Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ribizly


ribizly
veterán

Őszintén inkább hozta meg a kedvem ahhoz, hogy újra elővegyem a Mafia 2-t... :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#2) XuChi


XuChi
addikt

Gyenge, nagyon gyenge. Irritáló, bunkó, tirpák, karakterekkel. Grafika vacak, fizika vacak, történet 0.

Na mindegy, így is sokan fogják kajálni a moslékot.

(#3) lmno válasza XuChi (#2) üzenetére


lmno
őstag

"Grafika vacak, fizika vacak, történet 0"
Ezt így leszűrted egy másfél perces trailerből?

(#4) GegeWarrior válasza lmno (#3) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

...amibe nincs is gameplay :P

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#5) vegitossj7 válasza GegeWarrior (#4) üzenetére


vegitossj7
addikt

Hát, az is valami, hogy a játékhoz nem sok köze lesz. :D

Ez most megmondom egy GTA-klón lesz a legjobb esetben, abból is a bénább változat. Fos zene, feka a 60-as években "hős", hülye kocsiirányítás, ebből tuti előrendelés lesz.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#6) XuChi válasza lmno (#3) üzenetére


XuChi
addikt

Meg a már megjelent gameplay videókból! Volt már vagy 3 órányi videó, de ne is zavarjon. :C

(#7) Jeanne d'Arc

Nagyon kár érte már most.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#8) Logen88


Logen88
aktív tag

Egész jó lett a launch trailer.
Viszont nekem Lincoln továbbra is egy tahónak tűnik. Maga a kor és a helyszín sem tartozik a kedvenceim közzé. Meglátjuk, hogy a kaszaboláson és az autókázáson felül mit rejt a game. Remélem nem egy sablon game átlag sztorival.

The Last of Us is a masterpiece.

(#9) gyuribácsi88 válasza lmno (#3) üzenetére

Mondjuk ez tényleg mosléknak tűnik, a VR csinált belőle egy félórás gameplayt már vagy 2-3 hete, az se valami meggyőző. Kszucsí meg ilyen, ő minden játék hírhez/cikkhez azt írja hogy sz@r meg fos :DDD

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#10) sagem válasza gyuribácsi88 (#9) üzenetére


sagem
addikt

Lesznek majd még felhördülések PC-s vonalon, most olvastam, hogy 30 FPS lock lesz benne..
Gondolom majd valamilyen házi barkács módon ki lehet kerülni, de akkor is fura.

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#11) gyuribácsi88 válasza sagem (#10) üzenetére

Pc-n mindig is tudták orvosolni ezeket a korlátozásokat, valaki felrakja a reddit-re hogy mit hol kell átírni aztán kész.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#12) castiels válasza sagem (#10) üzenetére


castiels
addikt

Mi ebbe a jó hogy csak 30? Az a konzolra való..

NFS effektus.. :W

(#13) sagem válasza gyuribácsi88 (#11) üzenetére


sagem
addikt

Hm, közben átnéztem a topikjába a játéknak ott is szóba került, azt írják ez csak előzetes sajtó példányokra vonatkozik. lehet benne valami, én a PC Gameren olvastam erről, szóval akkor ezek szerint ez a 30 FPS hülyeség akkor nem lesz a játékban szerencsére:)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#14) castiels válasza sagem (#13) üzenetére


castiels
addikt

Érdekes lett volna... :((

(#15) kengyel


kengyel
nagyúr

Nekem meghozta a kedvem, még várom majd a tapasztalatokat......... :)

kengyel

(#16) XuChi válasza gyuribácsi88 (#9) üzenetére


XuChi
addikt

Nem mindegyikhez ! Csak amelyik sz@r :D :R

(#17) Vekko


Vekko
aktív tag

Egy 2K Games nem végez felmérést sztori kitalálása előtt, hogy mégis milyen történetre/stílusra lenne kereslet? Nem értem.

