Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Az újdonság méret- és tömegnövekedése ellenére hatékonyságban visszalépés történt." - fantasztikus, tartsák meg.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) h-yle válasza t72killer (#1) üzenetére


h-yle
addikt

Azért a cikk eléggé pongyola (én nekifutnék újra...), mert bár csökken a légszállítás, nem tudjuk, hiszen nincs teszt, hogy a hűtő valóban visszalépés-e.

Majd a teszt után lehet ilyeneket kijelenteni.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#3) Male válasza h-yle (#2) üzenetére


Male
nagyúr

...hát ez így tényleg nem valami korrekt... megnövelték a hőleadó felületet, és raktak rá egy halkabb, és így persze kisebb légszállítású ventit, amivel esélyes, hogy alacsonyabb zajszint mellett hozza ugyan azt a teljesítményt, a cikkírónak pedig ezt sikerült negatívan beállítani az alcímben :U

(#4) Pete55555 válasza Male (#3) üzenetére


Pete55555
addikt

megnövelték a hőleadó felületet, és raktak rá egy halkabb, és így persze kisebb légszállítású ventit, amivel esélyes, hogy alacsonyabb zajszint mellett hozza ugyan azt a teljesítményt, a cikkírónak pedig ezt sikerült negatívan beállítani az alcímben

:K

Blikkesedünk már megint...

...Szeretem leracsniztatni...

(#5) AAAgold


AAAgold
senior tag

Nem értem, hol van a visszalépés - forróbbak ezzel a prick a régihez viszonyítva?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#6) Gdi


Gdi
senior tag

~7500 ajánlott forintért azért valami rendesebb (strapabíró bb) felfogatást is mellékelhetnének a megnövekedett súlyú hűtőhöz (mint az intel standard belenyomkodós műanyagpöcök) .

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#7) ncc1701 válasza Gdi (#6) üzenetére


ncc1701
veterán

Azaz, ez így full gagyi. Persze lehet, h a súlya nem indokolja, de lássuk be, ez í]y elég vacak.

(#8) Akula


Akula
őstag

Egyszer úgy megnézmém egy ilyen hűtőbordának a gyártását lépésről-lépésre :R
Nekem egy talány, hogy az alu lamellákat hogy rögzítik a réz hőcsőre, hogy még a hőátadás is jó legyen két eltérő anyagról és hőtégulási eh-ról lévén szó.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#9) Aprósólyom válasza t72killer (#1) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Most legalább nem asszimetrikus a gyári ventivel együtt, így zsúfolt mini ITX lapoknál is biztos könyebb szerelni. A hőcsövek nem egymás mögött vannak 2 sorban, hanem 4 sorba tagolták. Másrészről van bőven más hűtőjük, ha valakinek nagy teljeítmény kell. Az előző is a mostani is bőven megeszi az OC nélküli procikat vagy egy kis plusz OC-t enged.
Ezt így egy hírbe leírni azt sugallva, hogy általában kisebb a teljesítménye, szerintem ost*baság. Kicsit bulváros. Ha van is eltérés lefelé, akkor sem lehet jelentős a célközönség számára, viszont szerelhetőség szempontjából többet adhat.
Nekem kifejezetten tetszenek ezek a kis 9cm-es htűtők. Ha most építenék mini ITX rendszert akkor valami ilyesmiben gondolkoznék.

Jevons paradox

(#10) Aprósólyom válasza Akula (#8) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Csak felfűzik a hőcsőre. megfelelő átmérőjű furat ami rászorul a hőcsőre. (ha próbálod még mozgatni is tudod a lammelákat...) Vannak oldalak, ahol hőcső, cpu blokk kitet is vehetsz és magad csinálhatod meg a saját hűtési rendszered. Így csinálhatsz teljesen passzív egyedi gépet is.

Jevons paradox

(#11) Akula


Akula
őstag

azt hittem, össze vannak forrasztva.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#12) juliensorel válasza Aprósólyom (#10) üzenetére


juliensorel
senior tag

Kérnék egy ilyen linket nagyon gyorsan! Köszönöm! :D

(#13) nullpoint válasza Aprósólyom (#10) üzenetére


nullpoint
senior tag

Linket én is kérek szépen! Nagyon adná egy ilyen lehetőség. :R

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#14) icon


icon
senior tag

A bepattintós felfogatás mellett szólnék pár szót:

- a gyártó elég régóta használja az Inteles hűtőkhöz
- más gyártóknál is jelen van mind a mai napig
- tagadhatatlan előnye, hogy nem kell kivenni az alaplapot semmi esetre sem egy pasztacserénél
- nem igényel csavarhúzót a beépítése
- minden híresztelés ellenére stabil a felfogatás

Ami hátránya van, az egyrészt User-error kategória, vagyis nem kell a rögzítés kioldásakor agyhalott módjára feszegetni, és nem fog elgörbülni a műanyag tüske, illetve el tud öregedni a műanyag, de ahhoz évek kellenek,
meg egy jó nagy adag nemtörődömség, amikor is a porból és a paszta száradásából eredő hőmérséklet
emelkedés felgyorsítja ezt a folyamatot...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#15) Sotho válasza Akula (#11) üzenetére


Sotho
őstag

Welcome to the real world! ;]

(#16) flauzo


flauzo
csendes tag

Mondjuk az, hogy LGA2011 és LGA2011v3 foglalatokra kimaradt nem egy nagy dolog, mert azokra úgyis valami jobb hűtés illik, de azért praktikusságát tekintve nem lett volna rossz ha azt is megoldják.

I'm back!

(#17) Aprósólyom válasza juliensorel (#12) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Srácok ennek nektek kell utána menni, mert én sem csináltam ilyet, csak mikor rákerestem láttam, hogy lehet ilyenekt házilag is szerelni. Persze kb. hasonló felárral, mint ami egy AIO és egy épített víz árkülönbsége arányokban... rákerestek, hogy heap pipe

PL: [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] magyar link - Conrad Conrad - hűtőlamellák Merlin hardver

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#18) juliensorel válasza Aprósólyom (#17) üzenetére


juliensorel
senior tag

Köszi, már ez is elég iránymutatás :R Eszméletlen, hogy a conrad miket nem árul :D
Engem inkább csak kíváncsivá tett, egyszer lehet nekiállok majd valami ilyesminek...

[ Szerkesztve ]

(#19) Aprósólyom válasza juliensorel (#18) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha nem akarsz túl egyedit, de passzívban gondolkozol,lehet kész termék is jó. Van a Nofan márkanév alatt hűtő, kb 65-90W-ig, meg láttam a Merlinnél valami számomra ismeretlen márkát, 20k körül egy hatalmas 2 részre osztott kb 6 hőcsöves monstrumot, Szerintem venti nélkül is használható akár. Vagy ott a Scythe Ninja. Annak is nagyon szellősek a lamellái. Lehet az is működik passzívan egy 50-65W procival, jól szellőző körülmények között.

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.