Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Atya világ!

Majd 1300 dollár (3 826 914 huf) egy 6 magos 1.1ghz procis gépért ? 14+++++nm
Ezeken melyik biztonsági rések lettek befoltozva, Ht van benne az instant off de a többi?
Értem én hogy nuc de hdmi 2.0? semmi más? DP? Manapság azért illene rápattintani abból is egyet, vagy ez csak nekem szúrja a szemem 4 milláért?

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#2) Hellwhatever válasza Lacika112 (#1) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Szerintem egy nullát elütöttél.

(#3) hokuszla válasza Lacika112 (#1) üzenetére


hokuszla
aktív tag

a számtan sem az erősséged

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#4) erer1000


erer1000
őstag

örülök hogy jönnek az új NUC-ok.

épp vásárlás előtt vagyok és ez egy minimálisan ha azt eredményezi hogy a régebbiek olcsóbbak lesznek, az örvendetes már,

na meg hogy végre lecsengett az iskola kezdési-Black friday-mikulás-karácsonyi szezon, jöhet az uborka szezon, árak normalizálódjanak :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#5) hemaka válasza Lacika112 (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#6) Lacika112 válasza Hellwhatever (#2) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Igen valóban elütöttem "csak" 382 691,4 huf Tévedni emberi dolog szerkeszteni már nem tudom így javítom hozzászólásba. Ez így is brutálisan túlárazott ezen nem változtat az elütésem :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#7) erer1000 válasza Lacika112 (#1) üzenetére


erer1000
őstag

Thunderbolt csati is van, amin át DisplayPort kimenet biztosítva van

HDMI + DP már kellemes páros

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#8) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az Intel csak annyit ír az IGP-re hogy "UHD Graphics", gondolom ez a hagyományosan szar skylakes 620/630 családba tartozó vacak lehet, nem a 11. (vagy minek hívják) generációs új, AMD-vel összemérhető IGP.

(#9) Lacika112 válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Intel Core i7 Mobile
Model number i7-10710U
GPU Type: Intel UHD (Comet Lake)
Microarchitecture: Gen 9
Execution units: 24
Base frequency (MHz): 300
DDR4-2666, LPDDR3-2133, LPDDR4x-2933
Maximum memory bandwidth (GB/s): 42.7
Other peripherals PCI Express 3.0 interface (16 lanes)

elvileg ez a "csúcs" amit nyújtanak ezekbe a nucokba

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#10) Dr. Akula válasza Lacika112 (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Gen 9, tehát a régi szutyok. A 10000-es Intel proci meg elvileg az Ice Lake lenne, illetve amit még idelapátolnak (ahogy 8000-esből is volt Kaby-R meg a következő generáció is).

[ Szerkesztve ]

(#11) Lacika112 válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


Lacika112
aktív tag

UHD 620 van mindbe ahogy olvastam bár itt-ott ellentmondásos írásokat találtam.

PassMark - G3D Mark
Uhd 620 (10710U ) 1073 pont (csúcs 24EU)
Radeon Vega 3 Mobile (R3 2200u) 1098 pont
Radeon RX Vega 10 Mobile (R7 3750h) 1667 pont
Radeon RX Vega 11 Mobile 2272 pont

Intel mindig nagyon le volt maradva igp terén nincs ebbe semmi csoda.
Mondjuk az gáz hogy a mostani "csúcs" nem éri el a konkurencia 2017es ez előtti legalját se ezen azért meglepődtem még én is. A mostani csúcs vega meg bőven rádupláz.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#12) Hellwhatever válasza Lacika112 (#11) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Én azt nem értem hogy az Intel IGP-ben azóta van ott ahol amióta világ a világ, mégis mindig van valaki aki fennakad rajta. :U

[ Szerkesztve ]

(#13) erer1000 válasza Lacika112 (#11) üzenetére


erer1000
őstag

Tény, ennyiért az ember már elfogadható IGP-t várna, de ha nagyon akar, TB3-on át külső GPU-t rá tud kötni a cuccra.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#14) Dr. Akula válasza Lacika112 (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az Ice Lake G4 és G7 végű procijai elvileg "Iris Pro" jellegűek, csak hát szokás szerint papíron léteznek, mint minden Irises Intel eddig.

