Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Wolfy33 válasza Yager01 (#48) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Ahogy lent írták, pontosítva:
Fenix 7-amire írtam, hogy olyan mint az epix.
A 7 pro, az ami nagyobb, LED lámpás, solaros és nyilván az akku idő is jóval nagyobb.

A kijelző nem gagyi. A felbontás kisebb. Napfényben kb egyforma,(epix élesebb) beltérben látszik, hogy élesebb. De ez annyira szubjektív, hogy érdemes a Garminba, vagy a zerge futó boltba elmenni és egymás mellett megnézni, ha van rá lehetőséged.
Ha aktív sportoló vagy, sokat vagy terepen , akkor 7. Ha hobbi szinten pár alkalommal használod ki a sport funkciókat, akkor epix. (De ez is szubjektív)

(#52) anrb válasza Wolfy33 (#28) üzenetére


anrb
aktív tag

Pedig megoldható, csak nem úgy, ahogy a többség gondolja. Nem technikai probléma, hanem üzleti döntés kérdése.
EKG - A pulzusmérő pánt lényegében egy egycsatornás EKG. A nyers adatokat kellene átküldeni az órára, majd feldolgozni. Ha a jelenlegi hardver nem alkalmas, akkor a következő pánt majd igen. És a piacon lévő óráktól eltérően folyamatos mérést tudunk biztosítani.
Vérnyomás - Van a piacon egy csomó, jól működő, felkaros "okos" mérő (pl. Withings, Omron). Át kell venni az adatokat, majd rögzíteni a Connectben.
Ha a hőmérő (Tempe), radar (Varia), mérleg (Index) működik, akkor az előző kettő sem lehet akadály. Még csak a firmware stabilitását sem kell feláldozni, hiszen lehet pilotolni egy CIQ alkalmazással.

(#53) emvy válasza oalex (#49) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem nemreg erkezett meg az Epix 2-m. Azt tapasztalom, hogy always on kijelzo mellett a 6 napos uzemido abszolut realis. Mondjuk en idaig max. 9 orat futottam egyben, szoval nekem eleg, de ilyen uber tobbhetes lappfoldi turakhoz lehet, hogy nem idealis.

> 2. Jobban látszik az LCD ha nagyon világos van.

Ez nem igaz, DCRainmaker (a messze legjobb sporteszkoz-review site) osszehasonlitotta, es az Epix jobb meg napsutesben is.

Pelda kep, eros napsutesben:

O azt mondja, hogy:

Ultimately, as I said in my my Fenix 7 review, if I’m going to decide between purchasing either the Fenix 7 or Epix, it’s going to be the Epix. Any day, all day.

A csavo egyebkent eleg komoly triatlonos.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#54) k5.20 válasza Yager01 (#48) üzenetére


k5.20
senior tag

Ha még aktuális: én azt mondanám, hogy teljesen más.
Ez egy sportóra, amit más profillal terveznek, mint bármely más okosórát.
Idézem valakitől: ez egy sportóra okos funkciókkal, amazok meg okosórák sportfunkciókkal.
A tartalom amit egy sportórán meg kell jeleníteni, - szerintem - nem igényel amoledet.
Talán a térképek lennének kivételek, de valójában az igaz itt is, mint a naviknál: az eszköz csak kisegít, nem ott, hanem a valóságban haladsz. Tehát rá-ránézel, de nem azt bambulod folyamatosan. Arra meg tökéletesen alkalmas a Fenix kijelzője.

