Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cassi


Cassi
senior tag

1000 dolláros Chromebook-utánzatot tessék :D

(#2) dabadab


dabadab
titán

Tehát nincs USB C, sima USB 3 portból is csak egy darab, nem lehet rendes alkalmazásokat futtatni rajta és a 4 GB-os alapmodell 1000 dollárért kapható.

Nem mernék nagyobb összeget tenni arra, hogy ez így sikeres lesz.

DRM is theft

(#3) jorgoszka válasza Cassi (#1) üzenetére


jorgoszka
tag

Igen, ez így érthetetlen. :C

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#4) xedos válasza Cassi (#1) üzenetére


xedos
addikt

Hát.. ha majd pontos konfig és árak lesznek, akkor tudunk pontos képet alkotni...
Ebben ezért egy komolyabb ultrabook lapul... +50dollár a Pro változat...
Nem Core M-es proci, nem egy szar 1366x768-as kijelző stb...
Kár, hogy mire ideér vagy 400.000Ft lesz :-(

(#5) Zedz


Zedz
addikt

Csodálkoznék ha bármire is vinné ez a széria. :DDD

(#6) VaniliásRönk válasza dabadab (#2) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez már ott megbukott, hogy egy almás pléhdobozt azért lehet annyiért adni, mert státuszszimbólum, a M$ meg nem az, nem is lesz mostanság. Szóval a hardware/software hiányosságai még szóba sem jöttek már bukott.
Piacot azzal nyerhetnének, ha hasonló felhasználói élményt adnának elérhetőbben, de ugye az hosszabb távú befektetés lenne, így meg ha egyet eladnak már megérte.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#7) kleinguru válasza dabadab (#2) üzenetére


kleinguru
addikt

Nincs usb-c, de kár... jah nem.

Lehet frissíteni ingyen prora, mehet minden app.

Aminek jobban örültem volna: ujjlenyomatolvasó (windows hello), sd kártya olvasó.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8) emvy válasza dabadab (#2) üzenetére


emvy
nagyúr

+50 dolcsi a rendes Win mondjuk. Ugy se olcso mondjuk. A csucskiszereles 2200 dolcsi (16/512, Iris 640) -- a HP Spectre, Dell XPS 13 es tarsai se igazan olcsobbak persze, sot.

Ja, es 3:2-es display, azert az jo :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#9) X Factor válasza dabadab (#2) üzenetére


X Factor
addikt

Ha csak minimálisan előremozdíták, hogy több UWP-s applikációt fejlesszenek, akkor már örülök.

Nyilván mindenki váltani fog PRO-ra, Így ezt nem érzem akkora érvágásnak.

Make things work

(#10) xedos válasza emvy (#8) üzenetére


xedos
addikt

Ez a korrekt válasz :-) Ugyanez a véleményem.
Egyedül az egy db usb a probléma, de ha MAC-en megoldható,akkor itt is...
A többi hasonló paraméterű gép sem olcsóbb.
Használtam Surface 4-et - KIRÁLY!

(#11) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Melyik hétköznapi diáknak van 1000 dolcsija egy új laptopra? :F

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#12) X Factor válasza LamerGyuri (#11) üzenetére


X Factor
addikt

Mondjuk Észak-Amerikában, ahol a tandÍjra felvett hitelösszeg mellett, ez már nem oszt, nem szoroz.

Make things work

(#13) ZavaBalazs válasza kleinguru (#7) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

van rajta windows hello, gondolom ugyanaz a rendszer, mint a bookon (ami meg, jelentem, működik faszán. :D )

de ez ettől még elég meh lett, nincs meg benne a surface vonalra jellemző álleejtős összetevő. a szövetborítás meg egyenesen hülyeség, kíváncsi lennék rá, hogy hogy fog az kinézni 1 év múlva. gyanítom a 2 csukló alatt mindenkinél alap lesz a koszos izzadságfolt, meg elszórtan a kajafoltok... :C

