Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Teal'C válasza Somatom (#644) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem jó ha 16:9 csak a teló fényerejét minimálisra kell venni és kész, nekem olyan adapterem van ami tölt is. Majd kipróbálom de most nincs időm rá.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#652) Somatom válasza Teal'C (#651) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, hogy jó lenne a 16:9, de az csak DeX -el lenne. Ha a teló kijelzőjét tükrözöd, az nem 16:9, a TV, monitor, amire tükrözöd, az viszont 16:9. Ez a bibi.
Én is töltőset szeretnék. Multiport adaptert. Csak a most kaphatót lebutította a Samsung. Eltűnt az ethernet port. Inkább a régebbit venném, ha tudnám, hogy működik a telómmal.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#653) Teal'C válasza Somatom (#652) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem egy ilyenem van [link]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#654) erahurka


erahurka
félisten

Egyébként DeX helyett egy sima Type-C dokkoló vagy adapter nem működik? Vagy így se tud DisplayPort kimenetként funkcionálni a telefon csatlakozója?

(#655) Somatom válasza Teal'C (#653) üzenetére


Somatom
veterán

Hmmm.... Ez tetszik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#656) Teal'C válasza Somatom (#655) üzenetére


Teal'C
addikt

Azt tudom mondani hogy eddig minden erre képes telefonnal működött az enyém az eladó nagyon megbízható. Azt nem értem az enyém mitől ilyen drága most hisz én is kb 4e ért vettem.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#657) Somatom válasza Teal'C (#656) üzenetére


Somatom
veterán

Az a baj, hogy nekem nincs fizikai címem, ahova kiszállíthatnák. Szóval csak bolti átvétel, vagy FoxPost és társai játszanak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#658) Teal'C válasza Somatom (#657) üzenetére


Teal'C
addikt

Na megvolt a próba, sem dex sem mhl.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#659) #33253120 válasza Teal'C (#658) üzenetére


#33253120
törölt tag

Kár.

(#660) Somatom válasza Teal'C (#658) üzenetére


Somatom
veterán

Szomorú, bár számomra ez most megnyugtató hír.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#661) punky10 válasza Teal'C (#658) üzenetére


punky10
addikt

Azért az mhl-t is kihagyni... :((
Ez nekem már nagyon lite...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#662) kekedi válasza erahurka (#648) üzenetére


kekedi
senior tag

Én 151ert rendeltem be a telenornal a Note 10 lite ot. 6.500ft os dijcsomaggal. (ez az S csomag)

(#663) erahurka válasza kekedi (#662) üzenetére


erahurka
félisten

Szörnyű az összes csomag, pont most vergődöm a Telenor topikban, hogy miért nem kaphatok több netet akár kevesebb percért cserébe, de 5000 forint körül.

(#664) vodrosjozsi válasza erahurka (#663) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Telekomnál azért jobb árak vannak, pláne ha magentás vagy.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#665) erahurka válasza vodrosjozsi (#664) üzenetére


erahurka
félisten

Mi az a magenta? Valami hűség izé?

(#666) malor válasza erahurka (#665) üzenetére


malor
aktív tag

Röviden:

Mobil+Vezetékes szolgáltatások egyszerre történő igénybevétele esetén járó lojalitási kedvezmény.

Bővebben:

A Telekom így értékeli, ha minden telekommunikációs szolgáltatást tőle veszed igénybe (amikor a vezetékes szolgáltatási területén élsz). Szóval, ha Telekomos a tv és internet előfizetésed otthon, akkor a Telekom mobilszolgáltatási árai versenyképesebbek, mint ha más szolgáltatónál lennél "vezetékes ügyfél".

[ Szerkesztve ]

(#667) malor


malor
aktív tag

WestEnd MM-ban kint van a Note 10 Lite, ha valaki megnyomkodná.

