Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) daniel909


daniel909
addikt

Megy a szekér. Nem kell ide forradalmi termek. (Egyenlőre)
Az ipad vonal szvsz azért is gyengelkedett mert meg az ipad 2 is egész használható és jött ra az ios8, minek cserélni?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#2) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

"A csőd fele mennek"

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#3) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Telefonról sosem enged első hozzászoló lenni, mindig hibát ír... Egyébként ez nem s 3. Negyedév?

(#4) Mr President válasza INGJOKE (#3) üzenetére


Mr President
senior tag

Applenél elvan csúszva ez egyel. Nemtudom miért de nekik az év végi szezon már Q1.

ipadek annyira jók az utóbbi években hogy nem sokan váltanak. Szerintem 2-3 évig bőven jók az utóbbi évek ipadjei.

Jelenleg mekkora készpénztartalékkal rendelkezik az apple? Évente kb 30milliárd profit az nemsemmi.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#5) daniel909 válasza Mr President (#4) üzenetére


daniel909
addikt

nem semmi csak ülnek rajta igazából.
ahelyett h végre kianák az iCar-t ;]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#6) Cilindrik válasza daniel909 (#1) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Meg gondolom mindenki várta az újakat.
Én is csak most fogom cserélni mini 2-re vagy Air-re a mini 1-et, pláne hogy már a T is beárazta.

De tény hogy a ipad 2/ipad mini (egy vas ugye) ios 7-tel még mindig kiválló. Kolegám frissített 8-re (ipad 2) azóta anyázik.

(#7) Blyan válasza Mr President (#4) üzenetére


Blyan
félisten

Nyilván azért, mert nem januárban kezdték el a céget és nem akartak tört évvel foglalkozni, így az ő üzleti évük ősszel indul. Megtehetik, vannak még hasonló cégek.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8) Blyan válasza daniel909 (#5) üzenetére


Blyan
félisten

Amúgy ez pl a befektetőket/részvényeseknek eléggé böki is a csőrét. Nem készpénztartalékokat kellene felhalmozni, hanem befektetni és/vagy felhasználni azt.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#10) QwErTy42 válasza Blyan (#8) üzenetére


QwErTy42
addikt

A gazdaságnak az a legrosszabb, amit az Apple-höz hasonló cégek és a multimilliárdosok csinálnak: ülnek egy hegynyi pénzen. A pénznek forognia kell, kellene... :(

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#11) #86973952


#86973952
törölt tag

Nemzetközi Top 100 -ban, a stabilan 1. helyét örző cégtől szerintem ez elvárható. :) Egyébként nagyon szép, de szerintem semmi meglepetés nincs benne.

(#12) Engikrisztus


Engikrisztus
tag

Még szép,hogy van profitjuk.Amíg nálunk is vannak akik kiadnak egy telefonért 300 ezret,addig lesz is nekik. Kíváncsi lennék egy olyan cikkre a 6-os Iphone-ról,mint annak idején az 5-ösről volt.Annak 35 ezer volt az anyag költsége.A többi mérnökökhöz, szoftverfejlesztőkhöz ment,no meg némi kis profitba. :) Nincs is ezzel gond,aki akarja ,vegye.

[ Szerkesztve ]

Ugyanakkor maga a puszta megfigyelés magában kissé kezdetleges módszer.Néha mélyebbre kő ásnunk,a valódi érzelmi vetületig.Úgy lehet elcsípni a fájdalom forrását és átélni.

(#13) #86973952 válasza Engikrisztus (#12) üzenetére


#86973952
törölt tag

Minden terméknél töredéke az előállítási költség, mint a végfelhasználói ár. Itt mondjuk marketinget és OS -t is veszel, nem csak telefont, tehát nehéz ilyen egyszerűen kikalkulálni.

