Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallador


hallador
addikt

Szuper megjöttek az új Dell-ek. Az érdekes, hogy a Dell nem foglalkozik a technológiai háborúval a NeoKylin támogatott. Na igen 2015-ben a Dell nagy %-ban adott el Kínában ezzel a rendszerrel.
Reméljük a minőségük nem romlott.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#2) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Vajon ez a BT már kompatibilis a Qualcomm aptX HD-vel?

(#3) vicze válasza Tetsuo (#2) üzenetére


vicze
félisten

Azt vagy az Intel kell támogassa(nem fogja), vagy a Windows(nem támogatja, szinte biztos,hogy nem is fogja), driver formájában.
Ha mindképp PC-ről akarod átküldeni, akkor egy külső DAC megoldja ezt a problémát mindössze 30$-ból.

(#4) sb


sb
veterán

Biometrikus azonosítás...
Én annak is örülnék, ha egy sima ujjlenyomat olvasás menne. A 3 éves 5000-esben 3-4mp mire leolvassa, kb. minden harmadikra... a driver meg 4 naponta besz*rik alatta.
Utóbbi a korábbi, 6-7 éves modellben is eldobta magát pár hetente, de az azért már használható, és villámgyors volt.

Vajon az M.2 - 2.5" HDD helyeket most is sikerült megtartani a régi módon: 2mm-rel egymásra lógatva, hogy véletlenül se férjenek be egymás mellé?

[ Szerkesztve ]

(#5) Tetsuo válasza vicze (#3) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hiszen a DAC már benne van a fülesben, ugye. :U Én semmiképpen nem hordoznék a laptophoz plusz egy USB-s vackot... Durva, hogy még az "üzleti" laposoknál is az üres szlogenek hátterében van csak a funkció.

(#6) Akula


Akula
őstag

ezeket a 8. gen i7 procikat a spectre, meltdown és társai már nem érintik?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#7) Ance


Ance
őstag

Látom a nyilak+pageup-page down kombinációhoz továbbra is ragaszkodnak. :((( Kezelhetetlen.

(#8) szabonagyur válasza sb (#4) üzenetére


szabonagyur
félisten

7390-m van es siman es gyrsan belepem a gep automatan arcfelismeressel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9) hallador válasza Akula (#6) üzenetére


hallador
addikt

Érintik. A Caby Lake R-ben nem lehet pl kikapcsolni a HT-t, a Windows/Linux rendszerekben patchelték szoftver oldalon a problémát, de ez lassulással is jár.
Az intel is kiadott ilyen olyan mikrokódot, amit bios frissítés formájában kapsz meg. De sajnos a tervezésben benne maradt. Legalábbis én úgy tudom.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#10) Pikkolo^^ válasza Ance (#7) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az a baj, hogy a pageup/down ott van a nyilak mellett?

(#11) vicze válasza Tetsuo (#5) üzenetére


vicze
félisten

"a DAC már benne van a fülesben, ugye." Ez fogalmam sincs, hogy jön ide de mindegy.

Mivel legjobb tudomásom szerint Qualcomm elég "drágán"(pár $) adja ezt a codecet, amennyiben nem saját HW-val veszed, így Dell maga az ég világon semmit nem tehet erről. Vagy a BT modul készítője kell licencelje, vagy az OS készítője. Elég nagy eséllyel egyik se fogja. Nem létezik Windows vagy Mac eszköz, ami támogatja, sőt Samsung se támogatja egy készüléken se. Egyetlen gyártó aki HW support nélkül támogatta a Huawei volt, de most ugye az is kiesik valószínűleg. De még a S850-es Windows gépek se támogatják, mert nem írtak hozzá drivert/codec-et.
AptX elméletben be van építve Windowsba 1507-től de működni még soha nem láttam.
Linux-ba belehackelték Androidból, így módosított PulseAudio BT modul támogat minden LDAC-ig.

