Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) mjani1172 válasza JoseGee (#134) üzenetére


mjani1172
addikt

+1

(#202) Graphics válasza mjani1172 (#201) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sok Xiaomi készüléked volt-e? Vagy tapasztalat alapján megy a +1?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#203) mjani1172 válasza Graphics (#202) üzenetére


mjani1172
addikt

Évek óta (amióta van MA) olvasom a Xiaomi topicot. Tényleg másról sem szól csak a bütykölésről, és hogy mi nem megy (ami még a múlt héten ment, ha régiót váltottál) de gyere át eur-a, ott még jó, stb..
Nekem ez nem felel meg. Ennyi pénzért meg pláne.
De már ezt is többször megbeszéltük.

Egyébként több xiaomi termékem van, és nem vagyok elájulva. Pl. van 4 bizonsági kamerám, és a ott is szoftver a legallja.
Minden héten frissítés de jobb sosem lesz, (mitől lenne? amire készült arra jó lenne, ha működne) csak egy új bugot tesznek bele,és minden ikon meg gomb helye és alakja megváltozik, úgy hogy minden beállítást elfelejt, és random lefagy.
Nemcsak nekem, mert sokan látják a boltban és kérdezik mi a titka mert ők küzdenek vele, mondom én is.

(#204) Postas99 válasza Micsurin (#185) üzenetére


Postas99
senior tag

Nem 5 év jótállást mondtam, hol olvastad?????????
Support ami azt jelenti, hogy van hozzá alkatrész... értelmezni tudni kell, de látom nem megy.

(#205) hroberto válasza mjani1172 (#203) üzenetére


hroberto
veterán

A fórum olvasgatás és a a valós használat azért jó messze van egymástól.
:U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#206) tibcsi0407 válasza Schuler888 (#195) üzenetére


tibcsi0407
félisten

:W Nézd már meg a képet... Aztán nyugodtan linkelheted magadnak, amit küldtél...
Ott van a 60Hz FHD és a 60Hz QHD. 60=60, ha esetleg nem tudnád. ;]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#207) Graphics válasza mjani1172 (#203) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tehát semmi tapasztalat

Én ha valamit nem tapasztalok, nem formalok véleményt. De nem vagyunk egyformák

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#208) hemaka


hemaka
nagyúr

Ennyit nem adnek egy xiaomiert. 🤷🏻‍♂️😂

(#209) Ricardo válasza Postas99 (#184) üzenetére


Ricardo
félisten

"Várós a lista főleg ennyi pénzért.. ne felejtsük el hogy a support 5 év.. nem csak szoftver..."

Hol lehet öt év jótállással iPhone-t venni?

"Még mielőtt valaki belém köt hogy 50e rúpiáért vesz sáomit."

sáomit nem szabad venni, mert az valami utánzata a Xiaominak. ;)

"Nincs bajom a márkával több is van a családban... "

Igen ez tisztán látszik a hozzászólás stílusából. :U

(#210) tomboy0013 válasza mjani1172 (#203) üzenetére


tomboy0013
veterán

Azért megy minden Xiaomi topikban a ROM-olás mert régi beidegződés a márka esetében és mert nem okoz túl nagy kockázatot a dolog. A jó ár-érték aránnyal szinte minden típusra elérhető jó támogatottságú ROM-okat kapsz (pl. EU) aminek telepítése nem jár annyi nyűggel mint 1-2 márka esetén. Nekem és szinte az egész családnak Xiaomi-ja van évek óta, mindegyiken gyári szoftver. Nincs velük gond, a Poco-m 2 éve alatt egy frissítés se rémlik ami bármilyen funkciót is elrontott volna, de olyan több is ami új hasznos funkciókat hozott. Ahogy előttem írták a fórumok olvasgatása nem jellemzi az általános használhatóságot, ott csak kihasználják az emberek a jó lehetőségeket is, ha sokaknak ez egyszerű akkor miért ne tehetnék?
Nem csak olvasni kell a Xiaomi topikokat évek óta ha érdekel a téma hanem venni egyet és használni, hogy valós képet kapj.

