Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Hát, kellenek még nekünk nökekvő méretű HDD-k? :U
Már nagyon a partvonalon kívül látnám őket.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

Szemetet tarolni jo volna. :D

(#3) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Bla-bla-bla, marketing, nagy szavak, vakulj paraszt, bla-bla-bla.
Mennyit tud? Azt' maj' mi eldöntjük, hogy mire is használjuk!

[ Szerkesztve ]

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#4) #52588800


#52588800
törölt tag

WD Goldot vettem. Jó az nekem a rendszer alá :DD

(#5) #72042496 válasza snecy20 (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Számítógépbe csak kényszerből szerelnék HDD-t, NAS-ba viszont jól jönnek.

De ez a Purple a leírás alapján nem az a tipikus otthoni széria. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Synthwave válasza snecy20 (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jóhogy.

Aki nem archivál, annak nem kell.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7) Patice válasza snecy20 (#1) üzenetére


Patice
nagyúr

Persze. :DDD

Jelenleg még nem olcsóbbak az SSD-k ilyen méretben.

És vannak olyanok - köztük én is - akik szeretnek hörcsögösködve adatot tárolni otthon. Nemrég álltam át 2-3 TB-os HDD-kről 8 TB-osokra. Jelenleg 4 db van itthon. 5 év múlva kb. megjátszhatom megint a tárhelyduplázást. Szerintem nem letölthető mindig minden az internetről. Ezért tárolok.
Szerintem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8) .mf


.mf
veterán

"A gyártó lépést akar tartani az okos felügyeleti megoldások fejlődésével, ezért gépi tanuláshoz és mesterséges intelligenciához tervezték a friss megoldásokat.[...]
a versenytársakhoz képest duplázott mennyiségű MI csatorna támogatását jelenti [...]
Az új eszköz protezsálja több, nagyfelbontású videostream egyidejű rögzítését [...]
A termékcsaládhoz csatlakozik a Purple microSD kártya, amit kifejezetten megfigyelő kamerákhoz terveztek.
"

Kiakadt a bullshit-mutatóm...

Snecy20: "Hát, kellenek még nekünk nökekvő méretű HDD-k? :U"

Én csak hobbiból fotózok, a legújabb gépekhez képest visszafogott 16 és 24 Mpx felbontású vázakkal, így csak többszáz gigányi kép gyűlt össze. Van, aki ezt régebb óta, hivatásosan csinálja, 42-50 Mpx-es vázakkal. Aztán még ott vannak a videósok, manapság már elvárás a néhgykhá, ahol korrekt minőséghez egy 100 Mbps-os bitráta nem hátrány. Azzal egy órányi nyersanyag 45 GB; és a kész anyag hosszához képest a nyersanyag ált. sokszorosa. Tehát fognak még azok a terabájtok kelleni, hiába szebb-jobb-gyorsabb-csöndesebb az SSD.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) pusszycat válasza Patice (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha netalán összeomlik az internet,lesz honnan visszatelepíteni. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) FlashLed


FlashLed
senior tag

Archivalasra tökéletes. Masra mar nagyon nem.

The Mechanic

(#11) FollowTheORI válasza snecy20 (#1) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Akik médiaszervert üzemeltetnek otthon pl, teli filmekkel zenékkel képekkel. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12) Synthwave válasza Patice (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor most képzelj el engem; 6,5 TB-on vagyok kénytelen vergődni huzamosabb ideje, és már száz MB-okkal megy a zsonglőrködés össze-vissza.

Lassan itt az ideje egy új, min. 4 TB-os WD Red-nek. Ami majd megint záros határidőn belül telítődik..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Patice válasza Synthwave (#12) üzenetére


Patice
nagyúr

Átérzem. :)

Nem lenne jobb gyűjteni és nagyobb lemezeket venni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14) Male válasza Synthwave (#12) üzenetére


Male
nagyúr

A 8-as Red egészen jó árban volt nemrég Ft/GB-ra, és kicsit gyorsabb is, nem mintha ez utóbbi sokat számítana :)
( én most váltottam arra, majd rakok ki mérést 3 - 4 - 8 TB -os Redről logoutra, amint lesz időm )

(#15) Synthwave válasza Patice (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az ideális az lenne, ha duplán vásárolnék lemezeket; mármint egy szettet a leendő NAS-ba (úgyis átállok valami Synology cuccra előbb-utóbb, ne a főgépben pöfögjenek állandó jelleggel - és gyakran kihasználatlanul - a vinyók), a másik, típusazonos szettre meg dettó rámásolnám ugyanazt, mint ami a NAS-ban lévőkön van, és bedobozolva mennének is a szekrény mélyére, mint backup.