(#668) kekedi


kekedi
senior tag

Sziasztok.
Megerkezett a mai nap a Note 10 lite.
Első benyomas (S6-rol jovok):
-Gyonyoru kijelzo, ahogy ezt meg is szoktuk( kicsit sem hianyzik a 2k kijelzo, sot, szebb a kepe mint az s6 nak)
-Sebessege szamomra kivalo
-Jo a fogasa, ahhoz kepest hogy nagy. Nem csuszik ugy mint az uveg.
-jo helyen a bekapcsolo gomb!
-Az Spen kiraly.
-Arc es ujjlenyomat feloldas eddig szuper. Megfelelo gyorsasagu
-gyorsan tolt a tolto (SOT rol majd kesobb)

Kamerat meg keveset teszteltem.de igyekszem arrol is beszamolni (lehet meg ma)

(#669) malor


malor
aktív tag

Amikor tegnap megnyomkodtam nekem is az jutott eszembe, hogy ha az ember nem ismerné a technikai leírását, akkor egészen máshogyan állna hozzá.

Az elvileg üveg telefonokat fogni is pl. műanyag érzést kelt bennem. Amikor ez lett a trend sem értettem, hogy mi a jó ebben a fényes és csúszós borításban. Az vesse rám az első követ, aki szerint azon ő érzi, hogy bizony az szuper minőségi üveg...pláne, amikor a tokban van. Ez a műanyag Note 10 Lite kellemes fogású, semmi gagyiságot nem érez az ember tőle. A kutya nem mondaná meg, hogy az olyan "műveg", mint a többi. Matt műanyagban talán még feltűnőbb lehetne és még szemrevalóbb.

A kamerájánál az tűnt fel, hogy nagyon gyors a fókusz. Nagyon érzi, hogy mi a fókuszpont és azonnal vált, nem kell feltétlenül nekünk "tapizni" hozzá.

az MM-ben egymás mellett szórakoztam a Note 10 és 10+ telefonokkal és ez a 10 Lite egy nagyon érdekes mobil lett. A sok "szakértő" a technikai leírása alapján értékeli, mert tényleg a usernek csak csúcstechnológiára van szükség. A csúcstechnológia viszont meg elég drága lett. Így lehet, hogy érdemes lenne a csúcsmobilokat a helyén kezelni és odafigyelni arra, hogy nem mindig az a "legjobb", ami tényleg a legjobb. Legalábbis felhasználói oldalról. De a gyártók marketinggépezete is ezt az érzést erősíti. Költs felesleges nagyon drága mobilra, különben rosszul fogod magad érezni, másod- vagy harmadrangú user leszel tőle. Neked mindenből a legjobb kell és a legjobb jár. Csakhát az utóbbi években eljutott oda a világ, még andoridos vonalon is, hogy nemcsak a csúcsmobilokat élmény használni a mindennapokban.

Szolgáltatói előfizetésben a Note 10 Lite egy érdekes ajánlat lehet. Én is Telenoros vagyok, a Telenorban volt először a kezemben, nekem hozták ki a raktárról, mert még nem volt kirakva sehol. Mondtam is nekik, hogy érdemes lenne egy kicsit foglalkozni a készülékkel, mert van benne ráció, csak nincs mögötte marketing. Persze a 20-as széria minden tagja már kint volt. SES-ban sem volt kirakva, csak a 20-as széria. Pedig hosszú évek után, talán ez a legellentmondásosabb széria a Samsungtól. A marketing bullshit csúcsa, pedig nem hittem volna, hogy az Apple-nél lesz mobilgyártó, aki pofátlanabb lesz. De lett. Elnézést, ez most egy kicsit hosszú lett :R

(#670) kekedi


kekedi
senior tag

Éjszakai kép összehasonlítva egy S6al (aminek ugye nincs éjszakai módja)
Remélem jó a link:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#671) vodrosjozsi válasza kekedi (#670) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nekem tetszik, nem csodálom, az s9+ kamerája van benne.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#672) malor válasza vodrosjozsi (#671) üzenetére


malor
aktív tag

Az S20 Ultra kamerája meg majd a Note 22 Lite-ban lesz :D

(#673) erahurka válasza vodrosjozsi (#671) üzenetére


erahurka
félisten

S9-ben már lehetett variálni a rekeszt nem? Ebben fix 1.7.