[ Szerkesztve ]

(#211) batai15


batai15
félisten

Hát azért kolléga pedig nem mond nagy hülyeséget.
Valóban foglalkozni kell a készülékekkel.
Öreg motoros vagyok egyébként is a Xiaomi markában , most éppen note 9 prot használok.
Out of box 3 dolgot kellett megoldani : quick toggles bug (adb módszer ) kamera néha nem indult (adatok törlése)
Illetve gyenge és hektikus akkumulátor üzemidő : mishare illetve pár dolog tiltása.
Illetve néha kéri a rebootot mert pl nem megy a felemeléssel kijelző bekapcsolás .
Ettől függetlenül jó telefon, szeretem de valóban kell foglalkozni vele . Drágább kategóriában ez nem elfogadható. (Van tapasztalatom bőven más márkákkal is )
Kiegészítőkkel mondjuk elégedett vagyok maximálisan.
Az meg igenis releváns hogy a mi fórum xda stb tele van bugokkal amik le vannak írva feketén fehéren, és igenis joga van az embernek ez alapján is véleményt formálni , mert le van írva foglalkoznak vele a fórumok a bugfixel.
Ergo sok sok honfitárs illetve külföldi user tapasztalát hazugságnak veszítek.
Ettől függetlenül még mindig többet ad ez a márka mint a hasonló árú egyéb gyártók,de kolléga véleményét meg tudom érteni. Aza baj hogy pár user olyan szinten elfogult hogy igazából majd erre a kommentre is jön hogy nem igy van stb stb.

[ Szerkesztve ]

(#212) Graphics válasza batai15 (#211) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

2x így van!...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#213) batai15 válasza Graphics (#212) üzenetére


batai15
félisten

Akinek nem inge nem veszi magára ugye ? :DD :DDD

(#214) Ricardo válasza batai15 (#211) üzenetére


Ricardo
félisten

Én a Pocomat, sem mókoltam, és a Note 9 Pro-mat is out of the box használom. Párom MI 9 Lite készülékén sincs semmi mókolás. Lányom A2 Lite ( mondjuk ez nem miui, de xiaomi) telefonján szintén minden gyári.

A problémáidat olvastam, mivel követem a Note 9 protopikot. Az általad leírt problémák egyikével sem találkoztam.

(#215) batai15 válasza Ricardo (#214) üzenetére


batai15
félisten

Látod van akinek van van akinek nem jelentkezik.
Probléma az hogy a verfanok szerint az első halmaz sem létezik (és nem rád gondolok ) :R

(#216) tibcsi0407 válasza Ricardo (#214) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért az eltérő igényeket is figyelembe vehetjük. Én is minden telefont mókolok. Kell a root 😊
Attól még lehet a rendszer alapból jó. Ha az alapok szarok, akkor a Jóisten sem segíthet rajta, max a custom ROM. MIUI-n futottam én már mindenfélébe is. Mi Note 2 egy borzalom volt, de pl a Mix 2S-en már jó volt.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#217) Ricardo válasza tibcsi0407 (#216) üzenetére


Ricardo
félisten

Hibák mindenhol vannak. Arra akartam rávilágítani, hogy téves az az elképzelés, hogy a Xiaomi telefonokat romolni/mókolni kell.
Nem kell, de lehet. Ez pedig előny. hibák mindenhol előfordulnak. Itt válik előnnyé a romolhatóság, hiszen ezzel lehet orvosolni, ellentétben azokkal a rendszerekkel amikrt nem lehet, mert tt nincs más lehetőség, mint várni a frissítést, ami vagy megoldja, vagy nem.
Ugyanez áll azegyedi igényekre. ha kell a root, itt megteheted, elléntétben egy két gyártó készülékével, aminél nincs lehetőség rootra, hiába is kellene.

(#218) mjani1172 válasza Graphics (#207) üzenetére


mjani1172
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#219) tibcsi0407 válasza Ricardo (#217) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem főleg a Swift black téma miatt kell a root, bár az MIUI-n valószínűleg nem menne.

https://utdetailing.hu/

(#220) 7Heads Drago válasza tibcsi0407 (#190) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A tesztek nem mindig a valóságot tükrözik. Nekem se jött ki ez a különbség sose ennyire. A kép szerint kb 20-25% kellene lennie.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#221) tibcsi0407 válasza 7Heads Drago (#220) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A tesztek azonos körülmények között hasonlítják össze a különböző beállításokat, így ilyen szempontból mérvadóak. Használati szokásoktól is függ, hogy érzed-e a különbséget.
A teszt is leírja, hogy játék és videó főleg jobban kihozza a QHD-ból a gyorsabb merülést.
Máshol pedig egyébként sincs haszna annak a felbontásnak, erre már a gyártók is rájöttek.

https://utdetailing.hu/

(#222) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Jó ez a telefon teszik nekem is. Kár hogy nincs benne b20 tuti összeszedném rá a zsét... de talán majd lesz új mix... :)

