Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) elfelejtette


elfelejtette
veterán

6,8" Te jó isten!
Kellene.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2) leslien


leslien
nagyúr

végre vmi jó a héten....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3) jacis


jacis
nagyúr

Nekem tetszik ez a mobil. Ez a mondtad viszont megint baljós számomra: "A mobil tavasztól lesz elérhető"
Ebből megint az lesz hogy szeptemberben még itt irogatunk egymásnak hogy valaki valamit tud-e a megjelenés időpontjáról...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

A hátlapért jár a piros pont. Kár hogy a Samsung dobta ezt a kialakítást, de legalább az LG összeszedte.
A cikk egyébként 3 kamerát ír a ToF-al együtt hátra, de én akárhogy számolom 4-et látok. Persze lehet hogy valamit benézek.
Mindenesetre nagy kár lenne a zoom kamera hiánya, nálam ezzel ki is esne a telefon az alternatívák listájáról (bár onnan már a 6,8-as kijelzővel is).
Az 5000-es akksi szintén dicséretes. Viszont ha már ekkora akku került bele, és a kijelző is csak FHD+, lehetne magasabb a képfrissítés 60Hz-nél. Erről nem ír a cikk.
Összességében korrekt telefon, és kompromisszumosabb, de biztosan olcsóbb is lesz mint a Samsung vagy Sony kategóriatársai.

(#5) Botnet64


Botnet64
csendes tag

Valamelyik YT-os azt mondta a hands-on videóban, hogy rozsdamentes acél a keret. Erről tudni lehet vmit ? :F

Nokia N9, Blackberry Z30, Huawei P9, iPhone 7 Plus

(#6) Stabi83


Stabi83
senior tag

Az a baj hogy amire az EU-ba érkezik egyrészt eltelik fél év, de legalább le is lessz butítva megint....
Nekünk mindenből a szarabb jut....

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#7) Botnet64


Botnet64
csendes tag

Az árral kapcsolatban vmi olyasmit mondták, hogy alacsonyabb lesz mint a V50 anno, szoval 900 $ alatt

Nokia N9, Blackberry Z30, Huawei P9, iPhone 7 Plus

(#8) prolad


prolad
őstag

Nagyon takaréklángon megy a fejlesztés az LGnél, az tisztán látszik, de ettől még egy korrekt telefont raktak össze. Ha kap egy versenyképes árat és nem csak fél év múlva lehet kapni, akkor megfontolandó alternatíva lehet.

(#9) Zé.


Zé.
tag

Úgy érzem, hogy ez már külön kategória, a Dual Screen tokkal, 6,8 hüvelykes kijelzővel,
8 GB ram, kolosszális az átlag embernek. Ez már egy új irányzat ilyen paraméterekkel!
8 K video felvétel, szükség van minderre?...

(#10) altecsóka válasza Zé. (#9) üzenetére


altecsóka
tag

Szükség van a RR Cullinanra?
A Patek Philippe-re?
....vagy az Apple-ra? :)
Mégis veszik-viszik mint a cukrot mind.
Nem Neked (és nekem) készülnek ezek
a holmik.
Ennyi + one csattos bambi.

DIN 14 040

(#11) Sigma7


Sigma7
tag

Szép masszív telefon. Minimális egyediséget vittek legalább alul a keretbe. Kicsit mintha vastagabb lenne a kijelzőt körülvevő fekete sáv, de sebaj.

(#12) fairi


fairi
addikt

Nagyon a minimumot hozták. vagy a felbontás lehetett volna 2k, vagy ha az nem akkor legalább 120hz. Csak egy nagylátószög és ultranagylátó, miért hagyták ki a telét? ToF jó eredményt adjon komolyan kell gondolni a szoftveres részt. RAM elég. Nagyobb a készülék mérete mint az s20 ultrának de mégis picit kisebb a kijelző. Ez azért nem menő.
Plusz pont van benne jack és bővíthető memória, ami a kínai modellekből mind ki fog maradni. ufs 2.1 is spórolásnak tűnik, de elég.
x1 II a Sonytól átgondoltabbnak tűnik és kompaktabb. legalább abban van valami pseudo 90Hz-es kijelző

(#13) #16514048


#16514048
törölt tag

Optikai zoom nélkül kiadni 2020-ban egy zászlóshajót...

