Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bossyy


Bossyy
tag

Fura ez a 98 db. Egy fúró hangja ennyi, vagy egy néhány száz méter magasan elhúzó vadászgép. Azért ezekkel nem hiszem, hogy fel tudná venni a versenyt. Esetleg közvetlenül a dobhártyára sugározva :-)
A vezeték nélküli FM rádió viszont jópofa. 3 ezer forintos, talán Alcatel feature phone-ban láttam ilyet, szerintem lenne létjogosultsága fentebbi kategóriákban is.

(#2) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

MediaTek processzor?
Azt hittem a Huawei/Honor már csak a saját fejlesztést használja..

[ Szerkesztve ]

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#3) #86973952 válasza kiezTe90 (#2) üzenetére


#86973952
törölt tag

Használ mást is. Snapdragon -t is. Csak többségében Kirin fut nála.

[ Szerkesztve ]

(#4) babkukta


babkukta
senior tag

B+, milyen innovatív forma. Az éven még nem is láttam ehez hasonló telefont :DDD (irónia off)

Üdvözlettel, Tibi

(#5) aprokaroka87 válasza kiezTe90 (#2) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet a Mediatek chipset tudja csak hardveresen megoldani a vezeték nélküli rádiót.

(#6) D@niel válasza aprokaroka87 (#5) üzenetére


D@niel
addikt

ebben az árkategóriában jelenleg snapdragon (pl. Honor 8c - sd 632), és mediatek (pl. Honor 7S - mt6739) van használatban, 7S 2017 májusi teló, a Kirin 710-et pedig magasabb ár sávban használják
szerintem marad továbbra is ez a stratégia, márkán belül a legalsó szegmensbe nem lesz saját fejlesztésű cpu

más: a Galileo elsőre nekem szemet szúrt, ezt felső kategóriában használják, utána néztem ennek a telefonnak, és máshol nem említik: Gizmochina, Gsmarena

Honor 8C sem tud Galileo-t gsmarena szerint, pedig ez már 170E, míg a 8A csak 100, illetve a Honor 10 lite-ba sem fért bele, ami lényegesen drágább

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#7) #81733120


#81733120
törölt tag

Beépített FM-rádiója külön vezeték nélkül használható, beépített hangszórója a SmartPA erősítővel együtt 90dB fölötti hangot is képes sugározni.

Ez dicséretes. :)

(#8) South Velen válasza babkukta (#4) üzenetére


South Velen
addikt

Az alsó kávára pedig fél budapest odafér. :D

lehet ott már semmiféle alkatrész nincs, de valamiért óccsónak kell lennie.

(#9) janeszgol


janeszgol
félisten

Hibás a leírás:
"A MediaTek Helio P35 néven ismert MT6735 még Cortex-A53 platformra épül"
- Az 6765 lesz.

Amúgy nem tűnik specre rossznak, de most a közép kedvencem az A7 2018. Még veszek abból 2-3 darabot az év folyamán.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) weiss


weiss
addikt

Jó, hogy a 8 után a 8A egy masszív visszalépés.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#11) jFox válasza janeszgol (#9) üzenetére


jFox
őstag

Nekem is ezen akadt meg a szemem. A 6735 már elég régi és ráadásul csak 4 magos. Itt meg 8 magról volt szó.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#12) #86973952 válasza weiss (#10) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az "A" -k mindig gyengébb modellek. Illetve nincsenek összefüggésben az "A" utótag nélküli verzióval.

[ Szerkesztve ]

(#13) #86973952 válasza D@niel (#6) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, mert ilyen low kategóriában a költséghatékonyság miatt megvesz egy olcsóbb Snapdragon -t, néha öregecskét. Vagy olcsóbb MTK -t.

Erre nem fog külön soc -t tervezni, gyártatni. Tehát ezen a részen nem igazán várható változás.

Huawei -nél ugye kicsit máshogy néz ki a "saját" soc, mint mondjuk a Samsung -nál. Aki időnként simán lejjebb sorol egy-egy korábban használt középső kategóriás exynos -t.

