Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

lesz olyan aki kifizeti a felárat a kisebb+vékonyabb, eldobható, asztali készülékekért. :)

[ Szerkesztve ]

(#2) dementor


dementor
senior tag

Én ezeknek soha nem láttam sok értelmét. Viszont a tokozás tutira nem fog megsérülni :)

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ezek milyen termékcsaládba kerülnek be? Nagyobb teljesítményű mobil gépekbe, all-in-one gépekbe?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) #16939776 válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

Asztali szappantartó méretű játékgépekbe, amihez -némi felárért- Thunderbolt-on keresztül tudsz külső VGA-t is csatlakoztatni, ha kevés lenne az IGP ereje.

(#5) Khelben válasza dementor (#2) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy nem neked készültek :) Cégeknek viszont jó, mert nem kell szerelni és úgyis egyben cserélik a gépeket.

(#6) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Én azt várnám,hogy végre TV-kben és asztali monitorokban bukkanjanak fel ezek a dolgok....
Sokkal inkább fizetnék egy nagyobb monitorért vagy TV-ért többet,ha lenne benne alapból egy kis számítógép,és mekkora ötlet lenne,hogy ha hazamegyek és csak irodázok,akkor csak a monitort pattintom be,ha játszok vagy komolyabb videó,akármi,az asztali gépet is.
Főként a TV-k érettek meg már arra hogy százezrekért az ember ne egy 10rongyos USB stick tudású "okosságot" kapjon 1 giga rammal és butított,utólag bővíthetetlen oprendszerrel.Irtózatosan le vannak maradva az okostévék.
És szerintem monitorból is lenne piac azokra,amik tartalmaznak már egy alapszintű számítógépet,és a nagyinak nem kell PC-t is venni,meg a gyereknek,hanem egy "okos" monitort és kész.
Avagy a tévém végre kiszolgálna normál tartalomfogyasztásra és fészbúkra teljesértékűen,hogy egy nehéz nap után az asztali masinát be se kelljen kapcsolni,mégis egy normál számítógép szociális és videós képességei lennének.Végülis efelé halad a világ,csak lassan nagyon,látva az okostévékbe beépített 5-6éves hardvereket...miközben már Kínából olcsó tabon is win10-ezünk.Stick is van már dual bootos tudtommal,de nem jártam nagyon körbe még a dolgot.Azt mindenesetre látom,hogy az LG hipermodern okostévém mennyi mindent (nem)tud.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#7) haxiboy válasza BandiHUN (#6) üzenetére


haxiboy
veterán

Inkább AIO-ban látom értelmét céges környezetben. Mire egy TV piacra kerül az aktuális hardver elavult lesz... :(

OkosTV-nek amúgy sem látom értelmét, egy chromecast/miracast és máris okosabb mint bármelyik ilyen cucc.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#8) BandiHUN válasza haxiboy (#7) üzenetére


BandiHUN
veterán

Külső eszközzel persze.De pont az a lényeg,hogy hazamegyek,és benyomom a monitort vagy a tévét,és csak szociál/Tube/web normálisan.Esetleg ketyeg egy NAS vagy egy okosabb router winchesterrel a lakásban,ha filmezni/zenélni akarnék.
Én pl.piszokul örülnék egy 24-27colos monitornak,amin 2 power gomb van.Egyik a sima monitor,stb,ahogy szokott,és ha kedvem van,a másikkal mellé indítok egy ilyen gyengébb PC-t...lehet pl.este már csak pár jóéjtüzire és a kedvenc alvós youtube listámra van erőm.De most ehhez is járatni kell az asztali gépet is...jobb híján torrentet futtatok mellette,hogy mégse vesszen kárba teljesen az energia.De azt is csak jobbára seedben,mert 100megabiten úgyis ittvan,ami kell,percek alatt.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#9) moha21 válasza BandiHUN (#8) üzenetére


moha21
addikt

Utána meg együtt kell sajna kukázni, mert vagy a TV rész vagy a PC-rész öregszik.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#10) BandiHUN válasza moha21 (#9) üzenetére


BandiHUN
veterán

Ez nem lenne baj,ha a mostani eszközökben eleve nem 5 éves technika lenne.Minimális szoftveres frissítéssel.W10es TV meg szerintem nincs is...De teljes Androidos se.
Olyan ez,mint a kocsikban a GPS cucc.Amit veszel jót egy huszasért,de nem érted,a 3.5 milliós kocsidban miért alap és miért egy 20éves technika a fedélzeti számítógép,a kijelző,stbstb.
Közben 1-2ezer egy Bluetooth diagnosztikai adapter és 15ezerért már JÓ GPS-es tabot kapsz,és ugye minimum 7 colos kijelzőt,ami mindenféle más egyébre jó még.

