Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Speedo


Speedo
tag

Jó lett a cikk grat :C . Nekem is már régen fáj a fogam egy macbook(estleg pro)-ra csak hát az ára ... :O.

(#2) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

[P:J][P:J][P:J][/P]Jó kis írás lett... Nekem tök érthető! Ha minden igaz a jövő 7en jön meg a MacBookPro-m és kiváncsian várom mit fogok "érezni" a Vista után. Már nagyon meggyűlöltem azt a pepecselést amit nyújtott.

Egy szó mint 100 szem tök jó az írás, legalábbis számomra mint egyszerű [/P][/P]földi halandó!

[ Szerkesztve ]

(#3) twollah


twollah
nagyúr

Miert nem erzek soha kesztetest arra, hogy azonnal ki kene vernem az ilyen tornazsakos (agyon csicsazott, ugri-bugri, rovid ido mulva csak idegesito) GUIkra?

Az megnyilo ablakoknak legyen 4 kerete, azonnal nyiljon meg, ne forogjon, eljenezzen a rendszer, hogy megnyitottam vmit, inkabb csenden es abban a pillanatban csinalja azt amire utasitom.

Volt AmigaOS 3.0, 3.1, 3.5om, van XPm, Vistam, UHU Linuxom es az elso pillanatban kilottem az osszes tornazsakot.
Nekem ne foglaljon el semmi ertekes pixeleket az informaciok elol.

Sajnalom, nem gyozott meg a Leopard.

(#4) Lenry


Lenry
félisten

én alig várom h sikerüljön összehozni a Hackintosh-t a gépemen... ugyanis pénzem sajna nincs MAC-re de én is szeretném élvezni a lehetőségeit a Leó-nak, úgyhogy marad az OSx86 projekt...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) dorten válasza Lenry (#4) üzenetére


dorten
tag

A laptopomon (Fujitsu-Siemens) nekem is Hackintosh fut, 10.4.10 (OsX86.hu féle) :) Alig várom hogy jöjjön egy stabil Leo installdvd :DDD Remélem az is annyit fog fagyni mint most a Tiger (1x sem :C )

[ Szerkesztve ]

(#6) omani válasza twollah (#3) üzenetére


omani
tag

agreed, én az xp-t mindíg klasszikus style-al, max performance minimál csicsa beállítással használom és mindenre a jól bevált, shortcutos, gyors saját alkalmazásaim vannak, bér elég oldskool vagyok laptopon pl nem is nagyon egerezek mindent billel oldok meg.

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#7) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Most még csak gyors átfutottam de majd nekiülök figyelmesebben is. Gratula mert így elsore nagyon tetszett :C

90 87.5 87.8 87.5

(#8) biker válasza omani (#6) üzenetére


biker
nagyúr

persze, csak egyet ne felejtsünk: XP-n, Vistan azért kapcsolnak ki mindent, és minimálcsicsa classic style, mert akkor talán értelmesen fut egy 2GHz-es gépen :) és nem kell olyanokat látni, mint az 1,7-es mobil celeron-on, hogy felrajzolja a keretet, aztán kitölti fehérrel, aztán homokórázik, megjelenik a fájl menü, majd a tartalom :)

az csicsázva is fut egy vacak gépen is, ha be van kapcsolva, ha nincs, ugyanolyan gyors, mert minden csicsát hardveres gyorsítás végez, nem szoftveres rajzolás.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) biker válasza twollah (#3) üzenetére


biker
nagyúr

az a baj, két ponton is önellentmondásba keveredsz:

1: ne foglaljon semmi fölös pixelt
2: legyen négy kerete

--

1: az ablakoknak nincs már keretük, így nem foglal fölöslegesen körbe 10pixelt akár :)
2: a mac osx ugye egy menüsort használ a képernyő tetején, és ott mindíg az aktív program menüje van, a többi felsorolt GUI pedig ablakonként 50-100px magas fejléccel és ablakonként egy egy file menüvel dolgozik. ki használ kevesebb pixelt és ezzel ramot?

egyszerűbb ha azt mondod, nem tetszik, és nem érdekel a program.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) twollah válasza biker (#9) üzenetére


twollah
nagyúr

Altalaban egy ablaknak 4 kerete szokott lenni (fej, lab, bal, jobb), az ohne tornazsak ablak nem foglal felesleges pixelt, ugy hogy a gyorsindito sem (de az mondjuk zavar ha nincs ott alul, kiprobaltam, tudom).

