Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

"Megérkezett a Thermaltake vízhűtő blokkjának GeForc RTX 2070-re készült verziója" -- a cím egy picit sántít!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) SidCorky válasza tibaimp (#1) üzenetére


SidCorky
senior tag

Köszi, javítva. :R

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#3) tibaimp válasza SidCorky (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szívesen! :R

Szerk: Nem kötekedés képen, de az ilyen jellegű vízhűtésnek a moddingon kívül van más szerepe?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) devast válasza tibaimp (#3) üzenetére


devast
addikt

Nincs. Akit a teljesítmény érdekel, nem kiállításra csinál vmit az jobban jár ha a plusz pénzt hozzárakva 2080at vesz, mint egy ilyen blokkot.

(#5) #06658560 válasza tibaimp (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Melyik részére gondolsz? A blokk vagy az RGB? Vagy hogy nem AiO?

(#6) MSI.Navi válasza tibaimp (#3) üzenetére


MSI.Navi
tag

Igen, a vízhűtés relatíve alacsony hőmérsékleten tartja az alkatrészeket ami kiküszöböli a mikrorepedéseket a forrasztási pontokon.

(#7) fuvi válasza tibaimp (#3) üzenetére


fuvi
senior tag

amiota hofok/fogyasztas alapjan allitja a gpu sebesseget, van

(#8) macilaci78 válasza tibaimp (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem kötekedésképpen, de... ;]

Az még értelme lehet, hogy a hőleadó felület a hőforrástól eltávolodik, kedvezőbb helyre kerül, mérete növelhető. Hatékonyabb, csendesebb hűtés érhető el.
Persze nekem az a szürke lap még most, sokadjára megnézve is SSD-helynek tűnik. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) tibaimp


tibaimp
nagyúr

devast, Kopi31415, MSI.Navi, fuvi: köszi a válaszokat. Mondjuk nincs nagy egyetértés, eléggé megoszlanak a vélemények.

Én, személy szerint, többre tartok egy jó levegő hűtőt, azért is vettem egy D15-öt a 65W-os CPU-mra (nem kicsit túlméreteztem, fölöslegesen, de már mindegy), illetve a CM HAF házat. Hangja nem sok van, sőt, egy vízhűtésnek is van ennyi hangja, a hűtési teljesítményen is lehetne vitatkozni, viszont ez legalább szép, míg az én házam + D15 nem annyira.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) proci985 válasza tibaimp (#9) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a D15nek nalad 65Wal kene elbirnia (elfogadhato hangero mellett egyebkent kb 200at is megbir ugy 50 fokkal a levego folott), egy VGA vizesblokk jellemzoen ekkora meretben 350-400Wig meg elfogadhato hofokokon tudja tartani a kartyat (mondjuk a viz folott 40 fokkal).

hang az relativ, full passzivot vizen nem igazan lehet hozni (extrem megoldasok kivetelevel), viszont egy 400rpmen forgo Noctua hangjat siman. a kulonbseg az az, hogy vizen lehet novelni a hutofeluletet tehat alapvetoen meg lehet huteni csendben 800-1000Wot egy nagytoronyban, pl egy NZXT 830/810/630/h630ban (amik gyakorlatilag egy vizre jobb belso elrendezesu HAF Xnek minosulnek).

nalad egyebkent a D15ot ugyis el fogja nyomni a 290X ha legen hutod, vizen abbol is lehet kettot csendben / halkan jaratni teljes terheles alatt. igen, az enyemek is 300W folott tudnak huzni teljes terhelesen. teljes csend is lehetne, de ahhoz meg tobb radiator kene, azt pedig nem akartam..

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) tibaimp válasza proci985 (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A 290x-el kapcsolatban tök igazad van, ha rákezd, azért már van hangja (de olyankor meg fülecs van rajtam, szóval nem hallom :) )

Ha nem haragszol megnéztem a géped, mit mondjak, nem semmi cucc :R :R
Mondjuk az feltűnt, hogy bizonyos része "custom" vagyis, ha jól értem, nem "gyári", ami azért ha jól meg van csinálva, akkor sokkal jobb/hatékonyabb, mint a gyári, bár nem olyan "dizánjos".

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) #65675776


#65675776
törölt tag

Hm, ez eléggé Bykski gyártmánynak néz ki.

(#13) proci985 válasza tibaimp (#11) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azert szerintem dizajnos :)

hatekonysagban eg es fold, a 290Xek kozul a Matrix Platinum 1.163Vt kap gyarilag (ultralow ASICos) es igy is olyan 75 fok alatt marad elsodleges kartyakant 1050en, a VTX megall 67en. es elfogadhatoan hangos marad.

na erre kell a custom viz.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) tibaimp válasza proci985 (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nyertél, tényleg szép :R
Ehhez képest az én haf-om + d15 kifejezetten ronda. Mondjuk nekem így is jó.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Dr. Romano válasza proci985 (#13) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Zafír Strix 290X-em 1100mv-ra véve a 3 ventis csodájával 67-70C között van gépigényesebb játékok esetén 42-44% venti mellett.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.