Az alattam szólókhoz csatlakozva, fel kell mérni, mire akarod használni.
Ha csak néha-néha sportolgatsz, jól jöhet az amoled. De töltögetni fogod. Megmondom őszintén, hogy egyelőre elég szkeptikus vagyok az üzemidős beszámolókkal kapcsolatban. Tehát, kétlem, hogy ha úgy használnám az Epix-et, mint ahogyan a Fenix-et, kibírna-e egy hetet. De ne legyen igazam.
Az meg inkább persze személyes, de én nem szeretem, ha egy sötét korong van a kezemen...
Ugye az amoledesek általában arra szervezik az órát, hogy miként tudnak takarékoskodni. Így aztán a legtöbb gesztusra, vagy érintésre mutat csak valamit.
Ez a Fenix-en nincs, mindig van óralap. Igen, sokkal kevesebb színnel és fele akkora felbontással. DE. Múlt hét szerdán vettem meg, feltöltés, beállítás, nyomkodás, 1,5 óra futás (multiband-al, mert ha van, akkor kihasználom), telefonos kapcsolat állandóan, pulzus állandóan, pulzoximéter csak éjjel, most 77%-on áll és 18 napot ír. Szóval jó eséllyel elfelejted, hogy hova tetted a töltőkábelt, mire legközelebb kellene...
ja, és én személy szerint jó húzásnak tartom, hogy behozták az érintő-kijelzőt!

Azért nem állítom, hogy egy 51mm-es házban lévő Epix nem kisértett volna meg, de valójában nekem ez fexik jobban...

[ Szerkesztve ]

(#55) emvy válasza anrb (#52) üzenetére


emvy
nagyúr

> Nem technikai probléma, hanem üzleti döntés kérdése.

Nem egeszen, illetve nem csak. Az a problema, hogy nem dobhatsz piacra EKG funkciot anelkul, hogy a keszuleked atmenne az orvosi eszkoz minositesen. Az Apple mar a Watch 3 ota gyujti az adatokat, amivel EKG-t tud csinalni, de csak kesobb kapcsolta be publikusan, amikor mar annyira kifinomult volt, hogy atment a minositesen. Azota viszont erosen lobbizik mindenki mas ellen, aki nem annyira pontos, mint a Watch. Tehat oriasi penzeket kellene beletolnia a Garminnak, ha EKG adatokat akarna mutatni, akkor is, ha technikailag mar a mostani hardver is kepes lenne ra.

while (!sleep) sheep++;

(#56) Nimda válasza emvy (#53) üzenetére


Nimda
addikt

Sajnos nem kattintható/nagyítható a kép :(

Köszi! Valóban jobb az epix.

oalex a tied sem.

[ Szerkesztve ]

(#57) emvy válasza Nimda (#56) üzenetére


emvy
nagyúr

[link]

while (!sleep) sheep++;

(#58) HThomas válasza Wolfy33 (#51) üzenetére


HThomas
senior tag

A kijelző nem gagyi. A felbontás kisebb.
Illetve jóval kevesebb színt tud megjeleneníteni a Fenix 7, mint az Epix.

A Fenix kijelzője 64 színt tud, az Epix 65ezret. Erre jön rá a kisebb felbontás, ezért írják le sokan gagyinak, főleg akiknek AMOLED-es órájuk volt korábban.

Fogyasztásban az igazán fontos különbség, hogy napfényben a Fenix transzflektív MIP kijelzője jól látható és energiatakarékos, mivel nincs szüksége háttérvilágításra, illetve maguk a pixelek sem világítanak, hanem a beérkező fényt veri vissza a kijelző. Ráadásul a működési elvégből adódik, hogy statikus tartalmat érdemi energiafelhasználás nélkül tud megjeleníteni. Akkor fogyaszt, amikor a kijelző (1-1 pixel) tartalma változik. Ezért tud jól működni folyamatosan a kijelző és nem kell külön always-on-nal szórakozni.

Az AMOLED-nél a pixelek folyamatosan fényt bocsájtanak ki, ezért kevésbé hatékony és ezért van lényeges többletfogyasztása az always-on-nak. Erős fényben a pixelek fényerejét növeli, hogy olvasható maradjon, vagyis napos időben sokat használva megnövekedik a kijelző energiaigénye. A mobiloknál nem véletlenül trükköznek azzal, hogy az always-on csak egy redukált tartalom sötét háttér előtt, mert olyankor kevés pixel világít, így a fogyasztás sem száll nagyon el. Ezt óráknál is csinálják. Plusz bejön még egy olyan faktor, hogy a beégés miatt időnként tologatni kell a pixeleket, ami egy always-on óraszámlapnál kiemelten fontos lehet.