(#11) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Azért a szép felszín alatt vannak komoly fejlesztések is, azt miért nem veszik észre a kedves ellenkezők? Savanyú a szőlő? :) Nem beszélve arról, hogy pl az ablakfejlécek a lehető legegyszerűbbek, valamint sok-sok ablaknak valóban nincs kerete, csak egyszerűen széle, meg alatta árnyék és ennyi. Nekem is fura volt, hogy pl egy PDF fájl (mármint a "papír") csak lóg a levegőben, de annyira megtetszett a dolog, hogy a Vistámon is igyekszem minél kisebbre venni az ablakkeretet, ami sajnos még így is megvan vagy 3-4 pixel :(
Bár nem ez a legfontosabb. De nem hátrány, ha valami jól néz ki, mondjuk ha állandóan ugrálnak az ikonok meg ilyesmi, az az első "húúú" után már zavaró is lehet. Akár. Nem ezen kellene vitatkozni.

(#12) JoeYi


JoeYi
őstag

Apple és Micro felhasználók között, csak annyi külömbség van, hogy a macosok fejének fényétől árnyékot vetnek az ablakok, a XP-sekétől meg nem. Persze Vistánál már ez a határ is elmosódik :))

(#13) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Itt egy autentikus személlyel készült interjú a külsőről és belsőről. Woz.

(#14) Wise


Wise
tag

Elolvastam a cikked és tetszett. Az írás is meg az op rendszer is. Azt hiszem eljött az idő, hogy kipróbáljam :) Köszi az írást, mert végülis ez vett rá a dologra remélem jól járok majd vele. :)

(#15) twollah válasza dekoninck (#13) üzenetére


twollah
nagyúr

Az a poen, hogy minden szentnek maga fele hajlik a keze.

(#16) twollah


twollah
nagyúr

Kene egy fuggetlen elemzes a Leopardrol, Vistarol ami hosszabb tavon is teszteli az emlitett operacios rendszereket.
Mondjuk fel, egy evig es utanna irnak rola egy kimerito elemzest.

Az ilyen 5-10 perc hasznalat utan gyorsan irok egy kis ujjongos bemutatot sajnos nem valosagot mutatja be annak az arnyoldalaival egyutt, mert bizony az eremnek altalaban ket oldala van es itt a fenyesebbik oldal lett bemutatva.
De mi van a sotetebbik felevel?

(#17) marcee


marcee
addikt

Én is mindenképpen fel szeretnék már nyomni egy OS X-et a gépre kíváncsiságból, de eddig valamiért még nem sikerült egyetlen verziót sem szereznem, ami nálam működött.

Tiv! Nem említetted, (vagy csak elkerülte a figyelmemet,) hogy a párod G4-esére is felnyomtad-e, illetve, hogy azon hogyan futott.
Számomra az sem egyértelmű a cikkből, hogy frissíti a Tiger-t, vagy format és friss install szükséges?

\m/

(#18) Nortid


Nortid
aktív tag

Jó lett grat!

Ja és menj a picsába az elütéseid és a helyesírásod miatt... :P

[ Szerkesztve! ]

(#19) dr faustus válasza twollah (#16) üzenetére


dr faustus
senior tag

Az ilyen 5-10 perc hasznalat utan gyorsan irok egy kis ujjongos bemutatot sajnos nem valosagot mutatja be annak az arnyoldalaival egyutt, ...

Az sem a valóságot mutatja be, ha valaki zéró használat után lehúzza.

