Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

teljesítménye alapján egy low-end Radeont belebökve teljesen korrekt irodai PC lehetne :D

routernek overkill, madárfogó.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) Mostly Harmless


Mostly Harmless
tag

Hehe... Asszem maradok az ac68-nál... Még egy darabig... :DD

(the cake is a lie)

(#3) Dr V


Dr V
őstag

Tegyük fel, h megveszem.
De ennyi pénzért ajánlom, h a ping a mostani 70-ről legalább -10re menjen le...
Komolyra fordítva a szót, egy hasonló szabványokat tudó routerhez képest gyorsabb lenne a net rajta? Ping csökkenne, ha már gamer?

(#4) fatpingvin válasza Dr V (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

dehogy lenne. ha az uplinked gyenge, legfeljebb a helyi hálózaton tudsz gyorsabban adatokat mozgatni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#5) Yany


Yany
addikt

Kíváncsi lennék egy felébe kerülő AX86U-val szembeni összevetésre a gyakorlatban. :U

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#6) Raymond


Raymond
félisten

Nem olcso, de a Kinai, nem Watt limitalt firmware-el, visszahozza az arat eleg hamar egy klasszikus hotdog-os bodeban:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) fatpingvin válasza Raymond (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

felcsavarod az adóteljesítményt még meg is melegíti a veknit :DDD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#8) Raymond válasza fatpingvin (#7) üzenetére


Raymond
félisten

Arra gondoltam, ezert kell ra masik fw, az EU-sban van limit :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9) fatpingvin válasza Raymond (#8) üzenetére


fatpingvin
őstag

OpenWRT defaulton US settingen van, csak feleakkora hangerőn :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) szaszyka válasza Raymond (#6) üzenetére


szaszyka
senior tag

Hirtelen azt hittem ez valami limitált Rocco-edition :DD ;]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#11) #72042496 válasza szaszyka (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

2 in 1

(#12) Semplar


Semplar
őstag

Egy audiophile hálózati kábellel és földrengés kiegyenlítő alátétekkel még jobban nézne ki. :(

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#13) LGG555


LGG555
aktív tag

Hol vannak a 19GBS portok a DIGI hálózatához?

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#14) fatpingvin válasza Semplar (#12) üzenetére


fatpingvin
őstag

ne bosszants fel légyszíves :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#15) LGG555 válasza Dr V (#3) üzenetére


LGG555
aktív tag

A ping nem csak a routertől és a szolgáltatoktól függ, ha a te játékszervered es közötted van egy olyan optikai hálózat ami lassú akkor te megveheted a világ legjobb routerét is csak 70 marad a ping, de lehet maga a szerver csak ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#16) fatpingvin válasza LGG555 (#15) üzenetére


fatpingvin
őstag

látom a /s detektorod bolondozott egy kicsit :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#17) Victorio


Victorio
aktív tag

Ez is olyan, hogy a 2.5G-s drótos lukon bemegy az internet, aztán kijön 11G WiFi-n.
Meg van összvissz 1 db 2.5G csatlakozója, nehogy bármi más ki tudja használni vezetéken a bejövő sávszélt.

De legalább olcsó. Mekkora csúcsszuper dolog! :R

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#18) fatpingvin válasza Victorio (#17) üzenetére


fatpingvin
őstag

ennek az árából értelmesebb ember szerintem mondjuk egy quad-port 10G Ethernet vezérlőt, egy egyszerűbb alaplapot bele egy kicsi procival, ramot, mellétesz egy quad-port sima gigabites kártyát, a maradékból meg vesz pár wifi AP-t és lefedi vele a kérdéses területet.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19) biscuit


biscuit
aktív tag

610 ojró.... kösz nem!

"agyabeteg"

- Palik. :DD

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#20) Semplar válasza fatpingvin (#14) üzenetére


Semplar
őstag

:DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#21) Yodafon válasza Mostly Harmless (#2) üzenetére


Yodafon
senior tag

en meg a UPC routerenel :))

I'm gangsta!

(#22) Cifu válasza Victorio (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Minek küzdjenek nagyobb sávszélességű kábeles csatlakozókkal, pláne többel, ha a vásárlók így is megveszik? Sok gazdag hozzá nem értő csak azt látja, hogy drága és színes-szagos, meg rá van írva, hogy nagyon gyors. Hogy egy negyed annyiba kerülő router is tudja ugyanazt, az nem érdekes.

