Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

elég pride-os lett... ;]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) grabber


grabber
addikt

"26600 MHz-es órajel a szabványos" :Y Ilyen nekem is kell azonnal :D

(#3) zsolt501


zsolt501
nagyúr

"JEDEC szabvány szerint a 2133, a 2400 és 26600 MHz-es órajel a szabványos 1,2 V-os feszültség mellett"
Már nem is tudtam hogy 26600MHz-nál tartunk :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4) OkosTibi


OkosTibi
csendes tag

Első ránézésre a címre ASUS ROG nak olvastam mondom mi Giga miota Asus, de gondolom direkt let ilyen a neve, hogy más is annak olvassa el.

26600 azért viccesnek tűnik, de ha az a szabvány ;]

[ Szerkesztve ]

(#5) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hova jutott az emberiség, dummy RAM modulok az RGB LED-ek mutatósabb összhatásáért! :Y

<-ƘƘ->

(#6) grabber


grabber
addikt

Jönnek a 8 modulos alaplapok,csak azért,hogy a 4 modul mellé be lehessen rakni 4 ledes modult :DD

(#7) Fred23 válasza zsolt501 (#3) üzenetére


Fred23
nagyúr

1,35 V mellett is szép lenne az a 26600 MHz, nemhogy 1,2 V-on! :DD

(#8) Zolik


Zolik
senior tag

És mennyibe fog kerülni? egy új gép ára?
ezek szerint mégis csak van gyártó sori kapacitás..

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#9) tzolosch válasza Zolik (#8) üzenetére


tzolosch
csendes tag

Kapacitás? A modulok felére nem is került memória-chip xD

(#10) aelod


aelod
veterán

Az új Gigabyte AORUS RGB kétcsatornás csomag különlegessége, hogy a két darab 8 GB-os memóriamodul mellett tartalmaz még két darab RGB Infused Demo modult, amelyek nem tartalmaznak memóriát. Ennek annyi értelme van, hogy az ilyen teljesítményű szetteket jellemzően négy DIMM csatolóval rendelkező alaplapokba veszik a felhasználók, és ha szimplán két modult használnának fel, akkor ezek között rés lenne. Az RGB Infused Demo modulokkal viszont minden DIMM csatoló feltölthető, így a hűtőbordán található RGB LED-ek közel lesznek egymáshoz, ami mutatósabb összhatást eredményez.

Hiánypótló tényleg...
Édesistenem :W

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

"26600 MHz-es órajel a szabványos 1,2 V-os feszültség mellett"

Az munka! :D

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#12) DaveJr


DaveJr
őstag

Ha vesz valaki 4x8GB-ot és van 4 üres slotja, akkor miért rakna be csak 2 memória modult?! Logikátlannak tűnik, és így értelme se sok van a 2 dummynak.

Újra éljük a Rambus korszakot? ha jól emlékszem akkor ott voltak dummy modulok.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#13) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Tuti lesznek olyan csalók akik a dummy-t adják el igazinak.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#14) -KP-


-KP-
addikt

megérett az emberiség a következő özönvízre....

(#15) Sub-ZeRo válasza aelod (#10) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kérnék szépen egy meteort a földre... Köszönöm... :W
Az emberi hülyeség határtalan...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16) Zsidaaj válasza Jon Mathias (#13) üzenetére


Zsidaaj
tag

Azért csak kilehet szurni,lehet az oldalán ottvan, hogy dummy :D don't sale ;DD

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#17) hokuszpk válasza grabber (#2) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

picit turbo lett, maradhat ? :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18) D.Va válasza DaveJr (#12) üzenetére


D.Va
senior tag

Nyilván a 2x8GB-os kit-hez adnak kamu modulokat nem a 4x8-as csomagba...

Nyilván aki nem plexis design PC-t épít annak HÓTMINDEGY.
De egyáltalán nem baromság. Én pl most veszek új PC-t, RGB-s ramokkal (igaz nem RGB-ként fogom használni, kizárólag narancs és fehér színre lesz minden állítva.)

És valóban hülyén néz ki a világítós modul ha a 4 slotból kettő üres... És most nem veszek 4x8 GB ramot mert így is 100 ezer ft 2x8GB 3200-as memória...

(#19) Male


Male
nagyúr

Remélem az üres modulok azért látványosan jelöltek valahol, mert:
- hány panasz lesz, hogy két modullal nem megy a gép ;]
- hány embert próbálnak majd átverni a két üres eladásával :U

(#20) #16939776 válasza D.Va (#18) üzenetére


#16939776
törölt tag

narancs és fehér

Ez a két lehető legproblémásabb pontja az RGB-led-es színkeverésnek, dedikált White és Amber led-et tesznek melléjük, ahol ezek a tartományok számítanak.