(#18) castiels válasza Vekko (#17) üzenetére


castiels
addikt

Ez már rég nem az a brigad mint aki anno az 1-et vagy akár a 2-őt is csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#19) voodoo98


voodoo98
addikt

Kár érte valóban! Főleg, hogy valamelyik oldalon volt egy cikk, amiben azt írták, hogy a PC-s tesztelő újságírónak nem ment 30 (!) fps fölé a játék, hiába vette le a grafikát. Lockolva lenne 30 fps-re? Csak nem.
Mindenesetre jó, hogy lemondtam az előrerendelést.

(#10) sagem
Na már írtad is a 30 fps-es lockot. Szerintem is fel lehet majd oldani.

[ Szerkesztve ]

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#20) castiels válasza voodoo98 (#19) üzenetére


castiels
addikt

Reméljük fel tudjuk majd venni 60 ra.

(#21) voodoo98 válasza castiels (#20) üzenetére


voodoo98
addikt

Szinte 100%, hogy fel lehet. Az se baj, ha 144-re! :D Config file-ban valszeg lesz egy ilyen paraméter. Eddig nem tudok olyan PC-s játékról, ahol ne lehetett volna eszközölni az ilyen problémákat.

[ Szerkesztve ]

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#22) MolGabi


MolGabi
aktív tag

A sok videó és információ után, amit a "Mafia" 3-ból mutogattak számomra egy nagyon szembetűnő dolog jut eszembe. Míg a csehek egy igényes munkát tettek le az asztalra az első, illetve a második résszel is (most hagyjuk a rövid történetet és üres várost, korábban már leírtam többször is, hogy a kiadó miatt lett olyan, amilyen), addig ez a "Mafia" 3 számomra egy összecsapott, igénytelen sz@rkupac. Rengeteg megvalósítás egyszerűen gagyi, elnagyolt animációk és mozdulat sorokkal van gazdagon megszórva. Az imént találtam már fent a neten valódi Gameplay videókat ... nos, totálisan eltértek az eredeti iránytól, nem csak részben. Inkább egy gyenge GTA utánzat lett ebből az egészből.

Holnap persze minden kiderül, de elég ha valaki veszi a fáradtságot és utána néz, anno a Mafia 2-nek milyen bemutató videói voltak ... köszönő viszonyban sincs a mostanival.

(#23) ribizly válasza voodoo98 (#21) üzenetére


ribizly
veterán

Pontosan úgy lehet jelenleg unlock-olni a 30-as korlátot config fájlból, mint ahogyan azt a Mortal Kombat X-nél az X-Ray/Fatality/bevonulás részeknél... Sehogy. :(
Majd ha belefejlesztik. :(((

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#24) voodoo98 válasza ribizly (#23) üzenetére


voodoo98
addikt

Ezt egyszeruen nem birom elkepzelni! :) De holnap kiderul!

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#25) poncso6 válasza voodoo98 (#24) üzenetére


poncso6
tag

Már kiderült. 30 fps-re van lockolva, de elvileg majd kiadnak valami updatet később ami után már lehet változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#26) ribizly válasza poncso6 (#25) üzenetére


ribizly
veterán

Hogy ez a MK: X esetében hogy nem sikerült eddig... Nem is értem. :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#27) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Remélem azért mostanában még megjelenik egy igazi Mafia (hangulatú) játék is mint amilyen az első két rész volt. Azért a mai technológiával lehetne nagyot gurítani a témában. Ezzel meg játszanak a Vin Diesel fanok, ha már ő (vagy a távoli unokatestvére) a főszereplő. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#28) castiels válasza .LnB (#27) üzenetére


castiels
addikt

Hát kb...

Megnéznék szìvesen egy mafia 1-et mai ultra grafikával élsimìtással..

De hat ez nem játszik, csak az iyen.....