(#15) gothic20 válasza erer1000 (#13) üzenetére


gothic20
aktív tag

Troll On: Ha jó IGP lenne benne akkor AMD lenne :DDD
Troll Off: Az Intel NUC-ot emlékeim szerint sosem a grafikai teljesítményért vették.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#16) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Akinek AMD IGP-s NUC kellene. A gond, hogy ezek ilyen industrial modellek és az Asrock 4x4 Vega 8-al már elég lenne jó kis HTPC-nek is, csak a max 2400MHz-es memóriák nagyon visszafogják az IGP lovait. Pedig ilyen NUC-ra lenne több igény, ha jobban kunzumeresítenék legalább 3000MHz-en ketyegő memókkal.

[ Szerkesztve ]

(#17) dagonya


dagonya
aktív tag

azt sose értettem, jelen esetben sem értem, hogy egy terméken miért más paramétereket kell kritizálni mint amire készült?
akinek komoly vga-képességekre van szüksége az vajon miért egy NUC-os cikk alatt ad ennek hangot? igazán értetlenül állok előtte. van bárki akinél gaymer majomkodásra, vagy mondjuk videó szerkesztésre felmerül egy NUC beszerzése? három millióért ...

(#18) SunMount3r válasza dagonya (#17) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mondjuk akkor az AMD Ryzen APU-s procik is mind feleslegesek? Nem ezt mutatja a sikerük. Mert amit linkeltem azon látszik, hogy meg lehet ezt csinálni ilyen mini-PC-kbe is. A Vega 8-as Asrock pedig 410$. (Nyilván nem i7 szintű procival, de itt most az IGP volt a lényeg).

(#19) dagonya válasza SunMount3r (#18) üzenetére


dagonya
aktív tag

egy szóval sem mondtam hogy felesleges, csak szerintem a NUC kategóriában egyáltalán nem prioritás a gigantikus vga teljesítmény. nekem legalábbis soha eszembe se jutott ha pici gépre volt szükség hogy abba őrületes vga legyen, illetve fordítva is igaz, ha vga teljesítmény kellett, akkor nyilván rá se nézek a NUC-okra.
egyébként eddig az a tapasztalatom, hogy az AMD-nek ilyen téren mindig csak papíron van megoldása. tudom, tudom, ha beszélek kínaiul akkor rendelhetek pár dzsunka-gyártó által összecsavarozott cuccot amiben intel-killer megoldás van, de erre valahogy sose vitt rá a lélek saját részre se, ügyfélnek meg pláne nem rakok az asztalára valami alibabás bádogdobozt.

(#20) SunMount3r válasza dagonya (#19) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az Asrock speciel nem éppen kínai Alibabás kategória. Amúgy meg tessék: [link] Megjegyzem ebben is AMD VGA van.

Amúgy a HTPC-sek nagyon örülnének egy rendes AMD APU-s mini-PC-nek, minimum Vega 8-al és 3000MHz ig gyúrható RAM-okkal. Mindenes PC + HTPC + még egy kis koca játékra is jó. Attól még hogy nem ismered ezt az igény szegmenst, attól még létezik. Nem mindenki csak business-re venne NUC-ot.

