Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dkess


dkess
őstag

Apróság és a javítást követően a hozzászólásom törölhető is, de az AX210 az egy 6 GHz -es sávot is támogató WiFi 6E vezérlő. A linkelt termékoldalon is így szerepel.

(#2) snecy20


snecy20
veterán

Semmi csicsa. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) Hoplitész


Hoplitész
junior tag

Elég szegényes a PCI-E-t meg a SATA-t illetően.
Az USB portok sokféleségéről meg egyből az USB IF nevű "agytröszt" és egy mesterlövészpuska jut eszembe, jó sok lövedékkel.

(#4) Pug


Pug
veterán

Tetszik, kar hogy intel ;]

(#5) dkess válasza snecy20 (#2) üzenetére


dkess
őstag

Mondjuk azt nem tudom hány embernek jut eszébe, hogy ez a választható (és változtatható) fehér alaplapi "flat design" igazából azt a célt is szolgálhatja, hogy mellé fehér kábeéeket és ventillátorokat választva akár egy oldallapi LCD mod -ot is lehet applikálni. Mondjuk valami ilyesmit: [link] .

Ehhez ugye egy kiszuperált régi monitor meg némi LED szalag (fehér) kell meg némi "barkács" és ennyi ...

(#6) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Az a hátlapi Type-C port siralmas látványt nyújt. Mi a frásznak kellett köré akkora kivágás a takarólemezen?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#7) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Miért jó az, ha egy alaplapot ilyen szinten leburkolnak? Csak kinézet, vagy valami haszna is van?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) macilaci78 válasza tibaimp (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerelés közben nehezebb letörni róla az alkatrészeket. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) XXLGuy válasza Pug (#4) üzenetére


XXLGuy
kezdő

Van AMD-s is.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10) fanti válasza tibaimp (#7) üzenetére


fanti
addikt

Hát ja, kinézet. Úgy néz ki mint egy elfuserált gázkonvektor...

Amúgy meg tök hasznos a burkolat! Nem engedi szellőzni az alatta levő alkatrészeket, átfújathatod akár 6-8 ventivel is a gépházat...és így legalább sokkal hamarabb kifingik valami a burkolat alá szorult melegtől!
De kiszámolják ezt előre pontosan. És nagyjából gari idő + két hetet kell kibírjon.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#11) snecy20 válasza fanti (#10) üzenetére


snecy20
veterán

Azért van ez a burkolat, hogy aki benéz a gépházba, az egy makulátlan, letisztult enteriőrt lásson. Hogy közben megfől minden a burkolat alatt, már nem érdekes. :D :D :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12) tibaimp válasza fanti (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na igen, ez meg a másik, a melegedés nekem hirtelen be sem ugrott. Nem volt még ilyen burkolt lapom, mert fölösleges pénzkidobásnak tartottam, illetve snecy20-nek is igaza van a kinézet, tipikusan plexi/üveg oldallapos házak esetén, esetleg lenne értelme.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) Amazonas válasza tibaimp (#12) üzenetére


Amazonas
senior tag

Hát nem tudom. Személy szerint pont azért választottam anno én is plexi oldallapos házat, hogy az elektronikai alkatrészekben gyönyörködhessek (ki, mire izgul :) ).
Erről a "burkoljunk be mindent"-ről mindig az autók jutnak eszembe: ott is megfigyelhető ugye az irányvonal, hogy már gyakorlatilag szinte csak az olajbetöltő nyílás, meg a hűtőrendszer kiegyenlítő tartálya van szabadon...

(#14) tibaimp válasza Amazonas (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"plexi oldallapos ház" -- ez, OK, jogos, ki mit szeret! :K
De, akkor Neked sem jön be ez a leburkolt cucc, pedig úgy még el is tudom képzelni a jogosultságát, egy szép letisztult gépet lehet építeni vele, de igaz, kinek mi!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Danex válasza tibaimp (#12) üzenetére


Danex
addikt

Aki ilyet újít az nem 10 évben gondolkozik, azt a kb 2 generációt amit megépít "dizájn" gépnek pedig bármelyik lap röhögve kibírja. Igazából talán 1 esetet tudnék mondani az egész ismerősi körömből akinek az alaplapja meghalt volna.

(#16) Hoplitész


Hoplitész
junior tag

Azt megértem, hogy védelemként burkolják, ami legószerűen építhetővé teszi a gépet, vagy kazettaként mennének bele a kártyák, akár kesztyűben is szerelhetőként. :) És lehetne olyan is a burkolat, hogy hűtene, elvezetné a hőt, persze arra nem törekednek.

(#17) tibaimp válasza Danex (#15) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én sem 10 éveben gondolkodom 4-5 évente azért csere van, de akkor sem vennék ilyen lapot. Nem a melegedés izgat, hanem a többlet árat nem vagyok hajlandó kifizetni érte. Szerencsére vannak jó alternatívák. Amiből én nem engedek az a csipszet. Amikor lap+cpu+táp+(ram) csere van, akkor az elérhető legmodernebb kell.
Most épp egy lga1200-on töröm a fejem valami 8-10 magos i7/i9-el z590-el, de még ddr4-el.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) #90088192 válasza Danex (#15) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ezzel az egész plexi lapos dologgal kb oda jutottunk, hogy most szép letisztult dolgot szeretnénk bent látni.

Nem lenne egyszerűbb egy sima fém oldallap és olyan matricát ragasztasz rá ami éppen tetszik, pl ennek az alplapnak a képét. Mindenki nyert. :DDD

(#19) Mikki96


Mikki96
csendes tag

Azért az érdekes, hogy ennyi alaplap és a piac tendenciái után se jött rá az NZXT hogy az m.2 slot fölé nem műanyagburkolat kell hanem hűtőborda.

Don't be a fanboy

(#20) Synthwave válasza Mikki96 (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fém az egész, csak épp nem érintkezik az M.2 chipjeivel.

Mindenesetre a Tom's Hardware bütykölése szerint a VRM nem a megfővős fajta.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) fanti válasza #90088192 (#18) üzenetére


fanti
addikt

Milyen igaz! Szabadalmaztatjuk?
Vagy a drágább házakra egy vékony IPS kijelző a plexi oldallap helyére, amire olyan képet raksz ki szoftverből (akár számítógépbelső, de lehet akár valami szexi nő is) amilyet akarsz.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#22) #90088192 válasza fanti (#21) üzenetére


#90088192
törölt tag

Rendben, csak az a probléma, hogy szerintem már valaki megtette ezt előttünk. Nem hinném mi lennénk a világ legokosabb emberei. :N

Kb ugyan ez ment le a cukros üdítőkel, milyen rossz, igyunk vizet, jó a víz de olyan snassz, tegyünk bele cukrot. :DDD

(#23) Mikki96 válasza Synthwave (#20) üzenetére


Mikki96
csendes tag

Az eddigi lapjaikon az m.2 fölött műanyagból volt a fedő, ennél nem világos, utánanézek

Don't be a fanboy

(#24) Mikki96 válasza Synthwave (#20) üzenetére


Mikki96
csendes tag

Valóban, igazad van, nem műanyag, de attól még elég szégyen, hogy nem gondolnak a hűtésre

Don't be a fanboy

(#25) dkess válasza #90088192 (#22) üzenetére


dkess
őstag

Sőt már én is linkeltem ebben a topikban: [link] ... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.