Warning: Explicit Content

(#20) biker válasza marcee (#17) üzenetére


biker
nagyúr

a cikkben írta: frissítés volt.
beteszed a DVD-t, frissítéses telepítés 1 óra, szűz kb 40perc, régi rendszer archiválása és egy új szűz szintén 1 óra

frissítés esetén az összes programod, felhasználód, jelszavad, még a böngészés előzményei is ott maradnak, ahol voltak, csak folytatod a munkát.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21) biker válasza twollah (#16) üzenetére


biker
nagyúr

erre annyit tudok mondani, hogy volt 10-11 évig "PC" vonalam, nem tudnék tartós tesztet mondani, mert nem volt rá példa, hogy 1-2 hónap után ne kezdjen baromkodni, és max fél év után ne kelljen újrainstallálni. így winről ilyet nem tudok mesélni.

ezt a minit megvettem 2005. áprilisban, akkor pantherrel, lett frissítve tigerre, azóta egyszer felraktam a 10.4.8-as frissítést, és többet nem foglalkoztam vele.
ugyanolyan gyors és stabil, mint az első nap, a system mappa továbbra is 1,7GB, nem lett 6GB-os a dll-ektől, nem kellett regclean, meg adaware, meg spybot, meg hasonlók basztatásával töltenem.

árnyoldal? néhány játékról le kellett mondjak, mert nincs meg mac-re.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22) Viszlát


Viszlát
addikt

Én csak arra lennék kíváncsi még így kipróbálás előtt, hogy mi a rák 6.5 giga benne? Mert így pont duplája a (sokat szidott naaaagy) Vistának... Ismétlem, ki fogom próbálni, de ez mindenképpen érdekel.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23) zolle válasza Viszlát (#22) üzenetére


zolle
tag

van benne 2 GB-nyi language pack, meg ugyanennyi printer driver.

annyit, hogy mióta mac-em van, kedvem van a gép előtt ülni :D

(#24) Kidus válasza marcee (#17) üzenetére


Kidus
őstag

Jah, nalam is fent van, meg aznap frissitettuk, mikor az ovet is.
Tele volt a vinyom minden szarral, ugyhogy eleg lassan roccent be, de most, hogy kulso vinyora at lett tolva minden, szalad :)

Assuming Control

(#25) Kidus válasza zolle (#23) üzenetére


Kidus
őstag

Hat igen, megfizethetetlen, hogy nem kapok agyverzest minden nap.

Nem szolok be a windows-nak, de egeszen biztos, hogy csak akkor ulok pc ele legkozelebb, ha majd kedvem tamad 2 napot vegigjatszani. Minden masra itt van egy normalisan mukodo, nekem tetszo, kenyelmes, kezreallo rendszer, ami elmukodik magatol is.
Nincs virusirtom, se adaware, se tuzfalat nem konfigolok, nem fagy be, nem lep ki itt-ott nemely program, nem veszik el az iromanyom, amit pl. 25 percen keresztul irogattam.
Megtalalok egybol itt is barmit, ugyanolyan pontosan lehet tudni, mint pc-n, hogy hol van, ha meg nem, ugyanugy kereso.
A finder kulonbozo nezetei nagyon bejonnek, mikor keresgelnem kell sok hasonlo kep kozt, akkor foleg hasznos latni a kepeket egymas utan sorakozni, mint egy album. Kulonoskepp ha ugy hivjak oket hogy DSCN0254523 meg DSCN5423644 stb.... :)
Aki azt hiszi, folyamatosan ugral a dock, teved. Addig ugral egy ikon, amig induloban van a program, ez alapesetben 1 vagy 2 mp. Ami ugral, az az Adium ( messenger ), de ez semmivel sem zavarobb, mint a winmessenger villogasa es/vagy csipogasa.
A design is bejon, bar ez tokeletesen izles kerdese, nem volt bajom XP-vel sem soha ( kiveve par aprosagot ). Nem is akarok a kinezetrol tobbet irni, szerintem marhajo, egyszeru, szep, de kinek mi. Van akinek DOS style a nyero, vagy Vista, vagy barmi mas, nekem ez tetszik a legjobban szemely szerint.
Hardver oldalrol ami egy mezei magamfajtanak meg nagyon tetszik, hogy baromi csendes. Egyszeruen megorultem a pc-tol, nem lehet tole aludni ( kikapcsolni nem szerettem, mert amig reggel felallt a renszer, megcsinaltam a kavem ), de meg nappal is zavaro volt. Ez meg csak itt ul az asztalon, akkora, mint egy uzsonnas doboz, es meg se szolal.
Na hat kb. ennyi kivankozott most ki :)

Ja meg amit kihagytam, a masik igen bonyolult muvelet, a programok installalasa. Fogom az ikonjat, es behuzom az applications-ba. :) Nem kerdezget mindenfele szart, nem kerdezi, mit akarok es miert, es biztos-e hogy biztos, es utana nem installalgat meg percekig. Egyszeruen csak ott lesz es kesz.

