Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sNORh


sNORh
addikt

hát nemgyenge lap.. :U

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2) Typhoon47 válasza sNORh (#1) üzenetére


Typhoon47
őstag

méltó ellenfél :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#3) littlelion21 válasza sNORh (#1) üzenetére


littlelion21
addikt

Van azon minden, ami kell...meg ami nem...

(#4) Tomate


Tomate
veterán

1 Dsub? :(
Mondjuk 10-9 ember aki ilyet vesz nem fogja használni, de egy DVI illett volna...

[ Szerkesztve ]

(#5) g50v


g50v
csendes tag

Szerintem tök jó alaplap csak a memória egy picit sok.32Gb :Y
Ehelyett inkább 1600 MHz-es DDR3 memóriákat kellene fogadnia. :K
Az új phenomok a quad és i7 között lesz?

ez a fránya gazdaságiválság...

(#6) Gave válasza g50v (#5) üzenetére


Gave
addikt

Nem muszaj minden lyukat betomni ;] . Amugy nemhinnem ,hogy mindenki rohanni fog a 8gb-os modulokert :D

(#7) Vincsó válasza g50v (#5) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Ha jól gondolom akkor azért 1333Mhz-es DDR3-at írtak mert az a szabvány :F De ettől függetlenül mehet bele 1600 Mhz-es is.

(#8) sNORh válasza Tomate (#4) üzenetére


sNORh
addikt

ezt énis gyengéllem, csak nemakartam már az első hsz-ban fikázni..
ez viszont végzetes hiba :F dehát így ócsóbb.. vámon..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#9) #65675776 válasza g50v (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az az apróság ne zavarjon, hogy a Deneb IMC-je csak 1333MHz-ig támogatja a DDR3-at.

Vincsó: A jelenlegi legmagasabb DDR3 szabvány a DDR3-1600

(#10) v.tom


v.tom
őstag

Miért kell minden lapra ilyen idióta helyre rakni a kiegészítő 8 pines tápcsatit, és a cf kiegészítő 4 pines molex csatiját? Egyébként a lap nagyon rendben van. Már várom, hogy mit dobbant majd a Gigabyte vagy az Asus. Esetleg a DFI. ;)

(#11) Tibord


Tibord
senior tag

Kicsit korai nem?

Miért erőltetik annyira a 790GX chipsetet?

Bár mondjuk engem ez annyira nem érint mivel mint ma felfedeztem a Lapom viszi az AM3-as procikat is. A DDR3 meg nem annyira érdekel.

Csak nem igazán értem (én sem) hogy egy csúcs lapba ki az aki integrált VGA-t használ.

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#12) joi29


joi29
őstag

-Jól látom hogy a hátlap audio kimenti portjai alatt található egy optikai S-pdif is? :U

(#13) Chaser


Chaser
titán

Nice :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) Raymond válasza Tibord (#11) üzenetére


Raymond
félisten

"Miért erőltetik annyira a 790GX chipsetet?"

Azert mert jo?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) #19617792 válasza Tomate (#4) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ha jól látom van ott 1 HDMI is.

joi29: Az bizony optikai S/PDIF

[ Szerkesztve ]

(#16) Tibord válasza Raymond (#14) üzenetére


Tibord
senior tag

Nem mondtam hogy rossz ha jól emlékszem.

Csak mondjuk én személy szerint inkább 790FX-et preferálnám.

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#17) kts88 válasza v.tom (#10) üzenetére


kts88
senior tag

Talán azért oda rakták, mert ott van a cpu tápáramköre.
A molex csatival pedig a vga-t etetik, ezért rakták mellé.

[ Szerkesztve ]

(#18) venember83


venember83
nagyúr

Hát ez nem ECS-szerű lap lett, határozottan tetszetős, minden szempontból.

(#19) glutamin


glutamin
őstag

Bizony jól néz ki ez a deszka. Kezdek azon gondolkodni, hogy a következő fejlesztéskor AMD-s platformra váltok ha, így haladunk. A Deneb II. + AMD-s lap úgy néz ki, hogy olcsóbban adja majd a teljesítményt mint az Intel.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#20) Vincsó válasza #65675776 (#9) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Sejthettem, hogy megint lemaradtam valamiről.... :DDD De köszönöm az útbaigazítást

(#21) X@b3e


X@b3e
addikt

Szép maga a lap, PhenomII meg kiderül, mire lesz elég

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#22) #31757056


#31757056
törölt tag

Nekem az elődje van [link] eddig egész jól bevált, jó altrenatíva lehet a majdani váltásra!

