Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Erdei88


Erdei88
veterán

Még a 32Gb talán, de 64 és 128 mégis ki a célközönség? Tényleg van erre igény?

(#2) D.Orion


D.Orion
veterán


Akarom mondani 3600MHz? El vagyok maradva. Azért az már szép, jövő ilyenkorra mikor váltok DDR4-re lehet, hogy már 1.2V-on is menni fog ilyen sebesség, persze kérdés a késleltetés.
Jelenlegi Corsair CMZ8GX3M2X2133C9 se rossz, XMP mod: 2133MHz@1.5V@7-12-11-31. 1.65V-on meg CL7-be lehet vágni, ha valakinek pontvadászat a célja.

[ Szerkesztve ]

(#3) zzola válasza Erdei88 (#1) üzenetére


zzola
félisten

Ha nem lenne igény, nem gyártanák le. Ha gyakorlati haszna nincs is, mindenképp e-pénisz növelő hatása van.. :DDD

(#4) Simi37 válasza D.Orion (#2) üzenetére


Simi37
őstag

Órajelben volt korábban magasabb is G.Skill 4400MHz.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#5) zsolt501 válasza zzola (#3) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azért szerverekben van értelme a 128GB RAM-nak főleg ha ECC-s
De igazán nagy szerver szinten nincs az a RAM mennyiség ami elég lenne :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6) rodrigez válasza zsolt501 (#5) üzenetére


rodrigez
senior tag

Meg szerverbe zömmel ECC-s és semmiképp nem Korzer Vendzsönsz ram-okat pattintanak be. :) Vérgémereknél ez lehet, hogy jól cseng, de ezek a végletekig húzott ram-ok, azért a pár % pluszért amit nyújtanak, ráadásul mocsok drágán, tényleg csak ennek a szűk rétegnek jelenthetnek alternatívát. :)

(#7) zzola válasza zsolt501 (#5) üzenetére


zzola
félisten

Ott van, de ez nem szerverbe való...

(#8) zsolt501 válasza zzola (#7) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És rodrigez egy szóval sem írtam azt, hogy ezek oda valók lennének, az ECC-t meg írtam is :)

Amúgy nagy videóálomlányok szerkesztése (4K) bizony jól jön a nagy mennyiségű RAM, főleg ha valaki valós idejű szerkesztést akar, és ez még ugye nem is szerver, vagy játék gép.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9) zzola válasza zsolt501 (#8) üzenetére


zzola
félisten

#5-ben még szerverekről beszéltél....egyik mondatod üti a másikat. Corsair Vengeance LPX DDR4-ről van itt szó...

(#10) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ezeket az órajeleket kihasználják egyáltalán a gépek?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#11) Sinesol válasza Sanchez638 (#10) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát annál a kevés programnál ahol fontos a sávszélesség/munkára egyértelműen előnyös, de a hétköznapi programoknál, játékoknál egy DDR3 1333 is kb annyit tud mint ezek, sőt a DDR2 sincs túl nagy hátrányban.
Lényegében inkább a fogyasztáscsökkenés az, ami jelentősen fejlődik.

[ Szerkesztve ]

(#12) KAMELOT


KAMELOT
titán

1 gond van legtöbb 2011-3 alaplap max 3200Mhz támogat.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#13) Sanchez638 válasza Sinesol (#11) üzenetére


Sanchez638
addikt

Úgy értem, hogy maga a lap/proci ki tudja használni a nagyobb órajelt?

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#14) zsolt501 válasza zzola (#9) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Először a szervert hoztam példának, de utána hoztam egy másik példát is ami már nem szerver, mit nem lehet ebből kivenni? :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#15) #95904256


#95904256
törölt tag

1 misi alatt 256GB, azért az nem rossz. Pont egy éve 128GB DDR3-at adtak ugyanennyiért. :Y

(#16) fRooStzzZ válasza KAMELOT (#12) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Ezért kell Z170 lap.
Ott az Impact 4133al. :)

(#17) Goblin12


Goblin12
őstag

Hol van JEDEC blablabla a cikk végén? :))

(#18) X Factor válasza Erdei88 (#1) üzenetére


X Factor
addikt

Render scene különböző elemei, folyadék szimulacio, night-day shifting, több millió poligonos modellek 8k-s textúrával.

Octane render esetén, ahol a gpu-k izzadnak, oda is elkellhet bőven plusz Ram, ha mondjuk 4db Titan X 48 gigája elfogyna.

Mari-ban is elég durva dolgokat összelehet dobni.

Nyilván nem átlagos konzumer szint, de ellehet azt fogyasztani :)

Make things work

(#19) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A Skylake rendszerek Z170 PCH-s alaplapjait célozzák ... 1,35 V-on."

Akkor inkább a proci megsütését célozza. Szabvány 1.2V-on (persze ezzel arányosan kisebb MHz-en) még értelme is lett volna.

(#20) KAMELOT válasza fRooStzzZ (#16) üzenetére


KAMELOT
titán

Azzal meg mire megyek ha csak dual channelben megy a ram? Sebességben lemarad a quadtól. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21) Syntol válasza KAMELOT (#12) üzenetére


Syntol
újonc

Intel már tuti lezsírozta a gyárokkal hogy a skylake - re legyenek szívesek koncentrálni

(#22) fRooStzzZ válasza KAMELOT (#20) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Olyan eget verő különbség nincs DC és QC közt.
Pláne olyan óra jelek mellett.
Tegnap vagy tegnap előtt én is felhoztam a témát az e.tuning topikban, még mikor kijött a r5e lap.
Ha valaminek, akkor azoknak kéne a nagy memóriákat támogatni illetve a pcie 16/16 os sávot.
De arra is csak 16/8 jutott, az asrock lapja meg tudja a 16/16ot.
Azért érdekes, hogy a csucslapnak tartott cucc már kevesebbet tud lassan hw szinten mint a kisebb tsi.

(#23) KAMELOT válasza fRooStzzZ (#22) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért nem mindegy, hogy 30GB/s a sebesség DC-ben vagy 50GB/s QC-ben ugyan annál az órajelnél. Nem kell bemutani. Volt X79-em és van X99-em. Látom az aida tesztben mi mennyit mutat milyen órajelnél!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.