Persze lehet a 64 megapixelből croppolni, de ezekkel a 0,8 mikronos quad-bayer szenzorokkal soha nem lesz olyan a zoomolt minőség, mint optikai nagyítással. Arra jó, hogy 1x és 2x között legyen valamiféle átmenet, de kiváltani vele a tele lencsét senkinek nem sikerült még normálisan.

De így legalább a hót felesleges 8K-t ez is tudja majd, hogy milyen áron, az már mindegy. Röhej.

Az LG volt számomra az egyetlen szóba jöhető gyártó, mert rajtuk kívül senki nem biztosít mindegyik látószöggel kézi beállításokat, raw mentést ÉS teszi külső appok számára is lehetővé a camera2 API használatát (aminek már rég teljesen alapnak kéne lennie egyébként, nem is értem a gyártókat).
Erre idén úgy tűnik elgurult a gyógyszer nekik is. :W

[ Szerkesztve ]

(#14) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

miiiii? sík oled, 5ezres akku, ip68, vezetékmentes töltés, b@szó DAC?
lg, te flörtölsz velem :B

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#15) Zé. válasza #16514048 (#13) üzenetére


Zé.
tag

Van a főkamerában optikai zoom: [link]
64 MP, f/1.8, 27mm (standard), 1/1.72", 0.8µm, Dual pixel PDAF, OIS

(#16) elfelejtette válasza Zé. (#15) üzenetére


elfelejtette
veterán

"8 MP, f/2.4, 80mm (telephoto), 1/4", PDAF, Laser AF, OIS, 3x optical zoom" - Huawei P30
Ez az optikai zoom. Az OIS az optikai képstabilizátor.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#17) csako válasza Zé. (#15) üzenetére


csako
veterán

Az OIS = optikai stabilizátor, ami pedig nem zoom :D És én is hiányolom róla.

Egyébként nem értem ezt a 20.5:9-et... akkor már miért nem 21?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#18) Zé. válasza csako (#17) üzenetére


Zé.
tag

Bocsi, igen benéztem...

(#19) janeszgol


janeszgol
félisten

A Mate 9 óta ez a legszebb telefon, ami megjelent. Pláne a kék. És a hátlapi kameraelrendezés is számomra a legszebb. (Samsung is alkalmazta egyszer.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) Kasya


Kasya
nagyúr

Gyönyörű lett, főleg a kék. Samu IS elbújhat mögötte. A kijelző aránya es a kamera elrendezese is tetszik.

De ez a szokásos LG bullshit. Megint bejelentették úgy, hogy nincs biztos megjelenési dátum.

(#21) lolal


lolal
senior tag

“ Merjünk kicsik lenni“ Monddá az LG...Ez a készülék olyan semmilyen...hozza a kötelezőt, de nem nyújt semmi formabontót. Mondjuk az LGt ismerve biztos elszarják a szoftvert. Még a hős időkben használtam optimus 4X HD-t akkor még valós konkurencia volt Samsungnak.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#22) leslien


leslien
nagyúr

előzetes alapján csak a méret alapján tudnék kötekedni... minden másban jó lehet.. mégegyszer a gyengébbek kedvéért.. hiába van 10000x zoom ha közelről nem tud normalis képet csinálni a béna Isocell...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#23) jacis


jacis
nagyúr

Most ahogy nézem a videókat feltűnt hogy bitang vastag a teló.
Ez a duplikált kijelző még mindig baromság sztem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#24) ghiottone válasza lolal (#21) üzenetére


ghiottone
nagyúr

"elszarják a szoftvert" - Használtál mostanában Lg-t? Nálunk van egy G8s pár hete és teljesen rendben van a készülék, megbízható, a kamera jó, a színek rendben vannak, nem élesít túl, videó jól stabilizált, hang rendben. + előtte volt pixel 3, s10e/s10 így azokhoz hasonlítva is simán megállja a helyét, sőt...

lesliennel egyetértve ez a méret lassan már nagyon nehezen kezelhető.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#25) jacis válasza ghiottone (#24) üzenetére


jacis
nagyúr

Igen az LG telók szoftveresen nagyon rendben vannak évek óta. Nagyon rendben van az LG felület.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#26) #16514048 válasza leslien (#22) üzenetére


#16514048
törölt tag

A kettő között mi az összefüggés? Úgy mondod, mintha kizárnák egymást.
Meg eleve mit értesz az alatt, hogy "közelről nem tud normalis képet csinálni a béna Isocell"? Mi köze ahhoz az isocellnek?