Visszatérve a fogyasztáshoz: sötétben pont fordított a helyzet, ott az AMOLED visszaveszi a fényerőt (és sokszor még úgy is túl világos), miközben a transzflektív LCD ilyenkor a háttérvilágítását használja: el is tolódik a kijelző fehéregyensúlya ilyenkor, ami szintén a "gagyi" hatást erősíti, mivel az AMOLED minden megvilágítás mellett színhelyes.

Zseblámpaként egyébként mindkettő tud működni, teljes fényerő / bekapcsolt háttérvilágítás mellett. De persze erre a Fenix 7X dedikált LEDje az igazi.

(#59) k5.20 válasza HThomas (#58) üzenetére


k5.20
senior tag

A világításhoz annyit, hogy a Fenix ledes megoldása annyiban jobb, hogy egy éjszakai futásnál bekapcsolhatod és mellette a kijelzőn követheted a tevékenységed adatait.
Ahol a kijelző a zseblámpa, ott ez nyilván nem oldható meg, ha jól sejtem.

(#60) emvy válasza k5.20 (#59) üzenetére


emvy
nagyúr

Az Epix zseblampa-funkcioja szerintem kb. haszontalan. A Fenix-e jo lehet peldaul ejszakai futashoz, hogy lassanak.

while (!sleep) sheep++;

(#61) HThomas válasza emvy (#60) üzenetére


HThomas
senior tag

Igen, hát a kijelző felvillantós megoldás arra jó kb, hogy korom sötétben megtalálj valami ha nem tudsz vagy nem akarsz villanyt kapcsolni...

(#62) oalex válasza emvy (#53) üzenetére


oalex
senior tag

"Ez nem igaz, DCRainmaker (a messze legjobb sporteszkoz-review site) osszehasonlitotta, es az Epix jobb meg napsutesben is."

Nagyon jol ismerem DCRainmaker. És amit ott kifelejtett mondani (az ördög a részletekben van). Hogy itt csak 20% volt a Fenix 7. Ezt azért tudom, mert külön meg kérdeztem tőle.
Az a kép is ilyen beállítás mellet készült.

Azzal is tisztában vagyok, hogy neki melyik tetszik a legjobban. Ö napi 1 órát edz átlagosan (ö mondta a video végén). Ezt arra mondta, hogy neki így egy hetet kibír. De aki többet edz, naponta (pl versenyző), annak kevés lehet, vagy sűrűbben kell tölteni.

Illetve a végéről az kifelejtetted amit még hozzá tett, hogy ennek ellenére ö neki, napi használatra egyébként az Epix nem jó, mert neki nagy. Ö a kisebb órákat szereti. Nincs kisebb az Epix-böl. Fenixbol van 7S. Ez neki a személyes preferenciája.

De kérlek ne vedd úgy hogy védeném a 7-et. Mind e kettő nagyon állat. Fölég a Samsung Watch 4 után. Ahogyan írtam, ha lett volna 51mm Epix, akkor nagyon nehezen tudtam volna dönteni :))

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#63) anrb válasza emvy (#55) üzenetére


anrb
aktív tag

Többféle minősítés van, amennyiben a gyártó ennek megfelelően akarja reklámozni a termékét. Az USA piacon (Garmin is hazai cég) az FDA esetében van 3 osztály, és azon belül is Clearance, Approval és Granted. A AW a pulzus és az EKG esetében Class II Clearance-t kapott, amitől nem kell hasraesni. Persze sokba került, és sok ideig tartott a tesztelés. De egy multi esetében ez nem probléma. A Class II-ben, egy noninvazív EKG-nél, ha nem ráz meg, nem égeti meg a kezedet, akkor már kis túlzással nyert ügyed van.
Hogy lát-e benne fantáziát és üzleti lehetőséget egy cég, az már más kérdés.