[ Szerkesztve ]

(#14) D@niel válasza #86973952 (#13) üzenetére


D@niel
addikt

+1, ezt én is így látom
mindenesetre érdekes lenne egy belépő soc, mert közép-, és felsőkategóriában jók az eredmények, előbbit Honor 8X-el tapasztalom, utóbbira pedig itt van több ezer komment : )
szimpatikus amikor házon belül van a hardver, ahhoz sokkal jobban lehet igazítani a felületet, bizonyára a többi kínai gyártó is ilyen irányba gondolkodik, ehhez természetesen adottnak kell lennie egy gazdasági környezetnek is

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#15) #86973952 válasza D@niel (#14) üzenetére


#86973952
törölt tag

Belépő soc náluk soha nem lesz. Ahhoz saját gyártósor kellene, és még akkor sem feltétlen érné meg. Régebbi középkategóriás Kirin -re meg nem fognak újra gyártási kapacitást kérni. Az sem túl költséghatékony.

Igazából annyi történt az utóbbi években, hogy a középső kategóriás eszközeiket jobban fel tudják tölteni Kirin -nel. Kevesebb a Snapdragon vagy az MTK.

Szerintem a mostani felállás még jó sokáig maradni fog. Talán végleg.

Amúgy szerintem Huawei is jobban járna, ha a belépő termékeire inkább Go menne. Vagy visszahozná a régi rendszert, hogy csinál egy butított EMUI -t is. Ami egyébként tök hasznos volt gyengébb hardvernél.

[ Szerkesztve ]

(#16) D@niel válasza #86973952 (#15) üzenetére


D@niel
addikt

az utolsó résszel nem értek egyet
szerintem a Huawei a kínai gyártók közül ne engedjen minőségben - és nem is teszik - : itt most arra gondolok, hogy a sw mellett hardveresen is lejjebb kellene engedni, mivel a go-s modellek lényege az árazás
vagyis itt nem a minőségbeli problémára gondolok, - mert pl. a xiaomi go sem fog nyikorogni ahogy egy mix 2s sem - hanem a felhasználói élményre, ami rá nyomja a bélyeget a márkára
ugyanehhez a gondolatmenethez tartozik az általad említett butított emui: inkább kellemetlenséget okoz, ha folyamatosan azt veszed észre, hogy "ez sincs benne, az sincs benne", mert mindenhol egy bizonyos árat kellett tartani, fontos funkciók hiányozhatnak amik persze gond nélkül benne vannak a drágább típusokban, szerintem a spórolós feelinget tapasztalni egyáltalán nem kellemes, ilyenkor hajlamos az ember egy idő után más márkát keresni, mintha az annyival többet nyújtana ugyanazon kategórián belül, így a márka elveszít egy vásárlót, illetve vonatkoztassunk el magunktól, mert szakmai fórumon vagyunk, mi vagyunk a "hangosabb kisebbség" akik könnyen át tudnak hidalni szoftveres gondokat, sokaknál nem magától érthetődő, hogy gyári, nem használt alkalmazásokat letöröljenek és/vagy bele nyúlnak a memória-kezelésbe úgy, hogy pl. 3gb rammal is az a 4-5 alkalmazás mindig ott legyen, vagy gcam apk-t telepítenek a jobb eredmény érdekében, ellenben van itt egy másik elképzelés:
egy Honor 8a-n ugyanazt látod, mint egy mate 20 pron, szoftveresen, és ez így is van rendben, persze néhány lehetőség hiányzik (pl. sötét-mód, amit csak az oledes modellek kapnak meg) de funkcióban ugyanaz, amennyiben a vas is támogatja, ez kissé Apple filozófia: az újabb modellekben is ugyanaz van, mint amit a régiek tudnak, csak sokkal gyorsabban, szebb kijelzőn látod, ritkábban tölt újra, stb. és ez úgy látszik működik, márkán belül maradnak az emberek, mert az adott kategóriában jó volt a benyomás, ott volt minden, és ugyanazt szeretnék az újabb kiadásban is: ugyanazt, ami eddig volt, csak még gyorsabban, még szebb kijelzőn stb. ha pedig 2 évente váltanak, akkor jogos az elvárás
az Apple-Huawei persze sok esetben teljesen máshogy működik, az Apple tovább tart piacon régebbi modelleket, így próbálja lefedni a régeteket, a Huawei rövidebb időre tervez, amint kijött a frissítés, utána már csak pár hónapig lehet kapni az előzőt, de az, hogy szoftveresen ugyanazt nyújtják, ebben a kontextusban szerintem hasonló