A gyengébbek kedvvéért egyébként: senki nem 1000x zoom-ot hiányol, de egy jó minőségű ekv ~50, vagy ~75mm lencse igazán beleférhetne 2020-ban. Én speciel többet használnám, mint a "főkamerát", ami a legtöbb dologhoz túl széles látószögű.

[ Szerkesztve ]

(#27) gretzky77 válasza lolal (#21) üzenetére


gretzky77
veterán

Akkor elég rosszul ismered az LG-t, frissítés terén szoktak csúszni - bár mostanság talán ez is javult - de a rendszerrel szinte soha ne mcs probléma!

Amúgy szerintem van zoom kamera, 4 kamera van hátul nem?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#28) leslien válasza #16514048 (#26) üzenetére


leslien
nagyúr

vártalak már okoska.. nézd meg az Ultrát és nézd majd meg a S20 Us verza Sony Imx 555 .. lesz különbség..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#29) fairi válasza gretzky77 (#27) üzenetére


fairi
addikt

van egy extrém nagylátó, nagylátó és 3D ToF szenzorok. Harmadik jó bokeh szimulálásra csak valahogy a telét felejtették el hozzá.
3. és "4. kamera" a 3D ToF része. Egyik nem is kamera hanem inkább IR lednek nézem.

(#30) Sigma7


Sigma7
tag

Még egy videóban sem láttam az ujjlenyomat olvasót tesztelni. Megkérték a tesztelőket, hogy azt még ne piszkálják?

(#31) #16514048 válasza leslien (#28) üzenetére


#16514048
törölt tag

Látom a személyeskedés/sértegetés neked is jobban megy, mint az érvelés.

Azt magyarázd meg akkor okoska, hogy ez miért az isocell szenzor hibája és nem a képfeldolgozásé, amikor a raw fájlokkal nincs semmi baj.
Ha meg a közelre fókuszálásról beszélsz, az megint csak nem isocell vs sony szenzor kérdése.

Ha ezzel megvagy, akkor az első kérdésemre még mindig várom a választ, miszerint mi az összefüggés az S20 Ultra közeli képei és a V60 tele kamerájának a hiánya között és eleve ki beszélt itt 1000x zoom-ról rajtad kívül?
Mert mi a 2-3x optikai nagyítást hiányoltuk, ami hadd legyen már alap elvárás, amikor évek óta szinte minden telefonban benne van, a korábbi LG-ket is beleszámítva.

[ Szerkesztve ]

(#32) leslien válasza #16514048 (#31) üzenetére


leslien
nagyúr

most te milyen készüléket használsz?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#33) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Az újonnan megjelent telefonok közül legjobb dizájn befutó! :C Gyönyörű telefon lett, megmaradt a jack, nőt a képarány 20,5:9-re és növeltek a kamera felbontásán! Bravo LG!

Amit negatívumként hoznék fel, az a nagy mérete. Fizikai méretben még a Samsung Galaxy S20 Ultrára is rápakol, ami szerintem már tényleg túlzás.

Egy józan árazással és jó kamerával ez egy nagyon jó alternatívát kínálhat a többi zászlóshajó mellett.
Nálam a mérete miatt nem játszik, de a kamerára kíváncsi leszek, hogy még mindig annyira rossz -e, mint az utolsó csúcs LG-kben.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#34) #16514048 válasza leslien (#32) üzenetére


#16514048
törölt tag

G4, de nem hiába vágom meg mindig annyira a képeimet. A legtöbb helyzetre nekem túl széles az a látószög, nem vennék már tele nélkülit.

