Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Tokeletes. Ha felb@sz valaki, mar a caps lock-ot se kell lenyomni, hogy virtualisan leuvoltsd a fejet, idegbol gepelve vegre azonnal, minden nagy betuvel irodik. :D

Amugy a kapcsolo erzete erdekelne, az extra funkcioja nagyon nem, szerintem az konkretan idegesito lenne.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Végre valami újítás ezen a területen. Nem azt mondom, hogy feltétlen hasznos lesz, de legalább érdekes.

(#3) SidCorky válasza opr (#1) üzenetére


SidCorky
senior tag

A nap kommentje :C

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#4) gbors válasza opr (#1) üzenetére


gbors
nagyúr

FPS jatekban pl. jo lehet, hogy a mozgas sebessege a lenyomas erejetol fugg.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5) zetor2000 válasza gbors (#4) üzenetére


zetor2000
senior tag

Esetleg flipper játékokban is hasznos lehet.
Ha teljesen lenyomod, akkor belerúgtál az asztalba is, nem csak megnyomtad a kart vezérlő gombot. Meg ilyesmi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#6) s4hu|SyD^ válasza gbors (#4) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Vagy pl. hogy milyen erősen dobj, gránátot, labdát stb. Illetve gázadás, fékezés erőssége. Jó ez a technológia.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7) Tetsuo válasza MeszesKPT (#2) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nos igen, húsz-harminc év után valami előbbrelépés reménye felcsillan. Szánalom, hogy az őskövület Cherry az etalon.

De azt a bazári világítást nem lehetne lecserélni olyanra, ami csak a kupakok tetején, az adott karakterekkel világítana?

(#8) prolad


prolad
őstag

Na, ez érdekesen hangzik, ékezetes betűket elő lehetne így hozni, kb mint a mobilbillentyűzeteknék. 40/60%-ban, vezetéknélkül jöhet.

(#9) Reggie0


Reggie0
félisten

Tok jok a peldak, csak eppen a gepeles sebesseget csokkenti, ha keresgelni kell a fel nyomaspontot.

(#10) L3zl13 válasza gbors (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hogy ez működjön ahhoz ezt a játéknak is támogatnia kéne.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) Z_A_P válasza Reggie0 (#9) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nem vagyunk mi titkárnők hogy 10 ujjal gepeljunk szélsebesen ;)

OK

(#12) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

De fog örülni a tulaj amikor majd bankból kell utalni és a 3. elcseszett jelszó után kitilt és lehet bemenni személyesen...

(#13) gbors válasza L3zl13 (#10) üzenetére


gbors
nagyúr

Nyilván. Nem egy nagy ügy egy ilyen támogatást kiküldeni patchben.

Gépelés témára: több profile, oszt' annyi.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#14) Reggie0 válasza Z_A_P (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

De, csak a titkarnok hasznalnak ekezeteket.

(#15) Semplar


Semplar
őstag

A HALL-szenzoros billentyűzet bevállt technika már a hadi iparban, de ezzel az analógizálással pont megölik az előnyét és emiatt lesz hamar felejtős, mert ráadásul drága is.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#16) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Lehetne már ilyenből madzagmentes is. Ha a Logitech meg tudta csinálni a G613-at, akkor ugyanazt rgb leddel mennyivel bonyolultabb?

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

De ha jól látom van rajta shift is, szóval használható normál módban is? Mert akkor vevő lennék én is egyre.

(#18) s4hu|SyD^ válasza hemaka (#17) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nyilván használható, az csak egy opció, hogy úgy működjön, ahogy mutatják.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#19) haxiboy válasza zetor2000 (#5) üzenetére


haxiboy
veterán

Sajnos nem elég precíz, próbáltál már cherry mx red billentyűzeten touchtypeolni? Na körülbelül ennyire lesz precíz. 2x nem lehet egyformán lenyomni...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20) hchefi


hchefi
csendes tag

Jó lesz ez, de szerintem az ergonómia miatt pont fordítva kell majd használni mint ahogy azt most elképzelik. Tehát a gyakran használt funkciók (pl. kisbetűk) lesznek a teljesen leütött billentyűk, a ritkábban használtak (nagybetűk) pedig a félig leütöttek. Nem akarjuk mi itt állandóan keresni a billentyűzet G pontját :D

(#21) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha teljesen személyre lehet szabni, finomhangolni, akkor ez egy nagyon előremutató dolog. De én vagyok annyira maradi, hogy ha lehet ne dolgozzon még egy process a gomb és az input között, mert az kényelem mellett késleltetést és gyengébb responzivitást szül. Ugyan ezt a "fejlődést" az elmúlt 10 évben nyomon lehetett követni az egereknél is, és nem kellene, hogy a bill. mindent is tudjon, de amúgy sz@r, fárasztó legyen vele játszani pl.: gyors FPS játékokat.