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#26) asysoft


asysoft
aktív tag

Az a widget generáló eszköz hasznosnak tűnik. Két dologra lennék kíváncsi: arra, hogy a Spotlight eddig tényleg nem keresett a fájlok tartalmában, másik, hogy ez az átlátszó menü nem zavaró?

(#27) tiv83us válasza asysoft (#26) üzenetére


tiv83us
veterán

Spotlight tenyleg olyan lett ahogy irtam, mostmar nem csak file-okra, hanem azok tartalmara is rakereshetsz. Egyszoval, kurvajo, barmit pillanatok alatt megtalalok vele.
Az atlatszo menuvel kapcsolatban, /gondolom itt a QuickLook nezetre gondolsz/ csak annyit, hogy meg orulok is, hogy ilyen, illik a kornyezetbe es nem zavaro.

A tobbi kerdes a topikban ugylatom mar mind meg lett valaszolva :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#28) biker válasza tiv83us (#27) üzenetére


biker
nagyúr

eddig is keresett fileok tartalmára, csak bővítették a kört

eddig csak nyitott formátumokban meg a sajátjában (txt, pdf, keynote, stb) keresett, most már mindenben, xls-ben, wordben, képaláírásban, bármilyen meta vagy tartalmi adatra

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29) biker válasza Kidus (#25) üzenetére


biker
nagyúr

Ja meg amit kihagytam, a masik igen bonyolult muvelet, a programok installalasa. Fogom az ikonjat, es behuzom az applications-ba. Nem kerdezget mindenfele szart, nem kerdezi, mit akarok es miert, es biztos-e hogy biztos, es utana nem installalgat meg percekig. Egyszeruen csak ott lesz es kesz.

hehe, vettem BT modult, mac installálási leírás 2 sor: dugd be, párosítsd, használd
win xp: 8 oldal képernyőfotókkal, újraindulással, képernyőfotókkal, leírással, stb
kipróbáltam, 17perc alatt települt fel egy szar BT modul a notimra...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30) biker válasza Viszlát (#22) üzenetére


biker
nagyúr

telepítéskor kiválasztod, hogy a közel 1GB nyelvi fileból mely elemek nem kellenek, ált. marad az angol+német, 850MB mehet a kukába
ugyanitt feltesz 1,9GB printer drivert, ergo a nyomtatók 95%-ban soha nem kell drivert telepíteni, bedugod, bemész a printer settings-be, kiválasztod a printered, és örülsz, ami nem kell, kihagyod
aztán ugye ez nem windows, hogy SEMMI sincs benne, ez ugye közel 50 segédprogit tartalmaz, mint ugye pdf olvasó, rendszer segédeszközök, bt és wlan driverek minden modellhez, telefon és modem driverek, stb, video kodekek, itunes, quicktime, blablabla, mellékelem a listát. ja igen, fejlesztői csomag is van ugyibár, az is kikapcsolható.