(#35) gretzky77 válasza Hopkins95 (#33) üzenetére


gretzky77
veterán

"kamerára kíváncsi leszek, hogy még mindig annyira rossz -e, mint az utolsó csúcs LG-kben"
Ezt kicsit bővebben kifejtenéd, mert nem tapasztaltam, hogy annyira rossz!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#36) fairi válasza Hopkins95 (#33) üzenetére


fairi
addikt

Nagyobb a készülék mint az s20 ultra de közben kisebb a kijelző. Ez tényleg bravo, kb mutatja az LG technikai lemaradását. Persze fullHD felbontás, 60 Hz mellett már kínaiaknál a középkategóriába is lassan ciki lesz.
Ez a 64MP kamera idén alapnak számít (Redmi K30), lassan LG felér a tucat kínaiakhoz, csak a telét felejtette le.

Persze áron sok múlik, ha közép-felsőbe árazzák akkor erős rivális lesz.

(#37) Hopkins95 válasza gretzky77 (#35) üzenetére


Hopkins95
addikt

LG V40 mobilarena teszt

Nézd meg pl. itt, hogy az algoritmus milyen erősen elmossa a részleteket. Nappal is látni, de az esti fotóknál hatványozottan kijön.

Vagy nézhetjük ezt is: LG V50 mobilarena teszt

Algoritmus háttérben itt is csúnyán mos, na meg a dinamikatartománnyal nem vagyok kibékülve. Samsungnál legalább el lehet mondani, hogy bitang dinamikatartományú képeket csinál, főleg az új modell.

(#36) fairi Miért is ciki az, ha ésszerű dolgok kerülnek a mobilba a paraszvakítás helyett? Érdekes, eddig megvoltunk az FHD+-os telefonokkal meg 60 FPS-sel, most meg hirtelen szar? Nem mindenkinek van ám zsetonja és igénye a legdrágább modellre, ideje lenne lejjebb szállni arról a magas lóról és 2 lábbal állni a talajra. Amúgy meg még sok játék mindig nem támogat 60 FPS-nél többet. Akkor meg minek bele a nagy képfrissítésű display, felesleges feature meg a óriási felbontású display? :U
Inkább legyenek benne ésszerű, értelmes funkciók és újítások, de racionális áron.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#38) <Lacy85> válasza fairi (#12) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"vagy a felbontás lehetett volna 2k"

2K a felbontása.

(#39) fairi válasza Hopkins95 (#37) üzenetére


fairi
addikt

"Miért is ciki az, ha ésszerű dolgok kerülnek a mobilba a paraszvakítás helyett"
Magasabb felbontás sokkal élethűbb, tényleg mintha papírt néznél. Főleg ha normálisan kalibrálja a gyártó. Pl sRGB-be. Ne felejtsd az oled kijelzők mind pentile-ok. Kevesebb szubpixel van. Magasabb képfrissítési ráta nem az ördögtől van, jobbnak érződik. nem csoda már alap a csúcskategóriában, sőt lassan a közép-felsőbe is elvárás lesz.
nem csak a játékokban hanem használat során is alkalmazza a kijelző. Pl böngészőben scrollingnál is kijön.
Alkalmazások, programok egyre jobban fogják támogatni ahogy egyre több készülékben van az opció.

nagyobb kijelző bőven beleférne ebbe a készülékházba, csak technikai szinten le van maradva az LG.

"Nem mindenkinek van ám zsetonja a legdrágább modellre, ideje lenne lejjebb szállni arról a magas lóról és 2 lábbal állni a talajra. "
majd az Lg olcsó lesz?Majd a Redmi K30 pro alá áraz? és 500-600 dollár lesz a bevezető ár? ha legolcsóbb snap 865 közé kerül akkor nem lesz majd sok panasz rá.

"Inkább legyenek benne ésszerű, értelmes funkciók és újítások, de racionális áron."
Lg a csúcsmodelljébe beletett egy alapszintű kijelzőt, és reméljük ez az árban is mutatkozik, ha már sok mindenen spórolt. kihagyta a telekamerát, régebbi UFS 2.1 memória

de belerakott egy drága 3D ToF egységet úgy hogy nincs benne valódi tele lencse. :W :W

(#40) Hopkins95 válasza fairi (#39) üzenetére


Hopkins95
addikt

Az iPhone 11 sem kapott még UFS 3.0-át, ott senkit sem zavar? :U A telekamera hiányát megértem hogy fáj, azt azért tényleg rátehették volna - bár én megvagyok nélküle.

