Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MageRG


MageRG
addikt

2013-ban felfedezett exploit? Jó reggelt kívánok!
Látszik hogy a bankok ott tesznek a biztonságra, ahol lehet. Az ATM-ek miatt nem üvöltött elég ügyfél, hát itt spóroltak.

Egyáltalán mi a répáért kell XP-t tenni egy ATM-re? Tegyenek rá Linuxot.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#2) mbalint987 válasza MageRG (#1) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Az XP-vel nincs gond addig, míg egy biztonságos belső hálozaton csücsül. A Windows meg gondolom a használt célprogramok miatt kell.

A bankok meg remélhetőleg megtanulják végre a leckét.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#3) sztanozs válasza MageRG (#1) üzenetére


sztanozs
veterán

Linuxra nincsenek meg a driverek a készpénzkazetta kezelő hardverhez. Amúgy nem szükségszerűen tipikus szoftver sebezhetőséget használnak ki.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Mióta lehet hozzáférni ilyen nemes egyszerűséggel az ATM belsőségéhez? :U Épp nem nyitja ki magát, és hívogat hogy gyere már, itt az usbm.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#5) Hg3X


Hg3X
tag

Még egy ékes példa arra, hogy az ember akkor a legkreatívabb, ha lopni szeretne...

Jeff who??

(#6) sztanozs válasza Snowy_owl (#4) üzenetére


sztanozs
veterán

A szabadon álló ATM-eket egy zárfésűvel ki lehet nyitni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7) Snowy_owl válasza sztanozs (#6) üzenetére


Snowy_owl
őstag

:R Így már értem. Akkor ez már majdnem durva hogy ilyen megtörténik. Azt néztem hogy kis raspberry pi első generációból meg egy powerbank, és még okosapp is van hozzá. :DD

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#8) Totom76


Totom76
csendes tag

Hmm, de jó ötlet, minek annyit tanulni :C :C :DD :DDD ;] :U

(#9) dajkopali válasza Snowy_owl (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

ha jól értettem, két olyan típusra hajtottak rá, ami stand-alone elöltöltős - nem vagyok benne ebben a szakmában, de nyilván ennek a felépítése olyan, hogy egyszerű fizikailag bejuttatni az endoszkópot

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#10) arelim válasza Totom76 (#8) üzenetére


arelim
tag

ezt úgy hívták régen, hogy iskolatévé. ;)

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#11) mikej95


mikej95
aktív tag

Ezek a csodás ATM-ek jobb esetben van egy megerősített váz a széfen túl, de biliacél takarja az ezeréves beágyazott XP-t futtató gép USB portjait, kényelmi okokból még hosszabbító is van beszerelve.
A végén még korszerűbbekre cserélik az ATM-eket, lehetőleg olyanra aminek a kártya nyílásába nem lehet 5 perc alatt kamerát építeni MasterCard lopáshoz.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#12) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Mi az, hogy megérkezett az USA-ba? Már 25 éve is voltak erre különféle trükkök via John Connor ;]

(#2) mbalint987 Ez a "zárt rendszer" igaz lehet egy gyártósort vezérlő gépre, de az országban kb. mindenhol megtalálható bankautomaták esetén ez már bonyolultabb. Arról nem is szólva, hogy ha OS exploitot használnak ki a támadás kivitelezéséhez, akkor ezen gépek frissítése sem olyan egyszerű, mint egy irodában.

(#13) dajkopali A lényegen sokat nem változtat: illegálisan szerzett kápé.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#13) dajkopali válasza Necroman_Mk2 (#12) üzenetére


dajkopali
addikt

az azért különbség, hogy ő egy lopott kártya pinjét törte fel, ezek meg kirámolják az atm-et :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#14) D1Rect


D1Rect
félisten

Vagy esetleg a kevésbé kifinomult bruteforce:

(#15) sztanozs válasza D1Rect (#14) üzenetére


sztanozs
veterán

Mondjuk ebből pénzt nem sokat vittek el. Ez csak egy sima DOS...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16) 0xmilan


0xmilan
addikt

Ezt pár hete fotóztam az arénában. :)

(#17) sztanozs válasza 0xmilan (#16) üzenetére


sztanozs
veterán

OTP Bank, cool...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18) 0xmilan válasza sztanozs (#17) üzenetére


0xmilan
addikt

Haha, pásztáztam a képet, hogy ez honnan derül ki, aztán látom, hogy beleégett a kijelzőbe.
Amúgy ez ilyen Win XP 2017 edition: Támogatja a transzparens boot képernyőt. :DDD A BSOD is ilyen volt előtte, de azt nem fotóztam le.

(#19) sztanozs válasza 0xmilan (#18) üzenetére


sztanozs
veterán

Telefonszámot gugliztam ki

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.