Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NoMagix


NoMagix
addikt

Szívesen megnézném élőben mit bírnak!
Talán ezekkel már nem buknak akkorát?!?

[ Szerkesztve ]

(#2) WinPho


WinPho
senior tag

Lesz róla teszt?

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#3) VaniliásRönk válasza NoMagix (#1) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Már az is eredmény ha kisebbet buknak?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4) T.Peter


T.Peter
őstag

Személy szerint Amd apu-nak meg Snapdragon-nak jobban örültem volna.

(#5) zdanee


zdanee
őstag

Megfordult a fejemben egy Surface Pro 2 gondolata... az IBM X60-at már csak a szikszalag és a Szentlélek tartja egy darabban. Csak a billentyűzet lenne rendesen lenyomható és nem érintős...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#6) Barthezz2 válasza T.Peter (#4) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szintén. Nem értem, egy normálisabb AMD APU-t miért nem tudtak belepréselni. Talán még passzív is maradhatott volna. Kár érte..

(#5) zdanee: Fizikai bill van a Pro-hoz, nem touch.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#7) VaniliásRönk válasza Barthezz2 (#6) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mert akkor elesnének az Intel kedvezményeitől, amin egyébként rengeteget nyertek most is. :U

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#8) pzstm válasza zdanee (#5) üzenetére


pzstm
titán

választhatsz touch covert és type covert is. Sőt power coverrel less a tuti szerintem ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9) Barthezz2 válasza VaniliásRönk (#7) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, hatalmas sikere lett az előző szériának is..

Everybody lies.

(#10) T.Peter


T.Peter
őstag

Így van, passzív maradhatott volna, ezzel ugye az is járt volna, hogy kevesebbet eszik, ergo tovább bírja, plusz minden feature-jét támogatná a Windows 8-nak. Snapdragon 800-nál ugyanez a helyzet, a Tegra 4-nél sokkal fejlettebb. Ráadásul ugyanúgy drágák, ugyanúgy nem fogják tömegével venni.

[ Szerkesztve ]

(#11) alevan válasza T.Peter (#10) üzenetére


alevan
őstag

Személy véleményem szerint egy kategória mind2.

Viszont támogatja már az 5. kis magot a WinRT?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#12) Pikkolo^^ válasza VaniliásRönk (#7) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Szerintem a teljesítmény volt a fő szempont így nem APU került bele.

100 ropiért nagyon baráti az ár.

[ Szerkesztve ]

(#13) Barthezz2 válasza Pikkolo^^ (#12) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Úgy is jobban jártak volna egy AMD APU-val..

Everybody lies.

(#14) Khelben válasza zdanee (#5) üzenetére


Khelben
nagyúr

Próbáld ki azt az érintőset, meglepően jól használható.

(#15) adamssss


adamssss
veterán

Szerintem a sima surface több szempontból is bukó, viszont a pro egy normális méretű SSD-vel korrekt kis gép, bár az ára brutális.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#16) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Az engadget sokkal jobb üzemidőt jósol.
Thinkpad yoga vagy toshiba w30t teszt mikor lesz?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#17) cairojack


cairojack
aktív tag

Szvsz az RT bukó lesz most is, ezzel nincs mit tenni, kutyának se kell, (nem véletlenül) pláne ennyiért. Ezt itt abba is hagyom, ennyit sem érdemelt ez a borzalom.

A Pro esetében úgy hiszem jó az irány, csak lényegi előrelépés nem volt. Nálam (és gyanítom még sokaknál) az aktív hűtés miatt bukik a cucc. Nyilván még nem tart ott a technika, hogy passzívan hűteni lehessen egy értelmes teljesítményű Core porcit, de talán majd jövőre. Ha az aktív hűtés eltűnik, sokkal vonzóbb lesz sokak szemében.
Minden más okés. Az üzemidő nőtt, ami örvendetes, a Win 8 fejlőd... get, mert bár még mindig béna, legalább már vannak értelmes fejlesztések benne. Persze akin nem akarja magát szivatni, annak a W9-et meg kell várni.
A dokkkoló, és az aksis billentyűzet csillagos ötös. Anyaghasználat most is kifogástalan.
Összességében nekem még mindig nem kéne, de egyértelműen jó úton haladnak. Várom a S3 modelleket, hátha...
(Addigra talán már RT sem lesz, hálisten)

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#18) Xirtam


Xirtam
veterán

Remélem ezzel már nem szórakoznak, hogy CSAK egyes országokban érhető el. Hanem World Wide :U

(#19) Glenda válasza cairojack (#17) üzenetére


Glenda
addikt

Az RT pont arra való, amire egy iPad vagy egy Androidos tablet. Tartalomfogyasztásra. Arra meg bőven jó.