(#14) Fr0z3n válasza alkatraz3000 (#2) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Bár lenne igazad :D

(#15) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

kb ahogy megaszondtam. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) Djuree válasza #86973952 (#13) üzenetére


Djuree
félisten

nem mindig. játékkonzolok, nyomtatók stb, itt mindnél a tartozékok hozzák a profitot, addig veszteséget termel amig nem vesznek hozzá elég tartozékot, onnantól már csak tejel. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17) #86973952 válasza Djuree (#16) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az előállítási költség ott is a töredéke a végfelhasználói árnak. Akár magának a főterméknek, de még a tartozéknak is. Persze más arányokról beszélgetünk. Ebben a szegmensben is. Pl.: HTC, Samsung...stb.

Csak itt kevesebb termékhez kapcsolódik a marketing keret, persze ettől még haszonkulcs sem alacsony.

Amihez elhasználódó tartozékok vannak, abban mindig nagy biznisz van. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Cilindrik válasza Djuree (#16) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

na ja
szines lézernyomtató: 50k
toner garnitúra bele 100k

(#19) #86973952 válasza Cilindrik (#18) üzenetére


#86973952
törölt tag

Sokszor inkább újat vesznek ilyen termékeknél. :) Amikor nagyon nagy biznisz volt annak idején a nyomtató és szórták ki az olcsóbbnál olcsóbb termékeket (amikor még 10x ennyi volt a polcokon), mindenki inkább újat vett, én is ezt csináltam. :)

(#20) vicze válasza #86973952 (#17) üzenetére


vicze
félisten

A haszonkulcs 100% fölötti nyugodj meg. i6+-nál a 200-at is verdesi.

(#21) #86973952 válasza vicze (#20) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akkor egy példa: Egy gyűrűnek 97.000 HUF a bolti ára. Ezt mondjuk az ötvöstől általában 30.000 HUF körül veszik, tehát ennyi a beszerzési ár, ennek a töredéke az előállítási költség. Néhány ezer forintért lehet venni ötvöstől gyémántot, foglalattal együtt (ami ezen rajta van). Ez mindenhol így megy, csak itt nagyobb léptekkel. Mindenki több 100% -os haszonnal dolgozik, ez nem újdonság. :)

Nyilván Almánál nagyobb a haszonkulcs, de nehéz lenne arányítani az ő esetében, mert nála nem évi 50 készülékre terhelik a marketing költséget, ráadásul saját OS -t fejlesztenek.

(#22) vicze válasza #86973952 (#21) üzenetére


vicze
félisten

Aha és a gyűrűt is évente/2évente cserélgeted? :U

Egy elektronikai használati cikket nehéz bármi máshoz hasonlítani.

(#23) #86973952 válasza vicze (#22) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ebből a szempontból indifferens. Termékek vannak, az nem befolyásolja a haszonkulcsot, hogy mennyire elhasználódó termékről beszélünk.

Más mobilos cég is több 100 % -os haszonnal dolgozik, csak némelyiknél kevesebb, némelyiknél meg több ez az arány.

Gyűrű csak egy példa volt, mobilos szinten sokkal nagyobb hasznokról beszélhetünk egy készüléken.

[ Szerkesztve ]

(#24) galaxys80 válasza Fr0z3n (#14) üzenetére


galaxys80
veterán

Megkérdezhetem, hogy ez neked, miért okozna örömet? :U
Tényleg érdekelne.

(#25) Zolik válasza #86973952 (#23) üzenetére


Zolik
senior tag

meg lehet nézni a fogyasztási cikkek árait, pl egy üres dvd gyártási költsége 5-7 ft , mire beér a boltba lesz 130-140 ft. vicc!
apple meg túlárazva adja a cuccait, de jól csinálja ha van sok ember aki így is veszi akkor lelkük rajta.
de azon röhögök mikor az iphoneos emberke hisztizik ha drágul a benzin vagy a víz díj....