(#12) Tetsuo válasza vicze (#11) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ezt nem tudtam. Köszi. Azt hittem általánosabb a használata, illetve megoldott a Windowsos alkalmazás.
Viszont ha a Dell akarná - szerintem -, támogathatná a laptop saját driverrel (+5 dollárért), megérné a reklám miatt is, hiszen mint mondod, másnál sincs.

(#13) Prof


Prof
addikt

Ez ugye vmi vicc egy 100 dollaros telefonban is mar fullHd IPS kijelzo van, erre 2019-ben uzleti notiba 1366x768???

(#14) Tetsuo válasza Prof (#13) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Jó humora van a Dellnek. ;)

(#15) vicze válasza Prof (#13) üzenetére


vicze
félisten

Ahogy 1000x le lett írva ez a vállalatok részéről egy kérés, opciónak hívják, nyugodtan veheted FHD-vel ha neked az kell.

(#16) Tetsuo válasza vicze (#15) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Lehetne fekete-fehér QVGA is. Nagyobb lenne a választék, amit a kizsigerelő multik nyilván örömmel vennének, rendszeresítve a konkrét típust minden irodaházukban. :C USB 3.1 gen 2-vel persze. (Ennek elnevezése is hasonló mentalitásból született.)

(#17) szabonagyur válasza Tetsuo (#16) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy a kolléga is leírta ez egy opció, a cégnek semmi sem kerül, hogy legyen HD verzió is belőle.

Eddig minden Dell gépemet az utolsó matricáig tudtam konfigurálni, kivenni-berakni dolgokat, ez ennyire egyszerű.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#18) Tetsuo válasza szabonagyur (#17) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Én sem kötelezőként írtam, hanem egy opcióként. ;) Melyik szót érthetted félre? :F

[ Szerkesztve ]

(#19) szabonagyur válasza Tetsuo (#18) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egyiket sem, csak Te ezen a HD dolgon lovagolsz meg, hogy miért nincs fekete-fehér opció, ami egyáltalán nem reális kérés, szemben egy HD opcióval...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20) Tetsuo válasza szabonagyur (#19) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Csak a Dellen múlik, hogy mi "reális". ;)

(#21) JoeYi


JoeYi
őstag

dokkolókkal megint hozták a formát. Annyiba kerül a dokkoló, mint egy egyszerűbb laptop...

(#22) hallador válasza Tetsuo (#20) üzenetére


hallador
addikt

+ (#13) Prof
Rosszul gondolod szerintem. A Dell azt fogja gondolni amit a fogyasztó/megrendelő gondol. A sima 1366*768-as kijelzők például azért maradtak a választékban, mert az idősebb értsd 50+-os felhasználóknak nagy átlagban kifejezetten kényelmetlen tud lenni a fullHD kijelző, ha nem szokott a szemük hozzá, mivel az 10 éve amikor 40 éves volt és a szeme elkezdett a természetes öregedésnek köszönhetően beállni egy adott szintre, és az az emberek 90%-ánál a rövid látási képességet érinti. Visszatérve 10 évvel ezelőtt a FullHD-s notebookok nem annyira voltak elterjedve mint most nem biztos hogy hozzászokott.
Persze lehet itt most előjönni, azzal, hogy de a betűméretet, meg a kijelző beállításokat így meg úgy be lehet állítani, de ezzel nem biztos, hogy akarnak foglalkozni az idősebb emberek.
Konkrétan beszélgettem a HP notebookokat tervező csapattal, és bizony még ma is kérés, hogy vannak adott célcsoportok, akiknek nem minden vágyuk a 4K kijelző a 14"-on.
Persze azt is lehet, mondani, hogy az apám anyám én 50 éves vagyok és tűélesen látok, csak sajnos nem ez a jellemző.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#23) Tetsuo válasza hallador (#22) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Abban igazad van, hogy bizonyos amerikai szoftverfejlesztő cég [különösen, ha (közel) monopól helyzetben van] nem tud operációs rendszert úgy létrehozni, hogy az kényelmesen, jól jelenítse meg a feliratokat, vagyis alapvető ergonómiának megfeleljen, de akkor ez irányban kellene az igényeket jobban kifejezni pl. a Dellnek is, minthogy tovább rontva a helyzetet butított hardvert tolni az oprendszer alá, hogy az ahhoz alkalmazkodjon...

