Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Csocsesz75 válasza erahurka (#197) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Jól írtad, S10 lite kisebb kávás, nagyobb kameralyukas.

(#202) Schuler888 válasza erahurka (#199) üzenetére


Schuler888
senior tag

Csak a ceruza miatt vettem Tab S-t nekem letfontossag jegyzetelesekre, Note-om is volt de abban a meretben vekony cerkaval egy ido utan faraszto, en meg hosszabb jegyzeteket keszitek jellemzoen, akinek rovid jegyzetekre kell annak a Note is kivalo

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#203) leslien válasza Thom! (#147) üzenetére


leslien
nagyúr

ez biztos h a GM1 szenzor lesz benne? mert pl A80 ban a Sony Imx 586 van.. jó lenne ha S10 lite ban is ...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#204) erahurka


erahurka
félisten

Van kinn videoteszt mindkét készülékről. Engem meglepett, hogy az S10 Lite valamivel jobb képeket lő este, de lehet csak abból adódik, hogy kicsit túlexponálja a képeket a Note 10 Lite-hoz képest. Én utóbbitól jobb eredményeket vártam az 1.7-es rekesz miatt. Mindkettő jó képeket lő amúgy nappal, éjszaka az S10 Lite kicsit jobb. Mondjuk inkább az átmenet lenne érdekes étteremben vagy ilyesmi.

(#205) erahurka


erahurka
félisten

200 felett lesz mindkét kézülék ajánlott fogyasztói ára és kevesebb mint 10,000 forint lesz köztük a különbség.

(#206) Stabi83 válasza erahurka (#205) üzenetére


Stabi83
senior tag

Így nem tudom ki fog venni Note-ot. Jelentősen gyengébb SOC és aki tényleg ki akarja használni a Note tudását annak nem fog számítani a plusz pár tízezer egy teljes értékű eszközért ( a Note sosem a szegények telefonja volt, aki munkára használja annak megéri az a plusz, aki meg nem annak eleve felesleges a Note, ott neki az S ).

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#207) Csocsesz75 válasza erahurka (#205) üzenetére


Csocsesz75
őstag

S10 lite 227 990,-
Note10 lite 219 990,-

(#208) erahurka válasza Stabi83 (#206) üzenetére


erahurka
félisten

S10 Lite-ban nincs jack csatlakozó. A kamera kérdéses, a tesztek alapján jól teljesít éjszaka az S10 Lite, lehet, hogy ezzel a speckó stabilizálással még hosszabb záridőt tud használni? Mert elméletileg a Note-nak a nagyobb rekesz miatt jobb képeket kéne éjjel lőnie.

(#209) hyperspace válasza Csocsesz75 (#207) üzenetére


hyperspace
őstag

Marad az OP :N

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#210) zazenke


zazenke
őstag

a samu még mindíg csak 2x optikai zoomnál tart még a csúcs szériákban is (bár ez nem az ). Csájna már rég ctúl lépett ezen és csak mosolyog. Ja majd most az s20 ban gondolom ők is lépnek pár év csúszással

(#211) Stabi83 válasza zazenke (#210) üzenetére


Stabi83
senior tag

A zoom mértéke nem lemaradás hanem döntés kérdése. A legideálisabb szerintem a 3X zoom. Az 5X már sok, a 2X egy kicsit kevés. Ez inkább a felhasználói szokások mintsem technológiai kérdés. A gyártók még puhatolóznak ezzel kapcsolatban.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#212) erahurka válasza Stabi83 (#211) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem is kellene a 3x, a 2x-nek semmi értelme, azt még bőven ki lehet hozni digitálisan is, főleg 48 meg hasonló nagy szenzorokkal.