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#26) Zolik válasza galaxys80 (#24) üzenetére


Zolik
senior tag

nem bántásból, de az apple egy elég arrogáns cég ez tény. szinten mindennel úgy vannak hogy ők találták fel a spanyol viaszt (lásd nevetséges termék levédések - él lekerítés stb), folyamatosan nézik a többit hogy mikor perelhetnek be valakit. az apple is csak egy multi aki kínában gyártatja az eszközeit nevetséges pénzért (egy amcsi kíváncsi lennék, hogy dolgozna-e annyi pénzért mint egy kínai munkás) és a profit az elsődleges célja, mint mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#27) #86973952 válasza Zolik (#25) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én hoszzú éveket keresztül gyártattam kint Kínában, meg valamivel közelebbi ázsiai országokban. HA egyes emberek tisztában lennének a különböző termékek gyártási/előállítási költségeivel, akkor szerintem hajhullás lenne a vége. :D Ez egyébként nincs máshogy európai vagy amerikai gyártósoros termékeknél sem, csak mások az arányok.

Bizonyos termékeknél a márka nagyon sokat rátesz a termékre, ahogy pl.: P&G cuccoknál is így van, aki jellemzően nagyon sokat költ marketingre. Pl.: Duracell. Bár néhány éve nagyot szívtak, mert nem szerettek környezetvédelmi adót fizetni, annak a böntijét meg lazán ráterhelték a termékekre, tehát a vásárlókra. :)

(#28) emvy válasza QwErTy42 (#10) üzenetére


emvy
nagyúr

A penz termeszetesen forog. Ha te beteszed a bankba a penzedet, es 'csak ul a szamlan', az meg visszaforgatodik a gazdasagba, mert a bank a nagyreszet kihitelezi.

while (!sleep) sheep++;

(#29) 407


407
tag

Teljesen érthető az eredmény.Droidról váltottam ez az első almám(i6),hibátlan,gyors,minőségi,és sajnos a saját előitéleteim miatt most falba verem a fejem mert számomra csak droid létezett,de a különbség leírhatatlan az apple javára.Soha nem veszek mást az tuti😄

(#31) #79335424 válasza 407 (#29) üzenetére


#79335424
törölt tag

No, igen. Végletekig optimalizált. Az alma ebben sokkal jobb, mint a droid. Minden flottul, pörgősen megy. Egészen addig, amíg nem akarsz mást, mint amit Apu enged. Mert ott megáll a tudomány.

(#32) hemaka


hemaka
nagyúr

Csak igy tovabb, novekedjenek a reszveny arak.

(#33) 19770131


19770131
újonc

Most váltottam samsung galaxy s5 ről Iphone 6-rá de nagyon nem bántam meg!!!!Egy hete használom de ég és föld a külömbség az android és az ios közt!!!Hamarabb kellett volna váltanom!!!!!

(#34) Crafter32


Crafter32
őstag

De ha én vmit eladok vagy szolgáltatok a tényleges ár többszörösére, akkor beperelnek tisztességtelen piaci magatartásért.
:( Egyes cégek pedig úgy lehúzzák az embert, hogy hitelt is vesz fel az ember fia. Majd belebukik, elveszti mindenét miatta és akár szélsőséges esetben öngyilkos lesz. Elhiszik a reklámokat, a divatot. Pedig semmi, de semmi szüksége nem volt rá.

[ Szerkesztve ]

(#35) #86973952 válasza #79335424 (#31) üzenetére


#86973952
törölt tag

Amíg ilyen kevesen mókolnak a telefonokkal, addig a zártabb OS -re is lesz kereslet. Itt csak az ár a domináns kérdés a terjedésében, de bőven jó nekik így is. Sokan még mindig abban a világban élnek, ami régen volt. HA megvesznek egy telefont, akkor az működjön a nélkül, hogy bogarásznia kellene vele. Erre tökéletes alternatíva szerintem minden zárt rendszer. (Bár most már droid alatt is van erre példa)

Bizonyos területeken nagyban hódít a WP is, pl.: Dél-Amerika. Szerintem minden OS -nek meg van a maga szépsége és az előnye is.

