Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Saccco


Saccco
nagyúr

Jobb lehet egy ilyen, mint egy alsó kategóriás DSLR?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2) kukulec válasza Saccco (#1) üzenetére


kukulec
őstag

milyen szempontból? képminőség esetén nem, de nagyon közel áll hozzá. a többi jórészt preferencia kérdése.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#3) benedekco válasza Saccco (#1) üzenetére


benedekco
addikt

Lehet jobb ;)
Attól függ...

re: hír
Várom a teljes cikket! Lehet, hogy egy pár éven belül lesz végre normális fotógépem?!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#4) Saccco válasza kukulec (#2) üzenetére


Saccco
nagyúr

Magam sem tudom. :DD
Képminőségre akkor nem. Ár-érték arányban?

Szeretnék egy DSLR-t. Sajnos nem tudom, hogy vegyek-e egy Canon EOS 1100D-t, vagy valami három jegyű használtat. Vagy mást. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5) jjeahh válasza Saccco (#1) üzenetére


jjeahh
nagyúr

markolat szinte nincs is, így a fogása sincs dslr szintű, vannak mft-k amiben van kereső, illetve van amihez opcionális, de erre nem tehetsz, marad a LV...képminőség... a régebbi m4/3 szenzorok zajosak, apsc-hez képest, és valamivel kisebb a dinamika azt hiszem, a sony szenzorok már jobbak, ez meg gondolom a kettő között...ha sokat hordod, utazgatsz, kicsi, könnyű, hordozható gép kell viszont jobb mint dslr, na meg adapterrel szinte bármilyen obit feltekersz rá, lehet ebayről csemegézni bagóért a jó öreg manuálokat... :D szerintem egyik sem jobb mint a másik, inkább úgy fogalmaznék, számodra mi lenne jobb? mire, hogyan használnád? na de erre van külön topik [link] ;)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6) kukulec válasza Saccco (#4) üzenetére


kukulec
őstag

1100d-t nem éri meg. én 550d-t ajánlom, nagyon jó ár/érték aránnyal

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#7) Saccco válasza jjeahh (#5) üzenetére


Saccco
nagyúr

Köszi mindenkinek. :R
Megyek a jelölt topikba. :))

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8) madgie


madgie
titán

Azért szerintem az ebben lévő szenzor már kábé hozza a Canon belépő (közép...) aps-c vázak képminőségét.

A Nikonét persze nem :))

(#9) Parci válasza Saccco (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

képminőségre jobb, mint egy felsőkategóriás dslr volt mondjuk 6 éve és jobb, mint egy alsókategóriás dslr volt két éve. de másképp is mondom: képminőségre már bőven elég jó, az igazi különbség a kompaktok és a nagyobb szenzoros gépek között van, onnantól, hogy egy nagyobb szenzoros gépet nézel, már szinte minden tök jó és még tök jobb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) nemdan


nemdan
senior tag

Inkább jöhetnének már a Bridge gépek, APS-C szenzorral, nem a zoomátfogással kellene versenyezni... De már egy 4/3"-os rendszer is ütős lehetne, persze mindezt nem DSLR árakon.. :(((

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#11) jjeahh válasza nemdan (#10) üzenetére


jjeahh
nagyúr

e-pm2, e-pl5 elég ütős, és nem is olyan drága...om-d is ütős, meg gh3, de azok drágák is... :DDD mondjuk nyújtanak pár extrát, amit dslr-ek hasonló áron nem..miért pont bridge? van apsc-s fuji, sony, nikon kompakt, és a nikon 1-en, mft-n kívül az összes milc apsc...én amit hiányolok, az egy rengefinder kialakítású beépített evf-es, sony szenzis váz, öttengelyes stabival... :D és olcsóbban, mint om-d...mondjuk az időjárásálló kivitelt kihagyhatják...gondolom az e-p4 ilyen lesz evf-et leszámítva...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#12) wolfman