(#213) zazenke válasza Stabi83 (#211) üzenetére


zazenke
őstag

amúgy lemerem fogadni hogy az s20 megint csak le lesz maradva a vele azonos generációju kínaitól . Azt elismerem hogy amit tud a samu abban általában jobb minőséget produkál de innovációban egyszerűen már nem sereg hajtó

[ Szerkesztve ]

(#214) Stabi83 válasza erahurka (#212) üzenetére


Stabi83
senior tag

Az igazi egy vario rendszer lenne de az még odébb van...
Aki viszont azt először piacra dobja az tényleg robbantani fog. Periszkópos elrendezésben talán még meg is lehetne oldani.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#215) Somatom válasza Stabi83 (#206) üzenetére


Somatom
veterán

"Így nem tudom ki fog venni Note-ot"
Pl. én. Több, mint fél éves a Note 10. Szombaton néztem német MediaMarktban, 1000 Erzsiért árulták. Ehhez képest, a Lite 600 Erzsin nyit. Ennyiért benevezek rá, ha a specifikáció eddig ki nem derült részletei is tetszeni fognak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#216) erahurka válasza Stabi83 (#214) üzenetére


erahurka
félisten

Asusnak és a Samsungnak is volt már variós telefonja.

(#217) Tujmos válasza Somatom (#215) üzenetére


Tujmos
tag

szintúgy, most készülök telefont cserélni, már majdnem rászántam magam az s10+ra, de a hajlított kijelzőt elkerülném.. és szeretnék ceruzát, szóval pont kapóra jött a note 10 lite :DD

(#218) Stabi83 válasza erahurka (#216) üzenetére


Stabi83
senior tag

Tudom de azok mások voltak. A mostani piac kifütyülne egy ilyen megoldást pedig abba aztán lehetne értelmezhető méretű szenzort+optikát pakolni és azt megspékelni a mostani szoftveres csodákal. Ha ilyen minőséget hoznak ki a hangyafasznyi szenzorokból akkor mire lennének képesek normális szenzor + optika párossal?

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#219) erahurka válasza Stabi83 (#218) üzenetére


erahurka
félisten

Jó de ha akkora a telefon mint egy fényképezőgép, akkor vehet az ember fényképezőgépet inkább, nem? :D

(#220) Juhaszatti válasza zazenke (#213) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Akkor lenne lemaradva ha az az azonos generációjú kínai több lehetőséget adna az optikai zoomra. De ha lesz benne egy 5x, vagy egy 10x, alatta meg csak digitális vagy hibrid, azt a hajukra kenhetik.

[ Szerkesztve ]

(#221) Somatom válasza erahurka (#219) üzenetére


Somatom
veterán

Lehetne másképp is. Imádtam ezt a Mod projectet, zseniális húzás volt, csak a Lenovo kihátrált belőle. Ha nem tette volna, akkor eszembe nem jutna a telómat másra cserélni, mint egy újabb Z -s Motora.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#222) leslien válasza Csocsesz75 (#207) üzenetére


leslien
nagyúr

honnan az info?
egyébként a S10 lite lesz jobb vétel.. de majd idővel mindenki belátja...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#223) Somatom válasza leslien (#222) üzenetére


Somatom
veterán

Hozz nekünk megvilágosodást, Mester! Mitől jobb az S10 Lite, ha nincs benne toll, meg a hozzá tartozó funkciók? Pont azért vesz az ember Note -ot, mert abban vannak ezek a ficsőrök. Ezek különböztetik meg bármilyen más telótól. Hogy pótolja ezt egy S Galaxy?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#224) Stabi83 válasza erahurka (#219) üzenetére


Stabi83
senior tag

Lassan akkora egy telefon mint egy TV...
Telefonnal lehet fényképezni, fényképezővel nem lehet telefonálni.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#225) Stabi83 válasza leslien (#222) üzenetére


Stabi83
senior tag

Akinek kell a toll az nem vesz S szériát. Akinek nem kell a toll az meg nem vesz Note szériát...
Ennyi ezt nem kell túlagyalni. Más a célközönség!