(#674) kekedi válasza erahurka (#673) üzenetére


kekedi
senior tag

Én is így tudom.
Jelenleg nem tudom összehasonlítási nem túl régi zászló hajossal.
De szvsz nem rossz a kamerája. Az én igényeimet kielegiti. Majd igyekszem nappali képeket is megosztani.

Más:
Az asszony tegnap már be akarta volna nyúlni a telefonom. 😀 Megtetszett neki a toll funkciók.
Hát na... Nekem is. Nem adom 😀😀😀

[ Szerkesztve ]

(#675) Somatom válasza kekedi (#674) üzenetére


Somatom
veterán

Mondtad neki, hogy érje be a másik tollad funkcióival? :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#676) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Ezt már látta valaki??

[link]

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#677) erahurka válasza tom956ster (#676) üzenetére


erahurka
félisten

De ehhez Csamcsung boltban kell venni gondolom. Az nem műxik, hogy Telenyornál megveszi az ember 186-ért kártyásan, aztán megadja a dolgokat és visszakap kb. 28000 forintot. Vagy ha igen akkor rohanok érte ha itthon is bevezetik az akcijót.

(#678) kekedi válasza tom956ster (#676) üzenetére


kekedi
senior tag

Meg próbáltam, de sokáig nem jutottam.

😀

[ Szerkesztve ]

(#679) malor válasza tom956ster (#676) üzenetére


malor
aktív tag

Feltételek szerint a promócióban résztvevő brit cégek fel vannak szépen sorolva. Ez nem worldwide akció, hanem csak és kizárólag "Participating Retailer in the U.K., Channel Islands, Isle of Man or Republic of Ireland "

[ Szerkesztve ]

(#680) #33253120


#33253120
törölt tag

Tegnapelőtt megjött a vas. Kicsit sajnálom, hogy nem volt olyan piros belőle, mint a GSMArena oldalán.
Még sim nélkül használom, hétvégéig, majd akkor fogok átköltözni.
A történeti hűség kedvéért:
Két telefont használok, ezek életkorban egy hűségidőnyi különbséggel bírnak.
Azaz ha lejár a hűség, akkor az addigi elsődleges telefonom megy másodlagosnak, és az új készülék lesz az elsődleges. És jellemzően előre szeretek lépni, nem vissza. Azaz ha van lehetőség, akkor legyen jobb az új. Így sokadik hűségre kikötöttem a Galaxy széria tetején.
Most az elsődleges egy S9+, a másodlagos meg egy S7. Nézegettem az utódokat, és az S10 család nem ad annyival többet, az S20 meg még drága. Az A széria nem kell, mi marad? Ez.

Szóval elkezdtem belakni, ilyenkor valamelyik telefont Smart Switch-el átviszem az újra, és használom pár napig, majd FR, sim átrakás, végleges belakás lesz.
Még az első belakás idején vagyok, Smart Switch egy csomó mindent áthozott az S7-ről.
Lehet hibákat is.
Fényképezőben a fogaskerék alatt csak a videófelbontást lehet állítani, a fotókét meg nem.

Ez most a régi telefonról való átköltözés hibája, vagy tényleg nem lehet felbontást változtatni fotó esetén?

(#681) TODI1111 válasza #33253120 (#680) üzenetére


TODI1111
addikt

Felbontást nem tudsz állítani csak méretarányt annál pedig így néz ki: (note 10+ készüléknél)
3:4 4032x3024
9:16 4032x2268
1:1 3024x3024
full: 4032x1908

4:3:12,2 mega pixel
9:16: 9,14 mega pixel
1:1: 9,14 mega pixel
full: 7,64 mega pixel

(#682) #33253120 válasza TODI1111 (#681) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez azért kicsit gáz. :)

(#683) erahurka válasza #33253120 (#682) üzenetére


erahurka
félisten

Miért lenne gáz? Miért akarnál a lehető legjobb minőségnél gyengébb képeket készíteni? :F Azért nem 500 megapixelről beszélünk, hogy két képpel betelne a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#684) Somatom válasza erahurka (#683) üzenetére


Somatom
veterán

Pl. azért, mert a netre fölösleges. A PH -ra sem lehet akkora képet feltölteni. Konvertálás, dupla meló.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#685) Donki Hóte válasza #33253120 (#682) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez így van kb. az S8 óta.