Csak ugye a költségek; mert legalább 2*(6 + 6 TB) WD Reddel kéne indítani..

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) Patice válasza Synthwave (#15) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem sem volt olcsó a fejlesztés. 3x8 TB WD RED egyszerre. :)))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17) sb válasza Synthwave (#6) üzenetére


sb
veterán

Aki archivál annak meg kell még egy, hátha ez is megdöglik. :)
Ezek már egészségtelenül nagyok abban az értelemben, hogy ha megpusztul akkor kegyetlen sok adat veszik el. Kezelni sem egyszerű.
Én csak 3TB-ról (3x) váltottam kicsit nagyobbakra 4-5TB. A másolgatás is napokig tart.

(#18) Synthwave válasza Patice (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, NAS-sal együtt számolva most valahogy nincs 3 kilóm csak vinyókra..

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) scope2007


scope2007
addikt

nálunk van használatban egy 4TBos purple
igaz még csak 800nap üzemidő van benne, de 100%-os kond., telj.-ben

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#20) 5150


5150
aktív tag

Ezek megfigyelő rendszerekbe valók, nem archiválásra, nasba, video/fotó editáláshozkhez stb... A procijuk, elektronikájuk is célirányosan erre lett tervezve, tehát nem értem a hozzászólások egy jelentős részében felmerülő "igényeket".

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#21) Synthwave válasza 5150 (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyértelmű.

Mondjuk az egyik 2 TB-os vinyóm lila, oszt elvan az archívummal, de nyilván nem erre tervezték eredetileg.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) Snowy_owl válasza 5150 (#20) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Nem tudom, de szokták ajánlani sima adattárolásra is. Egy 4tbs nálam is ketyeg már 1éve hibátlanul.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#23) pomorski válasza scope2007 (#19) üzenetére


pomorski
őstag

A 800 nap még nem olyan sok, így a 100/100-as kondíció szerintem reális. A héten megnéztem egy hdd-t, ami kb. 3000 napja megy folyamatosan egy gépben a klimatizált szerverteremben. Ezen 3000 napos hdd is 100/98-as.

(#24) 5150 válasza Snowy_owl (#22) üzenetére


5150
aktív tag

Adattárolásra azért ajánlgatják, mert strapabiró és tartós. Ugyanis "igénytelen", 24/7-ben mehet, jobban birja rezgéseket, hőingadozásokat, az egyidejű irásokat és elvileg folyamatosabban rögziti a megfigyelő kamerák képeit annyiban, hogy a rögzitett videókon ne legyenek, vagy kevesebben legyenek használhatatlan framek. Mert mi van, ha épp az egyik "elveszett", vagy hibás/zajos framen látszana az elkövető arca, egy kivehető rendszám, vagy egyéb részlet. Tehát valahol érthető, hogy "adattárolásra" is ajánlgatják, de nem elsősorban az volt a cél a kifejlesztésénél. A többi WD winyóban nincs meg ez a nullframe elleni védelem sajnos :( Viszont árban a lilák jók szoktak lenni a tudásukhoz képest, legalábbis jó árazásuk volt, mikor legutóbb néztem. A csúcs persze az RE és utódja a Gold, de az egy másik történet és ha léteznének is ilyen méretben, minimum dupla áras story lenne ezekhez képest. Azon is "tárolhatsz" adatokat, azok még tartósabbak (és egyedileg terhelés és egyéb tesztelve van az összes darab) vagyis nem zárja ki azt a felhasználási lehetőséget sem, mert szintén megbizható, de sosem fogják ilyesmire ajánlgatni, mert olyan mélyen kellene zsebbe nyúlni, hogy ember nincs, akinek megérje.

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#25) #25583896 válasza 5150 (#24) üzenetére


#25583896
törölt tag

Jelenleg a 12TB WD Gold 140k körül kapható, a Purple pedig $480 lesz, így még akár a Goldnál is drágább lehet, mire ideér (legalábbis kezdetben, de utána se lesz sokkal olcsóbb).

