Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madgie


madgie
titán

Nem vagyok oda a gőzmozdony DSLR-ekért, de ez bizony nem gyenge cucc :Y

Az érzékenység kiterjesztés lefelé meg egyenesen királyság, arcpiritó, hogy felfelé már a lassan félmilliónál járunk, lent viszont sokszor 200 az alja.

(#2) DemonDani


DemonDani
addikt

Az 500 PPI-s megjelenítőn már nagyítóval lehet keresni a részleteket :DDD

BTW nem tudom, hogy milyen lesz ez a lefelé kiterjesztett ISO, milyen végeredményt nyújt majd.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3) arn válasza madgie (#1) üzenetére


arn
félisten

az a dinamika miatt van... csinalhatnanak mar belole egy milc verziot is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) MC Pite válasza madgie (#1) üzenetére


MC Pite
veterán

Mire mész vele, ha igen valószínű hogy sw-esen húzza le? Dinamikában már nem nyerünk vele (javítsatok ki ha itt valami ettől eltérő megvalósítás van).
Opciósan megvásárolható wifi meg sraw... Bullshit.
UHS-I az meg miért? :F Dényóctízbe nem illene már a kettes?
De legalább van e-zár is, opciósan (1/8000 mellett már csak berázkódás/hang miatt lehet érdekes elsősorban).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5) atok666 válasza DemonDani (#2) üzenetére


atok666
őstag

Honnan jott ez az 500ppi?

Atok

(#6) madgie válasza MC Pite (#4) üzenetére


madgie
titán

Te tudhatnád a legjobban a Fujival, hogy milyen jól lehet szoftveres dolgokkal játszani... DR200, DR400, rémlik valami? Vagy a gyári JPG dinamikái? Külső rawkonverterekkel vért izzadsz, főleg X-Trans szenzornál. (de még én a Bayeres X-A1-nél is vakarom néha a fejem, a JPG meg ugyanott k*rvajól néz ki).

(#7) m3ss válasza MC Pite (#4) üzenetére


m3ss
veterán

pl vizes tajkepeknel, meg egyeb nappali kepeknel ahol mozgast akarsz abrazolni hosszabb zaridovel. par ev es mar nd szuro sem kell majd :DDD
egesz jo apsc-hez (legalabbis d90) kepest nekem 5d-n az iso 50 meg a hasznalato f16 mondjuk

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8) arn válasza madgie (#6) üzenetére


arn
félisten

en nem latok semmi elonyt a jpgnel a rawhoz kepest :F

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) madgie válasza arn (#8) üzenetére


madgie
titán

Nekem még nincs akkora tapasztalatom Fujiban, meg ugye Lightroomot használok, nem C1-et... de nem is tervezek váltani, évek óta LR-mal katalogizálok.

(#10) TeeJay


TeeJay
félisten

ha megnyerem az ötöst két vázat veszek, az egyik D4s a másik D810 :R
mellé meg a szokásos 14-24,24-70,70-200 2,8-as objektívek az 1,4-es fixekkel
de szép is lenne :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11) gaba.hu válasza atok666 (#5) üzenetére


gaba.hu
csendes tag

A Nikon D800 kijelzője 3,2" és 1280x720 (921k pixel), tehát 459 PPI. Az új D810-as kijelzője 33%-kal nagyobb felbontású azonos méreten (kb. 1400x880 pixel), tehát 516 PPI felbontású. Az 500 PPI csak a nagyságrend.

Kalkulátor

[ Szerkesztve ]

(#12) madgie válasza TeeJay (#10) üzenetére


madgie
titán

Múltkor voltam egy Miskolc melletti lagzin (kivételesen nem dolgozni :D), a fotós srácon hevederen ott csüngött egy D4, másik oldaon D800E. Külön öröm volt részemről azt látni, hogy főleg fixekkel dolgozott, nem zúmokkal (kivéve a 14-24, de azt megértem).