a go-modellek nagy nyertese a Xiaomi lesz, ezt tudjuk, hiszen sokkal alacsonyabb árakat megengedhetnek maguknak, illetve ahova elsődlegesen szánják ezeket a telefonokat - India - ott jobban értik a "go" telefonok lényegét, míg európában a felkészületlen vásárlót kellemetlenül érintheti, hogy megvett egy Huawei-t, mert 30000 volt mellette, aztán "ez sincs, az sincs", pedig ez előző milyen jó volt, szóval ez kockázatos

itt van most a 8A, jó kis gép, nem drága, minőségben Huawei : )

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#17) #86973952 válasza D@niel (#16) üzenetére


#86973952
törölt tag

Röviden csak annyit mondanék, hogy az sem kellemesebb, ha a teljes értékű rendszer miatt dadogósabb a telefon. Márpedig belépő szint környékén az.

A korábbi Lite verzió ugyanolyan környezetű szoftver volt. Tök jól működött a korábbi modelleken.

Tehát az sem jó üzletpolitika, ha a gyengébb modellek miatt az marad az emberben, hogy szar a márka. Ez igaz amúgy bármelyik másik márkára is.

Szerk.:
Mellesleg az EMUI agresszív órajel és RAM kezelése sem segít ezen az állapoton.

Persze nem azt mondom, hogy a Huawei belépő (vagy belépő közeli) telefonjai szarok. Mert van köztük egy-két jó darab. Viszont párnál rányomta a bélyegét az, hogy túl sok volt a szoftver.

Korábban ez feljebb is jellemző volt, de azóta sokat fejlődtek a "saját" soc -ban.

[ Szerkesztve ]

(#18) somogyib válasza South Velen (#8) üzenetére


somogyib
őstag

Amennyire én tudom ez a technológia miatt van így. IPS paneleknél kell alulra nagyobb káva.

(#19) South Velen válasza somogyib (#18) üzenetére


South Velen
addikt

De nem ekkora. Nézz meg egy Mate 20-at, IPS panellel.

Csak azért ekkora, hogy a drágább modelleken relatíve kisebb lehessen.

(#20) D@niel válasza #86973952 (#17) üzenetére


D@niel
addikt

nekem az emui "agresszív órajel és RAM kezelése" témáról más a tapasztalatom, immáron 5 hónapja, de a saját topikomban mások sem írtak még erről
épp ellenkezőleg látom ezt a kérdést, de nem is én vagyok a mérvadó aki a saját igényeire alakítja a ram kezelést, és itt nem a rootra gondolok, csak azokra a lehetőségekre amik gyárilag adottak
egyébként első két hétben hagytam az AI-t dolgozni, erre amúgy is kíváncsi voltam, semmit nem módosítottam, és jól végezte a dolgát: reggel 6-kor az a 2-3 program egyből ugrott, de azóta is figyeli a szokásaim, ezt az aksi-használat grafikonja is megerősíti, erről hosszabban is tudnék írni, de most befejeztem

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#21) #86973952 válasza D@niel (#20) üzenetére


#86973952
törölt tag

Huawei szoftveresen optimalizál. Mindig is optimalizált, aki az ellenkezőjét mondta az sosem értette az elvet. Ahogy általában más esetben, itt is a legerősebb aspektusban van a gyengeség is.

Kisebb területet enged RAM kihasználásnak, hogy a rendszer biztonságosabban működjön. Általános szinkronizálási folyamatokat igen aktív használat mellett túlszabályozhat. Órajeleket, illetve a magok kapcsolgatását is igyekszik a szoftver optimális működése, és a hardver komponensek állagmegóvása miatt kezelni. Pl. kerülni az aktív, nagyobb fogyasztásos terhelést, a melegedést.