Eltűnni pedig nem fog :N

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#20) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Itt van videó is ha valakit érdekelne.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#21) Pttypang


Pttypang
veterán

Jo kis skydrive bonusz :D

Everybody lies.

(#22) Воланд válasza Xirtam (#18) üzenetére


Воланд
titán

"Those markets include Australia, Austria, Belgium, Canada, Denmark, Finland, France, Germany, Hong Kong, Ireland, Italy, Luxembourg, the Netherlands, New Zealand, Norway, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland, the United Kingdom and the U.S. on Oct. 22 and China in early November. Additional markets will be announced in the coming months." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23) MrPetya19 válasza cairojack (#17) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én szívesen látnék két fajta aksis dokkolót.
Egy ultrabookosat, pár kivezetéssel és aksival, és egy vastagabbat, sokkal több aksival, több porttal, hddvel, esetleg hangszórókkal.
Legalább szomszédéknál kapható lesz.

[ Szerkesztve ]

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#24) Angel1981 válasza VaniliásRönk (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát nem? :F
(Nem vagyok MS hater!)

(#25) buherton


buherton
őstag

Zseniális dolgot talált ki a Microsoft. Ezt el kell ismerni. Összehozta a kötött és a kötetlen számítógépeket, és ezzel nagyban leegyszerűsíti az ember életét. Nem beszélve arról, hogy a teljesítmény is elégséges ezeknek a gépeknek. Az már más kérdés, hogy a win8 szvsz egy rakás hulladék és nagyon rosszul hozták be a köz tudatba, ezért váltottam Linuxra. Pontosan úgy jár az MS, mint anno az ATI, hogy túl korán hozott be olyan technológiát, amire a közvélemény nincs felkészülve. Az a legnagyobb baj, hogy a vállalati vezetők nem vették észre mekkora lehetőség is van ebben a kütyüben. Zseniális.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#26) cairojack válasza Glenda (#19) üzenetére


cairojack
aktív tag

Nem frocliból, de tartalmat fogyasztani nem lehet egy teljes értékű Windows-al szerelt Atomos tableten? Arra nem használható? Mondjuk billentyűzettel együtt 300 dollárért?
Oké, az biztos nem prémium, de akkor csapjunk hozzá ehhez is 150 dodót, és abból már csak kijön egy alumínium ház.
És akkor az Atomos cucchon az utóbbi 6 év játékait leszámítva minden megy rajta, ami valaha ment asztali PC-n. RT-n meg van 10 darab app, az is olyan amilyen azt csók.
Ezek után ész érved van arra, hogy miért is kéne RT-t vennem?
Nem... akkor? Értelme?
(Több pénzért, jóóóóóóval korlátozottabb tudás... Ez kinek éri meg?)

De én itt lezártam, nem akarom újra kezdeni ezt a vitát, majd igazol vagy cáfol az élet...

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#27) Pikkolo^^ válasza Glenda (#19) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Igen, arra tökéletesen megfelel és munka miatt az officera is kiváló. Aki dolgozni szeretne vele annak pedig ottvan a Pro.

(#28) gerii válasza tDr1v3r (#20) üzenetére


gerii
addikt

Elég bazári az a dokkoló, viszont a Pro2 egész pofás. 512GB-al baba lenne torrentezni akárhol ;]

(#29) Glenda válasza cairojack (#26) üzenetére


Glenda
addikt

Ne hasonlítsuk az almát a körtéhez. Ilyen minőségben nincs x86 tab olcsóbban. Ha más is gyárt RT tabletet, akkor lehet más is kiad tejfölösdoboz házzal gépet olcsón.