(#29) ribizly válasza .LnB (#27) üzenetére


ribizly
veterán

A Vin Diesel-es kommenten hangosan felnevettem, de lehet benne valami. :)
Az eleje óta azt érzem, hogy sokkal nagyobb körülötte a hype, mint amekkorát gurítani fognak a jelenlegi koncepcióval. Olyan érzetet keltett eddig is a játék, mint ami bár külsőre hozza a mai szintet, de tartalomban, játékmechanikában semmi újat nem nyújt, de legalább nem hozza azt a hangulatot sem, amiért az előző két rész sikeres lett.
Szóval tudom, hogy néhány trailer alapján ne mondjon az ember véleményt, de amit eddig láttam nem sarkallt vásárlásra, és nagyon azonosulni sem tudok egy fekete gyilkológép karakterével... :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#30) .LnB válasza ribizly (#29) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pedig írtam már a Vin Diesel-es poént itt korábban. :) Gondolkodtam is mielőtt leírtam megint, hogy ha sokszor írom akkor unalmas lesz. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#31) wolfman


wolfman
veterán

Nekem annyi a bajom eddig a látottakkal, hogy igazából a mi csapatunk sokkal kegyetlenebb mint akik ellen harcolunk. Ok, hogy azok elnyomják a város lakóit, de mi meg durván kivégezzük akármelyik kicsit is utunkban álló felet. Így kevésbé tudok azonosulni a csapatommal, na de majd játék közben kiderül mennyi alapja van aggodalmamnak.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#32) voodoo98 válasza ribizly (#29) üzenetére


voodoo98
addikt

Van igazság. Nagy Mafia fan lévén sem rendeltem elő ezt a játékot. Megvenni meg fogom, de nem most...majd jóval később...nyomott áron.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#33) NandoXXL válasza voodoo98 (#32) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Optimalizálatlan, műanyag autók, ütközésnél tégla a kocsid, a többi autó pedig lufi:), valami botrányosan gagyi az egész. Nekem a Maffia 2 grafikája jobban bejött, itt valami design és grafikai motor bajok vannak. Olyan gagyi B kategória érzés fogott el vagy félkész a játék? Talán a történet, a jó zene, és korszak megfog egy kicsit később, várom a javításokat. (GTX 1060 6GB, 1245v3, 16GB ram, ssd, windows 10-en futott 1080p)

Sajnos a Maffia 1 megismételhetetlen, mai napig nincs ilyen játék pedig 2016-van.

[ Szerkesztve ]

(#34) wolfman válasza NandoXXL (#33) üzenetére


wolfman
veterán

Megismételhető lenne, ha a fejlesztők megkapnák ami szabadság nekik jár + lenne több sütnivalójuk + nem a tőkére hajtana a gamer ipar, hanem az asztalra letett alkotás élvezhetőségére.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35) voodoo98 válasza NandoXXL (#33) üzenetére


voodoo98
addikt

+1
Szabályosan a Mafia 2 minden téren jobb játék! Ilyet még nem láttam. Semmi előrelépés, de tényleg semmi! :D Úgy tudom, hogy legalább 4 évet feljesztette 100+ ember.
Inkább egy combosabb Mafia 2 DLC-t kellett volna kiadni!

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#36) MolGabi válasza voodoo98 (#35) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Már a legelső Mafia 3 videónál mondtam, hogy ebből szinte biztos, hogy bukás lesz. És eddig úgy látszik bejött amire tippeltem. Attól tartok, hogy majd eléri a Mafia szériát is egy "reboot" ...

Sajnos a Csehek nélkül nincs jó Mafia játék. Az lenne az igazi, ha a régi alkotók az új fejlesztő csapatukkal visszatérnének ehhez a témához és megcsinálnák újra a saját "Mafia"-jukat, új nevekkel persze, hogy ne legyen jogi vita, és kiadnák az eredeti elképzelésük alapján a Mafia 2-őt.

(#37) voodoo98 válasza MolGabi (#36) üzenetére


voodoo98
addikt

+1
Igen, az tényleg jó lenne. Az se lenne baj, ha újra 20-as évek lenne (illetve nem újra, mert az első rész a 30-as években játszódott).
Egyébként konzolon nem (annyira) tré a játék. Ott kvázi sikeres. Csak a PC-sek kaptak ekkor fost.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#38) wolfman válasza voodoo98 (#37) üzenetére


wolfman
veterán

Egyébként konzolon nem (annyira) tré a játék. Ott kvázi sikeres. Csak a PC-sek kaptak ekkor fost.