(#223) tibcsi0407 válasza INGJOKE (#222) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Legalább elterjedne az 5G, onnantól kezdve a kutyát sem érdekelné a B20 :))

https://utdetailing.hu/

(#224) INGJOKE válasza tibcsi0407 (#223) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mivel az egyik munkám(hobbim) miatt sokat utazok az országban sajnos nekem még sokáig kell a b20, mert amerre tegnap vitt a waze még térerő sincs mindenhol nem, h 5g :D :D

(#225) szaszimi


szaszimi
tag

nincs AF a szeleslatoszogu kameraban, ez minusz. az arahoz kepest kicsi az aksi. gondolom a nagyobb tarhelyverzio kell, hogy meg tobb gyari xiaomi bloatware elferjen, evfordulos spamek, alapesetben torolhetetlen appok. es igen, hiaba minden cirkusz meg hype, a kamerak tulelesitik a zajszures miatt egyebkent mosott, festmenyes kepeket. ez a kamera igy semmivel se jobb mint egy mi note 10 lite vagy egy redmi. plusz a kameralyuk... :( ennyiert lehetne teljes kepernyos, elobujo szelfikameraval, ez igy tre

[ Szerkesztve ]

(#226) KoNZoLik@ válasza INGJOKE (#224) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Hát ez az😁 5G mire elterjed itt nálunk, màshol már 7G lesz addigra ;]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 815 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#227) nokia123


nokia123
aktív tag

https://mobilarena.hu/hir/tcl_panelt_hasznal_a_mi_10_ultra.html A Mi 10 Ultrára visszatérve: a remek kamerák és a jófajta panel részletei mellett befutott egy rossz hír: hiába az Ultra nemzetközi elnevezése, jelen pillanatban úgy tűnik, a Xiaomi csúcskiszerelése nem hagyja el Kína határait.

(#228) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Simán használhatóak a Xiaomik a dobozból kivéve. Szüleimnek csak Xiaomit szoktunk venni, ha ledobják esetleg, akkor nem egy vagyon bukik el.
Viszont azért a Miui nagyon messze van egy OOS-től vagy az IOS-től stabilitásban, gyorsaságban.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#229) Graphics válasza mjani1172 (#218) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondd :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#230) INGJOKE válasza Graphics (#229) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én olvastam az eredetit, jobb ha nem tudod... :DDD :DDD :DDD

(#231) Graphics válasza INGJOKE (#230) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Anyámat is? :C

Mindegy az internet megőrzi ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#232) beyruth82 válasza mjani1172 (#203) üzenetére


beyruth82
veterán

Ez azert van mert a fórumra javarészt olyanok írnak akik cserélgetik a romokat orrba-szájba.A gondok a mindenféle beta és fejlesztői meg főzött romokkal vannak.Ha megveszel egy xiaomi telefont és a rajta lévő gyári stabil rommal hasznalod akkor az ég világon semmi gond nincs vele sőt az egyik legtestreszabhatóbb,legtöbb funkcióval bíró,legkirályabb felületet kapod.Én alig várom már hogy oxygen os-ről újra visszatérhessek miuira.

(#233) #76289792 válasza beyruth82 (#232) üzenetére


#76289792
törölt tag

Addig amíg mások tapasztalják a sok hibát és problémát addig nem jelenthető ki általánosan hogy az ég világon semmi gond nincs vele. Én pl utálom az egész Miuit..

(#234) Mezcal válasza JoseGee (#127) üzenetére


Mezcal
addikt

Benéztem a Mi10Pro topikba. Másból sem áll ki, csak ilyenekből, hogy " twrp, global rom, eu rom, eu dev"

A Rom huszárok akkor is romolnak, ha nincs gond s szoftverrel. A MI9T Pro topic is romolókkal van tele, holott semmi probléma a gyári szoftverrel!

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#235) beyruth82 válasza #76289792 (#233) üzenetére


beyruth82
veterán

A sok hibát nem a hivatalos gyári stabil romokon tapasztalják hanem az általuk felhegesztetteken.

(#236) KoNZoLik@ válasza beyruth82 (#235) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

+1
Bizony bizony...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 815 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#237) Graphics válasza #76289792 (#233) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tart senki puskát az ember fejéhez, de a rendszer megítélése az utalást miatt kicsit félrecsúszhat

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#238) KoNZoLik@ válasza #76289792 (#233) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Akkor váltani kell, ennyi...de azért mielőtt "elmész" fejtsd már ki bővebben, hogy mit utálsz benne, komolyan kíváncsi vagyok 🙄

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 815 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#239) #76289792 válasza beyruth82 (#235) üzenetére


#76289792
törölt tag

Azokon is tapasztalják, érdemes összehasonlítani xda-n vagy redditen hogy mennyivel jobban pörögnek a Xiaomi gyári rendszerén mint mondjuk a OnePlus-nál. És ez nem véletlen. Egyébként én eddig egy eu romot leszámítva csak a gyárit használtam és nekem azzal volt nagyon sok bajom (példa kedvéért Redmi Note 7, Redmi Note 8 Pro, Mi Note 10, Mi 10).