(#23) Ayg0


Ayg0
senior tag

Csak én hiányolom a Sideportot a lapról? :F sAM2+ 790GX-től kezdve szerintem kötelezőnek kellene, hogy legyen. Bár legnagyobb meglepetésemre a DFI is "lefelejtette" 790GX-M2R -ről...

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#24) joi29 válasza #19617792 (#15) üzenetére


joi29
őstag

-Akkor jól láttam,mert bizony manapság igazi ritkaság az AMD-s lapokon. :K

(#25) Lenry


Lenry
félisten

ez miért sárkány?

vénember: :R szemüveg kéne már nekem is.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) venember83 válasza Lenry (#25) üzenetére


venember83
nagyúr

Hivatalosan még útjára sem indult az AMD Dragon platformja...

Dragon - sárkány.

(#27) Thrawn válasza Lenry (#25) üzenetére


Thrawn
félisten

A Spider platform utódja lesz a Dragon.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#28) Gyuri27 válasza Thrawn (#27) üzenetére


Gyuri27
félisten

Csak nagy az ugrás póktól a sárkányig. Következöre meg nem marad név. Most elég lett volna pl a gyilkos gyík mint név. :K

Szép ez az ecs lap. gyanitom soha nem lehet majd nálunk kapni, pedig az ára sem lehet horror. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#29) #65675776 válasza Gyuri27 (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

A következő platform nevére ott van még a Szent György.

(#30) Thrawn válasza #65675776 (#29) üzenetére


Thrawn
félisten

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#31) Gyuri27 válasza #65675776 (#29) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az oksa mint sárkány gyilkos. De a pók még él. Azt nem kéne legyilkolni. Vagy a sárkány megette a pókot? Csupa-csupa kérdés ez az egész. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#32) cizoe válasza Gyuri27 (#31) üzenetére


cizoe
őstag

A pókot már katt777 elintézte.. :) "Szúnyogok ellen is szúnyoghálót teszek föl, pókok ellen meg pókhálót... vagy mit" :DDD [link]

A lap pedig zsír! :U

[ Szerkesztve ]

(#33) #65675776 válasza Gyuri27 (#31) üzenetére


#65675776
törölt tag

Biztos vagy benne, hogy él? Lehet letüsszentette a sárkány.

Először is tudni kellene mekkora pókról és mekkora sárkányról van szó. Lehet utóbbi még csak tinédzser, sosem volt még dolga egyetlen királylánnyal sem.

Lehet jön majd egy átlag alulképzett lovag, és legyilkolja (mert elfelejtettek szólni neki, hogy a sárkány sokkal erősebb, és a sima kardok nem is érnek ellene semmit). Aztán kiderül, hogy nem is kardozta le, sőt, eredetileg nem is tudta, hogy ott van. Csak elszívott egy sárkányfüves cigit, és a szél pont a sárkány felé vitte a füstöt. Ezért diszkvalifikálják a lovagot (elveszik az aranyerét), a sárkányt pedig rehabilitálják.

(#34) venember83


venember83
nagyúr

Mi van itt? Ilyen korán bebaszcsiztatok? :U

(#35) cizoe válasza venember83 (#34) üzenetére


cizoe
őstag

Ma totál kész mindenki, ahogy olvasgatom a topikokat... Túl sok rumos szaloncukor? Vagy elszívták a fát? ;]

[ Szerkesztve ]

(#36) joi29 válasza venember83 (#34) üzenetére


joi29
őstag

"bebaszcsiztatok"

(#37) gyiku válasza Gyuri27 (#28) üzenetére


gyiku
nagyúr

biztam benned! :DDD :R

annak orulok, hogy a mostani lapom kb ugyanezt tudja, mint ez, leszamitva ddr3at. ha nagyon kene a ramspeed, ott a ddr1200 :U