Egyébként ami 300 dollárért ment (a W3), az állítólag kb vicc kategória. Az olcsó Dellről még nem hallottam semmit, de ha olyan minőség, mint a belépő notijaik, akkor az is vicc.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#30) Drone86 válasza Glenda (#19) üzenetére


Drone86
tag

De ha kifejezetten arra szánták, nem fér a fejembe, minek kell az rt-be is a desktop rész. Annyira rontja az összképet, pláne hogy nem tudom mennyi RT-s desktop alkalmazás létezik, de biztos nem sok.
Viszont remélem mihamarabb összevonják az RT-t és a WP-t.. Nagyon szívesen fogyasztanék egy olyanon tartalmakat.. :)

(#31) cairojack válasza Glenda (#29) üzenetére


cairojack
aktív tag

De kérlek ne ilyen általánosságokkal dobálózzál már, hogy az RT hú de jó, az Atom meg hú de nem, hanem mondj konkrét példát, hogy mi az, amit egy RT-s tableten meg tudok csinálni, egy Atomoson meg nem. (No csak azért, mert fordított felállásban bárki kapásból felsorol egy tucat lehetőséget).

Mondjuk itt vagyok én mint vevő, te meg mint eladó próbálj meg meggyőzni arról, miért is használhatóbb az RT, mint egy X86-os tablet. (És kérlek, kérlek hagyjuk az "Office" érvet, mert az az 1-es RT-nél sem jött be, meg az "OS gyorsabb" érvet, mert nem az OS érdekel, hanem az alkalmazás amit futtat (ill az RT esetében amit pont hogy nem tud futtatni).)

Amúgy ha már az RT-t tartalomfogyasztásra fejlesztik, miért nem tudnak beletenni egy SIM fogalalatot?
Mert így ha nem vagy Wi-fi közelben a tableted maximum csak energiát tud fogyasztani, netes tartalmat nem. Király.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#32) Glenda


Glenda
addikt

Hi, I’m Panos Panay, Corporate VP of Surface at Microsoft. Ask me Anything!

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#33) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Kösz, inkább nem.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#34) Cassi válasza T.Peter (#4) üzenetére


Cassi
senior tag

A pletykák szerint lesz Surface Mini is még idén Snapdragonnal, csak egy kicsit később, sőt átcsúszhat jövőre is. De szerintem nagy a félelem, mekkora bukás lenne, ha nem egy, hanem két, egymással versenyző RT-s gépet dobnának piacra.

Az MS vezetősége szerintem már régen felfogta, hogy a Surface sorozatnak ebben a formában vége. Nem véletlenül keresik Ballmer utódját, gyökeres változásra van szükség.

A Microsoft alapvetően alkalmatlan arra, hogy 200 dolláros olcsó gépecskék versenyében sikert tudjon elérni. Az egész Windows nem úgy lett kitalálva és felépítve. A tableteknél olyan gyors a változás, hogy már a nagy iPad és a hasonló méretű androidos gépek eladása is csökken, pont abban a kategóriában, ahol az MS most akarna sikert elérni. Szinte esélytelen próbálkozás, legfeljebb marginálisan lesz jobb az eredmény az első szériánál. Majd az új CEO-nek kell kitalálnia, hogy merre tovább, most csak a már lekötött termékvonal tehetetlenségi ereje viszi az egész Surface projektet.

(#35) Glenda válasza Drone86 (#30) üzenetére


Glenda
addikt

Az Office és a beépített MS alkalmazásokon kívül egészen pontosan 0.

Gondolom amíg nem pakolnak át minden beállítást a modern Control Panelbe, nem portolják a beépített appokat (Paint, Notepad, egyéb) és az Officet, addig marad a Desktop. Amint ez a függés megszűnik, szerintem a Desktop is repül.

Bár az Outlook RT pont fordított utat mutat, őszintén már én sem tudom megsaccolni mit akarnak. De néha úgy érzem ők sem...