[ Szerkesztve ]

(#21) dagonya válasza SunMount3r (#20) üzenetére


dagonya
aktív tag

igen, ebben teljesen igazad van, de látod végig feltételes módban írsz. nincsenek ilyen termékek. valóban eddig (nemdzsunka gyártók közül) a zotac is és az asrock is produkált egy-egy ilyesmit, de ezek számszerűsége kb. pont erre elég, hogy be lehessen linkelni a létezésüket bizonyítandó. általában beszélek a NUC kategória piacáról, amiben a "jó lenne" eddig nem volt megvásárolható. szerintem a NUC gyártók azon jól felfogott elképzelése szerint aminek alapján "Mindenes PC"-nek így teljesen jók, "HTPC"-nek is teljesen jók, a "kis kocka játék" meg már a gaymer majomkodás kategória, ahol nAAAgy vga-val, meg üvegablakos RGB csicsapicsával kell nyomulni.

(#22) Lacika112 válasza dagonya (#17) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Nem gigantikus grafikai teljesítményről van szó de már most elavult ami benne van, vegyek egy ilyet és pillanatok alatt eljut oda az ember nem tudja arra használni amire vette.

Nappalimba volt Athlon 5350 es filmezésre, netezésre, old játékokra, meg rá volt dugva 2x2 usb külső vinyó tökéletes volt kb erre vennének a legtöbben ilyet, erre beleraknak egy uhd 620 at. :C

Senki nem mondta bf 5 özni akar rajta az ember 4k 144hz minden full grafikával, de szerintem nem nagy elvárás hogy a konkurens megoldásoknak legalább a legalját elérje ha már "frissen" kiadott termék. :R

Ráadásul ennyi pénzért? :Y

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#23) dagonya válasza Lacika112 (#22) üzenetére


dagonya
aktív tag

pont azt írom hogy konkurens megoldás csak papíron van, a gyakorlatban alig. és addig az intel simán 620-al hozza ki az új NUC-ot. a NUC amúgy mindig drága volt, sose volt "jó vétel" a teljesítményéhez képest, de nem is az a selling pont, hanem a mérete. ilyen piciben ez van épkézláb gyártóktól. akinek ez prioritás az megveszi.

(#24) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Kapcsolódó infó Redditről:
Ghost Canyon NUC to be Officially Launched at CES 2020 through Brand Partnership: Intel's 'The Element' Appears Poised for Launch At CES 2020, "According to Adata's brief specifications, the XPG Gaia has one empty PCI slot for a graphics card up to eight inches long (20.32cm) and comes with a 500W 80 Plus Platinum power supply."

Ezzel már megoldható a mini gamer PC is, ha valakinek kevés az integrált grafika.

Korábbi cikk u.erről: Intel's 'Element' Comes To Life In Ghost Canyon NUC

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#25) Solten válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


Solten
addikt

Mi a helyzet a nagy dirrel-durral beharangozott Intel-fele IGP-rol? Ketszer olyan gyors lesz meg agyonveri az AMD megoldasait... :D Az a 11?

Saor Alba

(#26) Dr. Akula válasza Solten (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha csak utolérné, már az is valami lenne. Egyrészt az AMD-t kényszerítené hogy a sajátját erősítse, másrészt 12" notiban nincs dGPU, csak IGP, abból is gyakorlatilag csak Intel, tehát muszáj annak szurkolni hogy végre ők csináljanak valami jobbat, mert más meg nem fog.

(#27) SunMount3r válasza hardzsi2 (#24) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Integrált dVGA-as mini-PC-i vannak mindenféle gyártónak már régóta, min i5-ös procikkal. A baj, hogy "közte" nincs semmi. HTPC-hez pl. nem kell izom proci, elég még egy mai Pentium is, de az IGP/VGA annál fontosabb, minimum RX550 szint kellene és minél gyorsabb memória kezeléssel, ami dVGA-nál nem gond, de az IGP-nél a rendszer RAM sebessége sokszor korlátozó. Ezért lenne jó, ha begyorsulnának az IGP-k is némileg a jövőben és lenne több olyan opció, amivel egy ilyen konfig összehozható. Lásd a fent linkelt Asrock 4x4-et, ott a max RAM sebesség agyon is csapja az egészet.

(#28) FlashLed


FlashLed
senior tag

Szerintem remek kis cucc ez, csak sajnos drága...

The Mechanic

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.