Figyelj, mindannyian tudjuk, hogy miért szeretjük az LG flagshipeket, s most sincs ez másképp. Az LG-kben az a jó, hogy megjelenés után pár hónappal közel fél áron hozzá lehet jutni, s ha tetszik a kiszemelt modell, akkor kaptál egy flagship szintű modellt majdnem fele áron.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#41) fairi válasza Hopkins95 (#40) üzenetére


fairi
addikt

iphone NVMe háttértárt használ, saját világában létezik. normális tesztet nem láttam ahol ezt ufs 2.1 és 3.0 vetik össze vele. valszeg nem lassabb ismerve az nvme-t.

(#42) Hopkins95 válasza fairi (#41) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ohh, nem is tudtam, hogy ilyen létezhet telefonban! :Y Érdekes, hogy eddig más Androidos gyártónál nem láttam, azt gondoltam az a technika csak a PC univerzumban létezik.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#43) janeszgol válasza Hopkins95 (#42) üzenetére


janeszgol
félisten

De csak a Xr, Xs, Xs Max, 11, 11 Pro és 11 Pro Max rendelkezik nvme tárolóval. A régebbiek nem. De jó észrevétele volt ez fairinek, mert ezen a fórumon még nem említették ezt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#44) leslien válasza #16514048 (#34) üzenetére


leslien
nagyúr

na az még egy jó készülék volt igaz a múlt században...viszont abban is Sony szenzor van és nem Isocelll .. ajánlom ha még ebben az évezredben veszel telot akkor kerüld a Isocell szezorost inkább fuss el.. ;)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#45) gretzky77 válasza Hopkins95 (#37) üzenetére


gretzky77
veterán

V50-et használok és egyáltalán nem tartom rossznak a kameráját, igaz nem nagyitgatom ki a képeket és keresem a hibákat! Nekem tetszik és nem gondolom, hogy óriási különbségek lennének mostmár a flagship telefonok kamerái között, illetve kevés telefon tud manuális módot ilyen szinten!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#46) #16514048 válasza leslien (#44) üzenetére


#16514048
törölt tag

De hogy szerinted miért az isocell szenzorral van baj, amikor a raw fájljai teljesen jók, azt még mindig nem értem.

Sőt, a Mi Note 10 is isocell és top3-nak tartom jpg-ben is.

De a többi kérdésre sem kaptam még mindig választ.

[ Szerkesztve ]

(#47) leslien válasza #16514048 (#46) üzenetére


leslien
nagyúr

tessék és ez a mai napig jelen van sajnos.. [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#48) #16514048 válasza leslien (#47) üzenetére


#16514048
törölt tag

Pontosan mi?
A fehéregyensúly nem egyforma, részletekben is alig van eltérés, de abban sem minden esetben egyértelműen a sony szenzoros javára.
De ennek mi köze van a szenzorhoz? Marhára nem azon múlik.

Anandtech.com is minden mobilos tesztjében szokott isocell és samsung szenzoros S10-ek képeit is betenni az összehasonlításhoz. Nem egyformák, de nem lehet róluk kijelenteni, hogy jobb a Sony-s.

Utoljára írom le, de ha az isocell szenzorral lenne gond, akkor a raw fájlok is szarok lennének, meg a Mi Note 10 is.

De hogy miért kell erről itt beszélni, mi köze van ennek ahhoz, hogy egy LG telefonban nincs tele lencse, azt se értem továbbra sem.

[ Szerkesztve ]

(#49) Hopkins95 válasza gretzky77 (#45) üzenetére


Hopkins95
addikt

Amúgy te honnan szerezted az LG V50-et? Mert én arukereson pl. nem látom sehol...

A szelfi kamerája nem rossz amúgy? Mert emlékeim szerint a tesztekből a V szériának a legrosszabbak közt van a piacon.