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ennyiért még a Macbook Airt választanám, de inkább csak a Mac OS és az ahhoz járó szoftverek miatt.
Ha feltétel a Windows, akkor talán már jobb vétel ez...bár a részleteken és a minőségen sok múlik. Ráadásul Win platformon vannak ettől jóval olcsóbb ultrabookok is. A többi Surface modellhez hasonlóan ez is rétegtermék lesz a magas ára miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) emvy válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


emvy
nagyúr

A MBA -- szerintem -- nem igazan versenytars. Muszakilag ez fenyevekre van attol, tehat tenyleg az dont, hogy OSX vagy Win/Lin, aki 2017-ben MBA-t vesz, annak mindegy, hogy mit adnak PC fronton.

while (!sleep) sheep++;

(#17) VaniliásRönk válasza #20749568 (#16) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Rögtön az emberi butaság után. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#18) tomzero


tomzero
csendes tag

Jobb felül a del gomb mellett van a kikapcsoló gombja? :C

(#19) dtracer válasza ZavaBalazs (#13) üzenetére


dtracer
tag

"a szövetborítás meg egyenesen hülyeség, kíváncsi lennék rá, hogy hogy fog az kinézni 1 év múlva. gyanítom a 2 csukló alatt mindenkinél alap lesz a koszos izzadságfolt, meg elszórtan a kajafoltok..."

Pro 4 tulajként jelentem, hogy jól bírja.

(#20) [CsuCsu] válasza LamerGyuri (#11) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Barmelyik nyugati kozeposztalybeli vagy afeletti csaladban ez nem nagy tetel. Gyerek oktatasara hajlandoak sokat kolteni, ebbe bele tartozik a megfelelo felszereles is.

(#21) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Kár, hogy AMD lemaradt erről a Raven Ridge-dzsel. Pedig az árban tuti alá tudott volna licitálni az Intelnek, és akkor talán egy 50-70$-val még olcsóbb is lehetett volna.

(#22) Robert07 válasza ZavaBalazs (#13) üzenetére


Robert07
aktív tag

Nem tudom, az en SP3-am eleg jol birja, egyaltalan nem latszik rajta, hogy mar majd 2 eves. Mondjuk az is igaz, hogy itt ha raontesz valamit, vagy foltos lesz, akkor meg ha dragan is, de vehetsz hozza egy masik billentyuzetet. Az itt nem opcio.

(#23) dabadab válasza emvy (#8) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk az XPS-en legalább vannak portok. (Bár én már valószínűleg soha az életben nem fogom megérteni azt, hogy miért fontosabb három millimétert lefaragni a vastagságból, mint az, hogy legyen ethernet port.)

DRM is theft

(#24) VaniliásRönk válasza Meteorhead (#21) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Esélytelen, ha az AMD játszott volna a Raven Ridge-zsel akkor az Intel alá ígért volna, hogy csak azért is az ő cuccuk legyen benne, mert ezzel az AMD presztízse igen jelentősen nőtt volna. Szerintem már attól is lidérces álmaik vannak, hogy a konzolokban AMD szív dobog. :DDD

#23 dabadab: Mert neked sem az a szempont, hogy mások előtt feceregj vele...

#25 Tigerclaw: "Az operációs rendszert és a hozzá járó szoftvereket tekintve jobb szerintem..."
Nyilván megszokás kérdése is, de én még egy OS-szel sem szenvedtem annyit, mint OSX-szel, pedig kipróbáltam párat az évek során.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#25) Tigerclaw válasza emvy (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Abban is hasonló Core i5-7 cpu-k vannak. Kicsit régebbiek, de az elmúlt években olyan sokat nem fejlődtek az Intel CPU-i. Alapáron 8GB RAM és 128GB-os PCIe flash drive. Mac OS alá tökéletesen elég. A külső dizájn, a minőség, anyaghasználat, a nagy méretű touchpad és a háttérvilágításos billentyűzet tökéletes. Portból is több van rajta. Magsafe port töltéshez. Hardveresen egyedül a kijelzőpanel a gyenge pontja, miközben más tekintetben jobb. Az operációs rendszert és a hozzá járó szoftvereket tekintve jobb szerintem...persze ez tényleg első sorban a használt szoftverektől függ, mert a Windows-ra sokkal több elérhető. Az érintőkijelző notebook formátumban nem sokat ér. A Surface Pro, Book, Studio esetén fontos, sőt esszenciális feature, de ennél haszontalan.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) emvy válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


emvy
nagyúr

A TN kijelzo mar 2015-ben is szornyu volt, nemhogy 2017-ben. Az OSX izles kerdese, en ki nem allhatom, de megertem, hogy lehet szeretni is.