a szűz windowsal mit is lehet kezdeni? telepíteni ezt mindet :(

Applications
Address Book
Automator
Calculator
Chess
Dashboard
Dictionary
DVD Player
Exposé
Font Book
Front Row
iCal
iChat
Image Capture
iSync (Supported Devices)
iTunes
Mail
Photo Booth
Preview
QuickTime Player
Safari
Spaces
Stickies
System Preferences
TextEdit
Time Machine
Utilities
Activity Monitor
AirPort Utility
Audio MIDI Setup
Boot Camp Assistant
Bluetooth File Exchange
ColorSync Utility
Console
Digital Color Meter
Directory
Directory Utility
Disk Utility
Grab
Grapher
Keychain Access
Migration Assistant
Network Utility
ODBC Administrator
Podcast Capture
RAID Utility
Setup Assistant
System Profiler
Terminal
VoiceOver Utility
X11
Key Technologies
AppleScript
Aqua
Bonjour
CDSA security architecture
Cocoa, Carbon, and Java
ColorSync
Core Animation
Core Audio
Core Image
Core Video
H.264
Inkwell
OpenGL
PDF
Quartz Extreme
QuickTime 7
64-bit computing
Sync
Unicode 4
Universal Access
UNIX
USB and FireWire peripheral support
Xgrid
Development
Xcode 3 IDE with Interface Builder 3
Instruments
Dashcode
AppleScript Studio
Automator 2
Shark
GCC compiler and toolset (original project by FSF.org)
DTrace (original project by Sun)
Complete Java JDK, including javac, javadoc, ANT, and Maven tools
Apache web server
AppleScript
Ruby and the Ruby on Rails frameworks
Python
Perl
PHP
SQLite
Languages
English
Japanese
French
German
Spanish
Italian
Dutch
Swedish
Danish
Norwegian
Finnish
Traditional Chinese
Simplified Chinese
Korean
Brazilian Portuguese
Portuguese (Portugal)
Russian
Polish

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31) philoxenia válasza biker (#30) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mikor perelik már be az almát úgy, ahogy a redmondiakat, hogy megölik a versenyt, mert programok mellékelésével a független programkészítőket teszik tönkre? :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32) biker válasza philoxenia (#31) üzenetére


biker
nagyúr

próbálom felfogni :) nem megy...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33) philoxenia válasza biker (#32) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A böngésző, a médialejátszó integrálására gondolok, de amit szabad .... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34) biker válasza philoxenia (#33) üzenetére


biker
nagyúr

legjobb emlékeim szerint az MS-el szemben az volt a baj, hogy nem választható ki, hogy akarod vagy nem, a rendszer része, és pl az explorer nem eltávolítható volt.

itt telepítéskor a customize részen biza kiherélheted belőle mindet, ha nem kell a böngésző meg a dvd player, itunes, stb
fogod, akár telepítés után, és kivágod a kukába akár, és felteszel egy neked tetszőt.
ugye az explorer kukázása nem volt megoldható, ezért vágták el őket...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35) philoxenia válasza biker (#34) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Most a mediaplayerrel volt gond, nem telepítheti az EU-ban automatikusan.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36) biker


biker
nagyúr

lejárt a mod idő :(

szóval pl a linux disztribúciókat is ezért nem basztatják, pedig ott ugye 6DVD-t kapsz 10x ennyi programmal, ugye?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#37) philoxenia válasza biker (#36) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ráadásul szemét módon dömpingáron. :D
Ne adj isten ingyen. :DD
Valószínűleg az alma elterjedtsége nincs akkora, hogy a vetélytársak elnyomásával vádolhassák. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38) biker válasza philoxenia (#37) üzenetére


biker
nagyúr

nem, tényleg nem perlik be fél évente az ipod és az itunes zeneáruház miatt :)
ja, ott csak 85% a piaci részesedése? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39) philoxenia válasza biker (#38) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A zenéket nem kizárólagos joggal árulja, vagy igen ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40) bundas


bundas
csendes tag

A2DP-t támogatja?

(#41) asysoft válasza tiv83us (#27) üzenetére


asysoft
aktív tag

Spotlightot azért kérdeztem, mert azt hittem, eddig is úgy működött (közben látom, hogy biker írta, hogy igen, s most csak finomítottak rajta). A menü alatt pedig a felső menüsávot értettem:)

(#42) dekoninck válasza biker (#30) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Remélem, mindezt nem kézzel pötyögted be, mert elég felesleges volt... méghogy System preferences... tán a szűz windowsban nincs Vezérlőpult vagy IME-pad meg Számológép? :)
Keresni a fájlokban a Vista is tud, még a gyűlölt Openoffice doksikban is, meg is lepődtem :)
Vagy ami a hardcore-ebb usereket illeti, azok választhatnak az ingyenes letölthető MS .NET, C meg egyéb programozási környezetek közöt, minek ezt a rendszerrel adni, illetve miért kell felróni szegény Vindowsnak, hogy nem települ vele? (A valós hibái mellett, természetesen.)
Nekem alapvetően nagyon szimpatikus a Mac szcéna, de az ilyen elvakultabbféle hozzászólások miatt félek, hogy ha váltok, én is ilyenné válok :) és egyelőre inkább nem...
Nem beszélve arról, hogy a fekete 24" Dell monitorom mellett sajnos hülyén nézne ki egy Mac mini :(

