Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #52588800


#52588800
törölt tag

Sajnálom hogy a G6 Plus végül nem a 660as Snapit kapta meg, de lehet így is benevezek rá.

(#2) ghiottone válasza #52588800 (#1) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ha a Z3 Play 636-ot kap, akkor sajna a G-ben nem lehet 660. Múlt héten kitalálták, hogy a geekbenchen felbukkant teszteredményben sdm660 szerepl, akkor az sd 660 lesz - persze, az 630 volt már szeptemberben is.Az X5-ben lett volna 660, de azt elvileg kaszálták. Én az ip67-et sajnálom, hogy kihagyták.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

Jónak tűnnek. Tavaly nekem nagyon tetszett a Moto G5, remélem a G6 Play hozza azt a szintet mindenben.

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Szépek, nagyok. Hol van az X5? Ha meg az is batár dög lesz, marad számomra az X4, mint a Motorola legjobb telója. Miért nincsenek erős kicsi mobilok vízállósággal?! :U (Összesen egy telót "választhatnék" a teljes nemzetközi mobilos palettáról, ha minden szempontom komolyan veszem, az meg egy Sony. Ok, ők legalább gondoltak rám is.)

[ Szerkesztve ]

(#5) ghiottone válasza Fred23 (#4) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az X4 nagyon rendben van és néha az olasz amazonon meglepően jó áron meg lehet csípni 2 év gyártói garival ;) X5 ha lesz, akkor csak augusztus, szeptember kb. - én már nem reménykedek.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#6) Fred23 válasza ghiottone (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi a tippet, ott még nem néztem soha! Viszont az X4 abszolút nem kiemelkedő hardveresen. Egy vízálló, számomra gyönyörű, de még mindig nagy, hardveresen pedig csak közepes erejű készülék. Ettől függetlenül 80k körül azt hiszem, bevállalnám.

Anyum típusa is oka a tepsiknek, most ébredtem rá. :D A tablete helyett nem fog újat venni, mondta; jó lesz neki egy 6"-os mobil is. Sok ilyen ember lehet, aki tabletet akar helyettesíteni mobillal.

X5-re meg írtak már több méretet is, de a talán leghitelesebb forrás szerint hatalmas lesz. Ilyen kijelző mellett szerintem nem oldják meg, hogy akkora legyen, mint az X4.

(#7) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Német amazon árak:
- Moto G6 Play 3/32 GB 199 euró.
- Moto G6 3/32 GB - 249 euró, 4/64 GB 269 euró.
- Moto G6 Plus 4/64 Gb 299 euró.

Fred23: Kinek mi számít. Én S8 és U11 után is vígan használom az X4-et, mert a mindennapokban - hangsúlyozom az én felhasználói szokásaimmal - nem igazán érezni különbséget. A kamera gyengébb ugyan, de egy módosított Google Camera ezen látványosan segített.
Az X5 kb: 150 x 72 x 7 mm lesz, a mostani X4-nél alig nagyobb a notch megoldás miatt.

Chepany: 2016, jóliusában vettem a G4 Plust, ma is hibamentesen üzemel egyik barátomnál.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#8) Chp


Chp
őstag

Ha ilyen ütemben adják kifelé az újabbnál újabb szériát, akkor G8-9 Plus környékén fogok csak tudni újítani. :DDD Mindenesetre én maximálisan elégedett vagyok a G4 Plus-szal is, 2017 februárja óta szolgál hűen. :R

(#9) csakany2001


csakany2001
senior tag

A Moto G6 elég tetszetős, de a mérete átlépi a határt számomra.
Szóval kár érte, kamerában tuti hozza az elvárt szintet a G5 Plus alapján.
A jelenleg palettából az X4 tetszik a legjobban, lehet arra benevezek csak essen az ára.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#10) Matada2.3 válasza ghiottone (#7) üzenetére


Matada2.3
veterán

A G6 elég jó medicore készülék lett. Nagyon tetszik az összes G6 külleme, viszont eléggé elvetették a sulykot a méretezéssel. Az SoC kérdést már kiadás előtt kitaláltuk kb, hogy a plusban se lesz 636, kár mert a 630 nem nagy ugrás a 625-ről.

Kíváncsian várom itthonra is a képviselettől a telefonokat és az árazásukat.

Más: Frissítés szempontból meg eléggé gyatrán állnak, haverom telefonján még minidg 7.0 csücsül, bár márciusi biztonsági csomaggal..

