Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Már csak az a kérdés, hogy a gyártók mennyire fognak rárepülni ezekre a procikra, vagy még mindig van kizárólag intel szerződésük...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

A mindent túlélő 1366x768-as kijelzőkhöz még akár jó is lehet gamerkedésre (is)! :D

(#3) DanD88 válasza Depression (#1) üzenetére


DanD88
tag

Rárepüléssel szerintem kisebb gond lesz, hisz a intel mostanság nem gyárt eleget, és az AMD mindshare-je is sokkal jobban áll mint 1-2 éve, én inkább ott látom a problémát hogy a gyártók előszeretettel zsúfolják a nagyobb fogyasztású procikat is ugyanabba a kasztniba mint a 15W-os TDP-s társaikat.

Gyakorlatilag megszüntették a 35-45W-os TDP kategóriát lehűteni képes dizájnokat és csak a 1000eur körüli/feletti gamer gépek jönnek tekintélyesebbnek mondható hűtési képességekkel - meg súllyal és vastagsággal(már amelyik).

Szóval megintcsak nem várhatunk értelmes gépeket 500 eur körül...

(#4) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Jól gondolom, hogy ez a 2 új APU már 12 nanon jött ki, vagy ez még 14-en?

500 Euro-s gép újonnan? :O Használtan lehetséges, de újonnan? :O Inkább egy használt gép annyiért. 2-3 éveset biztosan lehet kapni, és azok már nagyon jók. Ha csak IGP-s, akkor is érdemesebb lehet a 28 nm-es AMD-t választani a 22 nm-es intellel szemben, mert az AMD IGP-je jóval erősebb még ott is. Ha dedikált GPU, akkor már kicsit más a helyzet, de akkor is érdemesebb utánajárni, mert 720p szerű felbontáshoz mindkét vonal teljesen jó lehet.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#5) komi77


komi77
senior tag

Ha lenne igényem notebookra még talán el is gondolkodnék ezeken. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#6) Crytek


Crytek
veterán

Juhéjááá ja nem mert ugyanúgy drágább és gyengébb lesz mint az intel + nv kombok...

Next PC Upgrade: 2022

(#7) #52588800 válasza Fred23 (#2) üzenetére


#52588800
törölt tag

Az Intel 630 -nál mindenképpen ;]

(#8) Petykemano


Petykemano
veterán

src

A képen itt 2017-ben is és 2018-ban is raven ridge-ről van szó. 2017-ben hivatalosan csak a 2700U és 2500U jelent meg. Az AMD saját oldala szerint 2017-ben a 2700U-t mérték.

Based on AMD internal testing as of 6/15/2018. Relative energy efficiency based on a 50:50 weighted average of CPU+GPU performance (variable “C”), as evaluated by Cinebench R15 nT and 3DMark 11 P scores, divided by typical energy usage (variable “E”) as defined by: ETEC (Typical Energy Consumption for notebook computers), Energy Star Program Requirements Rev 6.1

10/2014. AMD “Kaveri” (2014) represents the baseline of 1.0X for CPU, GPU, and ETEC.
AMD “Carrizo” (2015) efficiency 1.23C/0.35E=3.51X.
AMD “Bristol Ridge” (2016) efficiency 1.36C/0.34E=3.97X.
AMD “Raven Ridge” (2017) efficiency 2.47C/0.44E=5.66X.
AMD “Raven Ridge 2018” efficiency based on expected characteristics of forthcoming solution.

Scores in order of Cinebench R15 nT/3DMark 11 P Score:
“Kaveri” 232/2142 (100%),
“Carrizo” 277/2709 (123%),
“Bristol Ridge” 279/3234 (136%),
“Raven Ridge” 667/4425 (247%),
“Raven Ridge 2018” (based on expected characteristics of forthcoming solution).