(#240) Graphics válasza #76289792 (#239) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Részletesen?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#241) KoNZoLik@ válasza #76289792 (#239) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Hát nekem is gyakorlatilag az összes Xiaomi készülék megfordult a kezeim közt, de én amire használom SOHA semmi gondom sem volt SEMMIVEL egyiknél sem!!!
Nem tudom nálad mi az a nagyon sok baj, amivel nem tudtál "együtt élni"🙄
Tényleg kifejthetnéd bővebben...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 815 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#242) enginev3.0 válasza KoNZoLik@ (#241) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor te szerencsés vagy

Mi 8 esetén az akkori egyik legprofibb GPS -t kapta meg, mégis pontatlan volt mint az állat
A közelségérzékelő működött, vagy nem
Az automatikus fényerő inkább nem működött, mint működött
Volt mikor fotóztam, a kép villant, de a fénykép sehol nem volt
Az appokat már mindig bezárja
Az értesítéseket még mindig kézzel kell engedélyezni, vagy különben egy csomó nem jön meg (felugró stb..)

Próbáltam hosszú ideig gyári globalt, meg xiaomi eut is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#243) #76289792 válasza KoNZoLik@ (#241) üzenetére


#76289792
törölt tag

Neked tényleg ennyire fáj, hogy én "utálom"? Na jó, nem kedvelem, tessék. Szállj le rólam, nem tartozom neked semmilyen magyarázattal, olvasgass ha nagyon szeretnél. Köszönöm.

(#244) Graphics válasza #76289792 (#243) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondjuk én azt nem értem, ha utálod, akkor miért követted a MIUI-t 4 telefonon keresztül.?

Nincs baj ezzel, utáld, de ha én utálok valamit, akkor nem veszem... Megyek másik márkához.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#245) KoNZoLik@ válasza #76289792 (#243) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Nekem semmi sem fáj, utáld egészségedre, csak én ha utálok valamit akkor meg tudom magyarázni,hogy miért utálom azt a valamit, de te úgy látszik még ezt sem, ennyi...szép napot neked is👍 Plusz akkor minek vagy itt? Viszlát :P

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 815 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#246) mjani1172


mjani1172
addikt

Egy dolgot másolnék ide egy mai Xiaomi (nem telefon) tesztből. Nem fogok ezen sem vitatkozni, de annyira idevág:
de kezd nevetséges lenni, hogy az óra még mindig csak angolul tud, a magyar ABC egyes betűit pedig még mindig képtelen megjeleníteni. Igen, tudjuk, hogy vannak harmadik féltől származó megoldások a problémára, de a készüléket alapvetően úgy szeretnénk használni, ahogy kivesszük a dobozból, miután kifizettük érte a vételárat.Ami idén 16 ezer forintot jelent. Ez már pláne az a kategória, ahol nem óhajtok olyan problémákra ilyen-olyan megoldások után kutatni, amiket a gyártónak illene kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#247) #76289792 válasza Graphics (#244) üzenetére


#76289792
törölt tag

Nem csak a MIUI-t követem, hanem a One UI-t, OOS-t, vanillat és iOS-t is. Xiaomi sosem volt saját, viszont az családban is van több. Lényeg hogy finn közvetítésből kapom a készülékeket, nem része szorosan a munkámnak, mondhatni opció.

(#248) Scarabeus válasza mjani1172 (#246) üzenetére


Scarabeus
tag

Sok sikert a Saomihoz ma már a prémium kategban Apple és Samsung áron azoknak, akiknek ez belefér. :B

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#249) #76289792 válasza KoNZoLik@ (#245) üzenetére


#76289792
törölt tag

És ha én nem szeretnék magyarázkodni neked? :C
Valószínűleg sokan fogadnának el kritikát, de te olyannak tűnsz a kezdeti reakcióid alapján, aki az utolsó leheletéig védené, bármit is írnék. Azért vagyok itt mert érdekel a készülék, de sajnos itt belefutni ilyenekbe. Felejtsd el.

(#250) batai15 válasza #76289792 (#249) üzenetére


batai15
félisten

Igen vannak kellően elfogultak , engedd el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.