Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) Joci10 válasza Lacika112 (#11) üzenetére


Joci10
őstag

Megjegyzés elfogulatlanul...

Egyrészt ami sok éves technológia, az a 14nm; a 14nm+++++(...) az egy folyamatosan, többször fejlesztett (vagyis frissnek is mondható) gyártástechnológia. És igen, az ilyen módon készült CPU-nak elmarad bizonyos esetekben a teljesítménye az újabb technológiás prociktól (főleg a teljesítmény/fogyasztás mutatóban), de olcsóbb is. Vagyis 10nm-es procival ez kevesebbet fogyasztana, de árban sokkal több lenne (már ha 10nm-es mobil procit terveztek volna asztali gépbe; de azokat inkább nem használják ilyenekre).

Másrészt az ár kérdése: nem a procit vagy a GPU-t fizettetik itt meg az egyszeri vásárlóval, hanem az egyedi dizájnt (kis méretű cucc, sok fícsörrel). Vagyis ezek a kis gépek soha nem lesznek nagy volumenben legyártott termékek, így nem is lehet elosztani a fejlesztési (és egyéb beépülő) költségeket olyan könnyen, mint egy nagy mennyiségben gyártott terméknél. Éppen ezért igen, drágának tűnhetnek első pillanatban. De ezek ilyenek. Kicsik, funkciógazdagok, de kevés készül belőlük, ezért (is) drágák. És nem csak ez a mostani hírbeli egység ilyen; mert a korábbiak is ilyenek voltak (már drágábbak a 'normál' gépekhez képest), és a következő generációs gépek is ilyenek lesznek. Ennek ellenére, akinek pont ilyen kell (ilyen kis méretben ekkora tudás és sebesség), az így is-úgy is megveszi.

#14 dbius:
A kettő összehasonlításánál nem biztos, hogy a Dell terméke jön ki győztesként. :)
A Dell nagyobb méreten (12*12-es ez a NUC, és 18*18-as az az Optiplex) gyengébb procival, gyengébb videokártyával, kevesebb tudással árulja ugyanannyi indulóárral a saját termékét.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.