Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Még egy HDMI + pár USB portot elviseltem volna még rajta $100-ért.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) Hendil válasza AxBattler (#1) üzenetére


Hendil
csendes tag

Sajna valójában semmi újat nem csináltak, (értem ezt, hogy tervezhettek volna az üres részekre is csatlakozókat, de az nincs a piacon. Ez volt.) csak összeszedtek olyan alkatrészeket amiket fillérekért lehet venni Kínából. A 100 dodóból kb. 75 a haszon, de örüljünk hogy van :). Amúgy hatalmas köszönet a steam deckért mint linux felhasználó, nagyon örülök hogy linuxot választottak rendszernek. Nem tudom ez kinek az ötlete volt, de ez a linuxnak hatalmas segítség volt.A linux gaming óriásit lép előre napjainkban. KÖSZÖNJÜK! :)

[ Szerkesztve ]

(#3) [K2] válasza Hendil (#2) üzenetére

Már a SteamOS 2013-as megjelenése forradalmasította a Linux alatti játékot. Hja, várj...

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#4) Solten válasza [K2] (#3) üzenetére


Solten
addikt

Teny hogy legalabb a Valve tett erte a legtobbet...

Saor Alba

(#5) fatpingvin válasza [K2] (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

lehet gúnyolódni rajta, de én mondjuk végignéztem hogy mekkorát ment a cross-platform kompatibilitás azóta (kb 2014 körül kezdtem el ezt érdemben követni) és azt kell mondjam ez tényleg hatalmasat küldött rajta. a kérdés nem az, hogy tömegek álltak-e volna át errre a platformra, hanem az hogy van-e lehetőség a cross-platform felhasználásra.

magam részéről amúgy hülyeségnek tartom a kompatibilitási rétegen keresztüli gémelést Linuxon, ugyanis egyrészt gémelés, másrészt ez egy tüneti kezelése egy lényegesen mélyebb problémának, viszont ettől függetlenül az kifejezetten pozitív, hogy lehetőség legalább van rá.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#6) [K2] válasza fatpingvin (#5) üzenetére

A csalódottság szólt belőlem. :) Anno nagyon vártam, hogy legyen ilyesmi, mert majd ettől eljön a jó (gamer) világ Linux alá és dőlnek a játékok. Játék ugyanúgy alig van, de legalább jobban néznek ki némelyek. Kb. ennyi lett belőle.
Mondjuk nekem már mindegy, nincs időm játszani, úgyhogy nem számít, hogy esetleg ezt Linux alatt művelem :))

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#7) fatpingvin válasza [K2] (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

erre írtam hogy tüneti kezelés. az nem a platform sara hogy a fejlesztők b*sznak buildelni Linuxra.

mielőtt valami nagyokos jön azzal hogy dehát a sok disztró közül melyikre... ez baromság kamattal. egyrészt ott a triviális válasz, legyen a SteamOS, másrészt meg ez valójában egy álprobléma. ha van egy kész build, azt bármelyik disztróra be lehet csomagolni az adott disztró csomagformátumával a megfelelő dependencykkel. a kész build ha lenézel az aljára igazából mitől függ közvetlenül, amit ne lehetne auxiliary csomagként feltenni? kb a glibc meg a grafikus dolgok.

száz szónak is egy a vége, ezek nem problémák hanem kifogások. egyszerűen szándék nincsen. ami a bugreportok arányát illeti, az meg egy közröhej hogy egy stúdiónak van képe ezzel védekezni: a linuxos közösségben alapvetően sokkal inkább bevett norma hogy egy bug miatt nem a fórumon hisztizünk hanem bejelentjük, hogy segítsük a fejlesztői munkát. hogy ezt egy stúdió problémának éli meg, az egyetlenegy dolognak az indikátora, mégepdig annak hogy valójában leszarják magasról hogy a szoftver normálisan menjen amíg be tudják szedni érte a pénzt.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.