Finn the human

(#11) Anulu79


Anulu79
addikt

Ilyen külsővel kár, hogy nem csinálnak felső karegóriás készüléket. :U

(#12) Cifu


Cifu
nagyúr

Azért a G6Play-be egy Snapi 450 igazán beleférhetett volna... :U

De a SoC-okat leszámítva egész szimpatikus ajánlatok. Csak tényleg egy picit talán túl nagy a lendület.... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) ghiottone válasza Anulu79 (#11) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Majd a Z3 - abból a Play ilyen lesz:

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#14) Luck Dragon

Legyenek bármilyen jók vagy rosszak. Még mindig csúf, ronda ez a formavilág ami a Motorola mobiltelefonokat jellemzi.

Ennél jóval szebbet, jobbat is ki tudnak préselni magunkból.
Volt már rá példa.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) Matada2.3 válasza ghiottone (#13) üzenetére


Matada2.3
veterán

Azért ez is szép lesz. Gondolom a modok miatt marad a méret, és az még pont belefér.

Finn the human

(#16) Anulu79 válasza ghiottone (#13) üzenetére


Anulu79
addikt

Kíváncsi leszek rá. Ha ennyire kiemelkedik a kamera gondolom jó féle lehet. :)

(#17) ghiottone válasza Matada2.3 (#15) üzenetére


ghiottone
nagyúr

156,23 x 76.7 x 6.67 mm. 6.01 col. Ekkora kb a Z2 Play is. Aksiban eddig 3000 mAh-t írtak, de az a z2 Play 5.99-es vastagságú házában vol, itt lehetne 3450-es legalább.

Anulu79: a 2. generációs is kb. ekkorának néz ki, de végre jöhetne már ois is.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#18) Matada2.3 válasza ghiottone (#17) üzenetére


Matada2.3
veterán

Igen igen, én is a play-hez mértem a dolgot, bizakodom a nagyobb akkuban, ha csak pár száz mAh-rel is lesz csak nagyobb, de nagyobb lesz.

Finn the human

(#19) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Jellegzetes Motorola-design, de nekem nagyon elavultnak tűnik a külsejük.

Szép dolog a következetesség, de az utolsó szép designjuk szvsz a Nexus6 volt. Korrekt kis gépek, de igazán középszerű ez így, minden értelemben. Nagy kár.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#20) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A nagy igyekezetben... hol marad a bejelentett RAZR?
Mert ez unalmas nekem eddig.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21) kapal


kapal
tag

Egy türelmes hozzáértő legyen szíves magyarázza el, hogy a képarány miért mindig 18:9 és miért nem 2:1 aránypárral szerepel!
Köszönöm!

(#22) Kripke válasza kapal (#21) üzenetére


Kripke
tag

Ezt már sok helyen kivesézték a PH-n. Nos leginkább azért 18:9, mert azt könnyebb viszonyítani az eddig használt, és ezáltal elterjedtebb 16:9-hez.

(#23) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Emlékszem az első moto X-re. Az nagyon bejött,rengeteget fotóztam vele,stb.
Akkor még nem a lenovo-hoz tartozott mondjuk,de ez mellékes.
Nekem tetszenek,nem a iX-zet másolják.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#24) ghiottone válasza Polarstar (#20) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Bejelentett Razr? Az valami kósza híresztelés volt csak pár lelkes fan által.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#25) Pano


Pano
addikt

Eddig nem rinyáltam soha a kijelzőméret miatt, de most már tényleg kezd tele lenni az a bizonyos. Lassan már tényleg nem lehet olyan mobilt kapni, ami nem akkora mint a péklapát és ha nyelet tennék rá fel tudnám vele ásni a kertet?!
Komolyan eszméletlen, hogy lassan külön táskát kell hordanom egy retkes telefonnak.

(#26) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

"ami alatt elfért a fizikai Home gomb"

Bőven. Akár kettő is elférne.

Jól néz ki, csak...Csak vennék le azt a paréj "motorola" feliratot és a Home gombot meg húznák középre helyette. :(( :O

[ Szerkesztve ]

(#27) blagolf


blagolf
senior tag

Ezek a Mitorola telefonok már vagy 5-6 éve ugyan olyan csúnyán, semmitmondóan néznek ki. Bottal sem piszkálnám meg őket.