(#13) tabu3x válasza MC Pite (#4) üzenetére


tabu3x
tag

nyerni nem nyerünk, viszont veszíteni sem veszítünk iso64-en semmit dinamikában, ha erre gondoltál. iso32 a kiterjesztett alja, ahol viszont már szűkül a dinamika.
amit nyerünk: nem kell filterezni, vagy hss-ben vakuzni, vagy mit tudom én:-)

(#14) MC Pite válasza madgie (#6) üzenetére


MC Pite
veterán

Akkor azt is tudhatod meg én is, hogy szart sem ér a szimulált iso 100 sem... DR terjesztés mindkét oldalon jó cucc, de a lehúzott iso az nem túl hasznos szerintem, sőt, xarabb lesz a kép legtöbbször vele.

tabu3x,m3ss: Nem is vesztünk vele, jah. Bár sosem tartottam hasznosnak ezeket, többet veszítünk dinamikában, inkább szűrőzök.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#15) arn válasza madgie (#9) üzenetére


arn
félisten

hasznalom parhuzamosan mindegyiket. olynal sokszor felb*szta az agyam, itt nem latok olyan differenciat. a lr vmivel sargasabb tonust ad, szvsz erdemes a proviat hasznalni. c1al gyorsabban ad jo eredmenyt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) MLaca


MLaca
őstag

de honnan veszitek ezt a szoftveresen lehúzott ISO-t? a d810 "fizikailag" tudja az ISO 64-et.

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#17) madgie válasza MLaca (#16) üzenetére


madgie
titán

Mittudomén. De nekem a szoftveres ISO 100 is jól jött néha az Oly E-M10-en.

(#18) DemonDani válasza gaba.hu (#11) üzenetére


DemonDani
addikt

1280 x 960-nal számoltam, nem nagyságrend, azzal pont kijön az 1,22 millió pixel és így az 500 PPI.
Az általad számolt felbontás már meghaladná a gyártó által közölt képpontszámot, lehet hogy az enyém nem pontos, gőzöm sincs róla, de a tiéd sem, az viszont biztos. Nem kötekedek, csak jelzem, hogy rossz nyomon jársz :P

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19) flexxx2 válasza DemonDani (#18) üzenetére


flexxx2
őstag

Szerintem itt is alpixeleket számolnak, mint evfnél, tehát oszd 3al.

(#20) Gobbo


Gobbo
csendes tag

Kíváncsi lennék egy ISO12800-as teszre.
Jó lenne már, ha ott is tisztább képeket kapnánk :)

(#21) total90


total90
veterán

Mar el is mentem a specko alapjan ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22) gaba.hu válasza DemonDani (#18) üzenetére


gaba.hu
csendes tag

Akkor tegyük tisztába a dolgokat. A 1,22 millió pixel önmagában nem jelent semmit, mert abból nem tudsz közvetlenül vízszintes és függőleges felbontást számolni. A D800 1280x720-as felbontása szabványos 16:9-es felbontás, az általad írt 1280x960 4:3-as felbontás. Szóval a kérdés az, hogy változott-e a D810 kijelzőjének képaránya. Az általam írt értékek megtartják a 16:9-es képarányt (valóban pontatlan egy picit, de a 1.229k pixel is kerekítés). Nem járok rossz nyomon, csak kevés az információ.

(#23) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ma volt a kezemben a kicsike. Megdöbbentő, hogy mennyivel halkabb lett, mint a D800E (abból van sajátunk is, de kiállítva is volt, fej-fej mellett hallgatózni). Még mindig nagyot csattan, de jól van tompítva, nem olyan éles, fémes sikítással jelzi, hogy ő most bizony exponált egyet.

Azért pakoltak ide fejlesztéseket bőven, végre megjelent az elektronikus zár is (az asztrofotós részleg éppen felhorkan a sarokban).

Azt hiszem a főnököm kezdhet szívbajt kapni, mert a D800E-nél pont a hangos csattogást utálja legjobban (szokott természetben fotózni, ott ez kritikus lehet). :D Úgyis azt mondja nem lesz váltás, de tudom, hogy amúgy meg lesz, őrlődik rajta pár hétig, aztán csak felkerül a D800E a hirdetési oldalakra.

(#24) flexxx2 válasza gaba.hu (#22) üzenetére


flexxx2
őstag

Szó sincs 1280 pixelekről: wikipédián d800 - Rear LCD monitor 3.2 inch, VGA resolution (921,600 pixels)
Vagyis 640x480x3, vagyis itt is osztani kell 3al, és akkor kapod meg a tényleges felbontást.