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#226) Csocsesz75 válasza leslien (#222) üzenetére


Csocsesz75
őstag

(#227) leslien válasza Somatom (#223) üzenetére


leslien
nagyúr

nem szeretnék más tollával ékeskedni.....ha mindenképp toll kell akkor már inkább a Note 10
venném 235k pl [link] igaz egy év garancia ,de már sokkal jobb.. ugyanis Exynos 9810 (10 nm) - EMEA már 2 éves és ráadásul Qualcomm SDM845 képest gyalázat volt a Samsungban... most itt a lehetőség egy SD 855 Samsungot parádés áron venni.. de ha nektek a toll kell...na mindegy .. :)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#228) Stabi83 válasza Csocsesz75 (#226) üzenetére


Stabi83
senior tag

Na ezekben semmi logikát nem látok...
Az e jelzés inkább illene ezekhez mint a Lite...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#229) Csocsesz75 válasza leslien (#227) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Ha jól tudom ugyanennyiért ez 2 év hivatalos garanciás

[link]

[ Szerkesztve ]

(#230) leslien válasza Csocsesz75 (#229) üzenetére


leslien
nagyúr

pláne....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#231) Somatom válasza leslien (#227) üzenetére


Somatom
veterán

A Lite -ban levő SOC és kamera is bőven elég nekem, fölöslegesen fizetnék a Note -nál ezekért felárat. Viszont, ha már hasonlítunk, akkor inkább a 10+ -hoz tegyük! Egyrészt azért, mert kijelzőméretben a Lite ahhoz áll közelebb, másrészt azért, mert tárhelybővítés csak a 10+ -ban van. Annak viszont nem 230 az ára és akkor még mindíg nincs jackünk, ami a Lite -ban adott.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#232) leslien válasza Somatom (#231) üzenetére


leslien
nagyúr

szerencsére nem vagyunk egyformák ... más az igény... :)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#233) Somatom válasza leslien (#232) üzenetére


Somatom
veterán

Ezzel nincs is gond. Ha azt írtad volna, hogy idővel belátod, hogy számodra az S10 Lite jobb vétel, ahhoz szavam se lett volna.
Én azt vitattam, hogy
"egyébként a S10 lite lesz jobb vétel.. de majd idővel mindenki belátja"
Ez egy általánosítás, ami ráadásul nem igaz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#234) leslien válasza Somatom (#233) üzenetére


leslien
nagyúr

"egyébként a S10 lite lesz jobb vétel.. de majd idővel mindenki belátja"

egyébként ezt még mindig fenntartom ,de tegyük ezt el kb 1,5 hónapig és ha nem így lesz akkor küldöm ezt [link] ahova mondod....

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#235) Juhaszatti válasza leslien (#234) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Szerintem már csak azért sem lehet az egyik jobb vétel a másiknál, mert nem is alternatívái egymásnak. Akinek toll kell, soha nem fog S10 Liteot venni, akinek jack csatlakozó kell szintén nem fog olyat venni, akinél szempont a normális zoom, szintén nem fog olyat venni a másikkal szemben.
És biztosan lehet felsorolni néhány tételt fordítva is. Ez pedig éppen elég különbség ahhoz, hogy az emberek többségének csak az egyik, vagy csak a másik jöhessen szóba, nincs dilemma hogy vajon melyik lenne jobb vétel.