AMD Reference Platform:
“Kaveri” AMD FX-7600P, 2x4GB DDR3L-1600, Crucial CT256M4SSD2, Windows 8.1 x64 9600, Graphics Driver 13.350.0.0, 1366x768

AMD Reference Platform:
“Carrizo” AMD FX-8800P, 2x2GB DDR3-1866, Crucial CT256M550SSD1, Windows 10 x64 10586, Graphics Driver 21.19.137.514, 1366x768

AMD Reference Platform:
“Bristol Ridge” AMD FX-9830P, 2x4GB DDR4-2133, Crucial CT256M4SSD2, Windows 10 x64 10586, Graphics Driver 21.19.137.514, 1366x768

AMD Reference Platform:
“Raven Ridge” AMD Ryzen™ 7 2700U, 2x4GB DDR4-2400, Samsung 850 Pro SSD, Windows 10 x64 15254, Graphics Driver: 22.19.655.2, 1920x1080

AMD Reference Platform:
“Raven Ridge 2018” based on expected characteristics of forthcoming solution. Results may vary with configuration and driver versions. RVM-108

Jól sejtem, hogy a 2018-as mérés gyakorlatilag technikailag egy ugyanolyan Raven ridge lesz, csak magasabb TDP-re engedve, ami a 15W-hoz képest nyilván jobb Perf/W eredményeket fog elérni (mondjuk 35-45W táján), mivel értelemszerűen a platformnak van mondjuk egy 5-10W-os holt-fogyasztása, de ezen a fogyasztási szinten még nem ütnek be a gyártástechnológiai limitek?
Nagy eséllyel ez a 2800H lesz.
Kicsit azért húzom a szám...

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#9) DanD88 válasza wsanyi (#4) üzenetére


DanD88
tag

500 Euro-s gép újonnan?

Most néztem meg az egyik legnagyobb magyar arösszehasonlító oldalon - 125K a legolcsóbb ryzen 5 2500u-val szerelt lapos. Az 500 euró alatt van.

...érdemesebb lehet a 28 nm-es AMD-t választani...

...No comment...

(#10) S_x96x_S válasza wsanyi (#4) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Jól gondolom, hogy ez a 2 új APU már 12 nanon jött ki, vagy ez még 14-en?

CMOS: 14nm
Unlocked: No
https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-7-2800h

Mottó: "A verseny jó!"

(#11) Duck663


Duck663
őstag

Jó lenne ha kicsit nagyobb választékban kapni is lehetne őket. Vagy örüljünk, hogy egyáltalán kapni?!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#12) Legyes


Legyes
tag

Lenovo Thinkpad E485 itthon kb. 265eFt, egy helyen kapni. Full ugyanaz a gép kereken 200eFt Németországban. (R5U, 2x4GB, 256 NVMe, FullHD. Átlagban azonos kraft i5 pedig kb. 60-80eFt-tal drágább... De a Vega U drivereivel vannak még bajok...

[ Szerkesztve ]

-=LeGyEs=-

(#13) Crytek válasza Legyes (#12) üzenetére


Crytek
veterán

Mivan? Ne a procit nézzed hanem hogy az egészben mi a körités... 265-t írták egy szottyos 2500U-s rendszerre...

Nos gyors kerestem egyet és 512GB SSD-vel 8 GB rammal geforce 1050-el kapni 260-ért... és game alatt a kedves amd hírbe sincs ehhez képest....

Acer Aspire 7 A715-71G-540F

AMD-nek soha nem volt és ha így haladunk soha nem is lesz értelmes jóáras laptopja ami gaming vonalon felveszi a versenyt intel+ nv párossal.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#14) kretenallat válasza Crytek (#13) üzenetére


kretenallat
senior tag

Ez a ket gep egy kategoria? Nem vagyok otthon a temaban, de a thinkpadek emlekezetem szerint nem az acer aspire vetelytarsai. Talan meg az E-sek sem.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#15) Crytek válasza kretenallat (#14) üzenetére


Crytek
veterán

Engem kicsit se érdekel ki minek hol és miért becézi akárminek a gépeket... Én azt nézem nekem mire kéne (gaming) és melyik abban az erősebb.. Nem tudok egy esetről sem hogy lett volna valaha jobb áron amd-s alternatíva ami akár = szinten lett volna.

