Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) troviko


troviko
senior tag

Az a GPU nagyon harmatos, netezgetni elég, de játszani még minimál szinten is alkalmatlan a masina. Igaz nyilvánvalóan nem is arra szánják. Viszont akkor meg rohadt drága.
Nagyon szűk az a szegmens, ahova kell akkora számítási teljesítmény, amit a proci tud, de elég az a grafikai teljesítmény, amit a VGA tud. Esetleg cégeknél, nagyobbacska excelekhez.
Facebookozó átlagfelhasználónak feleslegesen erős, casual gamereknek kevés.

https://www.oldtech.hu/

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ilyen kellene az AMD-től, de ők inkább raktárra termelnek, minthogy helyet keressenek a felhalmozott készletnek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) bolvar válasza troviko (#1) üzenetére


bolvar
senior tag

Igen elég jól mérik ezeket a nuc-at háttértár és memória nélkül.

A gondom leginkább hogy nincs 3 videó kimenet rajtuk.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#4) Duck663 válasza bolvar (#3) üzenetére


Duck663
őstag

Ezen van! :) [link]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#5) direwolf


direwolf
őstag

Nem értem ezeket az árakat. Az még rendben van, hogy az Intelnél egy húzósabb marketing meetingen a teljesen bedrogozott slepp egymásra licitálva benyögi a managementnek az ezer dodót. De ki az az idióta aki ezt ki is fizeti??? 1k USD-ér nagyon rendben lévő notebookok vannak akkuval, lcd-vel, billet, táccspeddel stb.
És ezt nem adja el egy alma, ez "csak" egy (félig) Intel aminek leszállóban van a csillaga :F

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#6) Lacika112


Lacika112
aktív tag

772$ 4x1600Mhz
1075$ 4x1800Mhz

14+++++++nm ért ?

Biztos bennem van a hiba, de a toll nem hogy vastagon fog de nagyon folyik is. :W

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#7) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Már csak az kéne hogy ne egy 4-5 centis hamar csapágyasra kopó venti süvítsen benne, hanem legyen félpasszív hűtése, nagy, keveset forgó ventivel.Mondjuk a ház tetején. A borda meg lehetne maga a ház.

(#8) bolvar válasza Duck663 (#4) üzenetére


bolvar
senior tag

Ez olyan friss még ropog :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#9) atok666 válasza Lacika112 (#6) üzenetére


atok666
őstag

Mi koze az arnak a nm-hez? Vagy csak nem lehet posztolni anelkul, hogy leirnad, hogy 14+++++++? :)

Atok

(#10) jedis válasza atok666 (#9) üzenetére


jedis
senior tag

Szerintem csak arra gondolt, hogy több éves gyártástechnológiát, és architektúrát akarnak "aranyáron" rásózni a vevőkre. :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#11) Lacika112 válasza jedis (#10) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Nagyon jól látod :R

Ilyen erővel 90nm es prescott ot is eladhatnák 500$ ért.

atok666
Írtam volna 10nm et és nem kopik a billen a "+" de nem lehet mert nem az.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#12) #72042496 válasza Lacika112 (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mi a sokkal olcsóbb, hasonló teljesítményű alternatíva az Intel NUC helyett? Komolyan kérdezem.
(Pls. te ne írj olyat, hogy laptop. Nem a laptopok érdekelnek, hanem a tényérnyi minigépek.)

(#13) arn: A NUC7 barebone-ok durván 100-160 ezer forint között szórnak.

[ Szerkesztve ]

(#13) arn


arn
félisten

A barebone verziok is ennyibe kerulnek? X eve 150-450 eur kozott voltak, anyameknal a broadwelles verzio evek ota kifogastalanul teszi a dolgat, az i5os vmi 280 eur volt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) dbius válasza #72042496 (#12) üzenetére


dbius
veterán

pl. Dell 3060 micro apróról: [link]

Szerk: mondjuk ez attól is függ, hogy mit jelent a sokkal olcsóbb :) Én pl. szemezgetek egy ilyen dell cuccal, de eddig még le tudtam magam beszélni róla :D

[ Szerkesztve ]

(#15) #72042496 válasza dbius (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Újat az újhoz, ez a Dell pedig i5-8500T-vel 240-250 ezer forint, ha jól látom. Kb. Intel NUC ár. Nem ismertem egyébként, de ránézésre klassz gép, tetszik. Utána is olvasok majd. (Már vagy 2016 óta tervezek "pár éven belül" egy hasonló gépet otthonra.)