(#64) Wolfy33 válasza anrb (#52) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Az öv használatról nem volt szó. De az még mindíg nem lesz elég. Az is csak két elvezetés (öv, óra).
Egy ilyen kevés elvezetéssel max bizonyos fokú szívritmuszavart mutatna ki, (de ott is elég erős a rizikó faktor, hogy pontos e) de egy ST eltérést azért megnéznék a csoda órákon, hogy mutatja ki.

Gondolj bele a sima pulzuspant kapcsán, ha kicsit elcsúszik, már milyen értékeket mutat az óra. Mekkora késések követik, stb.
Kardiológiai szempontból kivitelezhetetlen, megbízhatatlan.

Kezeljük az órákat a helyükön. Lehet innováció,de ne gyártó által fizetett propaganda körítéssel, ahol bizonyos szervezeteknek kedvezve alkotnak véleményt és a körülményeket ferdítve, nem megalapozottan publikálnak.

(#65) emvy válasza Wolfy33 (#64) üzenetére


emvy
nagyúr

93%-os szenzitivitast tud ST elteresekre.

The smartwatch's ECG readings were found to be in concordance with those of a standard 12-lead ECG, while the differences in ST deviation between the two approaches were "clinically nonsignificant," the researchers wrote.

while (!sleep) sheep++;

(#66) emvy válasza anrb (#63) üzenetére


emvy
nagyúr

> De egy multi esetében ez nem probléma.

A dokumentacio a problema, nem a teszteles, szerintem. (Meg olyasmiket kell dokumentalni, amik valojaban valos fejleszteseknel nem eletszeruek.)

while (!sleep) sheep++;

(#67) anrb válasza Wolfy33 (#64) üzenetére


anrb
aktív tag

Tisztában vagyok az EKG működésével, és az egy csatorna korlátaival. Nem kell meggyőznöd :)
Nyilván nem fognak orvosi műszert faragni egy sportórából. Csak annyit írtam, hogy egy CIQ alkalmazással Mátyás királyos megoldást adhatnának az ügyfél "igényekre".

(#68) anrb válasza emvy (#66) üzenetére


anrb
aktív tag

Ez kizárólag üzleti kérdés, a Garmin nem olyan pici cég. Ha látnak benne üzletet, akkor tolnak bele pénzt.

(#69) emvy válasza anrb (#68) üzenetére


emvy
nagyúr

Ebben egyetertunk, azt akartam jelezni, hogy nem kis penzrol van szo. A Garmin az enthusiast/pro piacokon eros, az altalanos 'fitnesz' piacon nagyon messze van az Apple-tol, es nehez lenne ott felkapaszkodni; az ECG meg az ent/pro piacon nem akkora feature.

while (!sleep) sheep++;

(#70) Wolfy33 válasza emvy (#65) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Ki szerint? Kérhetem a kutatási anyagokat? Milyen vizsgálattal, hány emberen végezték el? Ne az adott óra marketing sablon dumát, ha lehet. Köszönöm.

(#71) emvy válasza Wolfy33 (#70) üzenetére


emvy
nagyúr

Pl

[link]

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#72) Wolfy33 válasza emvy (#71) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Köszi. Egy tudományos linket is tudsz? Ez egy megbízhatatlan oldal. Plusz ez a kutatás vicc. Reklám.