Next PC Upgrade: 2022

(#16) S_x96x_S válasza Crytek (#13) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Nos gyors kerestem egyet és 512GB SSD-vel 8 GB rammal
> geforce 1050-el kapni 260-ért... és game alatt a kedves amd hírbe sincs ehhez képest....

türelem.
majd itthon is lesznek Ryzen + Nvidia GTX 1050 4 GB graphics - Gamer öszvérek.

ez még Ryzen 5 2500U -val, de ezek után majd H-s procikkal is jönnek.
Asus VivoBook X570ZD / K570ZD review (AMD Ryzen 5 2500U, Nvidia GTX 1050)
https://www.ultrabookreview.com/21082-asus-vivobook-x570zd-review/

>AMD-nek soha nem volt és ha így haladunk soha nem is lesz értelmes jóáras laptopja
>ami gaming vonalon felveszi a versenyt intel+ nv párossal.

* addig is van Amd +nv a felső kategóriának
* Az alsó kategóriában meg jönnek a H-s procik. ( Az U-s procik nem gamer-es procik )
* Jövőre 7nm-en új APU-k jönnek. Vagyis ha így haladunk ....

Mottó: "A verseny jó!"

(#17) MZperX75 válasza Crytek (#13) üzenetére


MZperX75
addikt

"AMD-nek soha nem volt és ha így haladunk soha nem is lesz értelmes jóáras laptopja ami gaming vonalon felveszi a versenyt intel+ nv párossal."

Én úgy tudom,hogy AMD-nek csak processzora és GPU-ja van laptoppot sohasem gyártott.A gyártok építik különböző felállásban,azt hogy drágán adják,és vállalhatatlan felállásban az csak részben az AMD hibája.20 laptop közül 1 AMD-s van ,az is ócska felállásban túlárazva. 10%-os piaci részesedéssel cumiztatás alatt áll ezen a területen......is.

(#18) kretenallat válasza Crytek (#15) üzenetére


kretenallat
senior tag

Nezd, az h egy szerinted rossz osszehasonlitasra hoztal egy megszarabbat, haaat... Gg

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#19) wsanyi válasza kretenallat (#18) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Igen. Az, hogy üzleti géppel játszani is lehet, vagy az, hogy gamer gép, nem ugyanaz. Amúgy 265-ért gamer gép? :O Annak meg milyen hűtése van? Dell LAtitude alá sosem adnám üzleti gépben, azokkal sosem volt bajom garancia időn túl, ha meg garanciában volt, kicserélték a hibás alkatrészt, amit általában nem is a sajátjuk volt, így azt ők is továbbhárították. Alaplapjuk saját csak elvileg talán még a billentyű, és az még nem nagyon romlott el, na és persze a burkolati elemek. ;)

@Crytek:

Ha gamer gép, nem tudom, hogy inkább Acer, vagy ASUS, de gyanítom, hogy újonnan 400 körüli ár alatt nem nagyon érdemes nézelődni, mert ha tönkremegy, akkor inged gatyád ráfizeted, és akkor kidobtál az ablakon 265-270 ezret. Ha pedig nincs annyi, akkor inkább használtan. Maximum akkut kell hozzá venni, de arról sem fog sokat menni, ha játszol vele. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#20) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

És épít is erre valaki normális (bc) notit?

(#21) MongolZ válasza MZperX75 (#17) üzenetére


MongolZ
addikt

Ip*n kínálatában, bestb*tenál is van 2500U + 1050 kombók, viszonylag olcsón, persze a híres-neves Lenovotól.

(#22) Crytek válasza MongolZ (#21) üzenetére


Crytek
veterán

Linkeld már kérlek az iponosat mert ezekszerint szar a keresőjük....!