while (!sleep) sheep++;

(#27) leslie23


leslie23
tag

a világ legértelmetlenebb dolga az érintőkijelző detachable/convertible kivitel nélkül. :N

(#28) dtracer válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


dtracer
tag

A helyzet az, hogy a MBA versenytársa a Pro4 és nem a Laptop. És minden, amit elmondtál az MBÁ-ról, az tökéletesen igaz a Pro4-re is, csak az 50%-kal gyorsabb a legerősebb konfigban.

Jó a külső dizájn, a minőség, az anyaghasználat. A billentyűzet mágnesesen lecsatolható, amellett, hogy háttérvilágításos, a touchpad az egyik legkényelmesebb, amin eddig dolgoztam, mert üveg és nem dörzsöli ki az ujjat. A töltő/dokkoló port ugyanúgy mágnessel rögzített. A kijelző pedig nagy fényerejű, érintős IPS.

"Microsoft is the new Apple"

https://www.microsoft.com/en-us/surface/devices/surface-pro-4/compare-to-mac

[ Szerkesztve ]

(#29) myckie2 válasza dtracer (#28) üzenetére


myckie2
őstag

De hát a Pro 4 versenytársa a Macbook 12.

(#30) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Megláttam hogy Win 10 S, mondom nem kell, aztán látom hogy frissíthető Próra, szóval mégis csak kellene. :D

Live-Die-Respawn

(#31) ku-cu


ku-cu
tag

Megint azt csinalja a MS, hogy az alapmodell 'tul jo' aron van, de a kovetkezo, kompromisszummentes lepcsofok viszont draga hozza kepest. (8gb rammal kotelezoen jon a 256gb ssd is 1300 dollarert) Persze a kijelzo attol meg egyedulallo 999 (1050) dollarert.

(#32) troviko


troviko
senior tag

Arra jöttem rá, hogy én az MS-nél akarok dolgozni. Minél több MS cikket olvasok, annál inkább biztos vagyok benne, hogy reggelente valami esssszméletlen jó LSD-t osztogatnak a dolgozóknak...

Na jó, komolyra fordítva. Ha azt mondják, valami kis mennyiségben gyártott, prémium terméket akarnak gyártani, oké, elhiszem, de nem egy 1000 dolláros (Magyarországon fél milla) kütyüvel fogják megtörni a Chromebook-ok és az Apple cuccok uralmát.

Busted!

https://www.oldtech.hu/

(#33) [CsuCsu] válasza dtracer (#28) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Most igy gyorsan raneztem, a Surface Pro 4 es MBA 8GB RAM, i7 es 256GB centre ugyanannyiba kerul ($1349). A SP4 rendelheto 16GB Ram-mal, $200 rafizetessel. Akarhogy is nezem, ezek pariban vannak teljesitmeny teren.

MBA vezet anyaghasznalatban, touchpadben es aksiban. SP4 jobb sulyban, kijelzoben, kameraban, illetve erintos. Gari mindkettore fos 1 ev jar.

Mindent osszevetve az SP4 jobb ar/ertek aranyu, de csak kicsivel. A kulonbseg eleg kicsi ahhoz, hogy a szubjektiv igenyek es az OS preferencia dontson.

(#34) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Ez sem gondolom, hogy rosszabb ennyiért mint valami almás bisz-basz, de én akkor sem venném meg egyiket sem. Itt a sznobizmusról szól minden, semmi másról.