(#26) #16939776 válasza 5150 (#24) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha ezek a gold-ok is elmennének 45-50K órát ~5-6 évet egyhuzamban, hiba nélkül, mint a RE4-ek amiket használok az nem olyan gyenge befektetésnek.

[ Szerkesztve ]

(#27) Galopp válasza 5150 (#24) üzenetére


Galopp
tag

Hasonló az elgondolásom nekem is.
Ha a lila bírja a sok és folyamatos írást (mondjuk "linux image"-ok torrentezése), és mellette a folyamatos olvasás (ugyanezen könyvtári anyagok visszaosztása, és emellett kis házi médiaszerverként való működés) sem okoz neki gondot, akkor mi a frászért használjak pirosat?

(#28) GadgetMAN


GadgetMAN
csendes tag

Ebben a specifikációban mi a jó? "16 MI csatorna, 32 MI stream"???
A Seagate SkyHawk esetében ez 64 + 16 AI stream...
Hovatovább a Seagate 550TB/év adatterhelésre képes, míg a WD "csupán" 360GB-ra..

Szóval nem értem. De kehet nem is kell...

(#29) bteebi válasza Patice (#7) üzenetére


bteebi
veterán

"Szerintem nem letölthető mindig minden az internetről. Ezért tárolok."

Na ez az... Emiatt nálam is ugyanez a helyzet.

Jók lennének ezek, csak drágák. 8 terás Seagate már 60k körül is kapható (van is otthon, bár egyelőre csak egy), az egy kicsit olcsóbb, mint a 10 terás WD 110k-ért... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#30) Csupingo


Csupingo
veterán

Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ha nem uefi módban használom a bios-t, csak valami sima legacy-ban, akkor 2 TB-nál nagyobb hdd-t nem tud kezelni?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#31) Silεncε válasza Synthwave (#12) üzenetére


Silεncε
őstag

Nem tudom hogy csináljátok, nekem az összes gépembe összesen van kb 3TB-nyi tárhely (és ebben már a terás Xbox One meg a 320gigás X360 is benne van) és szerintem még ez sincs félig se.

Csupingo: pontosan

[ Szerkesztve ]

(#32) hemaka válasza Silεncε (#31) üzenetére


hemaka
nagyúr

Gondolom gyujtogetnek, mert vagy ilyen tipusu emberek, vagy szar az internetuk es egy orokkevalosag lenne ujra letolteni.

(#33) 5150 válasza #16939776 (#26) üzenetére


5150
aktív tag

Elvileg menniük kell annyit, ha már storage szerverekbe (is) valók 24x7x365 üzemre 5 év garral, 550TB/y irogatással, 2,000,000-2,500,000 MTBF-el :) Persze 100%-os gatancia semmire sincs.

A Gold lényegében "modernizált" RE(4) új néven. Elvileg a Goldban van 4k AF is.

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#34) 5150 válasza #25583896 (#25) üzenetére


5150
aktív tag

Akkor a WD az új lilákat is szépen túlárazta a régebbi áraikhoz képest a "mesterséges intelligencia képességek" nevében. 1.5-2 éve még bőven RED (a sima, nem a pro) árazás alatt voltak, az RE4 utolsó generációi és a goldok meg valamivel a blackek fölött, szóval érdekes. Mondjuk megjelenéskor a gold is sokkal drágább volt a vele azonos méretű RE4-ekhez viszonyitva, aztán pár hónap után azonos áron adták, végül pedig olcsóbb is lett. Lehet, hogy az újdonság faktort is hozzácsapták az árhoz :D

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35) pusszycat válasza Csupingo (#30) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha véletlenül nem lenne rá hajlandó, particionáld vagy négybe (külsőleg) máris hajlandó lesz. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#36) Csupingo válasza pusszycat (#35) üzenetére


Csupingo
veterán

Köszi srácok, igyekszem észben tartani.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#37) BlindMind


BlindMind
tag

Aki évek óta el van 2-4TB-al az sosem fogja megérten ezen lemezek létjogosultságát. Sajnos aki viszont rá kényszerül vagy csak ez a hobbija pl az archiválás (nekem is). Annak nagyon is fontos hogy ez a piac továbbra is fejlődjön akár ilyen figyelő rendszerekbe szánt cuccal. 24/7-be megy nekem is a gép, 10 HDD-vel és nincs kisebb mint 4TB mind RED , nekem az vált be. Higgye el minden SSD fan szívesen át állnánk mi is a jóval gyorsabb és energiatakarékosabb SSD-kre, de jelenleg még csak a horizont végén dereng az a sugár, hogy lesz valaha is elérhető áru SSD otthoni használatra legalább 4TB-os kapacitással.
Mi azért vesszük mert nincs más és a hely meg KELL!
Peace!