[ Szerkesztve ]

(#16) Joci10 válasza Lacika112 (#11) üzenetére


Joci10
őstag

Megjegyzés elfogulatlanul...

Egyrészt ami sok éves technológia, az a 14nm; a 14nm+++++(...) az egy folyamatosan, többször fejlesztett (vagyis frissnek is mondható) gyártástechnológia. És igen, az ilyen módon készült CPU-nak elmarad bizonyos esetekben a teljesítménye az újabb technológiás prociktól (főleg a teljesítmény/fogyasztás mutatóban), de olcsóbb is. Vagyis 10nm-es procival ez kevesebbet fogyasztana, de árban sokkal több lenne (már ha 10nm-es mobil procit terveztek volna asztali gépbe; de azokat inkább nem használják ilyenekre).

Másrészt az ár kérdése: nem a procit vagy a GPU-t fizettetik itt meg az egyszeri vásárlóval, hanem az egyedi dizájnt (kis méretű cucc, sok fícsörrel). Vagyis ezek a kis gépek soha nem lesznek nagy volumenben legyártott termékek, így nem is lehet elosztani a fejlesztési (és egyéb beépülő) költségeket olyan könnyen, mint egy nagy mennyiségben gyártott terméknél. Éppen ezért igen, drágának tűnhetnek első pillanatban. De ezek ilyenek. Kicsik, funkciógazdagok, de kevés készül belőlük, ezért (is) drágák. És nem csak ez a mostani hírbeli egység ilyen; mert a korábbiak is ilyenek voltak (már drágábbak a 'normál' gépekhez képest), és a következő generációs gépek is ilyenek lesznek. Ennek ellenére, akinek pont ilyen kell (ilyen kis méretben ekkora tudás és sebesség), az így is-úgy is megveszi.

#14 dbius:
A kettő összehasonlításánál nem biztos, hogy a Dell terméke jön ki győztesként. :)
A Dell nagyobb méreten (12*12-es ez a NUC, és 18*18-as az az Optiplex) gyengébb procival, gyengébb videokártyával, kevesebb tudással árulja ugyanannyi indulóárral a saját termékét.

[ Szerkesztve ]

(#17) Chaser válasza Joci10 (#16) üzenetére


Chaser
titán

biztos velem van a baj, de mire lehet ezt használni, ahova nem kell kijelző és billzet/egér? mert egy notebookban ezek ott vannak, akkumulátorral, otthonra minek ilyen? akármilyen célhw-nek szintén minek ilyen otthonra?
gennyesre keresték magukat a tick-tack mókájukkal az utóbbi 8-9 évben, ott már megfizettették ennek az árát - is -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) Geller72


Geller72
veterán

Ezek mindig is egy túlárazott xarok voltak.. :U

(#19) Vesa válasza Chaser (#17) üzenetére


Vesa
veterán

Miért ne kéne bill/egér? Megveszik mellé mert nem tétel, vagy -sokkal inkább-, használják a már meglévőt, cserébe lecserélik rgy apró NUC-ra a behemót PC-t az asztal alól. Egy átlag családnak ez teljesen megfelel, ahol nincs igény játékra. A notebookban ugyan van tacccsssspad, de minek, azzal aztán tényleg kínszenvedés bármit is csinálni, minimum egér ahhoz is kell ha nem akarsz agyf*szt kapni, ráadásul a legtöbb noti billentyűzete extrém kényelmetlen, főleg azoknak, akik normál billentyűzethez szoktak. Irodába is tökéletes egy NUC, kicsi, nem foglal helyet, van benne erő és bőséges feature az irodai szoftverekhez és ennyi, oda komoly grafika nem nagyon kell. Számos esetben jól jön az ilyen kialakítás, értelemszerűen főleg ott, ahol számít a helykihasználás is. Egy NUC-ot laptoppal hasonlítani, kb. almát a körtéhez.

Abba már bele sem megyek, hogy jön ide a CPU-k árazása...Ez egy külön termékvonal a cégen belül, saját fejlesztési, gyártási és egyéb költségekkel, tehát ahhoz képest kell megtérülnie.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#20) szaszyka válasza #72042496 (#12) üzenetére


szaszyka
senior tag

Asrock Deskmini A300, bele egy Ryzen 2400G?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#21) #72042496 válasza szaszyka (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hmm, köszi, ebben tényleg van fantázia! (Valamivel 100 ezer fölötti ráfordítással összejönne, ami nekem kell: CPU-t és RAM-ot kellene vennem bele, SSD-m és W10 licenszem van már.)