(#25) gaba.hu válasza flexxx2 (#24) üzenetére


gaba.hu
csendes tag

Igaz, az eredeti Nikon USA közlemény szerint:

Both photographers and videographers will clearly see the benefits of the new high-resolution (1229K-dot) 3.2-inch LCD screen, which makes it simple to check focus, review images or compose a scene.
Press Release

Szóval nem pixelről, hanem alpixelről (angol: dot vagy subpixel) van szó. Így már téves mindegyik előző állítás. A wikipedia és a magyar sajtóanyag is képpontról (azaz pixelről) beszél...

Felvételkészítés közben a fényképezőgép 8,0 cm-es, kb. 1 229 000 képpontos, állítható színmegjelenítésű monitorán bármely irányba eltolható a színegyensúly és a fényerő, a fotós egyéni igényeinek és megszokott munkafolyamatának megfelelően.
Magyar sajtóanyag

[ Szerkesztve ]

(#26) atok666 válasza gaba.hu (#22) üzenetére


atok666
őstag

Szerintem messze nincs 1280x960 felbontasa a d800 kijelzojenek. a 921k szerintem inkabb 307k "valodi" pixel. Ezert kerdeztem, honnan ez az 500ppi...

Atok

(#27) MC Pite válasza MLaca (#16) üzenetére


MC Pite
veterán

A sw-es kiterjesztésről volt szó: "kiterjesztett módban most már akár ISO 32-ig is lemehetünk". Amiket láttam mindegyik gépnél 1fé-el alatta engedte, de mindenütt gyengébb volt a dinamika, 'csak' 1fé ritkán elég az üdvösséghez (akkor inkább raw és majd monitor előtt próbáljuk mentein a menthetőt ha nincs szűrőnk).

Jóóól látom hogy mennyi egy WT-5? :Y

Jók irányba ment, de ha újonnan venném, piszkosul zavarna a wifi/uhs1...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#28) gaba.hu válasza atok666 (#26) üzenetére


gaba.hu
csendes tag

Szerintem messze nincs 1280x960 felbontasa a d800 kijelzojenek.

Szerinted. A magyar nyelvű hivatalos Nikon sajtóanyag meg ezt állítja közvetetten, mert rossz a fordítás. Majd a cikkíró kijavít ha nem így van, a cikk is a magyar nyelvű Nikon sajtóanyagból készült. Az angol változat meg mást mond, lényegében 1.229k pöttynek kellene fordítani 1.229k képpont helyett.

Mellesleg a Samsung Galaxy S5 kijelzője pentitle AMOLED típusú, ott egy képpont egy piros, egy kék és kettő zöld alpixelből áll, tehát négyszer annyi alpixel van mint pixel (azaz: 2M pixel és 8M alpixel). Hogy mekkora a D810-es valódi felbontása, az az alpixelek struktúrájától is függ.

Számolgass egy kicsit, erről mit gondolsz?
921k alpixeles RGB LCD: 307k pixel és
1229k alpixeles pentitle AMOLED: 307k pixel.

Az AMOLED kevesebbet fogyaszt és nagyobb az sRGB színtér lefedettsége mint a sima RGB LCD-nek. Lehet hogy nem növekedett a pixelek száma (640x480), hanem jobb a kijelző minősége?

(#29) m3ss válasza MC Pite (#27) üzenetére


m3ss
veterán

"Amiket láttam mindegyik gépnél 1fé-el alatta engedte, de mindenütt gyengébb volt a dinamika, 'csak' 1fé ritkán elég az üdvösséghez (akkor inkább raw és majd monitor előtt próbáljuk mentein a menthetőt ha nincs szűrőnk)."
gyengebb a dinamika, es? nyilvan minden pillanatban van ido szurozni, meg van nalad 3-4 fele szuro ami epp kell es van idod cserelgetni is oket. mondhatnek ra millio peldat mikor jott jol, vagy jonne jol a minel alacsonyabb iso. de hiaba sztem. ha majd lesz a fujinal neked is rogton tetszeni fog :DD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#30) schawo válasza gaba.hu (#28) üzenetére


schawo
titán

1229k alpixeles pentitle AMOLED: 307k pixel.
Dehogy.