Üdv, Zoli

(#28) resz2


resz2
csendes tag

Halk megjegyzés: A cikkben rossz kép szerepel a Moto G6 Play mellett. :) Utóbbit onnan lehet felismerni, hogy a hátlapon van az ujjlenyomat-olvasója a Motorola logóban. :)

(#29) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Pici helyesbítés a hírhez:

A G6 Play-ben nincs Type-c, hanem sima micro usb + itt is van nano vízlepergető burkolat (p2i water-repellent coating) az USA-ban kiadott modellnél is.

A G6 Plus nem fog megjelenni az Egyesült Államokban + elvileg azon országokban sem kell rájuk számítani, ahol az X4-et piacra dobták.

+ 2 nano sim mellett ott a hely a micro sd kártyának is a G6-nál:

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#30) Chp válasza blagolf (#27) üzenetére


Chp
őstag

Ez így ebben a formában elég erős. :U

(#31) Matada2.3 válasza ghiottone (#29) üzenetére


Matada2.3
veterán

Örülök, hogy megint ezt a kombó tálcát használják. :) és akkor a G6+-t is várhatjuk ide, mivel az X4 messze nem volt itt hivatalos.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#32) atike


atike
nagyúr

Nekem tetszenek. Felső kategóriában nem szeretnének mozgolódni...? :U

(#33) #52588800 válasza atike (#32) üzenetére


#52588800
törölt tag

Lenne bármi értelme? Ott már évek óta le vannak osztva a lapok.

(#34) Fall-N válasza Matada2.3 (#10) üzenetére


Fall-N
veterán

Hát nekem azóta nem tetszik mióta Lenovo megvette. A legjobb abban a rövid korszakban volt, amikor a Google volt a tulajdonos. A nem frissítést is átvették a Lenovotól. Pedig jó márka volt, pure Androiddal és elfogadható dizájnnal. A mostani nem valami fantáziadús. Főleg az a disznóorr kamera.

A Nokia viszont kezd jó lenni és ők frissítést is komolyan veszik. Külsőre is szebbek.

[ Szerkesztve ]

(#35) ghiottone válasza Fall-N (#34) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A most bemutatott E és G széria se a havi biztonsági frissítésekről lesz híres. 60-90 napos frissítés lesz továbbra is ebben a 2 szériában, ha ez igaz. Az X és a Z, ami rendszeresebben kapja a frissítéseket - 30-60 nap.

Amúgy a htc u11-emen novemberi biztonsági frissítés van, a családtagoknál lévő G5s, Z2 Play és X4 februári szintnél tart. G5-re most jött márciusi, X4-re pedig az áprilisi jöhet 8.1-el. - szóval annyira nem gyászos ez.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#36) Matada2.3 válasza ghiottone (#35) üzenetére


Matada2.3
veterán

A G5 Plus oldaláról én is meg tudom erősíteni, amit írtál. A furcsaság az, hogy a rendszer noha alig módosított, ahhoz kepest elég sokáig tart az Oreo kiadása..

Finn the human

(#37) ghiottone válasza Matada2.3 (#36) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Kész kabaré ez az Oreo frissítés.

Érdekes ez a tweet Adri-tól, szerintem sd660 nem lesz a G6-nál

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#38) gzoll


gzoll
tag

Én még a G2-vel kezdtem a motorolás pályafutásom, imádtam az előlapi dupla hangszórót! Most moto G4 Plus-om van, ami csak tárhelyben akadozik, sokat fotózom és állandóan csesztet, hogy mentegessem át a képeket az sd kártyára ,mert nincs hely (tudom hogy be lehet formázni a memóriakártyát belső tárhelynek, de én a biztonsági mentésekre szeretem bedugni a kártyát adapterrel a laptopba, mert sokkal gyorsabban átmennek az adatok, mint kábelen). Viszont álomszép képeket csinál a 16 megapixeles kamera plusz lézeres autofókusz kombó. Valamint lehet sokak szerint ronda, de én imádom az előlapi ujjlenyomat olvasót, mert vezetés közben a szellőzőrácsra van rakva a telefon, és elég megérintenem a szenzort, felold - lezár a telefon (bár az android auto app elvileg hang alapon is felold, eddig nem jött össze). Hátlapi szenzorral ez kivitelezhetetlen lenne.
Sokáig szemeztem a G5 Plus-szal, de rosszabb a kamerája. Nem is kicsit. Úgyhogy vártam már az új szériát, de ez is csak 12 megapixeles, plusz 5 megapixeles segéd kamera... Kíváncsi leszek a tesztekre, de nem teljesen értem ezeket a visszalépéseket.... Persze itt előrelépés a duál kamera, de... meglátjuk