(#22) Reggie0 válasza #16939776 (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Pontosan. Ennel a funkcional meg az is jobb lenne ha felbevagnak a shift gombot es ket shift van.

(#23) hemaka válasza s4hu|SyD^ (#18) üzenetére


hemaka
nagyúr

Akkor egyre benevezek, kíváncsi vagyok milyen. Ducky mellett lehet elvérzik, de majd jövőre megtudom.

(#24) L3zl13 válasza gbors (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem nagy ügy kiküldeni egy patchet. Jóval nagyobb ügy átírni az irányítást on-off-ról analógra. Egy Multi FPS-nél ez rögtön hazavágja a balance-ot,
Mivel a játékfejlesztők nem kényszeríthetik arra a játékosokat, hogy egy bizonyos márkájú eszközt használjanak, ezért nem is fogják megcsinálni azt a patchet.

Persze játékban való direkt támogatás nélkül is lehet azért haszna, pl a gépelős példa mintájára ha mondjuk sprinteléshez shift+WASD vagy hasonló kell akkor ezt pl kiválthatod vele. Vagy tudsz egy gombra több képességet bindolni MMO-kban.

Tehát jó cucc, de pont az analóg mozgás vezérlés játékokban amire kevés esélyt látok, hacsak nem válik széles körben elterjedtté a technológia.

Aki hülye, haljon meg!

(#25) Hunmugli válasza L3zl13 (#24) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Ha a fejlesztők nem csinálnak semmit akkor majd megjelennek mindenféle toolok/cheatek, de már az is elég lehetőséget tartogathat, amire alapból mindenféle támogatás nélkül lehetőséged van ("sprinteléshez shift+WASD").

Egyébként én szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy mennyire lesz ez pontos és tanulható, szóval várok egy tesztet :)

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#26) Semplar válasza hemaka (#23) üzenetére


Semplar
őstag

A precizitásával nem lesz baj. Ilyenből való érzékelővel váltottam ki régen egy motoron a hagyományos megszakítót. ;)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#27) Reggie0 válasza Semplar (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk a megszakito nem egy tul preciz dolog az ujjadhoz kepest.

(#28) Semplar válasza Reggie0 (#27) üzenetére


Semplar
őstag

Hát gyújtáskihagyás nem volt többé 0-10000 fordulatszám között. :D

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#29) Reggie0 válasza Semplar (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol meg a hall elem nem lesz pontos.

(#30) Synthwave válasza Z_A_P (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Titkárnők valóban nem, de attól még 10 ujjal gépelünk szélsebesen. :))

Szerintem érdekes ez a mágneses koncepció, de van egy olyan érzésem, hogy engem hamar felidegesítene. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) SidCorky válasza Synthwave (#30) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ez mondjuk nem mérvadó, ha semmit nem dobnának piacra, ami Sw-t felidegesíti, még mindig kőbaltákkal bohóckodnánk. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#32) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Amúgy remélem lesz wireless és ez teljesen hangtalan, ha majd megzuhan az ára beruházok egyre. Nekem bejön a koncepció nagyon. Teljesen testreszabható + gyakorlatilag "2x annyi billentyűt" kapsz.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#33) Synthwave válasza SidCorky (#31) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezzel az a baj, hogy olyan számára, aki valamennyire ismer, nem vicces. Mert közel sem igaz.

:U

De biztos egy jobb világ lenne. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34) Kyr19


Kyr19
újonc

30 éve volt egy HALL elemes billentyűzetem. Működött is. Motoromban ilyen gyújtás volt. Hihetetlen módon fejlődik, nem mintha rohanni kellene.

(#35) MasterDeeJay

Hát én már dos időkben is erősebben nyomtam az előre nyilat az autós játékoknál hogy gyorsabb legyek. :DDD
De ki nem?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#36) s4hu|SyD^ válasza MasterDeeJay (#35) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Ja de látod mégis mindenki úgy volt vele, hogy úgyis gyorsabban megy, sőt még be is dőltünk a kanyaroknál. Végre tényleg el jön az az idő mikor ha erősebben nyomod gyorsabban is megy. Kellett egy jó 25 év ehhez... Durva az innováció billentyűzet téren. :DDD

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#37) Semplar válasza s4hu|SyD^ (#36) üzenetére


Semplar
őstag

Recsegett-ropogott a kapcsolós joystick kanyarokban, mint Onedin hajója a viharban. :DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#38) Teaway válasza Tetsuo (#7) üzenetére


Teaway
veterán

„De azt a bazári világítást nem lehetne lecserélni olyanra, ami csak a kupakok tetején, az adott karakterekkel világítana?”

Nekem is kéne olyan! :K

Nincs itthon csokid??