Aztán a másik amire emlékszem, hogy videóinál ilyen jello effectet produkál, ami a mobilarenás videóknál is látszik. Nem szívesen példálódzok a DXO-val, de ők így írják le a jelenséget a G8 ThinQ-nál: AF failures are more common in low light, however, and video footage shows some noticeable artifacts when walking while recording, such as a jello effect, frame shifts, and differences in sharpness between frames.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#50) atike


atike
nagyúr

...mikor jönnek rá, hogy a Dual Screen valahogy nem az igazi...? :DDD

Amúgy meg nem tűnik rossz telónak. Csak lehessen kapni is majd... :)

(#51) gretzky77 válasza Hopkins95 (#49) üzenetére


gretzky77
veterán

Itt vettem hardveraprón egy LG dolgozótól!
Sztem a szelfi kamera a célnak megfelel a széleslátószögű meg gyakran jól jöhet, viszont engem nagyjából hidegen is hagy, azt sem bánnám ha nem lenne! Ez a jello effekt nem tudom mit takar, de a videó része sztem kimondottan jó, főleg, hogy ott is van manuális mód és super stady mód ami brutál jó sztem!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#52) #87628288


#87628288
törölt tag

Tetszik nagyon,ha kisebb lenne,és normális árazással,tuti visszatérnék az LG telefonokhoz.De nekem sajnos ez nagyon nagy telefon

[ Szerkesztve ]

(#53) lolal válasza ghiottone (#24) üzenetére


lolal
senior tag

Az LG sosem az optimalizálásról volt híres. Képes a főmenüben is laggolni. Alapvetően nem gyártanak rossz készülékeket, de az értéktartása egyenlő a 0 val, illetve mindig van velük valami hiba. Azért fellehet nézni az LG-s fórumokra sokan megfordultak az LG Váci úti kpi márkaszervizben. Anno az Optimus 4X HD-m 2x is járt ott. Azért adtam el a francba.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#54) jacis válasza lolal (#53) üzenetére


jacis
nagyúr

Kíváncsi lennék mikor volt utoljára LG teló a kezedben... :U
Optimalizálásban az egyik legjobb felület.
Nekem a V30 volt az utolsó. Tökéletes teló volt. Egyedül a ram volt nagyon kevés benne (nekem).

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#55) lolal válasza jacis (#54) üzenetére


lolal
senior tag

"Optimalizálásban az egyik legjobb felület." :Y

Ezt te sem hiszed el, nem :D ?

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#56) jacis válasza lolal (#55) üzenetére


jacis
nagyúr

Próbáld ki ne csak írogass vakon....

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#57) lolal válasza jacis (#56) üzenetére


lolal
senior tag

V30 at próbáltam már a főmenüben beakadt a sima görgetésnél...

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#58) gretzky77 válasza lolal (#53) üzenetére


gretzky77
veterán

Ne haragudj de a 4x hd mikori készülék is? Ezek alapján állítasz badarságokat! Az egyik legjobban optimalizált rendszer az LG sztem is! És ezt használati tapasztalat alapján mondom nem csak úgy! G4,G6, V10, V30 és most V50 és soha egyikkel sem volt semmilyen komoly problémám, arról nem beszélve, hogy a váci úti központi szerviz az egyik legkorrektebb szerviz sztem, mivel sufni gsm-s számlás készüléket is garanciában javítanak! Ne haragudj, de jacisnak van igaza és az, hogy te írod neki, hogy "Ezt te sem hiszed el, nem?" A vicc kategória! De biztos igazad van...... Ja várj

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#59) lolal válasza gretzky77 (#58) üzenetére


lolal
senior tag

Nyilván egy LG fan mit mondana. Ez ugyanolyan mint a sony hír alatt a sony-t jogosan kritikával illető felhasználók csoportos kivégzése. Mondom ezt egykori XZ3 tulajként. :U

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#60) janeszgol válasza lolal (#59) üzenetére


janeszgol
félisten

Sajnos én is pont az ellenkezőjét tapasztalom, mint te. Ha valamit, akkor a szoftver "simaságát" nem lehet elvitatni az LG-től. Lehet hogy funkciószegény (amúgy az is), de valóban nagyon fluid, stabil.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#61) JoeCockBill válasza lolal (#57) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

érdekes, az enyém nem. se a v30 se a g6. jó, a g6 picit döcögős már mai szemmel, de a v30 nem volt számottevően lassab mint a jelenlegi mi 9-em