Régebben ez nagyobb probléma volt. Például böngészésnél is elég beteg módon kezelte a teljesítményt, aminek köszönhetően egy Chrome is meg tudott akadni már egy normál oldalnál is.

Most már sokat javult a szoftveres kezelés és a saját hardver is. Így nagyobb szabadsága van a szabályozásban. Viszont még mindig sokkal agresszívabb. Ahogy ez igaz a MIUI -ra is. Bealtat, ritkábban leszabályoz, illetve nem engedi kihasználni a memóriát.

Alapvetően android platformon máshogy működik a RAM használat. Nem az a lényeg, hogy minél több szabad RAM legyen. Növekvő rendszer és komponens RAM igény mellett fontos lenne, hogy több folyamatot tároljon a háttérben.

Ez EMUI alatt SEM működik kifogástalanul. Ebből egyébként általában én is kevesebbet tapasztalok, mert konkrétan szarrá használom a telefonjaimat. Így sokat nem nagyon alszanak. Ahogy az sem tapasztal sokat, aki állandóan kilövöldözi az alkalmazásait, folyamatait.

[ Szerkesztve ]

(#22) nonsen5e válasza D@niel (#20) üzenetére


nonsen5e
addikt

Én is a csapnivaló RAM kezelést felhozók táborát erősítem.
Fél évig használtam a Honor 9-et EMUI-val, hiába kapcsoltam ki legalább 5 helyen a rendszerben a különböző okos optimalizálásokat, tipikusan a Runkeeper + zenelejátszó kombóból az egyiket minden második nap kilőtte a memóriából, hiába nem futott semmi más sem. Persze előszeretettel gyilkolta a Youtube backgroundot, mapset és egyéb appokat is.

Azóta az OpenKirin-es RROS / OmniROM vonalon mozgok, és egyszer nem fordult elő ilyen probléma.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#23) aprokaroka87 válasza #86973952 (#15) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az Android Go konzerválhatja az alsó kategóriát.
Nem igaz hogy 2019-ben nincs olyan hogy kötelező minimum hardver szint emelés.

A Mediatek 6735 nagyjából a Mediatek 6580 64 bites változata, talán kicsivel fejletebb

(#24) #86973952 válasza aprokaroka87 (#23) üzenetére


#86973952
törölt tag

MTK 6765 lesz benne. Csak elírták.

[ Szerkesztve ]

(#25) aprokaroka87 válasza #86973952 (#24) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ja ok, az biztos erősebb mint a 6735 :)

Amúgy az a Helio p35?

[ Szerkesztve ]

(#26) janeszgol válasza aprokaroka87 (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

A 6735 az picit erősebb, mint az S410.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) #86973952 válasza aprokaroka87 (#25) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen.

Elkezdték már árusítani, illetve feltölteni a webre a nagyobb boltok.

[ Szerkesztve ]

(#28) aprokaroka87 válasza #86973952 (#27) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mall.hu-n már van 54.990ft.

(#29) janeszgol válasza aprokaroka87 (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Az nem rossz ár érte. Legalábbis papíron.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) Emericus Max


Emericus Max
tag

Az egyetlen pozitívum a régi honor logó és nem a fos új. Az új HONOR logó szar, gagyi. A nagy dizájn az, hogy caps lock lenyomva és betűméret menövelve 3-al.
Más poozitívumot nem tudok mondani erre a telóra. MediaTek soc? Ejj, legalább Kirin lenne. Felejtős a teló.