(#35) [CsuCsu] válasza Cingáriusz (#34) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Na nehogy mar a minosegi termek a sznobizmus jele legyen. Az sznobizmus, ha valaki fel evi fizujat erre kolti, csak hogy villoghasson. De attol meg jo minosegu es kenyelmes laptop, olcsobban nem igazan kapni ilyet. Aki negyedhavi fizujabol vesz egy ilyet, az miert sznob? Miert vegyen egy gagyin osszeszerelt , fele ennyi funkcioval nem rendelkezo gepet?

(#36) Don77


Don77
tag

Van egy régebbi samsung chromebookom, semmiért nem cserélném el, amire kell maximálisan tökéletes: böngészés, filmezés, hosszú üzemidő, kb 1kg, jó kijelző. Kedves microsoft csak jelzem hogy postával együtt kb 55eft volt...!!!! Há nooooormális...?!

(#37) Cingáriusz válasza [CsuCsu] (#35) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Az a sznobizmus, amikor irreálisan költ valaki sokat valamire, amikor simán vehetne legalább ugyan olyan minőségit, sokkal olcsóbban, csak hát ugye az nem "TRENDI" :DDD

Miért él az az általános tévképzet, hogy ami nem kerül legalább 500-600ezer Ft-ba, az biztosan funkcionálisan és minőségben csak rosszabb lehet? Ilyen áron elvárnám, hogy ne legyenek kompromisszumok egy gépnél semmilyen téren és ez egyáltalán nem mondható el akár az apple notikról.

Nyilván nem kell gagyit venni, de lehet ésszel vásárolni olcsóbban kevésbé kompromisszumos dolgokat, amik egyáltalán nem gagyik.

[ Szerkesztve ]

(#38) VaniliásRönk válasza [CsuCsu] (#33) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Látod itt a probléma, kb. ugyanazt akarja adni a M$ ugyanannyiért, hogy legalább akkora profithányaddal dolgozhassanak mint az almások. Na de akkor ki és miért is venne kicsipuhát alma helyett? Így csak azt fogják elérni, hogy ez is bukta legyen, akárcsak az összes Surface vagy Windows Phone eddig.
Vagy jobbat adsz ugyanannyiért, vagy ugyanazt kevesebbért, máshogy nem működik a piacszerzés.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#39) [CsuCsu] válasza Cingáriusz (#37) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Mondjal mar akkor nekem valamit, ami hozza legalabb ugyanezt a SP4/MBA minoseget es erot olcsobban. Egyebkent ezek 400 ezerbe kerulnek.

Semmi tevkepzet nincsen itt egyebkent. Az olcsobb altalaban szarabb, amivel semmi problema, attol a termek onmagaban meg nem lesz gagyi es szar. Kompromisszum mentes gep pedig nem letezik. Ha erosebb, akkor nagyobb es kevesebb ideig huzza az aksi. Jobb anyaghasznalat meg tobbe kerul.

Az irrealis koltes pedig relativ. Szerencsetlenebb orszagokban a 100 ezer forintos laptop is irrealis. En a cikkbeli gepet negyedhavi munkabol osszeszedem, 25 eves fejjel, es ha kedvem lenne besetalnek a boltba es megvennem. Ettol fuggetlenul nincsen ra szuksegem, de nem azert mert szar lenne. Aki az irrealitasan ragodik az valoszinuleg nem a celkozonseg.

(#40) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

oktatásba ezer dolcsi kezdő árral?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#41) VaniliásRönk válasza [CsuCsu] (#39) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez kellett, te vehetnél négyet is, 25 évesen, csak nem akarsz... De remélem a bömösre vagy az Audira azért futotta. ;]
Ha ugyanezt adnák féláron akkor lehet hogy akarnál, és ugyanígy vannak ezzel sokan mások is. Attól hogy magasabb az átlagkereset egy országban még nem szórják a pénzt ész nélkül. Már az USA-ban is egyre kevesebben, ahol a fene nagy jólétben jellemzően bármi sz*rt el lehetett adni vagyonokért.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#42) kovaszoskeny válasza dabadab (#2) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Bmeg ezek teljesen meghülyültek..