(#73) emvy válasza Wolfy33 (#72) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi a megbizhatatlan oldal? A JAMA Cardiology-nak 14.676 az impakt faktora.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#74) Wolfy33 válasza emvy (#73) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Nem, hanem ahol közzé tették.
De a lényeg, hogy a tanulmány is megállapítja, hogy csuklorol nem lehet mérni. Csak ha az órát a test bizonyos pontjaira helyezték, mint egy imitálva az EKG elvezetéseket. Akkor egy program összevetve az adatokat mutatott hasonló képet, mint az EKG
Egyébként ez egy almás reklám kutatás volt.
Lényeg, semmit nem mutat ki az óra csak a csuklón hordva.

(#75) emvy válasza Wolfy33 (#74) üzenetére


emvy
nagyúr

Baszki, mi a tokomrol beszelsz? A Researchgate egy aggregator site, a cikket nem ott tettek kozze, csak egyszerubb volt onnan linkelnem. A cikk a JAMA Cardiology-ban jelent meg.
de tessek (nem neked, hanem a tobbieknek), itt van nyers adat https://clinicaltrials.gov/ct2/show/results/NCT03335800

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#76) Wolfy33 válasza emvy (#75) üzenetére


Wolfy33
senior tag

A nagy apple reklám linkelés között azért olvasd is el amit bizonygatni akarsz. (Megint mást linkeltél be, de nem én néztem meg kérésednek megfelelően, csak egy kardiológus kolléga, tetszett neki is, pedig apple órája van :D )
Méri csuklóról vagy sem?
A többit nem reagálom le, téged minősít, de jó mocskos a szád. :W

(#77) k5.20 válasza Wolfy33 (#76) üzenetére


k5.20
senior tag

Ha szabad, az EKG kérdéskörben egy másik alternatívát javallok.
Én vettem egy Wiwe - készüléket. [link]
Igen, drága. :((
Cserébe kicsi, megbízható, és igen pontosan teszi a dolgát. :K
Ha már így is, úgy is meg kell állni 1,5 percre, hogy a mérést elvégezzük, akkor ezzel teszem.

(#78) Wolfy33 válasza k5.20 (#77) üzenetére


Wolfy33
senior tag

A Wiwe ismert és kb 50-50-ben elfogadott eszköz a kardiológusok között.
De nem a csuklóról mér. Két elvezetéses egy csatornás, szívritmuszavar mérésre ok kb, ST eltérést ez se tudja.

[ Szerkesztve ]

(#79) arn válasza Yager01 (#48) üzenetére


arn
félisten

Az amoled gagyi termeszetes fenynel, ha sokat hasznalod.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#80) emvy válasza arn (#79) üzenetére


emvy
nagyúr

Dehát nem. Itt van a kezemen, és napsütésben is fasza, jobb, mint a Fenix. (Ez pont nem direkt napsütéses kép, szóval vagy elhiszed, vagy nem.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#81) arn válasza emvy (#80) üzenetére


arn
félisten

Akkor az en galaxy, iphonejaimban vmi szar lehet, mert en nem olyannak latom nyaron verofenyes napsutesnel. Meg az akkuido sem epp ua. Folyamatosan megy?

Feher hatterbel minel vilagosabb van, az egyik annal tisztabb, a masik meg egyre tobbet zabal.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#82) emvy válasza arn (#81) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem tudom, hogy milyen réteget raktak rá, de nézd meg a teszteket is, ahol direkt napsütésben van fotózva az Epix meg a Fenix, és az Epix jobban látszik. Ld : https://prohardver.hu/tema/re_megerkeztek_a_garmin_csucsorai/hsz_53-53.html

Az alkuidő természetesen nem ugyanaz, akinek a 6 nap always-on vagy a 16-18 nap gesztusvezérelt mód melletti uzemido kevés, annak ez nem jó. Heti kb. 1 töltés nekem megéri azt, hogy brutál éles képe legyen az órának, térképet részletesebben mutassa, stb.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#83) HThomas válasza emvy (#82) üzenetére


HThomas
senior tag

Ezeken az AMOLEDes Garminokon van egyébként fényerő szenzor, ami alapján automatikusan állítgatja a kijelző fényerejét?
(Ugye a Fenixeken nincs ilyen, azoknak a háttérvilágítását muszáj kézzel paraméterezni, igaz ott ez nem annyira kritikus, egyszer beállítod és kész)

