Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolfman


wolfman
veterán

Ezek a jelenetek olyan hatást keltenek, mintha a játék tele lenne ezernyi QTE-el.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

A Tom Raider reboot-ot anno nagyon kellemes meglepetésként éltem meg, jó volt a történet, a grafika, a játékmenet, csak a QTE-ktől kaptam agybajt, és meg kellett békélnem azzal, hogy ez a Lara nem az a Lara, amit másfél évtizeden át ismertünk (vajon mit szólnának a Hitman rajongók, ha a főhös egy tini balhékeverőre lenne lecserélve? Vagy ha Mario az egészséges életmód miatt inkább Luigi lenne pirosba öltözve? Mert itt ezt csinálták Lara Croftal, ez nem csak a mellméretét zsugorítottásról szólt).

A folytatás kvázi megismételte az első rész elemeit, kicsit még políroztak rajta, de ennyi. Nem volt rossz játék, de hiányzott belőle az a plusz, ami miatt a reboot annyira ütött.

A harmadik rész gameplay videóit elnézve abszolute nem fog el a "megkellvennem" érzés. A rebootról lenyúzzák a harmadik bőrt, ugyanazt eladják más pályákkal és más textúrákkal.

Talán majd egyszer ránézek, ha éppen nagyon sok időm lesz... amire annyira sok esélyt nem látok.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) dreampage


dreampage
HÁZIGAZDA

Jöjjön már! Ezt már végre 60 fps módban fogom elkezdeni. Amikor a Rise-hoz megjött az X támogatás, és először váltottam át a képfrissítést, letettem a hajamat. Sajnos akkor a játék már végig volt játszva, így csak szájtátás végett látogattam el pár helyszínre. Ezt viszont fullosan fogom végigvinni.

A játéknak soha nincs vége.

(#4) csiki_92 válasza dreampage (#3) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Szintén várom, bár én alapgép birtokában sajna kimaradok a 60 fps nyújtotta örömökből. :)) :P

[ Szerkesztve ]

(#5) mad1 válasza Cifu (#2) üzenetére


mad1
veterán

Azert megsem egy AC sorozat.
En szeretettel varom ezt is.
Amugy olyan sok idot nem venne igenybe egy vegigjatszas. :)

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#6) hunluki válasza Cifu (#2) üzenetére


hunluki
senior tag

Nekem nagyon bejött a reboot, igazából előtte nem is nagyon tomb raidereztem, talán még egy 300mhz-es celeroncson a 2-vel általános sulis koromban, de ott nem nagyon fogott meg.

A reboot óta tetszik a sorozat de nagyon nem ez az atyaúristen must play preorder kategória. Ellenben jövőre összes kieggel és hibajavító patchekkel 10 euróért jó lesz majd egy jóféle steam sale alkalmával :)

(#7) KEAN válasza Cifu (#2) üzenetére


KEAN
tag

Egyetértek veled.
Amúgy amit írsz, az alapvetően igaz volt a régi szériára is. Jött az első rész és győzött, meg tarolt mindenhol, de a 2, 3, 4, meg még talán a Chronicles is tök ugyanaz volt, mint az első... sőt a(z Anniversary, a) Legend és Underworld sem tért el játékmenet tekintetében túlságosan, csak modernizálták az irányítás és jócskán visszavettek a nehézségből. (Angel of Darkness kimaradt.)

A reboot nekem bejön, bár ez már egy teljesen más Tomb Raider, teljesen más igényekre szabva. Hozzáteszem, felnőttként már nekem sem lenne energiám/időm, órákat vadászni a pixeleket, hogy megtaláljam a továbbjutást jelentő kis sziklaszirtet/barlangot/stb-t meg 50-szer megcsináljak egy ugrást, mert fél milliméterrel benéztem valahol valamit.

A reboot első napos vétel volt, a másodikat már bundleban adták az XBOX-hoz, ez meg jó lesz majd Game Passban. :)

"Persze, hogy tudtam, csak nem sejtettem!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.