Meg kell szokni, ennyi az egész.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#686) Teal'C válasza Somatom (#684) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem minden kép feltöltődik simán eddig nem volt ilyen gond.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#687) Somatom válasza Teal'C (#686) üzenetére


Somatom
veterán

Gondolom azért, mert prémium vagy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#688) Teal'C válasza Somatom (#687) üzenetére


Teal'C
addikt

Az lehet. :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#689) kekedi


kekedi
senior tag

Note 10 lite SOT:
Masodik töltés után 20% nal 5 óra keprnyoidom volt, kb. 35 óra készenléti idő mellett.
Sötét téma, főleg wifi használat, bel es kültéren vegyesen. Volt kb. 40 perc telefonálás is benne. (játék nem volt)
Elvileg még jobb is lesz ha betanul. (bár, nekem már ez is patent.)

(#690) Teal'C válasza kekedi (#689) üzenetére


Teal'C
addikt

S10l 2sim wifi,bt,helyadatok bekapcsolva, 40% nál 5 óra +-fél óra naptól függ. Kb 7től 18 ig.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#691) kekedi válasza Teal'C (#690) üzenetére


kekedi
senior tag

Na az még jobb. Mondjuk ő elvileg kevesebbet is fogyaszt.

(#692) Teal'C válasza kekedi (#691) üzenetére


Teal'C
addikt

Érzem hogy jobb de azért azt a nagy kétségbeesést nem írom alá az exynos vs snapi párbajban. :D

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#693) kekedi válasza Teal'C (#692) üzenetére


kekedi
senior tag

Én vagyok még igy vele. Sose érdekelt e két lapka közötti különbség. (de ez én vagyok)

Más :
Sose volt ekkora telefonom, de nagyon elvezem. Tartalom fogyasztás pazar. Osztott képernyős nézet szintén pazar. Végre latni két ablakot egyszerre használható nagysagban.

Telefonálni (egy kézzel fogni) még szokatlan. :)

[ Szerkesztve ]

(#694) #33253120 válasza Donki Hóte (#685) üzenetére


#33253120
törölt tag

Itt van előttem az S9+, ugyanezzel a rendszerrel, és oneui-val.
Ott csak a szelfikamera ilyen, a hátsón a 4:3, 16:9, és 1:1 arányokon két-két felbontás állítható.
Gyakran szükség van foglalkozás körében elkövetett fényképezésre. Jegyzőkönyv mellé csatolni fotót, elektronikus építési naplóba való feltöltéshez, átadási dokumentáció mellé átadni az épület eletkromos rendszerének valós megvalósulását, egy villanyóraállást, és plombasértetlenséget, meg ilyesmi. Ezeknek nem kell műtermi fotóknak lenniük, csak legyen éles, és kb monitorkompatibilis felbontású, mert az emberek lusták minden képnél kattintani hogy kitöltse a monitort a kép, és én nekem kell elnézést kérni, ha egy csilliárd megapixeles fotót csinálok egy 20*140mm-es kijelzőről. :)
De ezzel sem lenne baj, de már lassan Apple szintű magasságokba emelkedett ez a neked nem kell tudnod mi történik, csak használd. :) Azaz ha érdekel, hogy melyik képarány mekkora képet csinál, akkor fotózz mindegyikkel egyet, és nézd meg a részletekben.
És ez mondjuk annyira nem tetszik. :)