[ Szerkesztve ]

(#84) k5.20 válasza emvy (#82) üzenetére


k5.20
senior tag

A linkelt képhez, nem a vita, meg egyebek kedvéért (mert nyilvánvaló, hogy 416x416 az nem 280x280), csak mert már kiderült:

"Ez nem igaz, DCRainmaker (a messze legjobb sporteszkoz-review site) osszehasonlitotta, es az Epix jobb meg napsutesben is."

Válasz:

"Nagyon jol ismerem DCRainmaker. És amit ott kifelejtett mondani (az ördög a részletekben van). Hogy itt csak 20% volt a Fenix 7. Ezt azért tudom, mert külön meg kérdeztem tőle.
Az a kép is ilyen beállítás mellet készült."
(Forrás: oalex #62)

(#85) emvy válasza k5.20 (#84) üzenetére


emvy
nagyúr

> Hogy itt csak 20% volt a Fenix 7

egyebkent te erted, hogy ez a mondat mit jelent? mert en nem. mi volt 20%?

Na mindegy, nekem van Epix 2-m, sok Fenix 6-ot lattam, 3-4 evig hasznaltam FR935-ot, es sajat tapasztalatbol mondom, hogy az Epix jobban olvashato direkt napsutesben is.

Menjetek el egy boltba, es nezzetek meg sajat magatok, tok egyertelmu.

Redditrol egy foto, nem dcrainmaker:

De mindenki azt vegye, ami neki kenyelmes :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#86) k5.20 válasza emvy (#85) üzenetére


k5.20
senior tag

A 20% a háttérvilágításra vonatkozik.

Egyébként úgy van, ahogy mondod, el kell menni és megnézni.
Nekem az Epix- kijelző tetszett, de amikor felpróbáltam, akkor rögtön az volt az érzésem, hogy ez nem az én méretem.
Mondjuk 19 cm a csuklóm, nem valami nagy, de a 7X jobban áll rajta, főként, hogy vastagabb is a szíja. No meg az előd is 51 mm-es volt.
A lényeg meg szerintem az, hogy ha már fizet az ember egy val..g pénzt érte, legalább boldog legyen vele! Nálam ez megvan!

(#87) HThomas válasza k5.20 (#86) üzenetére


HThomas
senior tag

Napsütésben nem igazán számít, hogy hány % a Fenix háttérvilágítása... sőt, olyankor tipikusan nem szokott bekapcsolva lenni, hacsak nem akarja a user direkt pazarolni az akksiidőt...

(#88) emvy válasza k5.20 (#86) üzenetére


emvy
nagyúr

> A 20% a háttérvilágításra vonatkozik.

Na ez az -- napsutesben lenyegtelen a hattervilagitas a Fenix-ek eseten (transzreflektiv kijelzonel).

En is rakivantam a 7X meretere oszinten szolva, viszont aludni meg neccesebb a nagyban.

Utolso, Chase the Summit:

https://youtu.be/TgalPbucZbk?t=370

"Az esetek 99%-aban az Epix jobban olvashato eros napsutesben. A kivetel az, amikor a nap egeszen pontosan merolegesen sut ra a napra (pl. a vallad mogul), ott a Fenix talan jobb."

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#89) anrb válasza Wolfy33 (#78) üzenetére


anrb
aktív tag

Én AliveCor KardiaMobile 6L-et vettem (3 elvezetéses, 6 csatornás). Nem a legpraktikusabb, de egy telefon hátára is lehet applikálni.

(#90) Major Lion válasza emvy (#88) üzenetére


Major Lion
senior tag

Engem nem is a fenyero zavart leginkabb a Fenix-nel, hanem a fako szinek, a szurke fekete. Igaz nekem Fenix 3HR volt, nem tudom az 5 vagz a 6 hogy teljesitett, de gyanitom nem sokkal jobban.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#91) gyuszmó


gyuszmó
őstag

"plusz ma jön frissítés a 6-osra, amiben több a 7-ben lévő alkalmazás is benne lesz."