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#36) Tigerclaw válasza VaniliásRönk (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Rendben, de melyik jobb nekik? Kapnak az inteltől egy nagy rakás pénzt, majd ez a széria is a raktárakban marad milliárdos veszteséget okozva, vagy végre áttérnek AMD-re, ami olcsóbbá teszi a terméket, elhagyhatják az aktív hűtést és ugrásszerűen megnő a multimédiás képessége a tabletnek, ergo akár sikeres is lehet az új széria. Ők a biztos bukást választották, az intel meg röhög a markában, mert ő akkor is pénzénél van, ha minden darab a raktárban rohad el és közben megakadályozta újra, hogy a konkurencia belépjen a tabletszegmensbe. Az anyagi veszteség mellett meg megint csak a Microsofton röhög majd az egész iparág.

Visszatérve a tabletekre. Ezek eddig is ilyen vastagok voltak? (bottal sem piszkálnám messziről, az tuti)

A Surface Pro árát és méretét nézve nem értem, hogy ezek a mérnökök az MS-nél nem hallottak még az ultrabookokról? Széllel szemben nem kellene...

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) vivanto válasza cairojack (#31) üzenetére


vivanto
tag

x86-nál nem jobb egyik sem, ez tény. Csak sokan képtelenek elfogadni hogy nem annak szánták. Arra sincs magyarázat hogy a nép miért kajálja be az iPadet meg a nexusokat, azok is fasorba sincsenek egy atomoshoz képest.

Talán az egyetlen kissé erőltetett érv mellettük az lehetne, hogy hasonló árkategóriában ARM-ből prémium minőséget kapsz, x86-ból meg csak faktraktort.

A 3G/LTE modem meg lényegtelen, ma már szinte mindenkinek ott lapul a zsebében a hotspot, legalábbis akinek igénye van a mindenhol elérhető internetre.

(#38) hibavissza


hibavissza
veterán

remélem az utolsó alkalmazott lekapcsolja a villanyt a szöfész osztályon. láttak ezek már ipad-et?

(#39) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

A Pro egész tetszetős :K
Várom,hogy mit hoznak ki belőle :D

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#40) Воланд válasza cairojack (#31) üzenetére


Воланд
titán

Surface 2 with LTE coming early next year

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41) pzstm


pzstm
titán

Surface 2: 32 GB - 18 GB free / 64 GB 47 free Surface Pro 2: 64GB 37 free / 128GB, 97 free.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#42) virkir válasza Воланд (#40) üzenetére


virkir
veterán

Höhö... a szokásos még nincs kész de rajta vagyunk a témán.

De nem is értem a fanyalgókat.
Surface 2 Pro táblagéppel nyitották, melynek kijelzője maradt 10,6"-es és Full HD felbontású, de a színhűségen sokat javítottak, ezáltal professzionális munkára is jobban megfelel.
A DTP stúdiók már mind kidobták a most használt monitorokat, meg elküldtek mindenkit szabadságra amíg megérkeznek a szörfészprók.
vagy
Az üzemidőn is sokat javítottak, így az új Surface 2 Pro terhelés nélkül nagyjából hat és fél órát bír.
Terhelve meg másfelet. Há nektek má semmise jó?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#43) MrPetya19 válasza vivanto (#37) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ott a zsebemben a hotspot, egy pici telefonos csomagga, míg tabletre ugyanannyiért többet kapok és a telóm se kell annyira.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#44) Peter13 válasza vivanto (#37) üzenetére


Peter13
senior tag

Hogy miért kajálja a nép az Ipad-et meg a Nexus-t? Szerintem (!) egyszerű:
- Hétköznapi igényeket jól kiszolgálja (ez alatt értem: böngészést-levelezést-közösségi oldalakat, plusz doksik megnézegetése, filmnézés, képnézegetés, zenehallgatás, ebook olvasás, könnyű kis játékok, ilyesmi)
- Van kb egymillió app, amiből lehet válogatni (az hogy ennek kb a 90%-a nem éppen élvonalbeli, azt most hagyjuk. Van. És van egy csomó jó is)
- Amit te is írtál: mindkettő prémium, jól összerakott, minőségi termék
- Támogatottság: mindkettő esetében figyelnek arra hogy az OS szaladjon rendesen, és a hülye user ne hekkeléssel töltse az idejét, hanem azzal hogy használja a vackát (nem azt mondom hogy más termék nem támogatott, csak azt hogy ez is egy sikerfaktor)
- Képernyőminőseg. Egy tabletnél kb nr1 tulajdonság. Örvendetes hogy a Surface jó irányba mozdult el (a fullHD szerintem már teljesen jó, de sima HD az kevés volt a másik kettő ellen).
- Passzív hűtés
- Üzemidő (ebben most nagy előrelépés történt, ami megintcsak jó, csak ez eddig nem így volt)
- Ár

Mindezekkel szemben áll a WinRT limitált Windows kompatibilitásának előnye, ami szerintem (!) elég keveseket érint, a tömegeket mindenestre nem hatotta meg ((full WIN kompatibilitás persze mindjárt más lenne).

