felsoroltunk, ha fontos hogy halk legyen akkor már korábban említettem; Zotac CI sorozat, passzív hűtés, annál halkabbat nem találsz.

(#54) Tetsuo válasza dagonya (#53) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A passzív nem jó, mert megfő, illetve throttlingol igénybevételkor. Jó konstrukció, egy halk ventivel... az a nyerő.

(#55) Gargouille válasza Tetsuo (#54) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha nem fut rajta olyan ami igénybe venné akkor jó a passzív. Ha meg teljesítmény is szükséges oda eleve nem ilyen kis mini PC-t választ az ember mert hiába zsúfolnak bele akármekkora CPU-t meg VGA-t, ezen a térfogaton egyszerűen nem tudod lehűteni, így vagy túlmelegszik vagy marad a visító ventilátor, egyik sem jó megoldás.

Ezeket csak alap irodai munkára, vékony kliensnek vagy egyéb célfeladatra érdemes használni, egy teljes méretű PC-t nem tud kiváltani, illetve csak kompromisszumokkal.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#56) dagonya válasza Tetsuo (#54) üzenetére


dagonya
aktív tag

ezt el kellene már engedni, hogy ami passzív hűtésű arra a termék ismerete nélkül rávágom, hogy throttlingol, meg csak thinclient-nek jó.
több mint egy tucat Zotac CI-t üzemeltetek az első generációtól (na jó annak (i5)* tényleg voltak melegedés problémái) kezdve. mint mondtam gamer-majomkodás, mint elvárás szóba se jött egyik eszköz esetén se.

mondom viszont a gyakorlati példákat;

kettő üzemel egy grafikai stúdióban, ahol elsőszámú elvárás volt, hogy észrevehetetlenül pici legyen és teljesen hangtalan. tökéletesen működnek. több év használat után sincs rájuk panasz. nem mondom, hogy itt folyik a legkomolyabb grafikai munka a világon, egy profi kis vállalkozás, ezeken a pici gépeken grafikai utómunka zajlik, egyszerűbb tervezés és két dög nagy plottert is vezérelnek velük. photoshop, illustrator, corel és a summa plotterek összes szoftvere non-stop.

a másik egy pici audio stúdióban üzemel. itt szó szerint csak egy tenyérnyi hely volt a gépnek, de kellett nekik egy windows-képes masina. megintcsak szempont volt a teljes némaság. nyilván nem ez a frontvonalbeli igáslovuk, de lóg rajta két dög nagy monitor, meg két profi külső hangkártya. ezen is folyik audioszerkesztés jó sok track-kel, sibelius-ra gyakorlatilag csak ezt használják, cubase párhuzamosan és amióta beüzemeltük el is felejtettük, hogy ott van. (kivéve az első bukdácsolásokat, de az is az m-audio fast track pro hangkártya drivere miatt volt, hogy rohadna meg!)

én magam HTPC/NAS-nak használok otthon egyet, arra a célra már overkill is a teljesítménye, de nekem ideális ezzel, hogy nem zümmög, meg nem kell egy cipősdoboznyi baszt gyómószólni a tévé/hifi környékére.

a feleségem viszonylag sokat dolgozik otthonról is, neki ez az asztali gépe, oda se akartunk zúgóbúgó krumplisládát. adatbázisokkal, nagy nézőterekkel dolgozik, két VPN-en keresztül csatlakozik igen komoly szerverekhez. pont most a kánikulában néztem, hogy a routerem már majdnem kezd megsülni, akkor ránéztem az ő gépére is munka közben, a lengyosnál egy fokkal melegebb volt ...

amikről írok az mind Zotac CI valamelyik generációja i3U, vagy i5U CPU-val és csak azért fogalmaztam ilyen terjedelmesen, hogy alátámasszam azt a tapasztalatomat, hogy van élet a thinclient excel futtatás és a gémer-bencsmárk-majomkodás throttlingmánia között is.

*ígérem soha többé nem írok zárójelet a zárójelbe!

(#57) Vesa válasza Chaser (#38) üzenetére


Vesa
veterán

A két termék teljesen más célt szolgál, nem értem, ezen mit nem lehet megérteni? Bár NUC-ot nem használok, de ITX szervert igen. Sem perifériára, sem monitorra nincsen szükség hozzá, maximum a konfigurálás idejére. 4 éve megy 0/24, hozzá sem kell nyúlni. Eszembe nem jutna notebook-ot használni ilyen célra, meg kb. rajtad kívül szerintem senkinek. Egyszerűen nem arra való!

A tudomány a valóság költészete!

(#58) Tetsuo válasza dagonya (#56) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszi! Utánajárok ennek a "Zotak Cl"-nek. :K

#55 Köszi!

(#59) Malák


Malák
aktív tag

Nagyon birom ezeket a kis "kockákat", de az árazást megint sikerült elnézniük

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.