Next PC Upgrade: 2022

(#23) bunevo


bunevo
tag

Én maradok a 15W-os Ryzen APU-nál.
Az Acer Swift 3 ultrabook-ban nulla zaj mellett tudok vele dolgozni és alkalmi játékokat játszani.
Tényleg amint elalszik a képernyő, konkrétan nem tudom eldönteni, hogy most már teljesen hibernált vagy csak zárolt.
Ezek erre valóak, és nem a gamer cuccok helyett, annak a szubkultúrának egészen mások az igényei.

(#24) mx/z válasza bunevo (#23) üzenetére


mx/z
csendes tag

milyen apu van a gépedben ? Hűtés nélkül nem melegszik nagyon ?

(#25) kriszpontaz válasza Crytek (#22) üzenetére


kriszpontaz
veterán

(#26) Crytek válasza kriszpontaz (#25) üzenetére


Crytek
veterán

Nem találok 2500U + Geforce 1050-et itt. Azt linkeld már kérlek ne a 867 gépet amiből 100% hogy 866 gép nem olyan.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#27) kriszpontaz válasza Crytek (#26) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Moziba ne vigyelek?
Mellesleg ha megjelenik valahol ezt keresd.
Leszáradt volna a kezed egy kis Google-tól nem?

[ Szerkesztve ]

(#28) Crytek válasza kriszpontaz (#27) üzenetére


Crytek
veterán

Ebből indult ki:

"Ip*n kínálatában, bestb*tenál is van 2500U + 1050 kombók, viszonylag olcsón, persze a híres-neves Lenovotól."

Iponon nem találni ilyen gépet.
Továbbra is várom a linket hozzá.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#29) MongolZ válasza Crytek (#28) üzenetére


MongolZ
addikt

Hmm, most én sem találom, pedig szinte biztos, hogy volt ott. Csak nem keverem mással... Emlékszem, még néztem is, hogy nahát, 2500U/1050, kár, hogy Lenovo...

(#30) Legyes válasza Crytek (#13) üzenetére


Legyes
tag

Nem sokat konyíthatsz a gépekhez, ha a Thinkpadet és az Aspiret egy bekezdésbe mered tenni. Nekem egy megbízható melós gép kell, amiben alkalom adtán igénybe tudok venni egy kis 3D-t is,mindezt pedig nem horror áron adják. Most egy i5-tös Latitude van és az is pár fényévre van az Aspire szériától :) Megnézem mit veszek, mert nem 1 évre veszem, az Aspire az Acer legalja. Hidd el, nem csak a fő részegységekre írt szám számít...
Gamingre pedig nem 1050-et vesz az ember, ami FullHD-ben épp hozza a minimumot (az asztali gépemben az van).
A Dell Latitudeből is lesz/van AMD-s. De a vacak HP-kon kívül sajnos még kevés mobil AMD-t látni. Valamint a Vega mobil driverekkel is van egy bug olvasatom szerint (sötét képernyő).

[ Szerkesztve ]

-=LeGyEs=-

(#31) #10949376


#10949376
törölt tag

Nekem 2400g van fortnitra jó ,blackout beta már lefagyott

(#32) DanD88 válasza MongolZ (#29) üzenetére


DanD88
tag

Nekem már volt pár Lenovo-m(mind alacsonykategóriás), és nem is voltam kibékülve jópár dologgal, viszont figyelemreméltó hogy ők és a HP kezelte legjobban a meltdown/spectre utáni bios frissítéseket - Acernél pl. legutóbb mikor néztem még fele gépükhöz nem volt patch - pedig már akkor is eltelt legalább 6-7 hónap a bejelentésük óta...

Nem utolsó szempont a support sem!

(#33) arty válasza Crytek (#13) üzenetére


arty
veterán

és a 260k-s acered mellé miért nem egy 140-150k-s acert teszel, amiben 2500U van? :W
az is legalább ennyire összehasonlíthatatlan lenne, de legalább egy gyártó, egy sorozata.... :D ;)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#34) Crytek válasza arty (#33) üzenetére


Crytek
veterán

Tudsz olvasni? Akkor tedd azt.