Mindenesetre én megvédeném ezt a dizájnt, valóban más, mint a tucattelefonok, de szerintem azért erre a szériára már elég sokat finomítottak a dolgon, és sokkal praktikusabb az előlapi ujjlenyomat szenzor, mert mindig kézreáll, mindig kényelmes. A hátlapinál meg tapogatózz, főleg ha asztalon vagy autóban felakasztva van a telefon... :C

(#39) ghiottone válasza gzoll (#38) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én most rendeltem egy G5s Plust, mert a G6 Play, illetve a G6-hoz képest jobb a proci, kamera meg ugyanaz a 12 megapixels, mint a G6-nál. Édesanyám G5s-ét fogja váltani, amit gariztatni kellett (pontosabban német amazonnak visszaküldeni és ők vagy adnak újat vagy visszafizetik a teljes árat - utóbbit kértem).

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#40) #52588800


#52588800
törölt tag

Valakinek valamilyen tapasztalata a G6 Plusszal?

(#41) kakukkmarci


kakukkmarci
senior tag

Több, mint egy hónapja használom már, így írok egy (szigorúan szubjektív) minimális összefoglalót.
Először is, nagyon szeretem. Mondjuk elég régóta Moto rajongó vagyok, így mikor a G4+ megérett a cserére, örültem, hogy ez megjelent. Már az új trendeket követi, a képarány, a gesztusvezérlés,arcalapú feloldás stb. Az üveg hátlapot szívesen elcserélném mondjuk alura, mert bár baromi jól néz ki, de mit sem ér, ha tokban kell tartanom, mert nagyon félek, hogy elejtem, annyira csúszós... Szerencsére sok klassz tok létezik rá, védőfóliát vagy üvegfóliát viszont sosem raknék a kijelzőre, annyira szép! Egy sokkal magasabb kategóriájú telefonokat használó kollégám tegnap meg is csodálta, hogy milyen pofás darab :)...
Volt pár problémám vele, először is, amikor megmostam... A módszert a családban mai napig is használt 2 db első gen.es G-nél és a G4+-nál is használom: Minimális víz a kézre, beszappanoz, a telót átmos, aztán ugyanígy minimális tiszta vizes kézzel letisztít és áttöröl. Na az elődök ezt gond nélkül és évekig bírták.
A G6+ sajnos nem... A bekapcs gombnál beszivárgott a víz és bejutott a kijelző és az üveg közé :O ! ( Ez kb. két nappal az átvétel után volt.) Hát gondolhatjátok... Ja és teszem hozzá, a kereskedő mai napig vízálló emblémával árulja! (Tudom, hogy nem az, nem is vártam el, de ennyit az elődei is simán kibírtak!) Azonnal kikapcs és be a rizsbe. Működik a rizses dolog, 99.9 %-ig kiszáradt a belseje, tökéletesen működött is, de világos képnél egy minimális folt látható maradt.
Napokig tanakodtam rajta, hogy cseréltessem-e. Aztán jött egy másik hiba, (amiről azóta kiderült, hogy Oreo-s bug...) A GPS egyszer csak nem működött... Találtam rá a Lenovo fórumon megoldást : [link]
Viszont ez csak ideig óráig javítja, aztán újra előjön a hiba. Így eldőlt, hogy cseréltetem, erre hivatkozva nyugodt a lelkem. Két hét alatt nagy nehezen ki is cserélte az eladó.
A másik, szintén Oreo-s bug: Smart Lock menü üres. Megoldás:
[link]
Mindkét bug kezelhető, de kényelmetlen és bosszantó...
Hát kb. ennyi :P

noob... rooter... geek

(#42) kakukkmarci


kakukkmarci
senior tag

Hej, de sivár csend van itt...
Valaki esetleg tudja, hogy a manuális frissítés recoveryből SD-ről menne-e?
[link]

noob... rooter... geek

(#43) kakukkmarci


kakukkmarci
senior tag

Megérkezett a pite.

noob... rooter... geek

(#44) kakukkmarci


kakukkmarci
senior tag

Új biztonsági frissítés: PPWS29.116-20-2

noob... rooter... geek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.