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#62) ghiottone válasza lolal (#53) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Egy oneplus 7t-m van, amellett érdekes módon az Lg G8s-en nem láttam semmi megakadást sehol. És ezt úgy mondom, hogy évekig Motorolát használtam és ódzkodok a nem stock telefonoktól + nem igazán akartam Lg-t se venni.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#63) gretzky77 válasza lolal (#59) üzenetére


gretzky77
veterán

Nyilván egy LG hater mit mondana!? Ez ugyanaz! Nem azzal van a baj, hogy leírod a véleményedet, hanem hogy mindezt egy ezeréves készülék tapasztalatai alapján! Biztos ott tart az LG mint anno egy 4x hd!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#64) atike válasza lolal (#55) üzenetére


atike
nagyúr

Nekem Huawei P30-am van (de ez előtt LG V10 majd 2 évig). Nem akadt az sehol és szerintem is az LG csinálta az egyik legjobb felületet amit használtam (és volt már egy pár telóm... :) )...

[ Szerkesztve ]

(#65) Remekelek28 válasza lolal (#59) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nekem volt 4x-em is.most g7 fit van és egyekkiel se volt gyorsaság,optimalizálás terén gond. A mostani tavaly nyár óta tán 1x volt ujrainditva.az is azért mert lemerült. A kinaiakat,illetve sonyt megnézném egy évbe hányszor kelk ujrainditani,mert belassul,vagy valami gebasz van velük.

(#66) thomas92


thomas92
aktív tag

Nekem ez az LG kifejezetten tetszik, rég nem volt olyan telójuk, amihez kedvet kaptam. :K Remélem az árazással és a piacra kerüléssel sem rontják el, mint ahogyan szokták.

[ Szerkesztve ]

(#67) asr27 válasza thomas92 (#66) üzenetére


asr27
tag

Az LG is szépen visszafejlődött a kínai telefonok szintjére, sőt, már azoktól lejjebb is!
Csúcskészülékbe FHD+ kijelző, amikor már a G3-ba is QHD kijelző volt! A kínaiaknál volt a csúcs az FHD+, de már ott is kezd elterjedni a QHD+
Gratula :( :W

(#68) Remekelek28 válasza asr27 (#67) üzenetére


Remekelek28
őstag

Csak az akkut zabálja. Ez tudatos döntés. Nekem is 2k kijelző van a g7 fitbe,de csak full hd n használom,igy is tökéletes.

(#69) jacis válasza asr27 (#67) üzenetére


jacis
nagyúr

Azon kívül hogy a specben le van írva meg sem tudnád mondani hogy melyik a FHD és melyik a QHD. A QHD-nak kb semmi értelme azok kívül hogy jobban eszi a hardvert.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#70) <Lacy85> válasza jacis (#69) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Valóban teljesen felesleges, viszont a hardvert egyáltalán nem eszi jobban.
Snapi 800-as időkben még igaz volt, de a mai hardverek meg sem érzik.
Üzemidő szempontjából is kb. elhanyagolható a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#71) asr27


asr27
tag

Badarság. Jóval élesebbek a QHD kijelzők.Ha közelről nézi az ember, simán észrevehető a különbség. FHD-nál látszanak a pixelek, QHD-nál nem.
Értem én, hogy olcsóbbak a FHD kijelzők, de egy valóban csúcskészüléknél ne spóroljunk már ezen! Na meg ott a 60Hz, ami megint csak fájó, amikor már a rövid múlttal rendelkező kínai gyártók is 90 és 120Hz-es kijelzővel adják ki a felsőkategóriás telefonokat.

G5 óta van LG-m, jelenleg V40, de ha így folytatják ez az utolsó LG telefonom.

(#72) Zé.


Zé.
tag

Összefüggések:

- Nagyon nehéz a kínaiakkal versenyezni, az olcsó munkaerő okán.
- Én nem akarok több százezret adni mobilért, törekszem a jó ár/értékre, ésszerűségre.
- Vízállóság nekem fontosabb, minta gyors frissítés, minden szempontból...
- A fő Kínai márka most macerás, a többi nem IP-68-as.
- Nekem a mérete kolosszális, miért nem gyárt a régi jól bevált G2-es, 5,2"-os méretben,
a legújabb hardverrel, mint anno a Sony Z3 compact... (bár annak még kisebb a kijelző)
- Az 5 G vidéken még egyhamar nemigen lesz, számomra kihasználatlan, drágító tényező.
- Remélem, olcsóbb lesz így az alap G8x készülék, amit majd szeretnék...