Sima amd-s gépet írt fent a kolléga hogy itthon 265k. Nos én meg irtam és linkeltem a sokkal erősebb acer meg 260k
Ne halucinálj 150ezres szarokat mert sehol egy deka szó nem esett erről..
(Továbbra sem érdekel te és a mások mit mihez mérnek... én az árhoz mérek mindent ami létezik szóval 5kért olcsóbban megkapom a sokkal erősebbet [2500U vs Geforce 1050] és ez a lényeg ez a fontos)

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#35) #52588800


#52588800
törölt tag

Még mindig az ultramobil apu -hoz hasonlítgatjátok a klasszikus mobil termékeket, vagy sikerült már túllépni ezen?

(#36) wsanyi válasza Crytek (#34) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Szia!

Azt akarták írni neked, hogy az egyik egy üzleti kategóriás gép, és ott teljesen mások a szempontok, ergo teljesen fölösleges összehasonlítani a kettőt. Ez kicsit olyan, mintha egy Rolls Royce-t akarnál összehasonlítani egy Porschével. Másra való. Az egyik egy luxusautó, a másik egy sportautó. Az előbbinél a kényelem a szempont, az utóbbinál a gyorsulás, a sebsesség, és a fékezés. ;) Az üzleti gépeknél az alacsony fogyasztás, kis méret, vékonyság, tehát a hordozhatóság a legfontosabb szempont, és mindemellett a tartósság az üzletemenetfolytonosság szempontjából. Az általad említett Acer-nél mindezek nem szempontok, az egy alsó kategóriás játékgépnek számít. Ne azt nézd, hogy neked drága-e, vagy olcsó. (20 éve 350 ezer Ft-ért örültünk, ha láttunk notebook-ot, de inkább 500-600 e volt egy normálisabb darab. Akkor a Ft sem annyit ért, mint most, a fizetések ahhoz képest sokkal alacsonyabbak voltak.) Ez a cikk 8 éve készült... Ezek alapján ha van egy üzleti gép, amivel azért olykor játszani is lehet (Ryzen+VEGA kombó), akkor az nem olyan rossz megoldás, főként, ha a fogyazstást, és a méretet is figyelembe vesszük.

Szép napot neked! ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#37) bunevo válasza mx/z (#24) üzenetére


bunevo
tag

Csak egy 2500U van benne (SF315-41-R96P), és sokat segít a hűtésben az is, hogy a burkolatának a nagyja aluminium. Jól szétoszlatja a hőt, így egyik része sem forró, ölben is használható.
Bár ez ugye még nem passzív hűtésű, de ezt elnézve simán el tudnék képzelni vele egy passzív BRIX-et a tévé alá, igaz most így a lapost szoktuk rádugni egy kis Mortal Kombat X-hez. :D

(#38) headhunter válasza Legyes (#30) üzenetére


headhunter
addikt

Ezek közül melyiket ajánlod? [link] vagy Intelből [link]

(#39) MongolZ válasza headhunter (#38) üzenetére


MongolZ
addikt

Alapvetően nem ártana tudni, hogy mire is szeretnéd használni...

(#40) headhunter válasza MongolZ (#39) üzenetére


headhunter
addikt

Web, Film+sorozat nézés (HEVC 1080p 10bit), Torrent, Youtube.

Otthon a laptop képernyő és billentyűzet sem lenne használva egy 55" TV HDMI-vel összekötve + Logitech MX5500 Bill+egér.

Elsődlegesen egy Mini PC volt betervezve, de utazáskor nem venném semmi hasznát.

pl.: [link], [link]

Lényeg: Alacsony fogyasztás (asztali pc ezért is kizárva), hordozhatóság, 6-9 órás akkuidő.