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#38) jerry311 válasza Tomate (#4) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem aki alaplapi videokártyát használ (nem költ jobb kártyára), annak monitorból is olyan (olcsó) van, ami csak D-Sub bemenettel rendelkezik.
December elején vettem új monitort, ami olcsó, az mind csak D-Sub.

venember83
Becherovka + Dreher Bak :DDD
Legszebb öröm a söröm! :D

[ Szerkesztve ]

(#39) BioNiCMaN válasza venember83 (#34) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Kiss Ádám után szabadon? ;)

On:
Olyan DFI Lanparty-s a színvilága, nem? :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#40) #65675776 válasza jerry311 (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vagy azért használ csak simán IGP-t, mert esetleg HTPC-t épített.

Egyébként HDMI-ből lehet DVI-t csinálni.

(#41) waterman_ válasza #65675776 (#40) üzenetére


waterman_
aktív tag

de a dvi -> dsub átalakító sokkalta gyakoribb. legalábbis kapásból van 3 dvi->dsub átalakítóm, hdmi->dvi -t meg még nem is láttam. :)

Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#42) #19617792 válasza jerry311 (#38) üzenetére


#19617792
törölt tag

Még verset is faragtam hozzá! :DDD

"A sör öl, butít
és gyomorba döntöm!"

[ Szerkesztve ]

(#43) BRinyo válasza waterman_ (#41) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Azért megnézem, amikor az átlagos alaplapi DVI-D -t D-SUB-ra átalakítod. :)) Egy hdmi-dvi kábel pedig 2-3 e ft...

(#44) 04ahgy válasza #65675776 (#29) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, a Szent György az nekem is vajmi szimpatikus... :C

...ötfázisú áramellátó részleg...

Ezt furcsállom. Illetve nem ezt, hanem ezt tartom normálisnak. Intelék háza táján furcsállom a tizen-, lassan huszonfázisú VRM-eket. Ha az AMD alá elég az öt, akkor az intel alá (amit az intel fanok az orrunk alá dörgölnek, hogy energiatakarékosabb) minek 3-4-szer több?

Egyébként csinos lap. A DVI nem is hiányzik róla, én anno már a GA-MA69G-DS3-hoz is kaptam HDMI ---> DVI csatlakozót. A kétkedőknek: nem teljesen mindegy, hogy milyen északi híd kezeli a PCIe foglalatokat?
Az 1333MHz bőven elég, még a végén az egekbe emelt feszültségű, kis késleltetésű DDR3 memóriák elektromos impulzusaikkal inzultálnák szegény CPU IMC-jét. :P

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45) HERR Z válasza Ayg0 (#23) üzenetére


HERR Z
veterán

mivel kb 1:1-ben az AM2-es Am3-mas változata lesz, ezért 128MB lesz rajta..DDR2-800

(#46) #19617792 válasza 04ahgy (#44) üzenetére


#19617792
törölt tag

Tizen-huszon akárhány fázis szerintem extrém tuning esetén ér valamit, ráadásul szerintem úgy érik el, hogy gyengébb minőségű a "fázist alkotó" alkatrészek, és ezért többet tesznek rájuk, hogy jól működjenek. Nem biztos, valahol olvastam a PH!-n.

(#47) Neil Watts válasza cizoe (#35) üzenetére


Neil Watts
veterán

:DDD

(#48) Solten


Solten
addikt

Kúl

Saor Alba

(#49) dezz válasza Tibord (#16) üzenetére


dezz
nagyúr

Lesz AM3-as lap 790FX + SB750 párossal is. Persze ez az árán is meglátszik majd...
De a 790GX majdnem olyan jó, hacsak nem akarsz 4db grafkártyát vagy kevés a 2db-hoz az 8x busz, esetleg mindenképp kell a 400+ MHz ref. clock. (Lényegében 790X + IG, miközben nem sok SB750-nel párosított 790X-es lapot láttam.)

04ahgy: "A kétkedőknek: nem teljesen mindegy, hogy milyen északi híd kezeli a PCIe foglalatokat?"

Nem egészen, mert csak az SB750 tudja az AAC-t.

(#50) dezz válasza dezz (#49) üzenetére


dezz
nagyúr

(egyenként 8x busz)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.