A szomorú az, hogy az ASUS-nak egy éve a piacon van a RT-AX89X routere, amelyen van 1db 10Gbps SFP+ és egy 10Gbps 8p8c csati. Most kihoznak drágábban egy olyan routert, amelyen van egyetlen egy 2,5Gpbs 8p8c...

Egy vicc, ami a routerek piacán megy manapság... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) fatpingvin válasza Cifu (#22) üzenetére


fatpingvin
őstag

AX89X-en én agyaltam... de valahogy nem kerek a sztori, ennyiért meg főleg.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24) biscuit válasza fatpingvin (#23) üzenetére


biscuit
aktív tag

Megnéztem az AX89X-ot. Szépen mutat ott is a promóanyagon a dual 10G, DE! Mivel nagybetűvel kiemelik, hogy hát te akkor ezzel a ráúterrel már kihasználhatod a nagyobb sebességet ISP felől nomeg csinálhatsz 10G kapcsolatot NAS meg PC között. De azt elfelejtik odaírni hogy, vagy-vagy. És aztán thöckhönlövik magukat a LAN csatik sebességével... (oké, megy az aggregate az 1-2 portok között, nade....). Nem csodálkozom, hogy nem kerek a sztori. Sok a DE és a VAGY, a terméknél. :U

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#25) Victorio válasza biscuit (#24) üzenetére


Victorio
aktív tag

Az AX89X-el még kezelhető, mert ráakasztasz egy 4x10G portos switchet. A NAS és a többi gép közti nagy sávszél így meglesz a lokál tartományban, és van 10G internet uplinkje is mindenkinek.
Nem elegáns, jobb lenne ha nem kéne + switch drága pénzért, de működhet.
Az 1 db 2.5G csatlakozóval ez megvalósíthatatlan.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#26) biscuit válasza Victorio (#25) üzenetére


biscuit
aktív tag

Értem én ezt és tudom is, de az árát figyelembevéve, már nem túl elegáns. Minek a 10G WAN, ha aztán switchet kell dugjak rá, ha ki akarom használni azt a hálózat összes gépén?!?!? :U

a 2.5ös csatit pedig egyszerűen érthetetlennek tartom, minden tekintetben...

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#27) heatsink


heatsink
csendes tag

Azert ezen a szinten mar minimumnak kene lennie a 4x 2.5Gbites portnak. De legalabb Windows 11 Ready :R barmit is jelentsen.

UK-ben egyebkent £480.

(#28) biscuit válasza heatsink (#27) üzenetére


biscuit
aktív tag

Hatt, jövőálló tekknológia! A világ legnépszerűbb* operációsrendszerével is használható! Vegyétek barmok kedves júzerek! :K

*NEM

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#29) ricsip válasza biscuit (#26) üzenetére


ricsip
addikt

Mondjuk a tradicionális (nagyvállalati / internetszolgáltató oldali saját) rútereken is nagyon kevés az interfész (ilyen max 2 v. 3), így oda természetes h. kell még külön Layer2 switch is.

-

(#30) Dragon3000 válasza biscuit (#26) üzenetére


Dragon3000
veterán

Annyi értelme lehetne, hogy bejön a 2,5Gbites net és mindenkinek van 1/1Gbit, senki nem tudja egyedül beterhelni a sávszélt, de ehhez nagyon el van szállva az eszköz ára.

(#31) bteebi


bteebi
veterán

Ennyibe már igazán beleférhetne legalább egy 10G-s port... :U

Mondjuk ugye az a vicc (mert tényleg az), hogy talán nincs is 10G-s konzumer alaplap, szóval bizonyos szempontból értelmetlen is lenne a 10G. Vagy vehetnél külső kártyákat, szintén nagyon sokért...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32) Dragon3000 válasza bteebi (#31) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért az elmúlt 5-6 évben volt egy pár felső kategóriás alaplap, amire került, mind intel, mind amd oldalon.

(#33) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Oké, maradi vagyok. De kik, és kiknek tervezik ezeket a formákat???

(#34) biscuit válasza ricsip (#29) üzenetére


biscuit
aktív tag

De ez nem "nagyvállalati / internetszolgáltató oldali saját rúter". És továbbra is csak a kommunikációval (reklám) van "problémám" nomeg az árral.... (lévén kishazánkban elég ritka a 1Gb/s-nél magasabb kínált sávszél, így kihasználható lenne a promóanyagban feltűntetett featúra. AX89X-ről beszélek még mindig.).