wolfman
veterán

Lehet hogy vannak jobb fényképezők, de a Panasonic designra jó kis gépeket csinál. Nekem ez kinézetre megfogott. Hiányzik mondjuk egy vakusaru.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#13) Parci válasza nemdan (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nikon 1 v2 + 10-100 :) (persze embertelen drága)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) gianni85 válasza wolfman (#12) üzenetére


gianni85
veterán

én pont ezért vettem olympus-t hasonló árkategóriában. Na meg ott a vázban van stabilizátor, így a fix fókusztávolságú objektívekkel is előnyösebb használni bizonyos helyzetekben.

(#15) Stauffenberg válasza nemdan (#10) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Miért nem lehet DSLR ára egy MILC gépnek? Ha kapsz olyan képminőséget, fejlett autofókuszt, kiváló képfeldolgozó egységet, jó videót (sokszor jobbat, mint DSLR-ben) ami teljesen pariban van az árkategóriájában lévő DSLR gépekkel, akkor miért ne kerülhetne annyiba?

A választás a tiéd, hogy kicsi kompakt méretet akarsz, vagy DSLR-t. Vagy az én példámból kiindulva: Mindkettőt. Mindegyiknek megvan a maga erőssége és gyengesége. Modellt nem fotóznék egy tücsökpöcsöm kompakt kamerával, utazáshoz vagy utcai fotózáshoz meg túl nagy a DSLR.

APS-C mérethez meg van Sony NEX és Samsung NX. Utóbbiból egy példányt nemrég tesztelt Laca itt PH-n és nevetséges 100k pénzért elviheted, mint az abszolút fapados Olympus gépeket. Ha neked nem lényeges a zoom átfogás, akkor egy-két objektívvel biztosan elvolnál.

A DSLR és a MILC kategória között nincs hierarchikus viszony. A MILC nem alacsonyabb rendű a DSLR-nél, ezért nem kell törvényszerűen olcsóbbnak is lennie. A másik meg, hogy valódi kompakt gépből is van nem egy ami DSLR árban van... pl: Sony RX100, Fujifilm X10/X20, Canon S110, stb.

(#16) nemdan válasza jjeahh (#11) üzenetére


nemdan
senior tag

Éppen a mérete miatt Bridge. A jelenleg piacon lévő nagy szenzoros kompaktok és milcek a kis méretük ( és az áruk :DD) miatt nagyon nem jönnek be. Az oké, hogy vannak akiknek a hordozhatóság a fő szempont, de Én pont azt szeretem ha van rajta mit fogni. Nyugodtan csinálhatnának nagyobb vázakkal is, nem cserélhető objektíves, APS-C méretű "bridge" gépet, elérhető árakon. Zoomnak meg elég lenne bőven 10x is, ami még biztosan kivitelezhető lenne objektív csere nélkül is.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#17) FEDman válasza nemdan (#16) üzenetére


FEDman
addikt

Nem elképzelhetetlen, hogy valaki összerakjon majd egy ilyen bridge gépet, de hogy az se lesz 1000$ alatt, az is tuti. ;)

Ennyi erővel meg nyugodtan vehetnél akár DSLR-t is...

[ Szerkesztve ]

(#18) nemdan válasza FEDman (#17) üzenetére


nemdan
senior tag

Vennék is, ha lenne miből. De egyenlőre nincs, és nem is lesz. A Fuji S1500-amat meg már évekkel ezelőtt kinőttem. Ez a felvetésem pedig csak egy ötlet volt, hogy milyen jó lenne ha... Az árakról meg nem vitatkoznék, mert úgyis mindenki máshogy látja a dolgokat..