Intel NUC alapon egy i3-as gép is drágább lenne.

[ Szerkesztve ]

(#22) #16939776 válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

Marhaság. Ha nem zajosodna fel, majd nem lassulna be a hűtőbe befilcesedett porcicától, megsült pasztától, honnan tudná a user, hogy ideje újat vennie?!
Másrészt 10->50usd-s váltás a hűtésben nem 40 usd-vel drágább terméket jelentene..

[ Szerkesztve ]

(#23) Borisz76 válasza #72042496 (#12) üzenetére


Borisz76
veterán

Én kb 1 éve egy Zotac Magnus ER51060
-t vettem a fiamnak, kint Németországban 500 euróért.

Idehaza még most is drága....memória , oprendszer és háttértár nélkül.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24) #72042496 válasza Borisz76 (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt én is ismerem, és biztos emellett döntenék, ha piciben kéne a 1060 teljesítménye. De számomra sajnos csak egy plusz fogyasztó lenne. Meg hát itthon a Magnus ára is magas, igen.

A korábbi DeskMini egy Ryzen 2400G-vel viszont gyakorlatilag ideálisnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#25) Chaser válasza Vesa (#19) üzenetére


Chaser
titán

továbbra sem értem az indokolt felhasználási területet
apró a nuc, kicsi a térfogata, de egér/billzet/monitor nékül egy marék félvezető
egy 12,5-es notebook térfogata sem sokkal nagyobb, ahogy nézem azért ennec a nucnak a magassága az jóval nagyobb egy notebookénál
ganaj a touchpad, tény, legtöbb notebooknál az, billzet is - erre azért van sok kivétel -, ahogy kijelzőre is már, de ha úgyis kell egy 24-30" monitor, sztem nem nagy vasziszdasz' a monitor háta mögé rögíteni a 12,5-es gépet, ami ugye önállóan is működik teljes értékűen, van akkuja is, és hát azért ennyi pénzekből már lehet értelmeset lőni, szóval nem értem mi ebben a nagy csoda...ennyiért, feleennyiért még so-so

szerk:
szaszyka
ilyen áron már egészen más a történet, ez az inteles nuc ahogy mások is mondták extraként kiegyensúlyozatlan konfig, belerakja az erős cpu-t a gyenge vga-val, azért nagy eséllyel 4k-t kódolni nem ilyenen fognak, játékra kevés, netezni sok, tényleg nem látom az egész értelmét, más konfigban, más árazással a történet is más lenne

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) #72042496 válasza Chaser (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez hasonló terület, mint az ITX, csak még kisebb. Egy ilyen gépnek nagyon könnyű olyan helyet találni, ahol kb. észrevétlen (nincs útban). Odateheted az asztal sarkába, monitor alá, mögé, akár még bútorba is.

"sztem nem nagy vasziszdasz' a monitor háta mögé rögíteni a 12,5-es gépet"

Ezt komolyan gondolod? Elképzelve is egy rossz vicc. :)
Egy notebook klassz ha hordozni kell, egy NUC meg minigépként klassz. Más a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#27) Chaser válasza #72042496 (#26) üzenetére


Chaser
titán

sztem ezt nem arra találták ki, h esetenként több kg-os monitort megtartson:)
mi benne a rossz vicc? rengeteg konzolt kapni, akár fali vesara is könnyen rá lehet tenni megfelelő rögítéssel egy notebookot, nem kell nyitva lennie nyilván, ha külső perifériák vannak felesleges is nyitva lennie
ennyi erővel a notebookot is be lehet rakni a monitor alá ( : még akár nagyon esztétikusan is, bármilyen kis apró dobozkát csináltatva neki, ami illik az asztalhoz, pár ezer ft-ból megvan

szerk:
egyik ismerősnél kétoldalú erős ragasztóval van fenn így egy kis gép az asztal lapja alatt, már több éve (((( :
most épp egy 14-esről írok, 1,7kg, akkuval, és vannak ennél könnyebb gépek is, ez nem is számít ma már kimondottan könnyűnek

szerk2:
akár méretre csináltatott vertical standba is simán mehet ki notebook, akár 3d nyomtatással készítve, akár egy jó asztalossal fából, ha valakinek arra va igénye, szóval nem látom értelmét mért vennék ugyanannyiért egy marék siliciumot, mint egy önmagában is működő egységet, tehát adott esetben 1000$-ért, nem használt notebook, mert abból meg rengeteg alternatíva van ennek töredék árából is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) Gargouille válasza Chaser (#25) üzenetére