(#24) lory256


lory256
csendes tag

Persze AMD verzio nem lesz sose

(#25) sb válasza hallador (#22) üzenetére


sb
veterán

Én is használtam 1366-os kijelzőt és látom létjogosultságát a betűméret miatt. Nekem is az volt kényelmes méretre… használhatóságra meg nyilván nulla, amilyen kevés tartalom fér ki a képernyőre.

De a lényeg, hogy ez amúgy sem a releváns érv a mostani meglétükre, és főleg nem az árazásukra. Efelett mindig elegánsan elsiklanak a piacra mutogatók. A valóság, hogy az egyedi user is legtöbbször költség alapon húzza ki a jobb kijelzőt a listájából egy cég meg főleg… 100-1000db-os megrendeléseknél a kedvenc példánkból kiindulva is sokat jelenthet 5-10 USD is.
És itt kanyarodunk rá a lényegre:
1. Nem a piac diktál, hanem a kedves gyártó.
2. ÉS elsősorban nem is a választékkal, hanem az árazással. Mert nyilván nem 10USD lesz a különbség.

A valóságban nézzük meg mit kínál a Dell? Anno 7-8 éve is kerestünk cégnél FHD (és/vagy IPS) kijelzőket: akkor nem is találtunk. Később megjöttek, de aranyárban: a cégnek eszébe nem volt kifizetni a felárat. Ma is kapható, de most is nagy még az árkülönbség.
A másik oldalon összegezve pedig csak azt látjuk, hogy magas áron kiszórják a bóvli szart – évek óta. Tehát nem nehéz kihozni a végső képletet akkor most kicsesztek-e velünk és hátráltatták-e a fejlődést.
És – régi vesszőparipám – de ide vehetjük a 2 gennel ezelőtt megjelenő Type-C csatikat, kb. 3 gennel ezelőtt megjelenő M.2-ket… (abból is x2-ők jöttek először)… engem a cikkben a Type-C dokkolók ára is elborszasztott. De írtam az immáron szintén vagy 3-4 éve bevált módszerüket a 2.5” vs M.2-re is. Egymásba lógnak így elérték, hogy egyszerre nem rakható be a kettő… de közben ott áll üresen a 2.5” hely 95%-a üresen.

De sorolhatnék más gyártót is. HP-knél is nézelődtem és a 200 nites, 40% sRGB-s IPS!, stb… kijelzők ott is megjelennek pl.
Szóval én más konklúziót nem tudok kihozni. Igény lehet mindenre, de kérdés, hogy milyen mennyiségben, milyen okból és mennyiért. Ezek szerintem nem stimmelnek ma a gyártóknál.

(#26) vicze válasza sb (#25) üzenetére


vicze
félisten

Dell esetében 10$ a FHD kijelzőre való upgrade.(mivel fix konfigok vannak, a legolcsóbb gép 200$-ral olcsóbb valójában) Lenovo esetén 80$(elégsokszor akciós és 50$). HP nem használ egyedül HD kijelzőt, így az ő termékeik alapból drágábbak. (Ahogy írtad a minőségük nagyon gyenge hiába IPS.)
Az olvashatóság totál bullshit egy üzleti laptopot nem 50éves taták vesznek, hanem cégek beszerzési osztályai. Ott az ár számít ahogy elég jól levezeted.
Ahogy a egyik tesztben írták:
"this option might be mainly chosen by companies who want to save money on the display and who do not care about the eyes of their employees." :(

(#27) Prof válasza vicze (#26) üzenetére


Prof
addikt

Igen ugyanakkor a céges telója meg mar fullHD feletti felbontású 5colon :))

(#28) sb válasza vicze (#26) üzenetére


sb
veterán

Ha csak 10$ akkor már felárért adják a régi sz*rt is. :)
Olvashatóság azért számít ha sokan szívnak vele. Bár tény, hogy multinál, igazán nagy tételben vélhetően leszarják. A skálázás otthoni felhasználásban már simán jó.
Én emiatt be is próbáltam egy 32" 4k kijelzőt is desktopra... de munkára is. A szarul skálázódó progik miatt visszavitel lett belőle. Átlagfelhasználásra viszont tök jó lett volna.
(Na jó, nem lett volna úgy sem teljesen jó. A HDMI 2.0/Type-C mizéria is rátett egy lapáttal, hogy visszaküldtem.)

