Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

A szokásos, idén is jelen kell lenni a piacon...
Amúgy teljesen rendben van, mint az elődök is. A 150W TDP azért gyanúsan túlzás négy hőcsővel. Reálisan inkább a 95W (plusz esetleges tuning). Persze sosem tudom mi alapján mérik ezeket az ajánlásokat, világítsatok meg :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2) Gyuri27 válasza RetepNyaraB (#1) üzenetére


Gyuri27
félisten

Reális az egy jó ventivel.
Inkább a hang a kérdés. Mert az hogy lehűti az adott. Hogy helikopter-e az más kérdés.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3) RetepNyaraB válasza Gyuri27 (#2) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hát, én a kövület 2600k-ra (4,5Ghz) nem tudom ráengedni az IBT-t, mert felforr 3 perc alatt. Nem ez a legújabb hűtő, de azért na... és ez nincs 150W

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4) pengwin válasza RetepNyaraB (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Gondolom megnézik, hogy a hűtőgyártó által célzott zajszinten üzemelve még milyen gyári TDP-jű CPU-t tud a CPU gyártó által meghatározott hőmérséklet tartományban tartani normalizált környezeti hőmérséklet mellett. Ilyen körülmények mellett nyilván zajosabb is a hűtő, mint ami a felhasználóknak elfogadható, a CPU meg jó meleg lesz.

Legalábbis én így értelmezem ezeket az ajánlásokat.
Az én bQ! hűtőm pl. 220W-ig jó a gyártó szerint, ami reálisabb, de még mindig kicsit túlzásnak tűnik.

Üdv, pengwin

(#5) Gróf... válasza RetepNyaraB (#3) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Utolsó "becsületes" munkája az Intelnek! Azutáni pasztás baromságoktól a víz kivert!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#6) Gyuri27 válasza RetepNyaraB (#3) üzenetére


Gyuri27
félisten

Gyárilag 95 watt az a proci. És így képes egy magon 3,8-ra.
Ha all core a 4,5 fixen az simán lehet 150 watt is (de ha épp nincs akkor a közelében van).
És akkor most itt kérdés milyen hűtőd és milyen házad van. Mert ha nem hűtésre kihegyezett akkor lehet ibt alatt forró az a proci.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

mit tunni, ennek pupos a talpa, sik vagy homoru ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8) RetepNyaraB válasza hokuszpk (#7) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Isten kezében vagyunk mind :U
Amúgy ezek a direkt réztalpak cnc-vel köszörülve azért elég laposak (nagyon). Mikor leöntik krómmal, az szokott inkább bezavarni. Szóval nyilván ezt konkrétan nem láttam, de a BQ! nem szokott ilyen triviális hibát véteni.

(#6) Gyuri27@
A gyári értéket (95W) szerintem sohanapján se éri el, ez biztonsági érték, de rég nincs konnektoros mérőm, az is igaz. Viszont egy 400W-os táppal hajtom a szintén megrángatott gtx 1060 mellett (oké, az nem nagyon képes 140W fölé menni ugye - le van tiltva) és nem szokott hisztizni. Vagy a táp nagyon jó, vagy nem kajál 150W-ot, mert ugyanarról az ágról fut mindkettő.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9) hokuszpk válasza RetepNyaraB (#8) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"de a BQ! nem szokott ilyen triviális hibát véteni."

nemveletlen kerdeztem, nekem speciel sikolni kellett a Pure Rockomat, szoval ize. na. erted.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#10) RetepNyaraB válasza hokuszpk (#9) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

shit. Szopó. :Y

Reszeltem én is sokat cpu kupakot és hűtő segget, de azt gondoltam ez már a múlt. A jelenlegi CM hűtőmmel akkor mázlim van, töklapos.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Mondjuk leirhattatok volna miben mas mint az elodje... :U

OK

(#12) #11083776 válasza Z_A_P (#11) üzenetére


#11083776
törölt tag

+1

(#13) totig


totig
tag

Nem tudom van-e értelme felhozni a topikot, de a Pure Rock 2-höz elvileg 4 db fan clip jár. Normál esetben egy ventivel használják az emberek, úgyhogy kettő van használva, ha valakinek megvan még a plusz 2 fan clip (ventilátor felfogató biszbasz), akkor megvenném.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.