Honnan tudom, hogy frissített-e , milyen verzió számot nézzek ? Nekem 6 pro van.
Nagyon gondolkodtam, hogy lecserélem, 7 szériára, zafír üveg, dlc, érintő képernyő, solar stb. de ahogy olvaslak benneteket ,lehet hogy nem éri meg. Mondjuk 150.ért elmenne a 6pro,
337.000 a 7es nem tudom ,hogy megéri-e . Azt hittem Amoled kijelzőt kapott :( Vagy várok még pár hónapot .Szomorú lettem.

Nem éri meg ?

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#92) emvy válasza gyuszmó (#91) üzenetére


emvy
nagyúr

De miert nem veszel Epixet, ha AMOLED kell? 150-ert nem menne el a 6 Pro.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#93) Bennyboy válasza gyuszmó (#91) üzenetére


Bennyboy
őstag

ugyan ebben a cipőben járok mint te. Nekem is 6pro van és nagyon beizgultam a 7 sapphire-ra de nekem most ennyit nem ér meg a csere, főleg, h tele a piac eladó 6osokkal minden fajtából. Én várok pár hónapot és ha lesz használt 7es akkor lecsapok rá. Annyira nem sürgető a váltás mert a mostanit is szeretem.
Amoled nekem nem ér annyit, h bukjak egy csomó üzemidőt.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#94) Major Lion válasza gyuszmó (#91) üzenetére


Major Lion
senior tag

Neked kell tudni hogy megeri e vagy sem.
Szerintem az erintokepernyo hasznos, es ha eddig nem volt problemad a kijelzovel akkor a hetesen se lesz. Rengeteg osszehasonlito teszt van mar ahol meg tudod nezni milyen az AMOLED a fenix-hez kepest.
Megjegyzes: fontos hogy nincs always-on az AMOLEDen, vagyis nem ugy ahogy varnad, always-on modban ha mar nem nezel az orara akkor lentebb veszi a fenyerot, es ha felemeled a kezed akkor vissza.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#95) gyuszmó válasza Major Lion (#94) üzenetére


gyuszmó
őstag

Azt hiszem annyival nem tud többet amennyivel drágább, gondolom fél év múlva sokat esik majd az ára. Köszönöm Uraim

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#96) Parci válasza gyuszmó (#95) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyedül az epix2-nél látok érdemi különbséget, az meg nem az én árkategóriám, hiába tetszik

én el is engedem a garmin vonalat egyelőre, jött egy watch active2, majd töltögetem naponta jobb híján...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#97) emvy válasza Major Lion (#94) üzenetére


emvy
nagyúr

Levett fényeronel is abszolút jól látszik. Csinálok egy videót.

[link]

while (!sleep) sheep++;

(#98) emvy válasza Parci (#96) üzenetére


emvy
nagyúr

Egy Fenix 6 szerintem most nagyon meg fogja érni. Szerintem 6-ról két dolog miatt érheti meg frissíteni (akar Epixre, akar F7-re):
- navigáció
- a GPS pontosabb
ha ezek nem kritikusak, akkor tok elég a 6

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#99) Parci válasza emvy (#98) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is egy 6s/6 próra gyúrtam és erre készültem, de most másik vágányra mentem. meglátjuk. az a baj, hogy kéne nekem az esim, mert igény lett, hogy az erdő mélyéről tudjak hazaszólni, hogy kiment a bokám, eltévedtem, ne várjanak a vacsival :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#100) emvy válasza Parci (#99) üzenetére


emvy
nagyúr

Vegyél egy mittomen, Compressport Freebelt Pro-t, bele a mobil, aztán kész. Tok kényelmes.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.