[ Szerkesztve ]

(#29) hallador válasza sb (#25) üzenetére


hallador
addikt

Ezt én is így gondolom ahogy Te. Azonban pontosan az arányok amik fontosak, a FHD kijelzők átveszik lassan a piacot, és ezek valóban jellemzően olcsóbb IPS panelek. Az én ProBook-omban is olcsó LG panel van.
Én azt gondolom, hogy a supportot is beleszámolva az a panel egészen szép. Nem összehasonlítható egy komoly WS panellel, de nem is cél szerintem.
Szükség van erre is és arra is.

(#26) vicze1
HP nem használ egyedül HD kijelzőt, így az ő termékeik alapból drágábbak. (Ahogy írtad a minőségük nagyon gyenge hiába IPS.)

Azt erősen tedd hozzá, hogy csak EliteBook, ZBook esetén, és ott sem minden méretben. A ProBook-ban kőkeményen megmaradt.

Az olvashatóság totál bullshit egy üzleti laptopot nem 50éves taták vesznek, hanem cégek beszerzési osztályai. Ott az ár számít ahogy elég jól levezeted.

Nyilván Te mint szakértője a témának ezt megállapítottad, hogy egy több ezres nagy amerikai, vagy német multinál mennyi megbecsült 50 év feletti mérnök vagy szakember lehet. Vannak azért. A másik, hogy amit írtam nem újság cikkekből hanem tapasztalatból írtam. A Legtöbb gyártó több dolgot is figyelembe vesz mielőtt kihoznak egy terméket.
Sokkal egyszerűbb lenne egy fajta monitorral adni egy terméket mint a legtöbb konzumer terméknél, mert akkor a gyártás a logisztikai költségek és a többit meg spórolná a gyártó is. De szerintem az van, hogy a legtöbb business notebook gyártó csak azért tart fenni ennyi féle konfigurációt, hogy lehúzza a vásárlókat... Persze...

Ahogy a egyik tesztben írták:
"this option might be mainly chosen by companies who want to save money on the display and who do not care about the eyes of their employees." :(

Na ja van benne igazság de minden éremnek két oldala van. Nem csak az ahol éppen Te állsz.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#30) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Gondolom ezeknél sincs már szerelőnyílás, csak egészben lecsavarozható ÉS pattintós teszkós hátlap. 12" hol marad? Az aksi gondolom az újfajta szokás szerint beleheggesztett, a cserélhetőséget már hírből se ismeri. És már annak is örülni lehet ha az F gombokat legalább apróbetűvel jelölik a médiabiszbaszok mellett. A legnagyobb baj mégse ez, hanem hogy a többi konkurrencia is csak ennyit tud, nincs mód jobbat választani. Pedig nem kell semmit feltalálni, csak leporolni a 10-20 évvel ezelőtt már egyszer feltaláltakat. IBM Thinkpad, mondjuk.

(#31) Dr. Akula válasza sb (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az ezelőtti legutolsó Dell Latitudeben (Coffe Lake-es 5491) úgy működött hogy a SATA csati helyére hajították be az M.2 csatit, tehát a vékony lapka egy SATA tepsi helyén fityegett nem épp paszentosan. Miközben az aksi meg alig volt nagyobb 2 telefonaksinál, és bőven ki lehetett volna használni a fennmaradó lyukat a nagyobb aksihoz.

(#32) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Sziasztok! Egy régi latitude 6320-at hajtok. Középen van egy gumól készült gomb a ghb gombok háromszögében mintegy torz egérként funkcionál, miként lehet kikapcsolni? :R :R :O :O

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.