(#695) #33253120 válasza kekedi (#689) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem nem leszek itt népszerű. :)
Nem érdekel a SOT, az enyémhez adtak töltőt is. :)
S9+ topicban volt példa arra, hogy ember megvette, letiltott/kikapcsolt mindent, semmire sem használta, mert neki jó SOT kell. Amikor beírtam neki, hogy akkor autós analógiával élve vettél egy ferrarit, raktál gyertyát az izzók helyére, kikötötted a klímát, és a vezetéstámogató rendszereket, meg ki tudja mit, és 40-el közlekedsz, hogy ne fogyasszon sokat, akkor én voltam az ufó. :)
Ezek a telefonok számomra nem a SOT-ról szólnak, én aránylag sokat játszom, youtube/twitch szintén sok, csak mobilnetre van lehetőség, de abból korlátlan van, és minden eszközömnek az elsődleges telefon ossza meg 24 órában, na meg persze flud torrent klienssel szedem ami érdekel a 128-as memóriakártyára, spotify, stb.....
Ok, reggel 05:40 körül leveszem a töltőről, délután kettő körül felrakom mert kéri, majd valamikor 17:30-19:00 között hazaérek, és dugom rá az S9+-t a DEX-re, és ott megint kapja a töltést. Aránylag el lehet mondani, hogy a telefon nálam kapja a terhelést. :)
Maga a SOT mértéke mint olyan számomra nem ad semmit hozzá a készülék használhatóságához, készülékválasztás esetén nálam nem befolyásoló tényező.

(#696) kekedi válasza #33253120 (#695) üzenetére


kekedi
senior tag

Én ezt el fogadom. Nincs ezzel semmi baj. Sokat vagyok töltő közelében én is.
Sokat hangoztattam már lassan unjátok...S6-ról jövök. Szóval nem véletlen emlegetem a SOT-ot. (ahol 2 óra SOT-al kitörölhettem a fencimet)
Egy példa ha nem dolgozom és nem otthon vagyok (és nem a kocsiban töltöm)
S6-al (max 2 óra SOT-tal):
Nem tudok egy állatkertbe elmenni fotózni, mert lemerül fél úton.
Túrázás közben sem tudom használni egész nap.
De sorolhatnék még sok mindent.

Nem vagyok telefon függő (még ha annak is látszik), de ha elmegyünk a szabadba, ahol sok képet lövünk el (mert mi ilyenek vagyunk) akkor igen is fontos hogy meddig bírja.

Nem, nem akarok powerbankkal szaladgálni (főleg nem egy ekkora telefon mellett :D ) :)

Lényeg a lényeg. Tudjak kihúzni vele egy húzósabb napot. Ami nem csak nekem fontos. Pont emiatt semmi mókolás nem volt az 5 órás SOT-omba (1 perc videónézés nem volt benne pl.), mivel nem SOT huszár vagyok. :D

Na befejeztem. :D
Természetesen béke van. ;)

Ui:
"Nem érdekel a SOT, az enyémhez adtak töltőt is. :)"
Nekem meg nem vezetékes telefon kell. :D Bocsi, nem tudtam kihagyni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#697) #33253120 válasza kekedi (#696) üzenetére


#33253120
törölt tag

(#698) erahurka


erahurka
félisten

Mintha valami videóban láttam volna olyan toll funkciót, hogy egyrészt nagyítóként lehet használni a kijelzőn, tehát ahova mutatok a tollal, azt kinagyítja, másrészt ha rábökök egy szóra, akár írott, akár képen van, azt lefordítja. Ez legit, vagy csak a rendes Note 10 tud ilyeneket?

(#699) Somatom válasza erahurka (#698) üzenetére


Somatom
veterán

Tudnia kéne. Ezek alap tollas funkciók. A Note 9 -em is tudja.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#700) erahurka válasza Somatom (#699) üzenetére


erahurka
félisten

És ha CBR van nyitva, azon is megy a fordítás? Tehát apptól függetlenül, a képernyőn megjelenített betűket felismeri, és értelmezi, és fordítja? Képregény olvasáshoz kéne a funkció :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.