De akkor neked most pontosan mivel van problémád? A játék tartalmával/történetével vagy a megjelenésével/motorral/optimalizációval? Mert rohadtul nem mindegy. Ha az előbbit kritizálod, akkor az konzolon is fos, de ha utóbbit, akkor azt meg lehet orvosolni patch-ekkel.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39) voodoo98 válasza wolfman (#38) üzenetére


voodoo98
addikt

A játék tartalmával/történetével nincs problémám, szerintem jó lesz.

Konzolon nem tudom, hogy milyen a grafika/optimalizáció, ott nem játszottam vele, de azt olvasom, hogy ott nincsenek ekkora problémák! Mármint eleve a konzol behatárol grafikailag és futásilag is.

PC-vel játszanék, azzal van problémám! Feljebb már leírtam, de akkor mégegyszer.

- volt 30fps-es lock, ez feloldották, de nyilván oka volt rá, és itt egy benchmark, ami mutatja, hogy csak pascal-on megy 60 fps-sel 1440p-ben, tehát átlágos gépen nem megy 60-nal fullhd-ben sem nagyon
- grafika ocsmány, Mafia 2 szebb volt
- optimalizáció még szarabb, hiába veszek vissza grafból, nem gyorsul, azaz nem skálázható
- textúrák egy vicc, közel sincs 1440p-s, 4k-s textúrák közelében
- ez nem mafia játék, lehet, hogy a story jó lesz, de ennek köze nincs az 1-2-höz

Patchek nem fognak (sokat) javítani ezeken a problémákon. Ezen a játékon legalább 4 legfeljebb 6 évet dolgoztak. A modderek tudnak talán javítani ezen és egy következő generáció high-end nvidia kari! :)

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#40) voodoo98 válasza voodoo98 (#39) üzenetére


voodoo98
addikt

Itt Pascal helyett Titan-t értettem! Elírás! Sorry.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#41) wolfman válasza voodoo98 (#39) üzenetére


wolfman
veterán

Grafikára tutira nem volt szebb, ez is nagyon látványos, egyedül az hogy itt most nincs PhisX, ami sokat dobott a 2. részen. Annyi hogy a kettőben a látványeffektekre is sokat fordítottak, víz, fényeffektek stb., itt meg inkább a felületek lettek részletesebbek, a ruhák, arcok, bőr, stb.
Tény, hogy sok sebből vérzik, de kívánom, hogy sikerüljön egy nagy adag javítást kiadni hozzá. Bár igen, a skálázhatóságot már nem fogják tudni javítani érdemeleges méretben.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#42) voodoo98 válasza wolfman (#41) üzenetére


voodoo98
addikt

Részletesség tényleg jobb mint a 2-ben, de eltelt közben 6 év is. Nekem összességében a 2 városa jobban tetszik, hangulatosabb, sokkal.
Én is bízom benne, hogy lesz ebből még valami...

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#43) wolfman válasza voodoo98 (#42) üzenetére


wolfman
veterán

összességében a 2 városa jobban tetszik

El is hiszem, hogy részletesebb volt, mikor harmad ekkorára sikerült. :) Ott az volt mindenkinek a baja, hogy picike lett a város, most nagy, de kevésbé részletes.
De egyébként ami tényleges visszafejlődés, az a fizika. Most ez itt igazából nem sok van, míg a Mafia2-ben eléggé jól sikerült. Most meg egy vicc.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#44) voodoo98 válasza wolfman (#43) üzenetére


voodoo98
addikt

Én a 3-ra írtam, hogy részletesebb. De 2 városa akkor is jobban tetszik. De tény, hogy a 2 városa kisebb is. Bár azóta eltelt 6 év!

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#45) MolGabi válasza voodoo98 (#44) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Szerintem nem készült ez a játék 3-4 évnél régebb óta. Talán volt egy eredeti irányvonal még a Csehek részéről, utána ugye kuka... valahol lehetett a neten találni még évekkel ezelőtt 2kCzech logóval ellátott karakter fotókat, szerintem ők jóval hamarabb elkezdhették, utána csapatostól mindenestől ment a kukába.