(#21) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

- meglátják a haverok a pride színeiben pompázó memókat (bejön nekik, megy a séróhoz)
- valamelyik rájön a kamu rammokra... Onnantól már csak igénytelen fake gay-t fognak mondani..

De ha már bevállaljátok srácok, szerintem vegyetek egy Intel Compute Stick-et, és mellé hibás alaplapot, kamu led rammokkal, valami méreg drága vga-t hibásan, ledezzétek szét, dugjatok kis világító izéket a pcie portokba nehogy valami lukatok üres legyen. Nektek lesz a legmenőbb gépetek, és jól is fog kinézni ;)

(#18) -RARA- válasza DaveJr (#12) üzenetére

Szerintem minden lukadba tegyél rgb-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) Dilikutya válasza Kendek (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Megérett a világ a teljes pusztulásra, úgy érzem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Csak kamu ramot nem lehet venni? :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#24) NandoXXL válasza Dilikutya (#22) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Van más led cucc is, ami megy a led rammokhoz (ez is réteg termék):
https://www.amazon.com/Proud-Together-Sign-Display-i1062-b/dp/B00QBKS3HU

[ Szerkesztve ]

(#25) atok666 válasza Dilikutya (#22) üzenetére


atok666
őstag

Csak azert mert neked ez nem tetszik? Nem ertem mi ezzel a gond...

Atok

[ Szerkesztve ]

(#26) Dilikutya válasza atok666 (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

A kamu modullal, csak hogy teljes legyen a Kék Osztriga életérzés? Semmi.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#27) IO.sys


IO.sys
őstag

Gyanús volt nekem ez a Gigabyte mindig is. :B

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#28) Molyzsa válasza #16939776 (#20) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Én úgy tudom a Gigabyte RGBW szabványt használ, tehát a fehér led adott.

..o.O..

(#29) pjani


pjani
tag

valakinek ronda a modulok közötti üres foglalat, mások meg pont ezt tartják előnyösnek a jobb hűtés miatt...

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#30) #16939776 válasza Molyzsa (#28) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezt pont nem erősítette meg a honlapon semmi. És van ott "RGB fusion kompatibilis" termék, amire biztosan állítom hogy only RGB. Szóval akár lehet, de nem akarnak háromnál több betűvel terhelni a srácok..

[ Szerkesztve ]

(#31) Tomkaa


Tomkaa
tag

Ez az igazi technológiai újítás bravó. Mikor már azt hinné az ember hogy a csili-vili fisz-fasz rgb-n kívül nem tudnak mást. Tessék itt az új innováció lámpát a ram slotba . :D Lassan autó árában megy a ram, de ez még kellett.
Az hogyha az ember venni akarna sima memóriát, már világítás nálkül nem is lehetséges....az annyira 2009, tök gáz. Így meg legalább van mire pakolni a dollárt rá.

[ Szerkesztve ]

(#32) #06658560


#06658560
törölt tag

Gigabyte RAM modul szett eladó, véletlenül kettőt kaptam, amikor vettem!

Szép színes jeligére.

(#33) D.Va válasza #16939776 (#20) üzenetére


D.Va
senior tag

Na ennyire nem néztem utána a dolognak, azt hittem bármilyen RGB cuccal lehet fehéret, narancsot világítani gond nélkül... :DDD
Jelenlegi állás szerint G.Skill Trident Z-t terveztem venni... MSI Gaming Pro Carbon lapba.

Ez lesz a géphez az inspitáció, Dirt4 modding házat készítek, ehhez kell a narancs-fehér világítás... :))

[ Szerkesztve ]

(#34) #16939776 válasza D.Va (#33) üzenetére


#16939776
törölt tag

A honlapon lévő szimulátorban a színkeréken gond nélkül ki tudtam választani ezt a két árnyalatot kalibrált monitoron. Azt persze csak remélni lehet, hogy a valóságban is pontosan ezeket mutatná-e a világítás. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) D.Va válasza #16939776 (#34) üzenetére


D.Va
senior tag

Remek! Ha már hasonló színt kapok az nekem már jó :)) Kívülről a gép úgyis fekete fehér karbon lesz, belül lesz pár narancs karbon fóliázás, meg némi világítás :)

[ Szerkesztve ]

(#36) TomFace válasza D.Va (#18) üzenetére


TomFace
tag

Atyaég, mi a jó fenét tudnak azok a memóriák annyi pénzért? Nekem is 2x8GB DDR4 van, tavaly vettem 40 körül, igaz nem 3200MHz, meg azt is megértem, hogy azóta elszálltak az árak, de ennyire? Eldobom az agyam :Y Hol lehet észrevenni a mindennapokban a magasabb órajel előnyét (már ha van)?