#30Dragon3000

QoS lesz a megoldás a sávszélterhelési problémára, persze ha a hardver bírja... (ugye az ilyen SoHo eszközökben sajnos nemigen) :U

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#35) Cifu válasza bteebi (#31) üzenetére


Cifu
nagyúr

Volt, úgy 2 éve. Csak ugyan az a gondja, ami még ma is, hogy nem vagy alig van hozzá hálózati eszköz (router, switch, HGW). Innen kezdve pedig sajnos tényleg az a probléma, hogy "minek". Ezt próbálta egy ideig az ASUS és aztán most a QNAP meglovagolni és saját eszközöket dobott a piacra, hogy kiépíthető legyen a 10Gbps hálózat.

Azonban a 2.5Gbps terjedésével próbálják most ezt arra terelni, hogy a drágább cuccokra raknak egy 2.5Gbps csatit. Csakhogy ahogy ennél a routernél is, az, hogy a hálózati eszközökön van egy, azaz egy darab 2.5Gbps csati, az valahogy a használhatóság fogalmát nem igazán teljesíti.

Ez arra jó, hogy ha van esetleg 2Gbps neted, akkor ha van 10 Wifi eszközöd, ami párhuzamosan dolgozik, akkor ott szét tudja osztani. Ennyi.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#36) C64


C64
őstag

Azt nem értem, hogy egy húdeRGB ROG F***OM router amin a WAN 2.5GBPs, de a LAN már csak 1GBPs, milyen elképzelés mentén jött létre??? Kvázi kuka, hiába a szálcsiszolt pók ROG RGB, sz@rt nem ér így ha UTP kábelen akarom kihasználni a 2.5GBPs netet. Atomtré 220e Ft-ért!! 👎 👎 👎

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#37) fatpingvin válasza C64 (#36) üzenetére


fatpingvin
őstag

madárfogó. el lehet adni azoknak a pénzes balekoknak akik még a legalapvetőbb hálózati ismeretekkel sem rendelkeznek, cserébe buknak minden gééééémer baromságra

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#38) freemanone válasza fatpingvin (#37) üzenetére


freemanone
őstag

Azért jó nagy struccnak kell lenni ehhez. :DDD
Nagyon durván el vannak szállva az áraikkal.
QNAP QHORA-301W 2x10G + 4x1G WAN/LAN, kinek mi kell. Ennek az árából kijön kettő és máris mesh wifi is van. Asus-éknál valami nem ok hálózati eszközök terén, pedig pár éve még nem ez volt a trend, vagy csak nekem nem tűnt fel.

(#39) biscuit válasza freemanone (#38) üzenetére


biscuit
aktív tag

Már korábban is a birkákra hajtottak, meg olyan hangzatos funkciókra, amihez nem kell tudás, csak beállítod oszt megy. Az má töklényegtelen, hogy szinte semmi logika nincs a termékeik összeállításaiban. :C

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#40) Kristof93 válasza freemanone (#38) üzenetére


Kristof93
senior tag

A mesh kit-ek, zen WiFi meg hasonlók nagyon jók az Asus-tól. Könnyű felszerelni, nem kell app meg előfizetés mint a netgear-nél. Főleg ha használod a vpn szervert vagy saját felhőt jó választás.

Ezeket a gamer rog marhaságokat pedig hanyagolni kell.

(#41) C64 válasza fatpingvin (#37) üzenetére


C64
őstag

de könyörgöm. nem fért volna bele pár 2.5gbps lan port ha már ennyit elkérnek érte?
ez csak parasztvakítás így. és a legtöbb 2.5gbps wan router is mind 1gbps lan-nal bír. kajak nem értem, hogy ennek mi értelme? annyira drága a 2.5gbps lan modul bele? nem hiszem!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#42) freemanone válasza Kristof93 (#40) üzenetére


freemanone
őstag

Hol írtam én netgear-t? QNAP-ról volt szó. Tudja mindezt csak olcsobban jobb HW-el.
Egy AX82U és egy AC68U volt mesh-ben, amik meg is maradtak, de csak mint meshAP-k, mert nem bírták a sok feladatot.
A bugos asuswrt-ről nem is beszélve. Tudnék mesélni róla. :)
Amióta az asus csak meshAP a QNAP pedig az edgerouter, minden ráncom kisimult. Gondolkozok is a két asus eladásán, hogy becseréljem egy másik ilyen QNAP-ra, mert úgy homogén lenne a rendszer, de nem hajt a tatár.
A tisztán látás végett, nálam 50+ eszköz lóg wifin és rengeteg pocket közlekedik a hálón folyamatosan. Ebbe fulladt bele az AX82U, mint fő router.