Gargouille
őstag

Mi használunk pár ilyet (Inten NUC), olyan helyeken ahol teljes értékű Windows-t kell valamiért futtatnia de kvázi szerver funkciókat lát el (tehát részben kiszolgál vagy vezérel valamit). Ahová ilyen megoldást raktunk ott a kevés hely miatt a méret, a kis áramfelvétel és hőtermelés volt megkerülhetetlen szempont. Az elhelyezése miatt fizikailag nehezen hozzáférhető és "magára van hagyva" évekig.

Mi például azért Intel NUC-ot választottunk az ilyen helyekre, mert elég megbízható és jó minőségben összerakott gép (nem az ár volt a legfontosabb), viszont ha meghibásodik, akkor viszonylag könnyen pótolható / cserélhető. Lekopogom eddig még mindegyik bírja.

Sok mindenre fel lehet használni egy ilyen kis gépet, én például nagyon örülök, hogy vannak ilyenek.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#29) Chaser válasza Gargouille (#28) üzenetére


Chaser
titán

a kérdés a, 12,5-es gépekkel nem tudtátok volna megoldani?:) térfogatban nem lehet olyan hatalmas eltérés, de majd számolok egyet, szellőzés mindkét megoldásnak kell, win is megy mindkettőn, fogyasztás is kicsi, olyan notebookot meg nyilván nem kell venni, ahol nem lehet szabadon hdd=ssd-t és ramot bővíteni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) prolad válasza #72042496 (#21) üzenetére


prolad
őstag

Használok egy ilyen a300-at 2400g-vel, nekem nagyon bevált, csak ajánlani tudom. Mostmár lehet itthon is kapni, egész korrekt áron. Nem Nuc méret, de egyáltalán nem nagy (2l alatt egy picivel).

(#31) #72042496 válasza Chaser (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Végül is lehet gurítani a kockát és háton vinni a gömböt, csak értelme nincs sok.

A monitor alá részt úgy gondoltam, hogy a képernyő alá (és a talp mellé), nem úgy, hogy a NUC-on állna a monitor. Ebben az a jó, hogy az alapterülete (helyfoglalása) pici, ami mellé nem is túl magas.

(#30) prolad: Felkerült a listámra. :) 2 literrel nekem még teljesen oké. Felrakom a polcra, a bitang desktop pedig mehet ki a láb mellől. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok! Hasonlót használok de az a fent linkelt Dell nagyságú egy Lenovo mini . Tettem bele 16Gb memóriát és ssd,egy Dell 24 monitor és vezeték nélküli billentyűzet egér párossal használom.Teljesen elégedett vagyok vele,a kis gép a polcon a könyvek mellett van.Pillanat alatt indul, mondjuk ez az SSD miat van, kicsi nem zúg mint a nagy asztali gépem.Ami már csak extra tartalék miatt van.Mert a munkába dell noti van dokolóval,de mégsem olyan mint ez a kis gépet használni.Amire én akarom használni arra tökéletes,max idővel veszek egy nas tárolót és akkor a tár terület és adatok biztonsága is meg lesz oldva.

[ Szerkesztve ]

(#33) Chaser válasza #72042496 (#31) üzenetére


Chaser
titán

sztem egy 3d nyomtatóval készült vertical/horizontal standban semmi extra nincs, xboxokhoz pl van gyárilag, amihez nincs, ahhoz meg lehet nyomtatni egyedit...na bumm:)
notebookot is be tudom rakni a monitor mellé, mögé, van otthon egy 11,6-os is, na az már egy falatka, de mai 12,5-esek is igen vékonyak
szóval nem látom a spanyol viaszt, csak a horribilis árat, nyilván én is fel tudnám használni ha hozzámvágnák, de olyan felhasználási területet nem tudnék mondani, amit egy kis sub mobil géppel szintén ne tudnék megoldani, csak az ugye önálló egység ugyanannyi pénzért, ez meg használhatatlan önmagában

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) Gargouille válasza Chaser (#29) üzenetére