Inkább mesélj már arról, hogy milyen widgeteket programoztál már magadnak a Dashcode-dal! ;)
Akinek meg nem tetszik az áttetsző menüsor, az csináljon magának egy olyan háttérképet, amin a felső sáv fehér színű, vagy töltse le a régi stílusra visszállító kis scriptet vagy programot. Képesek vagytok még ilyeneken is nyafogni, az eszem megáll.

[ Szerkesztve ]

(#43) biker válasza dekoninck (#42) üzenetére


biker
nagyúr

nem, elég rég megtanultam a copy-paste-ot
és csak kimásoltam mindent az apple oldaláról.

keresni a fileokban tud a vista, csak épp 2.5 éve tud a mac, még a google desktop előtt tudott.

minek a devtools-t a rendszerrel adni? miért ne.
én pl widgetet még nem csináltam vele (amúgy fele olyan bonyi, mint a win-es gadget creator, pl kijelölsz egy weblap területet, mondjuk egy híroldalon, és abból automatice csinál neked widgetet, ami rss alapon frissül, mondjuk egy példa.)
pl én mint mezei user a devtoolsal tudtam magyarr fordítást csinálni több programnak, ami nem létezett magyarul, és párom nem tudta emiatt használni. ugyanez win-en? sorry, nem fog menni...

valós hiba? pl a finder két mappát nem file merge alapon fésül össze, hanem replace :( na ez k.va nagy hiba. oda kell figyelni... egyszer én is besz.tam

ja, a gyűlölt openoffice doksi az ugye iso szabvány(opendocument2), míg a doc és docx talán 2008-ban az lesz? nem, 2009-ben? nem...
persze hogy keres benne minden kereső.

amúgy mi volt oly elvakult írásomban?
az, hogy egy windows telepítés egy órája után se egy DVD-t nem nézel meg, se egy pdf-et nem nyitsz meg, se nem szinkronizálod a mobilod segédprogram nélkül, se nem nyomtatsz még, stb stb stb
megéltem pár win reinstallt, tudom, már sorba volt rendezve minden CD, csak pakoltam be 2 órán keresztül a drive-ba.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44) dekoninck válasza biker (#43) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Amúgy igazad van. :)

(#45) Viszlát


Viszlát
addikt

Sajnos nem tudom kipróbálni, úgy tűnik nem szereti az amd procikat (utánaolvasva megspórolhattam volna egy dl lemezt :( , de csak magamat okolhatom...

Szóval kering olyasmi hír, hogy lesz ennek x86-os verziója, aminek már mindenféle procival működnie kell. Ti tudtok erről valamit?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46) Blaise válasza Viszlát (#45) üzenetére


Blaise
veterán

Mindegyik kiadásnak van x86 verziója, sőt létezik futtatható VMware image is, azonban hardverek tekintetében elég válogatós tud lenni.

(#47) biker válasza Viszlát (#45) üzenetére


biker
nagyúr

mivel a tigerre is csináltak amd hackelt verziót, biztos lesz leo-ból is.
mivel mint szinte minden hardveres funkcióra van bízva, így kell neki amd-s módosított kernel sajna, amíg nem lesz meg, addig vmware, parallels, vagy más virtual machine alatt futtasd

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#48) Viszlát


Viszlát
addikt

Köszi, kivárom az amd-s verziót ha lesz, kíváncsi vagyok rá, mindennapi használatban.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49) Troy.


Troy.
addikt

Tetszett ez a kis leírás, köszi!

.

(#50) #06658560


#06658560
törölt tag

Tivus, azt miért nem említetted, hogy lefagyott a rendszer? Ott mi volt a gond? Mert ez sajna nem igazán elég meggyőző, hogy megéri váltani a korábbi OSx verzióról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.