#39 biscuit: Azért nekem még rémlik a bestbuy RT-N18U is, meg van még nálam asus router, ami csak kicsit gáz árazás terén, de jogos... már az AX82U se volt a legolcsóbb és az is elbírta volna a 2,5G portokat.

#41 C64: Pont ugyanez volt a gondom nekem is. Egy darab 2.5G porttal mit kezdjen az ember?

[ Szerkesztve ]

(#43) biscuit válasza freemanone (#42) üzenetére


biscuit
aktív tag

Nekem nincs túl sok tapasztalatom ASUS routerrekkel, de ami kicsi van, az sajnos nagyon lehangoló. Mikrotik-kel dolgoztunk (+Ubiq), ha kértek, viszonylag olcsó és jól használható cucc. :K

[ Szerkesztve ]

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#44) freemanone válasza biscuit (#43) üzenetére


freemanone
őstag

Teljesen más világ, ahhoz is érteni kell. :)
Azért nem arra esette a választás, mert nincs olyan 10G rezes cuccuk ami tettszett volna otthonra. Elég sokmindent megnéztem az utolsó beruházásnál, mert nem szeretnék hozzányúlni sokáig.
Ubiq is listás volt, viszont ubikey nélkül nem az igazi, úgy meg otthonra megintcsak elszállnak az árak.

[ Szerkesztve ]

(#45) biscuit válasza freemanone (#44) üzenetére


biscuit
aktív tag

"Teljesen más világ, ahhoz is érteni kell. :)"

Egy szóval sem állítottam az ellenkezőjét! :)

Viszont a cikkben említett router áráért már egész pofás renccert lehet építeni (jójó, há' de nem plagenpréj meg gémer, de nah)! :)

Emeletek között (alsó szinten van a hómszerver) gondolkodtam optikában (mert megvolt a lehetőségem, szinte ingyen kiépíteni a hálózatot), de túl sokba lett volna a hardver, nomeg egyelőre elvagyok Zsigabiten is! :K

[ Szerkesztve ]

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#46) freemanone válasza biscuit (#45) üzenetére


freemanone
őstag

Azért az árért elég sokféle rendszert össze lahet rakni. Többet között azt ami nálam ki van építve és még marad is egy pár tizes a zsebben.
Egy eszközért ilyen tudással ennyit elkérni, még chip shortage mellett is pofátlanság. Főleg, hogy a plug&play jó részét a közösségnek köszönhetik. (khm asuswrt-merlin khm...)

Igen ezt a kört én is megfutottam és nagyjából el is vagyok a Zsigabittel, csupán ha már ilyen árkategóriájú eszközre kell beruházni, legyen benne multigig képesség a jövőre nézve.

[ Szerkesztve ]

(#47) biscuit válasza freemanone (#46) üzenetére


biscuit
aktív tag

"legyen benne multigig képesség a jövőre nézve."

Na ezaz, hogy nincs. Így meg, hát hogyismondjam... vegyék csak a géjmerek akiket meglehet szédíteni a wifisebességgel!! :D

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#48) Kristof93 válasza freemanone (#42) üzenetére


Kristof93
senior tag

De hát az egyáltalán nem ugyanaz a kategória mint egy ax92 vagy akármilyen konzumer mesh router, semelyik szempontból - kell külön routert, switchet, ap-t válogatni, jóval drágább, nehéz felszerelni, nehezebb karban tartani. Erre semmi szüksége nincsen az átlag vagy komolyabb felhasználónak sem, még nagy háztartásban sem. Persze van kivétel de ritka.

(#49) Perillustris válasza Dr V (#3) üzenetére


Perillustris
senior tag

A mínusz 10-et az enyém se tudja, de az alacsony pinghez nem is kell 600 ájrós rúter. Ahogy #15 LGG555 írta, máshol szedi össze a pluszt.

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#50) freemanone válasza Kristof93 (#48) üzenetére


freemanone
őstag

Micsoda? Mégegyszer a QNAP QHORA-301w amiről beszélek. Teljesen user barát és a cikkbeli routernek az árából kettő is kijön, amivel még mesh wifit is ad. Nem kell válogatnod semmit és küzdened sem. Ad hozzá VPN servert és DDNS-t is.
Az hogy én mellette megtartottam a két asus-t, mert így azok csak AP-k a qnap meg a router amin lekapcsoltam a wifit, már az én specális esetem, de a QNAP router mindent tud amit ez az ASUS, wifiben minimális eltérés van, de egyszeri usernek ez lényegtelen. Minden másban viszont körbe táncolja fele áron.
Amit nem tud az az RGB és a gamer feature-ök...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.