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#11) Tigerclaw válasza BandiHUN (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

TV esetén túlságosan megdrágítaná a készüléket, miközben hamar elavultá válna. Nem beszélve arról, hogy a fogyasztása is komolyan megugrana. TV esetén ideálisabb a külső okosítás. Az már csak döntés kérdése hogy egy ultra low power stick-et, vagy erőgépet csatlakoztatsz rá. Utóbbira amúgy a konzolok lennének a legjobbak, ha a gyártók is támogatnák komolyan azt, hogy a konzol legyen a nappaliban található multimédiás rendszer központja.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) BlackPriest válasza dementor (#2) üzenetére


BlackPriest
őstag

mennyien hirdetnek bga-zást itt a ph-n? :U

255 dolcsi a legolcsóbb proci, erre még rájön a lap és mindkettő mehet a kukába, ha valami elhasal. szupi

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#13) prolad


prolad
őstag

A kisebbik i5-öt elfogadnám egy kis aszaéi gépbe. Csinálhatna az intel erre épülő darabot a NUC sorozatba.

(#14) Patice


Patice
nagyúr

Kár, hogy az Intel csak ilyen procikba rak GT4e IGP-t 72 EU-val. Ezek tulajdonképpen az asztali "nagy Broadwell-ek" utódai? AMD APU-k (A10, A8) konkurenciája lehetne, ha nem BGA tokozást kaptak volna.

Kíváncsi leszek milyen termékek fognak épülni rá.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15) carl18 válasza Patice (#14) üzenetére


carl18
addikt

Sajnos csak lehetne! :) LGA tokozással nagyobb forgalma volna ennek a dolognak :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#16) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Miért jó az hogy valamennyire értékelhető szintű GPU-t (GT4) nem kaphat a mezei júzer? Mert ezeket a GT2 szintű hulladékokat akár a kukába is dobhatják egyből.

(#17) #72042496 válasza BandiHUN (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Erre lesz jó majd vezeték nélkül a Continuum. Droidon vagy iOS-en nem tudom, van-e esetleg hasonló, nem kizárt. Ilyenre szerintem fölösleges számítógépben gondolkodni.

(#18) PuMbA válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


PuMbA
titán

(#19) Matexx99 válasza PuMbA (#18) üzenetére


Matexx99
tag

Hihetetlen, hogy mennyit fejlődtek az IGP-k az utóbbi időben.

(#20) #06658560 válasza moha21 (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#21) Robert07


Robert07
aktív tag

Na, egy ilyen igp tesztre nagyon kivancsi lennek, mert egy vekonyabb gamer notiba tokeletes lenne egy ilyesmi, egyreszt egyszerubb pcb is eleg lenne, tovabba csak egy hoforras lenne a rendszerben, es azt egyszerubben lehetne huteni, nem kellene olyan sok hocso.

Amugy pedig asztali gepekben a vekonyklienseken kivul nem sok ertelmet latom, kiveve ha valakinek erosebb gpu kell, es nem fer el meg egy dedikalt kartya.

(#22) kiliman


kiliman
tag

Félő, hogy emiatt a proci miatt az Apple kitalálja, hogy a 15" MBP-ba se legyen dGPU, csak ez és akkor vékonyabb lehet cserébe... Mondjuk a jelenlegi M370x hez lehet közel van, 750m-et meg csak üti.

(#23) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az a 72 EU + edram nem rossz. Mondjuk drága az tuti, így a vele szerelt készülékek is azok lesznek.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) F34R


F34R
nagyúr

Eleg jok ezek a processzorok, es a BGA-t is olyan helyre szanjak ahol nem torodnek azzal, ha tonkremegy.
Azert annyira nem rossz ez a megoldas.

(#25) Oliverda válasza prolad (#13) üzenetére


Oliverda
félisten

65 wattos modellekből nem lesz NUC.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) prolad válasza Oliverda (#25) üzenetére


prolad
őstag

Nyilván nem olyan kis méretben gondoltam, hasonló dizájn, a szükséges méretben.Bár mintha lenne ilyenje az Intelnek, amit "játékosoknak szán"

(#27) Lacok


Lacok
őstag

Kár, hogy LGA tokozású Skylake processzorokat nem gyártottak Iris 580-as igp-vel pedig volt róla szó.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.