Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

Spanyol viasz, ráadásul a jelenlegi SSD-árak mellett aligha van komoly létjogosultsága.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) Ixion77


Ixion77
őstag

Vajon miért van az, hogy a rendszerindítási sebesség alig javul a tisztán HDD használathoz képest?
Az indításkor használt össze fájl ott kellene legyen az SSD-n (feltéve hogy az nem túl kicsi), tehát a HDD-hez hozzá sem kellene érni újraindításkor.

Én látnám létjogosultságát, de csak akkor ha kellő méretű SSD használata esetén annak a sebessége lenne a mérvadó. Plusz kiegészíthetnék egy backup lehetőséggel is, azaz pl. be lehessen állítani két HDD-t és mindkettőre legyen kiírva ugyanaz. Így már használnám is. Ha mindezt remote helyre is tudná produkálni, még fizetnék is érte.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#3) arabus válasza Ixion77 (#2) üzenetére


arabus
addikt

már az elözö ver is tuti bár az ssd sebességén nem sokat javitott
de az 1 terrás hdd háromszor gyorsabb lett az ssd-töl.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#5) Omli85


Omli85
őstag

Feltelepitettem restart majd "Inaccessible boot device" bsod loop :DDD gj... Jól sikerült athozni a hibákat amik anno is jelen voltak..

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#6) kovsol válasza Ixion77 (#2) üzenetére


kovsol
titán

Rendszer meghajtónak én biztos SSD -t használnék, ilyen megoldást meg max akkor ha nincs elég nagy SSD az összes programnak.

May the Force be with you!

(#8) Ixion77 válasza kovsol (#6) üzenetére


Ixion77
őstag

Én meg pont arra gondoltam, hogy pl egy 512 MB SSD + 2x6TB HDD kombinációval tárolható lenne minden "egy meghajtón". Így nem kellene gondolkodni hogy mi kell gyors helyen legyen és mi nem. A sűrűn használt dolgok elférnek az 512-esen, így sebességhátrány nem jelentkezne SSDhez képest, de van róla automatikus backup, és korlátlan méret, olcsón. Az SSD tehát egy kvázi cache lenne a HDDhez.
De úgy tűnik hogy nem működik olyan jól ez a gyakorlatban mint elméletben.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#9) Ixion77 válasza #32839680 (#7) üzenetére


Ixion77
őstag

Az én elképzelésemben pont az lenne a lényeg hogy ne a felhasználónak kelljen eldönteni hogy mi hol legyen. Az legyen a hardware dolga.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#11) kvarc válasza Ixion77 (#8) üzenetére


kvarc
tag

Valahogy én is így képzelem. Én sata ssd gyorsítanék m2-vel és ram-al de ezt a program nem tudja. Jó lenne esetleg 10-12TB hdd+2TB M2 SSD + 4-16GB ram gyorsításra.
OS persze külön m2 ssd, engem az adat gyorsítása érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#12) Heylel


Heylel
csendes tag

Szerintem a StoreMI nagyon is jó, én mindíg használtam az előző verziót. OK, a boot drive nálam egy 128 gigás SSD, mert rendkívül macerás StoreMI-ról bootolni. Viszont abban rendkívül jó volt, hogy akármennyi játék fent lehetett a gépen egszerre, és mindíg az volt becachelve, amivel épp játszottam. Nyilván, ha valakinek van egy 512 GB+ SSD-je akkor a StoreMI felesleges, viszont ha nem... akkor nagyon jól tud jönni

(#13) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Éljen, jövő gépemen lesz mivel biztonságban kinyirnom a jelenlegi régi SSD-m!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#14) biker


biker
nagyúr

Az új AMD storeMI van olyan jó és "kapcsold be és felejtsd el" mint a mac fusion drive volt anno?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15) FireGL


FireGL
aktív tag

Samsung 970 EVO 500GB M2-vel működni fog a StoreMI 2.0?
GIGABYTE X570 GAMING X alaplap

Az embert a gondolkodás tette állattá...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.