(#37) stratova válasza TomFace (#36) üzenetére


stratova
veterán

Azt az árat mondjuk én sem értem bár 2x8 GB DDR4 3000-as RAM Q1-ben ~60-ról indult.

(#38) D.Va válasza TomFace (#36) üzenetére


D.Va
senior tag

50-60 ezer körül mezei 2400-as cl15 cl16-os ram-ok vannak...
Egy kisebb procihoz jók ezek is, de egy Ryzen 2700X-nél már azért van értelme a 3200-as CL14-es drágább ramoknak, ott már látszik azért a különbség nem csak parasztvakítás... :K

Én ezt néztem ki:
[link]
Ez 3200MHZ és CL14 + RGB. RGB nélkül is 85 ezer Ft egy ilyen tudású ram... :O
Ez 100 ropi. Sok választás nincs. 3200 MHz-es ramból pl G.Skill-nek összesen 2 memóriája van ami megy az MSI X470 Gaming Pro Carbon-ban. A 3200/CL16-os ramok pl már nem is mennek az alaplapban...
De a többi gyártó memóriája sem olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

(#39) atenza válasza TomFace (#36) üzenetére


atenza
senior tag

Nekem Ryzen 1700 van, és pont tegnap próbáltam ki hogy visszarakom 3000mhz-es ramomat 2400mhz-re, Battlefield 1 multiplayer alatt az addigi átlag 140FPS helyett 70-80FPS-t kaptam. Egyből vissza is állítottam.

(#40) rii válasza aelod (#10) üzenetére


rii
nagyúr

ehhehhehheheeee ,-DDDD

nehogy legyen több hely a mem blokkok közt ,-DDDD hűtés vagymi a fene kit érdekel XD XD

jó lesz jaszkarizni ... úúú mennyi mem van a gépedbeeen ,-DDDDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41) rii válasza D.Va (#18) üzenetére


rii
nagyúr

" .... És valóban hülyén néz ki a világítós modul ha a 4 slotból kettő üres. ... "

a mondat első felével maximálisan egyetértek ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Azt hiszem megtaláltam a piaci rést: Dummy RGB-LED-es PC! Semmi működő nincs benne, de pont úgy néz ki kívül.belül, mint egy rendes pécé, csak világít meg minden!

(#43) D.Va válasza rii (#41) üzenetére


D.Va
senior tag

Az ilyenekre általában nem reagálok...
De a hozzászólásaid nagyjából egy 8 évesét agyszintjét tükrözik... Gratulálok. :C Csak így tovább az evolúció rögös ösvényén.

A "hűtés" amit te és még páran emlegettek... az külön grat... Most akkor ezek után senki ne rakjon 4 db memóriát a gépbe mert akkor leolvad a PC?!?... :Y
Good job... :C

[ Szerkesztve ]

(#44) rii válasza D.Va (#43) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Az ilyenekre általában nem reagálok ... "

Rád nézve lett volna jobb, ha most is így teszel :))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45) BlindMind


BlindMind
tag

Gagyibyte és szép színes , legalább ezt is kipipálhatjuk a hülyeség oltáránál áldozva!
Köszönjük a nagy semmit! 100+k HUF-ért meg szinte best buy....

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#46) Barret001 válasza D.Va (#43) üzenetére


Barret001
addikt

Ocssooo! A hülyének is megéri! :D

(#47) rii válasza D.Va (#43) üzenetére


rii
nagyúr

csak hogy értsd.
senki nem azt mondta h 4 modult ne tegyenek be
hanem csak azt, hogy úgy betenni 4 modult, h abból a kettő dummy - csökkentve a mem blokkok közti szabad helyet a levegőráamlás hátrányára - na ez a baromság

de majd akkor vesznek a mem blokkok hűtésére még ventillátort ... lehetőleg azt is rgb-set ... mert az a fontos a PC-nél, hogy rgb-s legyen ... és még én vagyok 8 éves gondolkozás szintjén ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#48) D.Va válasza rii (#47) üzenetére


D.Va
senior tag

Tessék ;] :P

Egyébként értem miről van szó, csak szerintem a kamu memóriák okozta extra "melegedés" valószínűleg teljesen jelentéktelen... Legalábbis egy normálisan szellőző, normális hűtéssel ellátott házban. ;)

(#49) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

1,35 V, karácsonyfa, komolytalan.

(#50) zzola válasza Dr. Akula (#49) üzenetére


zzola
félisten

Másik modul sem tud ekkora sebességet 1.35V alatt... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.