(#39) GoldhandRent válasza L3zl13 (#24) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Köss kontrollert a gépedre.. Meglepődsz hány játékban alapból benne van az analóg mozgás. :U

-

(#41) Envo_ válasza gbors (#4) üzenetére


Envo_
aktív tag

k*****ra nem :) pont hogy ott lenne a legnagyobb hülyeség

próbáld meg félig lenyomva tartani a W-t 3 másodpercen keresztül, úgy hogy mellé mögé 5 másik gombot is nyomsz. vagy próbálj meg ADAD-ozni analóg billentyűvel.
Bárki aki játszott már legalább 1000 óra fps-t legalább 50 olyan szitut tud mondani, ahol ez hátrány, de nem kell ennyi, elég csak szimplán a tény hogy nem vagy vele konzisztens.

(#42) GoldhandRent válasza Envo_ (#41) üzenetére


GoldhandRent
őstag

"hogy nem vagy vele konzisztens"
és itt van lehetőséged szétalázni az összes profi játékost a féreg mozgásoddal XDDDD
Mikor nem úgy gyorsulsz meg lassulsz, ahogy ő számítana rá..

[ Szerkesztve ]

-

(#43) Synthwave válasza GoldhandRent (#42) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A mágneses billencs a gayming bőrizomtömlője.

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44) gbors válasza Envo_ (#41) üzenetére


gbors
nagyúr

Aha, szóval úgy gondolod, hogy ha egy új feature-nek nekiesel, mint vak az anyjának, és eszedben sincs tanulni és gyakorolni, akkor nem lesz előnyös. Nahát... ;)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#45) Envo_ válasza gbors (#44) üzenetére


Envo_
aktív tag

Csak van logikám hozzá. Ergonómiai zsákutca. Lehet róla agyalni, hogy elméletben mekkora zseniális ötlet, de hiába, ha 3 perc használat után kiderül, hogy hoppá, a gyakorlat nem esik egybe az elmélettel.

Próbáltál már komolyabb autósjátékot kontrollerrel? Ott is mennyire jó, hogy van analóg ravasz, meg bot, csak éppen, ha precíz félgázas kigyorsítást akarsz csinálni, az már azzal is kínszenvedés... Túl kicsi a mozgási út, és ha azt a kis tat még kisebb szeletekre felosztod, hogy leszel benne precíz és konzisztens? Már kontrollereknél sem lehet értelmes módon kezelni két analóg dolgot egyszerre (fék és kanyarodás) egy kézzel, hogy ne lenne belőle galiba, mert fizikailag nem vagy képes úgy irányítani az ujjaidat intuitíven.

(#46) haxiboy válasza Envo_ (#45) üzenetére


haxiboy
veterán

Teljes mértékben egyetértek. Próbáltam játszani hall effectes billentyűzeten, de feladtam 2 hét után. Precizitás teljes hiánya, parasztvakítás a négyzeten. Nemhogy nem lehet lenyomni egyformán egymás után kétszer ugyanazt a gombot, de még stabilan sem tudod megtartani 3 másodpercig sem...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#47) Envo_ válasza haxiboy (#46) üzenetére


Envo_
aktív tag

Ki hitte volna :D a tapasztalat felülírja az elméletet. ;)

(#48) gbors válasza Envo_ (#45) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez nem logika, hanem a tapasztalataid extrapolációja. Ezzel max. akkor tudnék bármit kezdeni, ha ismernélek, de akkor is kétséges egy olyan eszközzel kapcsolatban, amit nem ismersz és nem használtál még. Ez egy lehetőség nagyobb rugalmasságra, amivel vagy tud élni az ember, vagy nem - ha senki nem tud élni vele, akkor szar.

(Autóversenyezni konkrétan nem volt rossz kontrollerrel, a fék + kanyar probléma nekem is feljött, de ez a kontroller kiosztásából adódik - ha egyik kézen lenne a fék + gáz, a másikon pedig a kanyar, akkor azzal sem lenne gond sztem.)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#49) Envo_ válasza gbors (#48) üzenetére


Envo_
aktív tag

ha egyik kézen lenne a fék + gáz

Ja, tehát kettő dolgot tudsz reálisan kezelni analóg módon két kézzel. A billentyűzeten egy kézzel kell hány gombot is egyszerre használj? Minimum kettőt minden esetben.

Bebizonyítottad miért van igazam. Köszönöm szépen. (extrapoláció? végül is csak 10000 óra FPS-em van életemben, és ez csak egy kategória, ráadásul minden amihez hozzányúlok eljutok a top 1%-ba vele skillben)

[ Szerkesztve ]

(#50) gbors válasza Envo_ (#49) üzenetére


gbors
nagyúr

Két dolgot tudok kezelni két kézzel? Ezt honnan sikerült leszűrni? A fék és a gáz szerinted ugyanaz? Vagy hogyan? :)
Amúgy nem tudom, mennyi a max., amit egy kézzel lehet kezelni, de egyes zenészeket elnézve nem egy, és nem is kettő.

... igen, extrapoláció. A meglévő ismereteidből trendszerűen következtetsz valamire, amivel nincs firsthand tapasztalatod. Ezt jelenti a szó. Van még kérdés? :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.