Gargouille
őstag

Mármint 12,5-ös notebookokkal? Mert ha erre gondoltál, akkor notebook nem jöhetett számításba, mivel annak a méretei és a falra, plafonra stb. rögzíthetősége eléggé kérdéses (nagyjából tenyérnyi helyekre kell berakni, noti be se férne), arról nem is szólva, hogy 24/7-ben járatni sem a legokosabb dolog, mert a hűtésük is általában alkalmatlan folyamatos üzemre.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35) dagonya


dagonya
aktív tag

több helyen használok is, meg több helyre telepítettem is már ugyanebből a kategóriából a Zotac CI sorozat valamelyikét. pici, passzív hűtés, azt nem mondom, hogy olcsó, de korábbi generációkból volt amit újként, boltból is sikerült relatíve olcsón megvenni, volt amit használtan lényegesen olcsóbban. utána pedig fogod, installálod és elfelejted egy életre. mozgó alkatrész nincs, hangja nincs, alig fogyaszt, elfér egy borítéknyi helyen, vagy a monitor hátán ha úgy tetszik.

úgy látom van aki nem érti, annak elmondom mi az előnye egy laptoppal szemben. az hogy NINCS rajta kijelző, meg billentyűzet, meg akku, meg semmi más ami egy laptopon van és ezáltal egy teljesen más termék, azaz teljesen abszurd az összehasonlítás.

arra is szeretném felhívni a figyelmet, hogy ezeket a gépeket épeszű emberek használják normális felhasználási területeken, tehát a teljesítményük tekintetében a gamer-majomkodás nem releváns.

(#36) Gargouille válasza dagonya (#35) üzenetére


Gargouille
őstag

Azt hiszem ezt elég pontosan körülírtad, igen, pontosan erről van szó. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#37) qwertly válasza dagonya (#35) üzenetére


qwertly
addikt

Hát igen,ha van egy kis időm akkor a filmet nézzek rajta.De semmilyen combosabb játékon nem gondolkodók,másra meg tökéletes pl. elbír kettő virtuális gépet is futattni.

(#38) Chaser válasza Gargouille (#34) üzenetére


Chaser
titán

az enyimé' szinte 24/7-ben megy gond nélkül, az a hűtés ami ekkora nuc-ba belefér, sem fogja a világot megváltani:) ha annyira ki van centizve a hely nyilván jó lehet, de ha azt nézem h a notebook akkuja egyben szünetmentes tápként is funkcionál, serverhez meg az nem árt, és kell a nuchoz is venni, az a kicsi térfogati előnye is elillan

dagonya
teljesen más termék, azért nem "abszurd" egymáshoz hasonlítani, ha azonos árról beszélünk, a notebooknál nem kötelező használni a beépített perifériáit, tehát használhatod nuc-ként, a nuc-hoz viszont mindenképp kell külső periféria, nem használhatod anélkül pc-ként, a notebookot meg mobil pc-ként is használhatod
amennyiben az 1000$-os kerülne 300$-ba, nem is szólnék egy szót sem, mert annyiért újan csak bontószökevényt lehet kapni notebookból, lepkefing' hw-rel, de 1000$-ért azért már vannak értelmesek, és egy 12,5-es géphez nincsen kardinális térfogatbeli előnye egy ilyen nuc-nak, fogyasztásban meg kb egál szinten vannak külső perifériákkal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) dagonya válasza Chaser (#38) üzenetére


dagonya
aktív tag

értem, akkor használj nyugodtan notebookot asztali gépnek NUC-kategória helyett.

(#40) Chaser válasza dagonya (#39) üzenetére


Chaser
titán

azt is teszem:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) Gargouille válasza Chaser (#38) üzenetére


Gargouille
őstag

Egy notebook nem erre való és ezzel szerintem te is tisztában vagy. Egy notebook hordozásra van kitalálva, nem arra, hogy felfúrd a plafonra és ott hagyd bekapcsolva évekig. Maga a gépház sem úgy van kialakítva. Egy NUC-on szabvány rögzítési pontok vannak például. A notebook akkuja alkalmatlan szünetmentesnek, mert ha folyamatosan töltőn van akkor általában igen hamar tönkremennek lion cellák (azoknak árt ha folyamatosan 100%-os töltöttségen tartod), tehát szintén nem erre van kitalálva. A kijelző teljesen felesleges bele, ahogy a billentyűzet, touchpad stb is, csak a helyet foglalja és nehezék. És még lehetne sorolni tovább is.