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#19) Stauffenberg válasza nemdan (#16) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na ja, meg a mikulás osztogasson Ferrarikat. :) Legyen nagy méretű a szenzor, legyen jó a fogása, meg legyen szuper az egész és még olcsó is legyen. Esetleg 50-60 ezer forint lehetne a plafon. :)

Ennyiből legyártani sem lehet, nem ám kifejleszteni, gyártani, logisztikázni, hasznot szerezni rajta. Kis pénz, több kompromisszum, több pénz, kevesebb kompromisszum. Sajnos ilyen a világ. Vagy megbékélsz valamivel ami elérhető a te keretedből, vagy vársz a végtelenségig olyan gépre, ami minden szinten megfelelő neked és még olcsó is.

Én meg egy 3 litert fogyasztó, erős motoros, jól pakolható, hatalmas belterű, kényelmes, sportosan vezethető, biztonságos, mindenféle high-tech kütyüvel felszerelt, légkondis, sosem rozsdásodó, olcsón fenntartható, nulla szervizigényű autót akarok 15 év szervizgaranciával. Egy milla alatt. Újonnan. :) Ezért nincs még autóm, mert erre várok.

(#20) nemdan válasza Stauffenberg (#19) üzenetére


nemdan
senior tag

Én konkrétan 100-120e Ft környékére gondoltam, de mind1. Nem vitatkozok ezen. Kinek a pap, kinek a papné..

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#21) Mr.Csizmás válasza kukulec (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) jjeahh válasza nemdan (#16) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pana g1, g2, g5, gh1, gh2 áll ehhez a legközelebb...de ha apsc, és jó markolat, fogás, miért nem jó a dslr? na meg ha a fujid jó állapotban van és eladod, szerintem simán kijön belőle mondjuk egy használt g1, g2 váz...én is nem olyan rég vettem az oly-mat 1600 expóval 120€-ért, szinte új, de már láttam 100-ért is...
ja...mi a gond a cserélhető obival?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23) nemdan válasza jjeahh (#22) üzenetére


nemdan
senior tag

Semmi gond a DSLR-el és a cserélhető obival. Ha tehetném azt vennék. Csupán azért írtam, hogy pl. lehetne fix objektív mert az is "olcsosít(hat)aná" a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#24) Stauffenberg válasza nemdan (#20) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ennyiért már elég jó Sony NEX gépek is vannak használtan, vagy kb 120-130k körül kezdődik új gépekből a belépőszint (pl: F3). Van markolatuk és kényelmesek is (az én DSLR-hez szokott kezem például hamar megbarátkozott velük).

De úgy látom neked inkább egy DSLR kell. Ott is bőven van választék ennyi pénzből. Például Nikon D3100 váz kereken 100k, de VR kitobjektívvel is beleférne a 120 ezerbe 3 év garanciával.

Az igényeidnek megfelelő bridge gép létezett pár éve, de arra is igaz volt, hogy nem olcsó. Ott van a 2005-ös Sony R1, ami APS-C szenzoros volt egy kiváló Carl-Zeiss objektívvel. De nagyon messze esett ettől az árkategóriától. 1000 dollár volt az indulóára, ami itthoni árra számolva 260-280e Ft, mai viszonyok között meg bőven 300k felett landolna. Aztán volt még pár hasonló próbálkozása a Sonynak ilyesmivel, de nem volt életképes. A tipikus bridge gép vásárlónak drága volt az igényesebb meg inkább DSLR-t vett ennyi pénzből.

(#25) sideburns válasza nemdan (#16) üzenetére


sideburns
aktív tag

Amit leírtál, ahhoz legközelebb a Canon G1X áll.
http://www.dpreview.com/reviews/canong1x

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Canon-PowerShot-G1-X-Digital-Camera-G1X-GX1-14-1MP-/110885314705?pt=UK_CamerasPhoto_DigitalCameras_DigitalCameras_JN&hash=item19d147a091
Egész sokat esett az ára.

(Meg ahogy szokták mondani, nem ez drága, hanem te keresel keveset.)