Bár a droid még mindig a telefonok Windows -a. :D

[ Szerkesztve ]

(#36) Zolik válasza 19770131 (#33) üzenetére


Zolik
senior tag

az s5 már több mint fél éves készülék az i6 még meg se jelent az országban. nyilván vannak eltérések, de azért erős túlzást azt állítani hogy ég és föld. (pl i6 ip védett-e? bővíthető sd kártyával? tudsz e közvetlenül másolgatni rá-róla pcn? stb)

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#37) emvy válasza 19770131 (#33) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez valami custom iOS8 keyboard, hogy csak felkialtojel van rajta (raadasul a helyesirast is elrontja)?

while (!sleep) sheep++;

(#38) Luck Dragon

Azt hittem nekik is egy kicsit vissza esnek az eladások , mint a nagy riválisnál. De még mindig töretlenek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#39) alkatraz3000 válasza Zolik (#36) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

i6 ip védettség, microsd, másolgatás.... komolyan lesz.rom ezeket. sőt a bluetoothon való cuccok küldözgetését is. Amúgy meg igen tudsz másolgatni, macen gyárilag, windowson meg ott van az ingyenes ifunbox. Vannak emberek, akiket tényleg nem érdekel az ilyen "fícsőr", és ahogy látom samsung vs apple viszonylatban (számok), az apple javára sok ember képes lemondani ezekről az idejétmúlt dolgokról. Az ip védettség meg annyi, hogy ne dobáld a telefonod se a sivatagban, se a Balatonba :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#40) #79335424 válasza #86973952 (#35) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt nem is vitatom. Csak arra utaltam, hogy a jobb/rosszabb fogalma értelmetlen a "mire", vagyis a feladat említése nélkül. Ha azt írom, hogy szeretnék a telón futtatni egy webszervert abból a célból, hogy bármilyen platformon, egy böngészőn keresztül tallózhassam a tartalmát, akkor nyugodtan kijelenthetjük, hogy az IOS az egyik leghasználhatatlanabb oprendszer, amit mobileszközre megalkottak. Azért lássuk be, egy szerver futtatása nem számít űrtechnológiának a mai világban. Szóval olyan nincs, hogy "jobb, mint". Max. olyan, hogy "számomra jobb, mint". Én pl. úgy érezném magam egy szifonnal, mint a robotporszívó a WC -ben. Fordul....fal, koppan...fordul...fal, koppan...

(#41) #86973952 válasza #79335424 (#40) üzenetére


#86973952
törölt tag

Persze, ellentmondani nem is tudnék annak a hsz.-nak, mivel így van. Én mondjuk elég nyitott vagyok, tehát mindegyik OS -t másért szeretem. Már ha használható rendszerekről beszélünk, ami egyelőre még nagyon alacsony számot jelent. Az alap nálam még mindig a droid, a nyitottsága miatt.

[ Szerkesztve ]

(#42) 407 válasza #79335424 (#31) üzenetére


407
tag

Ezért van Note Pro 12.2 tablet mellette!!!Nekem ez a tökéletes páros😄

(#43) pengwin válasza INGJOKE (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Mit használsz? Androidon a Firefox-szal azt hiszem működik.

(#4) Mr President
Pénzügyileg az mindenkinek 2015Q1. A pénzügyi év nem teljesen fedi a naptárit.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#44) #79335424 válasza 407 (#42) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, ez ésszerű. Csak én nem szeretnék két eszközt hordani és a telóm nem csak teló, hanem számítástechnikai mindenes. Ezért nyilván kompromisszumokat kell kötnöm. A droid a hibáival együtt is kisebb kompromisszum, mint az IOS.

(#45) 407


407
tag

Ez hülyén hangzik de nekem a telefon csupán Viberre,whatsappra,beszélgetni kell,néha netezni.(külföldön élek,ezen tartok napközben kapcsolatot az otthoniakkal)Ha fotózok vagy videózok azt is este átküldöm a tabletre,azon tárolok mindent+a lakásban szinte mindig azt használom.