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#38) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

A fenntiekhez hozzátenném,hogy minden duplikálva is van nálam.Egyszer vesztek el adataim majdnem mert rövid időre megbíztam egy új WD-ben.Tehát ha fogy a tárhely egyből 2db hdd kell.Viszont én a több kisebbre szavazok,4 és 3TRB-os hdd-k vannak párban.Toshibákkal elégedett vagyok,Purple is van.

Wasabi...

(#39) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Klassz, klassz, de most csak én vagyok egy rosszindulatú idióta, hogy elképesztő visítással kiakadt a bullshit érzékelőm ? :(((

Méret. Seek idők. Átviteli sebesség szekvenciálisban, illetve seek közben (és nem mindegy, milyen seek közben). Ilyesmiket kéne írogatni, nem ezt a millió bs-t.

Ez most a gyártónak is szólt, és a cikkírónak is, bár ő csak bután fordított, mentségére.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#40) Dißnäëß válasza Silεncε (#31) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem szeretem a felhő függőséget, amit épp az "IT ipar" próbál lenyomni az emberek torkán. Pontosan a hülyére megfigyelés érdekében, persze security állítja, hogy azt aztán senki nem látja, bla bla, de azért ha Rádbök akárki is, hogy ejnyebejnye, instant megfosztanak az adatodtól és volt - nincs.

+ a havidíj modell mindig is kedvezőbb egy nagynak, cash-flow szempontból, mint amikor egyszer megveszel valamit. Inkább béreld havonta némi apróért a szoftvert + a teljes rárakott egyéb sallang stack-et, mintsem 1x megvedd a boltban (lásd Office) és aztán soha többet nem tejelsz nekik.

Visszatérve a cloud-ra, a harácsolás a létező legkirályabb dolog a világon. Egyrészt az adatod mindig Nálad van, esetemben htpc, multimedia streamer, akárminek hívjam alatt. Az újra beszerezhetők ahogy műfajuk is sugallja, újra beszerezhetők, az értékeket pedig kiteszi az ember egy külön HDD-re, amit elás a kert végében egy időkapszulában. Vagy inkább LTO-8-as szalagra, ha már választani kéne. Két példányban. De amúgy ennyire messzire nem kell menni.

1-1 éves előfizetés két VPS-re nagy storage-el maga alatt a világ két külön táján, mondjuk egy mexikói és egy ausztrál datacenterben, ahova vagy titkosítva, vagy natúrba feltöltöd a pótolhatatlan anyagod és jó eséllyel még egy világháborút is túlél.

Talán.

A harács jó. Megvan a feeling-je, hogy "ENYÉM" és mindeközben nincs havi költség. Nem kell a havi költség. Egyszer amit megveszek, CD, LP, Blu-Ray, az már ott van. Nem fizetek még ha keveset is, de havidíjat xy szolgáltatónak, aki több, mint 50 millió számot tart online a katalógusában és nyilván az én pénzemből mindegyikre költök ezek közül. Szép csilivili ábránd ezek online bármikor elérhetősége, csak amíg ez a sérülékeny online világ így ebben a formában létezik. Ha logikai vagy fizikai gebasz történik, máris buktad, előbbire példa egy szitu, amikor betiltanak valamit hirtelen, utóbbira meg egy fizikai károsodás, katasztrófa, akármi ilyesmi. Harács esetén csak arra költök, amire akarok: az általam megvett zenére. Kész. Pont.

Az ideális megoldás szvsz az olyan (sajnos nem sok) online store, ahol 128kbit-es szutyok mp3-ban meghallgatok 1-1 albumot, belenézek a számokba, majd ha tetszik, fizetek bankkártyával és letöltöm az anyagot FLAC-ban. Na ennek látom értelmét "online" kategóriában, streamingnek és felhőnek nem.

Ezért jó a harács.
Az a Tied.

A többi csak mese.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.