A Mafia 2 városán azt érzem, hogy sok időt öltek bele - persze mint mindig, most is a kivágásokat meg kell jegyezni - ugyanis Vito egyik későbbi házánál, ahol van a stadion, ott hallani, hogy bent valami esemény zajlik, szóval a hangokat is elkészítették, csak aztán végül kivágatta a Take2 ezt is.

Szóval röviden, tömören azt érzem, hogy a régi csapat szívvel-lélekkel fogott neki a játéknak és a tökéletesre törekedtek, a játékélményre, ez az új amerikai csapat meg egy iparos munka. Sajnos rengeteg helyen azt érzem, hogy csúnyán lopkodtak minden játékból - a falon átlátás és szuper képesség engem a Tomb Raider-re (2013) emlékeztet.

Valamilyen szinten érezni talán párhuzamot a Max Payne és a Mafia között. A felvonás ugyanaz, első két rész még az eredeti csapat által készült játék, de mindkét esetben a második résznél már csúnyán beleszólt a kiadó. A harmadik rész pedig totálisan már más csapat, kiölve a lelket az egész szériából.

Nálam egy közepesen gyenge akció játék lett a Mafia 3 is, akárcsak anno a Max Payne 3.

Amit tényleg nem tudtam Max Payne-nél sem megérteni, és itt sem, hogy miért dobják el a jól bevált receptet, amivel tuti sikeres játékot tudtak volna letenni az asztalra, miért kell minden koncepcióval szakítani? Kicsit olyan érzésem van ilyen esetekben, hogy ezek a nagy cégek ezzel próbálják megmutatni, hogy márpedig újítani "kell" egy siker szériát, és ők nagyon is értik, hogy mi kell ehhez a sikerhez... Sajnos a pontozások és a vásárlói vélemények egybe hangzóan megcáfolják ezt.

Na majd a Mafia 4-nél talán észhez tér a csapat és visszakanyarodunk az eredeti irányhoz... vagy rosszabb esetben kap a széria egy reboot-ot.

[ Szerkesztve ]

(#46) voodoo98 válasza MolGabi (#45) üzenetére


voodoo98
addikt

Nagyon bízom benne én is, hogy a 4. rész visszatér a gyökerekhez és a csehekhez, bár erre kis esélyt látok. Két okból:

1.
Mafia 3-nak sikeresnek (?? lásd 2.pont) kell lennie ahhoz, hogy legyen 4. rész. Nem tudom, hogy az-e. Remélem pár hét múlva kiderülnek az eladások.

2.
Ha Mafia 3 sikeres, akkor ugyanez a csapat viszi tovább, mert hát sikeres. Szóval inkább a Mafia 3 sikeretlensége hozhatja el a régi idők Mafia-jat! Azt se bánnám, ha 20-as évek lenne! Instant preorder lenne, amit ugye nem szabad már csinálni! :)

Sajnos a fenti két pont ellentmondásban van egymással.

+
Szerintem nem ártana egy engine csere! Vannak fejletebb engine-k is. Érdemes venni egyet inkább, mert az engine feljesztésben annyire nem jeleskednek és költséges is. CryEngine pl.: "ingyenes", gondolom részesedést kérnek.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#47) MolGabi válasza voodoo98 (#46) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Csehekhez nem fog soha visszatérni, amíg a Take2 kezében vannak a jogok, hiszen véleményem szerint szándékosan lett tönkretéve anno a Mafia 2 is, utána pedig a 2K Czech.

(#48) wolfman válasza MolGabi (#47) üzenetére


wolfman
veterán

Szándékosan? Inkább akarva akaratlanul lett elb@szva. A 2. rész már a kapitalista világba született meg, ahol a profit, a határidők és a rövid határidők dominálnak, aztán inkább egy nagy techdemo lett az egész, elcsépelt történettel. AZ egész játékipar egy g..inagy szánalom, úgy ahogy van.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.