(#31) Richoo44 válasza janeszgol (#9) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Tuti, hogy neked fizet a Samsung az A7 reklámért mindenhol :D

[ Szerkesztve ]

(#32) janeszgol válasza Richoo44 (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem, mert az A7 ő alatta mindent kukázott. :R
Még a rahedli Samsungot is. Megrendeltem a másodikat. A többit az év második felében szeretném megvenni. Imádom a telót, nekem megfelel.
Még nincs családom (se autóm, nem dohányzom), így kihasználom. Ha már családom lesz, akkor mások lesznek a szabályok.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) soko70


soko70
aktív tag

Sziasztok, tegnap vettem egy kék színűt, amit színben kicsit megbántam, de ez legyen a legkevesebb. Szerintem ennyi pénzért minden olyan funkció benne van, ami majdnem a nagyoknál. Mindenesetre jobb mint a Redmi 6, annyival nem drágább, de azt a pluszt meg is éri. Most próbálgatom, nem csúcstelő, de szép a kijelző valóban, valóban nagyon hangos, de szó szerint, a hívás minősége kiváló, tudja a VoLTE-t is. A kamerát még próbálom.

(#34) #86973952 válasza soko70 (#33) üzenetére


#86973952
törölt tag

Használd egészséggel. :K Meg tokkal.

Nem annyira jó élőben a kék színe? Mostanában nagy divat. Én még mindig a feketét preferálom.

Kétségtelen előny, hogy nem hibrid slot -os. Így 2 SIM mellé bemegy az SD. Több telefonnál is lehetne ilyen, elég ritka...

[ Szerkesztve ]

(#35) #81733120 válasza soko70 (#33) üzenetére


#81733120
törölt tag

Grat, használd egészséggel a mobilt! :)
Melyik szolgáltatónál vagy, hogy megy a VoLTE? Fotók érdekelnének a mobillal.

[ Szerkesztve ]

(#36) aprokaroka87 válasza #86973952 (#34) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet hamarosan a sima dual sim is "butább" lesz.

Nyilván a telefongyártóknak ez előnyős lehet, hisz így csak elég lesz dual-simes változatot csinálni egy tipusból.

link

(#37) #86973952 válasza aprokaroka87 (#36) üzenetére


#86973952
törölt tag

Többségében már az. :D

Egyébként ebből a szempontból Huawei -nél is születtek már érdekes megoldások. Például amikor egy készüléken belül 2 típus verzió. Amiről a végen kiderül, hogy azonos. Csak szoftveresen butítva. Egyik dual, másik single SIM. Hibrid slot -nál ez kevésbé feltűnő.

(#38) soko70 válasza #86973952 (#34) üzenetére


soko70
aktív tag

A kék szín a kedvencem, de amit nagyon jól eltaláltak a készülék bal oldala, mert ott szép matt, de a nagyobb része élénk és csillog. Azért annyira nem vészes. Nagyon vékony és nagyon könnyű a készülék, kicsit fura is, gondolom jó nagy része műanyag.

[ Szerkesztve ]

(#39) soko70 válasza #81733120 (#35) üzenetére


soko70
aktív tag

T-Mobile-nál vagyok, de mind a két simen tud működni egyszerre a VoLTE. Egyébként annak örülők, hogy a gesztusvezérlésben több olyan funkció van, ami ennyire alsóban nem jellemző. Az ujjlenyomat olvasó bődületesen gyors, az arcfelismerés elég jó, de majd csinálok becsapásokat, mondjuk a sötétben már nem megy, de ott az ujjlenyomat.

[ Szerkesztve ]

(#40) soko70


soko70
aktív tag

Nincs más készülék itthon csak egy i XS MAX, csinálhatók egy kamera összehasonlítást automatában, az alsó és a 8x drágább készülékek csatája, van 8x különbség? Erre kiváncsi vagyok.

(#41) icp1970


icp1970
senior tag

Ebben 6765 van.

(#42) vlevi válasza Richoo44 (#31) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, ja, csak az A7 a mostani állás szerint másfélszer annyiba kerül. Editigalban 55 az egyik, 80 a másik.
Saját magamnak kiadnek 80-at egy telefonert, de édesanyámnak kellene egy normális okostelefon, arra jo-e a Honor8A?

(#43) #81524480 válasza soko70 (#40) üzenetére


#81524480
törölt tag

érdekelne. :K

(#44) vlevi válasza vlevi (#42) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mms, végül Psmart lett a Honor8A helyett, edigitalban egy árban volt a kettő, a nagyobb felbontás, és ezzel együtt a szebb kijelző döntött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.