[ Szerkesztve ]

(#41) Legyes válasza headhunter (#38) üzenetére


Legyes
tag

Jobban kellene ismerjelek hogy tudhassam. Én olyat keresnék, amiben NVMe SSD és HDD is van. Plusz, mivel aszali gép helyett vennéd, nagy kijelzővel. HP-t nem vennék, 10 évig voltam rendszergazda csak HP környezetben. Az Ideapad jó ár-érték arány, de nem tartós, itthon a szervize rettenet (TMX). Az Acer kezd újra egyre jobbakat gyártani, érdemes lehet megnézni. Az Asus szeret azzal szívatni, hogy gyárt egy jó cuccot, de egyetlen valamit nagyon elront benne.
Én nagyon max 14" körül keresgélek, nem vagyok gamer (de előveszek régi játékokat), nekem a laptop munkaeszköz, játszani, torrentezni sohasem vennék laptopot. Torrentezni kell egy NAS. Én azért szemezek a Lenovo Thinkpad E480/485-tel, mert relatív olcsó, megy bele RAM pluszban, tehető bele 2 meghajtó, vannak rajta rendes portok, kapható gyengébb diszkrét GPU-val is, matt kijelzős, rendes garis és szervizhátteres. Nekem van NAS a mentéseket tárolni, van asztali gép 2 monitorral kockulni. A laptop nekem arra kell, amire való :)

[ Szerkesztve ]

-=LeGyEs=-

(#42) MongolZ válasza Legyes (#41) üzenetére


MongolZ
addikt

Nagyjából egyetértek, bár én torrentre se használnék NAS-t, ha csak nem kell egész nap mennie.

HDD + SSD kombó szeirntem nagyon fontos, vagy NVMe, vagy akármi más módszerrel. (Esetleg SSD belső, HDD külső, így legalább könnyebben hordozhatóak is a torrent fájlok.)

Én Acert, Lenovót nem vennék, nekem HP-val meg Dell-el van jó tapasztalatom.
Annyi még, hogy én 15,6"-ost vennék, FullHD-t, numpadosat, de ez egyedi igény.

De van itt olyan fórum, hogy milyen laptopot vegyek, ott jobban tisztában vannak az akciókkal, érdemesebb oda is benézni.

[ Szerkesztve ]

(#43) arty válasza Crytek (#34) üzenetére


arty
veterán

na, látod engem meg nem érdekel a teljesitmény, csak hogy amd és apu... és az általam linkelt olcsóbb :P

(azt próbálom bemutatni, mennyire nonszensz ez az összevetésed... ahogyan az enyém is)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#44) tntmax


tntmax
aktív tag

Kár hogy itt sincs W7 támogatás, így számomra felejtős. :-(

(#45) villamos válasza tntmax (#44) üzenetére


villamos
őstag

Bizony, bizony. És ennek tetejébe Windows XP -vel sem kompatibilis, de még csak Dos 6.22 -vel sem. Borzasztó, hogy nem képesek megfelelni a felhasználók igényeinek. :(

:))

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#46) andy19770128 válasza Fred23 (#2) üzenetére


andy19770128
aktív tag

háát én mondjuk 4 k ban játszom egy ryzen 2700 zzal egy r9 nanoval. 65 wattos cpu . az asszonynak meg van eg 2400g s kis remdszere. minden megy neki full hdn élsimitás nélköl

(#47) andy19770128 válasza Crytek (#15) üzenetére


andy19770128
aktív tag

https://www.asus.com/hu/ROG-Republic-Of-Gamers/ROG-Strix-GL702ZC/

420 000 nél kezdődik és abszolúlt piacképes. felsőkategória igaz nem 1080 as erő a vgaban de az ugy is tök feleseleges egy átlag magyar játékosnak.

(#48) andy19770128 válasza Crytek (#34) üzenetére


andy19770128
aktív tag

ami pedig azt illeti 1060 alatt nincs gémer gép csak vegyes felhasználású

(#49) Crytek válasza andy19770128 (#48) üzenetére


Crytek
veterán

Pc-n igpn vagyok. Szóval nekem az 1050 az maga lenne a kéjmámor. Szerencsére már egyre olcsóbbak az olyan gépek. Alkalmanként játszanék csak rajta. De amíg a lélektani határom felett van nem veszek. Szóval még jópár évig..

Next PC Upgrade: 2022

(#50) Dr. Akula válasza tntmax (#44) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez már a 21. század.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.