1229k alpixeles pentitle AMOLED: 614k pixel (960x640), ugyanis 4 alpixel alkot KÉT pixelt pentile elrendezésben.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31) MC Pite válasza m3ss (#29) üzenetére


MC Pite
veterán

Majd ha fikázás offban nyomod éppen :), akkor meglátod hogy van (van olyan gyártó ahol nincs?), arról beszéltünk fentebb. Csak nálam annyi nem segített még, ha necces volt, átkapcsoltam rawba (jellemzően tűző napsütésnél kellett volna nekem, nem voltam előrébb a kiterjesztettel, inkább rekeszeltem ehelyett 1fé-et minthogy kiégjen valami). Ergó nem nagyon jutott eszembe olyan szitu, amikor ne rontott volna többet a bekapcsolása mint amennyit használ, bár lehet olyan is. Mindegy, opció, aki akarja, használja, aki nem, nem. :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32) Vikthor


Vikthor
nagyúr

ezek nem egetverő fejlesztések vagy upgradek a sima D800-hoz képest, amiket ráadásul használtan garisan lehet kapni 500-580 ropiért...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#33) Stauffenberg válasza Vikthor (#32) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem a legtöbb újítás nem a tömegeknek, hanem egy-egy speciális területnek jön kapóra.

RAW S - fotóriporterek
Sokkal halkabb zárszerkezet - Színház és természetfotó
Elektronikus zár - Táj, épület, asztrofotó, ahol fontos, hogy a legkisebb berázkódás se legyen a fotón
Osztott képernyős nézet - Épületfotó vagy tárgyfotó, ahol fontos ellenőrizni az élesség síkját
Új videós funkciók és felvételi módok - Egyértelmű

(#34) Vikthor válasza Stauffenberg (#33) üzenetére


Vikthor
nagyúr

igen gondolom én is, mondjuk a halkabb zárszerkezetet a D610 is megkapta a D600 után és a gyorsabb sorozatlövést is.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#35) Stauffenberg válasza Vikthor (#34) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, ezt kiemelték a sajtótájékoztatón is, hogy már nem csak a D610-et tudják ajánlani a színházi fotósoknak. Mondjuk a 7 fps-hez muszáj DX módba váltani, amúgy meg 5 fps a sorozatfelvétel. De egyik sem váltja meg a sportfotósok életét, a D4S pozíciója nem fog megingani.

(#36) Vikthor válasza Stauffenberg (#35) üzenetére


Vikthor
nagyúr

a D4 már túl drága nekem és nem is kéne, mert túl nagy és nehéz, nekem a 610-et találták ki :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#37) arn válasza Vikthor (#36) üzenetére


arn
félisten

Az obik sajna ettol nem lesznek konnyebbek. Mftrol fujira valtasnal a vaz szinte ugyanakkora, de az obik mar sajna nem. D610nel nem nehez tartani?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) Stauffenberg válasza Vikthor (#36) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem a D610 is túl nagy. Most Fujifilm X-T1 a kiszemelt. :D

(#39) atikó válasza madgie (#1) üzenetére


atikó
őstag

Már utána is jártam és le is adtam megrendelésemet!

(#40) szupermacs


szupermacs
veterán

36 megapixel? Már megint átesnek a ló túloldalára... Elfogadnám ingyen, de biztos lesz egy milka. Annyit viszont nem ér meg.