Abe due dembella

(#43) ZavaBalazs válasza Robert07 (#22) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

+dtracer: ja, hogy a coveren is ez a borítás van, ez nekem teljesen kimaradt. élőben még nem láttam, képek alapján meg valami gumiszerű megoldásra tippeltem volna. akkor (részben) visszavonva. :B

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#44) [CsuCsu] válasza VaniliásRönk (#41) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Audira sincsen szuksegem, de jo auto, vennek ha autora fajna a fogam. Amugy jelenleg hazra gyujtok es melle utazgatok baratnommel. Inkabb a kozos elmenyek es a felfedezes izgat, mint a statusszimbolumok.

Az esz nelkuli penzszoras ott all meg, hogy ugyannyiert jobbat kapsz vagy kevesebbert ugyanazt. Alap esetben azert nem veszel meg valamit (tegyuk fel van ra penzed) ami arkategoriajaban a legjobb, mert a hatarhaszna kevesebb a rakoltott penz hatarhasznanal. Viszont a vagyon csokkeno hatahasznossagu, igy egy bizonyos vagyoni helyzetnel mar racionalis dontes a megvetele. Tobbszorosen kiserletekkel igazolt kozgazdasagi alapvetes, nem ertem miert kell mindig magyarazni.

Tehat a kerdes itt az, hogy ennyiert lehet-e kapni jobbat vagy olcsobban ugyanezt. Nem az, hogy mennyibe kerul.

[ Szerkesztve ]

(#45) Tikakukac válasza #20749568 (#16) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyugi, már szürkülnek a ThinkPadok is, kis Apple logó és valahogy berakják őket az almás boltokba is és már nem is lesz szimbólum.
Egyetemen belül elég jó mintavételeket csinálok évek óta és hát lehet harcolni ellene, de ez van. Én sem értem, de ez itthon legalábbis így van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46) aram01


aram01
nagyúr

Én 1000-1200 dodot szántam a dologra. lehet ez lesz belőle :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47) -Skylake- válasza [CsuCsu] (#44) üzenetére


-Skylake-
addikt

Na ez egy egeszseges komment. Az mar lejott, hogy penzugyi szektor, azon belul ha szabad tudni ? Tozsde ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#48) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

A másik topicban is leírtam:

"Satya nem bírja felfogni, hogy ő bizony NEM TUD és nem is fog, az MS-ből Apple-t csinálni, se Androidot/Google környezetet.

Nagy pofára esés lesz az ilyen húzások jutalma a végén szerintem! ;] "

Aki megnézi, hogy egy alap macOS és alap Win mit tud - értem ezt a beépített programokra - eszében sem lenne Win-t venni. Az itt ágálók egy része elfelejti, hogy akárhogy is van, a macbookokra OPTIMALIZÁLVA van a macOS. Míg Winnél minden brute force-al van megoldva az ilyen-olyan kompatibilitások miatt. Szóval a kérdés ez esetben csk annyi marad, van-e szükség valami win only programra.

Csak ne hogy az egésznek az legyen a vége, hogy amikor az egész bebukik, minden laptopra WinS kerüljön, aztán majd upgradelhet az user "jópénzér". Az MS meg így még több pénzt le tud akasztani. Ha marad az user WS-en akkor azért (win store ugye) ha meg nem akkor azért (upgrade pénz).

Most kéne valahogy ütőképessé tenni egy konkurens OS-t az kibillenthetné az MS-t a hülyeségiből.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#49) big-J


big-J
őstag

Eeees megint lehagytak a thunderboltot. Rohej, mindenki mas ra tudja tenni.
A MS hardver divizioja masik bolygon el.

[ Szerkesztve ]

(#50) #95590400 válasza dabadab (#23) üzenetére


#95590400
törölt tag

talán mert a felhasználók zöme egyszerűen nem használja? ahogy mondjuk nem aggatja tele sündisznó módra sem usb-s cuccokkal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.