[ Szerkesztve ]

(#46) #79335424 válasza 407 (#45) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miért hangozna hülyén? Tök természetes, az emberek többsége erre használja. Én asztali környezetben Android miniPC -t használok, tárolásra pedig egy Zyxel NSA310 -es NAS -t.

[ Szerkesztve ]

(#47) pengwin válasza #86973952 (#13) üzenetére


pengwin
addikt

"Minden terméknél töredéke az előállítási költség"
Ez így nem teljesen igaz, mert pl. egy középkategóriás telefon ára mondjuk a negyede-ötöde egy iPhone-nak, Note 4-nek, az előállítási költség (a hardveré) pedig szerintem max. 50%-kal kisebb.
Biztos volt/van/lesz aki kiakad az Apple profitján, de ha minden gyártónak csak a prémium termékeit számolod, akkor ott is hasonló százalékok jönnek ki. Sokkal kifizetődőbb csúcsmodelleket gyártani.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#48) dezs520 válasza Zolik (#26) üzenetére


dezs520
senior tag

"mindennel úgy vannak hogy ők találták fel a spanyol viaszt"
Nem,ezt a trollok híresztelik csak,itt van pl az NFC chip,eddig nem rakták bele....húúúú őskövület,még az sincs benne...
Most tettek bele...pfűűűű mert most azt hiszik ők találták fel ezt is mi?
Ezt csak az ellenlábas emberei terjesztik...
A levédéseket meg hagyjuk szerintem,mert mi is csak azokat tudjuk,amiket az ujságírók írtak meg...azt meg inkább ne...

(#49) #86973952 válasza pengwin (#47) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igaz lenne ez akkor, ha a középkategriában nem jellemzően túlárazott hulladékokat pakolnának. Kevés olyan cég van, aki alacsony árakon hozza mindezt, és tényleg nem töredék áron készül. DE az hogy mi a publikus adat és az, hogy mi a valóság, az már egy más kérdés.

Persze ismeretlen vagy szinte ismeretlen gyártókat nem is lehetne lényeges piaci elemként említeni. Itt nyilván elég alacsony az árrés, vagy inkább a feltehető árrés.

Egy termék árát a mobilos szektorban meg a terméktámogatás is meghatározza. Pl. Alcatel hiába árul jó ár/érték arányban, ha mostanában a készülékei terméktámogatása erősen a 0 -hoz közelít (nagy részben). Tehát nem kell hozzákalkulálni az árához akkora költségeket, mint mondjuk egy HTC -nek.

Mindezt úgy értem, hogy ebben a szektorban az összetevők időben és anyagilag is jóval összetettebbek, tehát pusztán az előállítás alapján nem lehet meghatározni egy termék árát (tulajdonosi szemmel), hogy mennyibe kerül. Mert ott nem ér véget, hogy megvette a felhasználó.

Szerintem az Alma nagyon jól csinálja, és igen, így van. Neki kevesebb készüléken kell szétdobni egy nagyobb marketing keretet. DE nehéz lenne azt mondani, hogy 1 db ájfón 6 xy HUF -ba került, mert időben is változnak a kötlségek.

[ Szerkesztve ]

(#50) pengwin válasza #86973952 (#49) üzenetére


pengwin
addikt

Teljes mértékben igazat adok ennek! :R
Én csak arra akartam kilyukadni, hogy nem lerablás, amit az apple csinál, hanem csak a felsőkategóriában vannak jelen, ahol sokkal nagyobb felárat lehet elkérni a termékekért, és ezt minden gyártó így csinálja.
Moto G: $123
iPhone 5s: $199
Note 3: $240
Nyilván ezek nem pontosak (én meg manipulatív vagyok mert egy jó ár-érték arányú középkategóriást vettem elő), de jól érzékeltetik, hogy mennyivel kifizetődőbb felsőkategóriás termékeket gyártani.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.