(#41) tetrix


tetrix
tag

..úgy tűnik mintha az optikai tengelyt 1-2 mm-el a markolat felé tolták volna;az első tárcsa tengelye is beljebb került, és a markolat is módosult, kifelé előre ívesebb; a gumírozás is jobb, amiből a kártyafoglalat ajtajára is került, az sajnos tényleg csúszik az elődnél ,kár hogy ez a két váz már eltérő kialakítású, egy gumis ajtóra vevő lettem volna.
-a markolat oldalsó, expógomb felőli részét is megnyújtották felfelé, ..a korábbi design nem volt véletlen lásd: D700 :) ,valamint nagyobb lett a hüvelykujj támasztó bütyök. a markolatban lévő blende/Fn gombok is kisebbek és egyikük lejjebb került,ami talán így + markolattal is elérhető lesz. A CF foglalatot is dobhatták már volna,két SD sokkal használhatóbb.
-a fénymérő választó tárcsa eltűnését viszont benézte a mérnök brigád :C . a kijelző színkalibrálása tényleg jó ötlet,viszont az automata WB-ra inkább kíváncsibb lennék, mert az elődök a külső természetes fényviszonyokat leszámítva, szinte mindenhol tévesztenek nem keveset, ..amúgy ez a legtöbb fotógép problémája manapság.
- szóval az ergonómiai/tapadási index javulása,a videó képfrissítés, a gyorsabb jelfeldolgozás, és a halkabb zár az magában elég jó, de én inkább csak javításnak látom; többi meg marketing fröccs :D
-ha valóban a D800-at is váltja az érdemi fejlesztéseket nézve halovány;

...de ha 4K-t tudna videóban... ;]

[ Szerkesztve ]

(#42) total90 válasza szupermacs (#40) üzenetére


total90
veterán

Miert is?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#43) tetrix válasza tetrix (#41) üzenetére


tetrix
tag

lemaradt: az újítások csokrába még beírhatnátok az új fénymérési 'csúcsfényre súlyozott' módot;

(#44) atikó válasza tetrix (#41) üzenetére


atikó
őstag

nem tudom mi a bajod a cf kártyával? én szeretem, jobban mint az sd-t, nálam olyan gép szóba sem jöhet amiben nincs cf hely!

(#45) MC Pite válasza atikó (#44) üzenetére


MC Pite
veterán

Legyen mindkettő elfér. De az SD egy ilyen gépbe miért UHS1-es... Mibe ha nem egy ilyen (36mpixeles) gépbe kéne a friss szabvány.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#46) tetrix válasza atikó (#44) üzenetére


tetrix
tag

- rugalmasabban használható manapság egy SD kártya,ha csak az adatmásolásra gondolok, laptopok többségén van SD foglalat pl.nem kell plusz még egy kártyaolvasóval bajlódni. a fotógépről való másolás néha kiesik, amikor már lemerültek az aksik.

(#47) Stauffenberg válasza tetrix (#46) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mitől bajlódás a kártyaolvasó? :D Ezt sokszor hallom érvként, de nem teljesen világos, hogy mitől másabb a laptopba közvetlenül bedugni a kártyát, mint egy USB-s kártyaolvasóba.

(#48) tetrix válasza Stauffenberg (#47) üzenetére


tetrix
tag

nincs baj ha ott van,és ott van az esetek 1%ban, .. a többiben kiszorul,nem a kártyaolvasó cipeléssel van gond.
- a bedugás laptopba 1másodperc,kártyaolvasóba CF 2másodperc+ annak a végébe az usb,és a másik végét a géphez,minimum 15 másodperc veszteség :DDD
-viccet félretéve nagyon sokszor nekem nehézkes volt két szabvánnyal küzdeni,pl. forgatás közben;nem beszélve arról hogy egy SD belemegy egy videókamkorderbe is.. persze ezek nem mindenkinél gyakori esetek, hogy több különböző eszközzel és márkájú hardverrel dolgozik egyszerre,de van rá példa,nekem cimboráim is ugyanezt küzdik canon gépeknél,szóval nem is egyedi; jó példa az elmúlt években megjelent 19in1;25in1 kártyaolvasók, amikor szinte minden márkának más kártyafoglalata volt,azóta redukálódott a helyzet,az SD terjedt el szinte mindenben.

(#49) Stauffenberg válasza tetrix (#48) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A CF azért nem halt ki a professzionális szegmensben, mert az UHS-II SD szabvány megszületéséig sebességbajnok volt írás/olvasás terén.

Jogos volt a korábbi észrevétel, hogy egy D810 kaliberű gépbe miért csak UHS-I kerül, miközben a veszett nagy méretű 36 megapixeles RAW-ok indokolnák legjobban az UHS-II támogatást.

(#50) T1m3l3ss


T1m3l3ss
csendes tag

Akkor most sokkal jobb lesz az ISO 64, mint az ISO "100" volt a D800-ban? :N
(forrás: DXO, azért ne kezdjük el szapulni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.