Nyilván ha most direkt ez lenne a perverziója valakinek akkor meg lehetne oldani erős kompromisszumokkal egy notebookkal is, de előrébb nem vagy vele semmivel, sőt... Mikor valamit üzemeltetned kell (tehát te viseled a felelősséget a működőképességért) akkor semmi értelme direkt szívatni magadat. Mindent arra kell használni amire való. Ez a NUC vagy a többi mini PC pont ilyen feladatokra való, a notebook meg másra.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#42) dagonya válasza Gargouille (#41) üzenetére


dagonya
aktív tag

és képbe helyezném még azt az őrületes csavart is, hogy nekem is, meg más felhasználónak is rendelkezére áll NUC IS, meg notebook IS a felhasználási gyakorlatában. tehát a NUC kiváltására tök fölösleges olyan eszköz ami amúgy notebook-ként is használható, mert egyszerűen nincs rá szükség, nem az a prioritás.

mondom újra, lassabban: icipici, passzív hűtés, nincs mozgó alkatrész. akinek erre van szüksége azt nem érdekli semilyen notebook. azt hiszem ezzel már párszor körbe is értünk.

(#43) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Ugyanez valamivel nagyobban és olcsóbban?

(#44) dagonya válasza Tetsuo (#43) üzenetére


dagonya
aktív tag

a "valamivel" fogalmát definiálni kellene, mert a NUC mérethez képest nekem minden sokkal nagyobb, de első körben vannak a már itt a hozzászólásokban is említett brand (dell, hp, lenovo) mini PC-k az aktuális desktop sorozataikból, meg mondjuk az asrock deskmini-k. ezek talán kimerítik a "valamivel nagyobb és olcsóbb" fogalmát, de egyiket se fillérekért adják. vannak még a Zotac mini, meg micro PC-k. azok talán olcsóbbak mint egy NUC, illetve sokkal nagyobb temékskálát kínálnak, teljesítményben lehet kötni kompromisszumot a pénztárca javára.
saját építésű mini itx gépekkel is lehet talán spórolni, de az már azért más kávéház.

(#45) Tetsuo válasza dagonya (#44) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Szeretnék egy mindenes, otthoni gépet (torrent, irodai, multimédia... játék nélkül!) kényelmes, kicsi méretben.
A "kicsi" csak annyit tesz, hogy ne menjen a hűtés rovására, bírja az akár 12/7-et is, aránylag keveset fogyasszon, kisebb legyen, mint egy fél ATX midi ház. Viszonylag legyen sokoldalú (csatlakozók stb.).
Hogy ez épített, vagy barbone nekem teljesen mindegy. A jobb minőségért hajlandó lennék magasabb árat fizetni (egy szintig). ja, és fontos hogy halk legyen.

Ez a NUC nekem már túl kicsinek tűnik. Kb. a "hordozhatatlan laptop" - kategória. Nem hiszem, hogy jó a hűtése.

(#46) Neovenator válasza #72042496 (#12) üzenetére


Neovenator
senior tag

Brix-ek?

Van belőlük tonnányi verzió, akár még játszani is lehet egyikkel-másikkal...

Gigabyte Brix modellek

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#47) #72042496 válasza Neovenator (#46) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezek is tetszenek, de amikor néztem őket tavaly, NUC árban voltak. Én még mindig azt látom, hogy a NUC méret ára bizony annyi amennyi, a valamivel nagyobbak közt már van olcsóbb. Nekem a valamivel nagyobb is jó.

Játék nem érdekes amúgy, teljesen általános célra lesz a gép. Legyen pici, minél halkabb, és egy 4K@60 monitort hajtson meg 2D-ben. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) headhunter


headhunter
addikt

Vorke V2 Pro (Görög)...

Cpu: Intel 8th Gen Core i7-8550U 1.80GHz / 4.00GHz
GPU: Intel® UHD Graphics 620
RAM: 8GB DDR4 2400Mhz,upgradeable to 16GB
ROM: 256GB M.2 NVME SSD

[ Szerkesztve ]

(#49) Alf25


Alf25
tag

Egy ilyen nem sokkal jobban megéri:
https://www.dell.com/hu/kis-es-kozepvallalat/p/optiplex-3060-micro/pd

(#50) Neovenator válasza #72042496 (#47) üzenetére


Neovenator
senior tag

Akkor neked talán a Shuttle kicsit nagyobb cuccai még működhetnek, esetleg a Zotac egybe-kockák... :)

Amúgy nem kell meggyőznöd, hogy a picit nagyobb is elég, immáron 7 éve mini-ITX-ezem, csak anyámnak vettem Brix-et a tévé hátuljára, neki annyi bőven elég is böngészni. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.