Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DEXTERke


DEXTERke
tag

USB Type C csatlakozó vajon miért hiányzik szinte minden új mindenről? :)

(#2) Cifu válasza DEXTERke (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ugyan az van, mint anno az USB 3.0 és 3.1 esetében: pár év átfutás kell, amíg a házgyártók észrevegyék a trendeket...

Amúgy pár háznál láttam ilyet (InWin 805 és 909, Cooler Master MasterCase Maker 5, Gigabyte Aorus AC300W, Corsair Obsidian 500D, stb.), csak hát ezek mind horror drága házak... A kommersz kategóriába várhatóan akkor érkeznek meg, amikor kijönnek az USB 4.0-ás eszközök... :DDD :DDD :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) Daelion válasza Cifu (#2) üzenetére


Daelion
őstag

In Win 101C házamon is van type C ami még megfizethető kategória,csak nekem meg az alaplapom nem támogatja. :B 'szerencsére nem volt szempont mert nincs rá szükségem'

(#4) -SanyiX-


-SanyiX-
csendes tag

Egész jó kis ház, ha lenne rajta ODD hely, akkor még elgondolkodnék a váltáson...bár most ITX-re mennék át ATX-ről, kár, hogy a Be Quiet nem csinál ilyen kisebb házakat.
Egyébként van most egy nyereményjáték az oldalukon, 6db 601-est sorsolnak majd ki, akit érdekel: LINK

(#5) Raggie válasza -SanyiX- (#4) üzenetére


Raggie
őstag

Köszi. Erre beneveztem hátha! :)

Egyébként nekem is jó házikónak tűnik ez.
Én már csak olyan házat fontolok meg, aminek a hátsó ventije is 14 cm-es, fő a halk működés! ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#6) Amerigo57 válasza -SanyiX- (#4) üzenetére


Amerigo57
őstag

Az egyik SILENT BASE 601 WINDOW házra beneveztem ,

jól elfér a Phanteks házam mellett. :)

(#7) Raggie válasza Amerigo57 (#6) üzenetére


Raggie
őstag

:D Detto, nekem is Phanteks van most.

Clint Eastwood FTW

(#8) arn


arn
félisten

ebbe az arba azert a sw3 ventik igazan beleferhettek volna, 1.5x dragabb, mint az elodje.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) RobbyJr


RobbyJr
őstag

Szép design tetszik mert nem rossz, ára se annyira durva viszont minőségi házat kapunk. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#10) fogtunder


fogtunder
nagyúr

nem rossz, de az továbbra se fér a fejembe, hogy ha nem vágják ki rendesen a felső műanyagot, akkor mégis mia pitének kell oda 3 120-as ventinek hely?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#11) Dragon3000 válasza fogtunder (#10) üzenetére


Dragon3000
veterán

A gyártó képei alapján van ott több mint 5cm hely és hátul van kilyuggatva a ház.

(#12) fogtunder válasza Dragon3000 (#11) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Tegyük fel beraksz oda egy radiátort, ami nem csak dísz lesz, vajon kell majd fél óra, hogy teljesen megüljön azon az 5 centin a meleg levegő, ami visszapattan a tetejéről,vagy elég lesz kevesebb is? Mert abban biztos lehetsz, hogy az első két venti hely fölött a levegő nem fog 90 fokban elfordulni azért, hogy hátul kimenjen.
Egy leheletnyit jobb, mint a SB600 teteje volt, de a jótól azért messze van. Pedig ezért is kapták anno a kritikát, a többi dolgot kijavították, ezt nem értem, hogy miért nem.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#13) Raggie válasza fogtunder (#12) üzenetére


Raggie
őstag

Pedig el fog fordulni és kimegy. Termodinamika.
Nyilván hatékonyabban és gyorsabban kimenne, ha egyből fölötte is ki lenne lyuggatva a ház, de így is kimegy, de aggódj. :K

Clint Eastwood FTW

(#14) fogtunder válasza Raggie (#13) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem aggódom, de remélem nem veszed sértésnek, ha ezt így most látatlanban bemondásra nem hiszem el. a termodinamika egy nagyon szép dolog, csak éppen ventilátorral megtámogatott légáramlatoknál nem igazán sokat számít, hogy a hidegebb-melegebb gázok hogyan keverednének nyugalmi helyzetben. szóval majd ha valaki letesztelte és vannak róla eredmények, hogy igen, egy kompakt víz nem melegszik indokolatlanul fentre szerelve, akkor elhiszem, hogy kijavították ami az előző generáción se volt jó. vannak néha ilyen csodák, elvileg az NZXT H500-nak se kellene túl jól szellőznie, aztán mégis sokkal jobb, mint elsőre látszik, de azért nem teljesen véletlen, hogy aki vízre alkalmas szigetelt házakat csinál, az vagy kompletten kivehető panelekkel csinálja meg a tetőt, vagy két oldalt visz végig egy 2-2,5 centis sávot, amin keresztül minden helyről tud távozni a levegő, nem csak a hátsó fölött.