(#73) gretzky77 válasza asr27 (#71) üzenetére


gretzky77
veterán

Viszont a 90 és 120 Hz sokkal jobban beleharap az akksiba, ezt tesztek is leírják! Lehet jobb, fluidabb a rendszer tőle viszont számomra fontosabb a bitang jó üzemidő, a V50 ebből a szempontból nagyon nagyon jó és nem áldoznám ezt be a 120 Hz oltárán! Hozzáteszem amikor a másodlagos tokba berakom akkor a fő kijelző is visszavesz a felbontásból és gyakran elfelejtem visszaállítani amikor kiveszem a tokból, hááát nem nagyon veszem észre a különbséget! Tudom szar a szemem......ja nem is

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#74) elfelejtette válasza Zé. (#72) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nálam is hasonlóak a preferenciák, jó ár/érték arány, ip68, kis méret. Ez utóbbi ami idénre teljesen eltűnt. A legkisebb idei modell eddig a Sony Xperia 10 II a maga 6"-os méretével, és az egykezes használathoz szükséges 70mm-nél kisebb szélességnek rajta kívül egyedül a Samu S20 felel meg.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#75) Hopkins95 válasza gretzky77 (#73) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én sem látom értelmét a 90 meg 120 Hz-es kijelzőnek, felesleges dolog szerintem. Eleve ha videót is veszel fel, az vagy 30 vagy 60 FPS-ben van. Aztán játékok közül is kevés használja ki...arra meg ott a Nintendo Switch, nos még abban sincs 60 Hz-nél magasabb képfrissítésű display, az pedig egy játékra dedikált eszköz. Szóval szerintem is egy felesleges funkció...

(#74) elfelejtette Így van, Xperia 10 II jó a keskenysége miatt meg még esetleg valamelyik alap Samu csúcsmodell...érdemes lesz figyelni a nemsokára érkező Pixel 4a-ra is, szerintem az is megmarad 6 col körül. Addig meg alternatíva még egyértelműen a Pixel 3a.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#76) jacis válasza Hopkins95 (#75) üzenetére


jacis
nagyúr

Engem meg pont, hogy most a 120Hz az ami nagyon megfogott. Szerintem fontos, hogy meglegyen mint opció, hogy ha valakinek nincs rá igénye ki tudja kapcsolni viszont akinek kell az hagy használja.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#77) JoeCockBill válasza jacis (#76) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

off, csak ennek kapcsán jutott eszembe: nem értem miért kell 120ra ugrani, a 75hz egy tök jó kompromisszum lenne

[ Szerkesztve ]

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#78) jacis válasza JoeCockBill (#77) üzenetére


jacis
nagyúr

Próbáld ki a 120Hz-et és a kérdés megválaszolásra kerül. :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#79) Wapmester válasza JoeCockBill (#77) üzenetére


Wapmester
senior tag

minél magasabb hz annál jobb, szóval 90-től felfelé ami a csövön kifér, meg amit bír a hárdwer :D

(#80) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Akárhány összehasonlitó videot nézek,a samsung iphone okkal szemben,mindenhol legyomja a v60. Kamerárol van szó. De a kommentelők is egyöntetűen a v60 at hozzák ki győztesnek. Nagyon megcsinálta most ezt az lg. Főleg,ha kiderül akkubsn is ez lesz a legjobb,mint a g8x volt tavaly.

(#81) jacis válasza Remekelek28 (#80) üzenetére


jacis
nagyúr

Reméljük majd lesz belőle megvásárolható példány is.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#82) papabear73


papabear73
csendes tag

Nos, az Alza kínálatában megjelent, 367e Ft. Ebben az árban a dupla kijelző nem szerepel. Sosem gondoltam, hogy az Alza normális áron ad telefonokat, de ez az első fecske, amit láttam Mo-én (még ha nem is magyar a cég).

Papabear

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.