Hát röviden ezért kajálja a népe a másik kettőt. Szerintem. A surface egy szégyenletesen elbaltázott és arrogáns próbálkozás volt a Microsoft részéről, a piac ennek megfelelően is kezelte. A Surface 2 jobbnak tűnik, de a fenti kis listát végignézve még mindig nem értem miért harapnának rá a tömegek. Azt is értem és elismerem hogy egy atomos is jó gép lehet, de azt hogy a másik kettő a fasorban sincs hozzá képest, azt erőteljes költői túlzásnak tartom (részecskemodellezéshez az is kevés, a mezei dolgokoz meg a többi is bőven elég)

És igen, szerintem is: ha már x86 kompatibilitás és multimádia, akkor egy AMD proci kellett volna bele. Talán a 3-asba az kerül. Ha lesz még egy nekifutás egyáltalán....

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#45) VaniliásRönk válasza Tigerclaw (#36) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azt hittem az a kövér adag szarkazmus amit a hsz-be préseltem átjött... :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#46) SadAsid válasza buherton (#25) üzenetére


SadAsid
csendes tag

Mit is?
Semmi újdonság nincs ebben a gépben (~fél évvel ezelőtt mutatta be az AMD az új w8as gépét, ott már volt ilyen dokkoló. Sőt ott az órajeleken is emelt a gép így nagyobb teljesítményt is kaptál az extra üzemidő mellé), kicsit javítottak az előző variánson, csak elszúrták hogy a végén egy olyan dolgot tettek bele ami nem is támogatja teljesen az oprendszert (öngól?:D) kíváncsi leszek mikor hagynak fel a driver támogatással, vagy mikor szaggat be elsőnek egy videó, esetleg konferencián.
Microfosnak nem igazán esett le hogy az elképzelésük volt a baj, nem a rendszerbe szállított SOC.
Csodát várnak pár mellé adott programtól? Talán sikerül ezekkel pár vevőt magukhoz csalogatni.

(#47) MrPetya19 válasza Peter13 (#44) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én csak azt nem tudom elképzelni, hogy hogyan használom a google dolgait. Meg droidra találtam nagyon jó appokat.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#48) buherton válasza SadAsid (#46) üzenetére


buherton
őstag

A koncepcióról beszéltem. Az pedig zseniális. Most gondold el, hogy fejlesztőként dolgozol. Máshol van a hardver amin tudsz debuggolni, élesben is tudni kell debuggolni (pl. kocsiban), tudni kell külföldön is virítani, de emellett napirendszerességgel kell meetingre menned. Asztali PC? Kizárt. Notebook? Háááát, kocsiban egyáltalán nem kényelmes, és a repülőn is csak a gond van vele. Netbook? Akkor miért nem inkább tablet, ami sokkal erősebb? Menned kell valahova fogod a billentyűzetet és gyakorlatilag zsebre vágod. Helyeden van dokkoló szép nagy monitorral stb-vel. A másik, hogy ugyanaz a környezet, mint PC/notebookon, ugyanúgy tudod használni az IDE-t, ugyanúgy tudsz fordítani (jobb esetben elég inkrementálisan), ugyanúgy tudsz logolni/debuggolni. Csak kiveszed a dokkolóból és viszed.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#49) Ati1979


Ati1979
veterán

A pro 2 nem rossz! :C

(#50) lenox


lenox
veterán

Azt nem ertem, hogy macbook air 15 wattos procival 38 wh aksival 10 oranal tovabb birja gyenge terhelesen. Akkor ez kisebb fogyasztasu procival tuti, hogy csak 6 oraig birja terheles nelkul? Ez nem csak egy tipp, hanem mert adat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.