és amúgy ezzel se lenne semmi gond, a SB600 is egy jó ház volt léghűtésre, ha csendes gépet akart az ember, csak akkor minek a kivehető felső keret, meg a három ventilátorhely?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#15) Raggie válasza fogtunder (#14) üzenetére


Raggie
őstag

Egyáltalán nem veszem sértésnek, de a termodinamika nem csak a gázok nyugalmi keveredéséről szól(sőt inkább nem arról) de ebbe ne menjünk már bele, mert kicsit off.

A lényeg, hogy amikor felfelé tolja a levegőt három ventillátor, akkor a felettük levő kis légtérben túlnyomás alakul ki a kinti nyomáshoz képest, ami minden elérhető módon megpróbál kiegyenlítődni. Ez történik (elég rossz hatásfokkal) a felfelé fújó ventiken keresztül visszafelé is, de sokkal inkább a kilyuggatott nyílásokon keresztül, mert ott nem dolgozik a kiáramló levegő ellen semmi. Egy kicsi és relatíve zárt rendszerbe az összes beáramló és kiáramló levegő mennyisége nagyjából azonos lesz, mert különben szépen lassan egyre nagyobb nyomás jönne létre ott, ami természetesen nem történik meg.

Mint ahogyan írtam ez természetesen nem fog olyan hatásfokkal történni, mintha a ventillátorok légáramlása szerinti irányokban is lennének lyukak, de ettől még meg fog történni és nem "reked" meg ott a meleg levegő.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#16) fogtunder válasza Raggie (#15) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nyilván túlnyomás alakul ki és valamennyi ki fog menni a bepumpált levegőből, de ettől a levegő még nem fordul el, hanem visszapattan, ami a venti működése szempontjából, ami egy radin átfújva amúgy is jelentős ellenállás ellen dolgozik, nagyon nem előnyös. ha mondjuk a két hátsó helyre raksz ventit, pont e miatt, az első helyen is fog valamennyi visszaszivárogni, amit el szeretnénk kerülni alapvetően. ha mindhárom helyre raksz ventit, a hátsó által kifújt levegő sokkal nagyobb százalékban fog távozni a nyílásokon, mint az elsőé. ez nem egy jó konstrukció ránézésre, az előző generáción se volt az.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17) Raggie válasza fogtunder (#16) üzenetére


Raggie
őstag

"ettől a levegő még nem fordul el, hanem visszapattan"
Ezt gondold át még egyszer.

Clint Eastwood FTW

(#18) fogtunder válasza Raggie (#17) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én azt gondolnám át, hogy egy 12cm-es venti által kitolt levegő hogy fog elfordulni 4-5cm-en. ha egy vizipuskával nekinyomsz vízsugarat egy falnak, az se 90 fokos fordulatot fog venni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19) Raggie válasza fogtunder (#18) üzenetére


Raggie
őstag

Csak a víz az nem légnemű hanem folyékony és ezért teljesen máshogyan viselkedik.
Mindegy lezárom itt a témát, mert nem szeretnéd vagy nem tudod megérteni amit írok.

Egyébként a ház valóban nem a top szellős házak közé fog tartozni, de nem is egy rossz konstrukció. A hangsúly inkább a halk működésen és a letisztult dizájnon van, mint a maximális légáramlaton de aggódni nem kell megfőni semmi nem fog benne. Ilyenre is bőven van/lesz kereslet szerintem.

Clint Eastwood FTW

(#20) fogtunder válasza Raggie (#19) üzenetére


fogtunder
nagyúr

valóban nem ugyanúgy működnek, mert a gáz összenyomható, de ahhoz, hogy az ember megértsen valamit, a másiknak írnia is kell valamit. nálad sincs túl sok hajlandóság arra, hogy megértsd, amit mondani akarok, kiragadott részekre reagálsz, a mondanivalót meg teljesen ignorálod.

a problémám az volt, hogy a SB600 kb. összes apró idegesítő hülyeségét sikerült megoldaniuk, ezt meg nem, pedig kellett volna mág pár kivágás a felső panelen és kész. közben meg odarakják alá a kivehető panelt, hogy nézd, mennyire jó ebbe vízhűtést szerelni.
az előd se volt egy katasztrófa egyáltalán, hangszigetelt házak között, léghűtésre teljesen jó, valószínűleg ez is az lesz, csak ne próbálják úgy eladni, mintha más lenne, hanem akkor csinálják is meg olyanra. a hangszigetelésre való fókuszálás meg az edzett üvegnél bukik el, szóval tényleg nem értem, miért.

és ezzel amúgy nincsenek egyedül, nagy múltú házgyártók rontanak el mindig valami triviális nem túl nagy dolgot a házak tervezésénél, mintha direkt csinálnák.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21) arn


arn
félisten

szerintem olyan komplex dolgon vitatkoztok, amit csak tesztelessel lehet kideriteni :) de ez a hutesek nagy reszere igaz - empirikus modszer a biztos, kiszamolni a budos eletben nem fogod, hogy mi lesz az eredmeny.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.