(#26) Stauffenberg válasza sideburns (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Canon G1 X-et én is használtam bő két hétig. Nagyon megszerettem, jó kezelése van és az objektíve sem rossz, de összességében azért közel sem tökéletes és én nem adnék érte ennyi pénzt (még az általad linkelt példány is csak pár ezerrel olcsóbb az itthoni 160k körüli árnál, hiszen jön rá 25 font postaköltség és ki tudja milyen garancia).

Szerintem a Fujifilm X10 jobb választás (120k alatt) a kisebb szenzor ellenére, de itthoni árakat nézve az X20 pont a G1 X szintjén van és az még jobb lett, mint az előd (bár személyes tapasztalatom még nincs).

BTW én inkább a GF6 felé kacsintgatnék ennyi lóvéval, csak meg kell várni a "nem alpha" teszteredményeket. eBayről ezernyi kiváló és elérhető árú m4/3 objektív rendelhető hozzá. Nem kell minden egyszerre.

(#27) Örni


Örni
senior tag

Ezt nem tudom értelmezni, most tud vagy nem tud 50p-t?:

[HD] 1,280 x 720, 50p (sensor output is 25p) (panasonic termékleírása)

Egyébként az ilyen típusú gépeket simán 100 alatt kéne árulni, akkor lenne szép világ :)

[ Szerkesztve ]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#28) madgie válasza Örni (#27) üzenetére


madgie
titán

25 képkocka per másodperc a valós felvételi sebesség, de 50p-ben tárolja. Gondolom.

szerk: az elődeit használtan bagóért megveheted. GF3 50 ezer alatt volt a héten használtan, GF2 41 ezerért, stb.

[ Szerkesztve ]

(#29) Stauffenberg válasza madgie (#28) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"25 képkocka per másodperc a valós felvételi sebesség, de 50p-ben tárolja. Gondolom."

És annak mi értelme volna? Több adat nem lesz a videóban, cserébe több helyet is foglal.

(#27) Örni: Több MILC gépet is megkapsz 99 ezerért újonnan. Az már 100 alatt van. :)

(#30) madgie válasza Stauffenberg (#29) üzenetére


madgie
titán

Ezt csinálta már a GF1 is. Ne kérdezd, miért.

(#31) benedekco válasza Stauffenberg (#29) üzenetére


benedekco
addikt

PR? Mint a 10mp-eles mobilok.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#32) Stauffenberg válasza madgie (#30) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Aha, akkor ez egy Panasonic logika. Akkor váljon egészségükre. :D Pedig már az AVCHD első generációjában is 50p/60p a maximum HD 720p esetén.

Nálam valahogy mindig a Sony NEX-ek felé mutat minden. Nézegetem, tesztelgetem az Oly, Pana gépeket is, de valahogy mindig a NEX-ek szimpatikusabbak.

Csak az a kurva mikrofon bemenet lenne rajtuk... csak az lenne...

(#33) madgie válasza Stauffenberg (#32) üzenetére


madgie
titán

GF-ek mindig butábbak voltak videóban, sajnos a Pana eddig a GH széria felé terelte a videósokat. Ebben a hatosban van végre videó M mód, már ez is csoda :D (a G3-am sem tudja sajnos).

(#34) sphe


sphe
senior tag

A jpeg motorral most sem sikerült csodát művelniük sajnos. :N

(#35) No.01


No.01
őstag

Van esetleg itt olyan probalta mar a tipust vagy legalabb aki hasznalja/hasznalta az elodot (GF5)?

Hetek ota bujom a forumokat de v.hogy nem jutok dulore... Hobbi fotozashoz kellen a kompakt gepek kikerulesere ill azok lehetosegeit tulszarnyaloan. (parom most kezdett erdeklodni hobbi szinten a fenykepezes irant es a szulinapjara egy ilyen GF6-ot gondoltam neki, de mielott beruhazok kikernem par hozzaerto velemenyet...) majd az sszes topicba irtam ,de valaszt tanacsot nemigen kaptam.
Talan majd itt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.