(#236) Schuler888 válasza zazenke (#213) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mondod ezt ugy, hogy most kihozta ezt az eddigieknel vegre nagyobb szenzormeretu quad bayer szuros rendszert, ezerrel fejleszti a grafen akksit, evrol evre egyre bamulatosabb amoledeket fejleszt ki, es a ONE UI olyan jo lett, hogy tobb masik gyarto is nyult le belole reszleteket.. caak igy kapasbol par dolog. Az ilyet hogy lpddr5os modulok fejlesztese mar nem is emlitem. Kepezned kene magad kicsit a temaban es naprakesznek lenni! :))

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#237) Schuler888 válasza Juhaszatti (#235) üzenetére


Schuler888
senior tag

Pontosan, nekem pl amiota Penes Tab S-em van, azota abszolut nem erzem hianyat a Note-nak, igy 2 honap mulva mar talan(ha hasonlo lesz a megjelenesi utem mint egy eve) az S20 Ultra fogja valtani az S10+om :K

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#238) Stabi83 válasza zazenke (#213) üzenetére


Stabi83
senior tag

A Samsung ballanszírozik az innováció és a biztonsági játék között. Az hogy sereghajtó lenne az innovációban elég erős kijelentés. Évről évre meglepik valamivel a piacot és a fejlesztéseik is egyenletesek. Pl kameratechnológiában folyamatosan fejlődnek, van amibe még mindíg egyedülállóak a készülékeik ( változtatható rekeszértékű kamera ), kijelzőtechnológiában egyértelműen ők az elsők, szoftveres téren is pokoli erősek ( pl Dex ). Akkor mitől is beszélünk?

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#239) Stabi83 válasza Somatom (#215) üzenetére


Stabi83
senior tag

Arra értettem hogy az S10 Lite egyenlőre jobb ajánlatnak látszik mint a Note 10 Lite.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#240) Somatom válasza Stabi83 (#239) üzenetére


Somatom
veterán

Többen kifejtették már, hogy itt nincs jobb, vagy rosszabb ajánlat, mert teljesen más a két készülék célközönsége.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#241) kekedi


kekedi
senior tag

Én még mindig tikkelek mikor valaki kijelenti hogy nem a legjobb/legújabb SOC van egy telefonba és akkor az már sz*r/lassú, rossz vétel, stb.
Könyörgöm egy Note9 SOC-ról beszélünk. Az mire nem elég? Nagyon max a DEX-re tudom elképzelni, hogy igényelne többet (azt is csak RAM-ból). És itt ki is fújt.

Mire nem tudja itt egy két fórumtárs ezt a SOC-ot használni? Árulja el már nekem!
Vagy csak simán arról van szó, hogy ú hát a haverok a suliba mit fognak mondani? Ja így már értem.

(#242) cdl válasza kekedi (#241) üzenetére


cdl
senior tag

Olvastam ezt a hszt. és mosolyogtam nagamban kezembem a Note 9-el. Aki ilyet ír, az csak menőzni akarhat a számokkal, de nem használta ezt a telefont.

(#243) kekedi válasza cdl (#242) üzenetére


kekedi
senior tag

Köszönöm! :)

Ez pont olyan mikor azt nézik melyik telefon mennyi pontot ért el az Antutun. Pont nem érdekel.
Én pont Note 9-et akarok venni, csak pont nincs jó árban. Így lehet a Note10 lite lesz. De még megvárom a teljes spect.-t. :)

(#244) zazenke válasza Schuler888 (#236) üzenetére


zazenke
őstag

a grafén aksi ott lesz a huaweiben is lehet még hamarabb is . az lpddr5 az egy olyan dolog hogy papíron valóban jobb eredményt hoz de az átlag felhasználónak egy jóminőségi külső sd kártya is elég gyors pedig papíron az ugye egyengébb. a kijelzője valóban jó . Ezzel csak az a gond hogy a többi is tőle veszi és őnekik is benne lesz és van is. a változtatható rekesz érték nem durrant akkorát gyakorlatilag csak kevés fény meletti szuper lassításnál jön jól. De ha most belegondolsz az optikai zoom az a dolog amivel kezd egy digitális normál fényképezőgépre hasonlítani a telefon ott a 3x zoom már tizen éve alap. Ez az a dolog amivel régen adós a mobil szektor fényképezés terén.

(#245) Rodi 4.80 válasza erahurka (#199) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Jó valamire ez a cerka amúgy?

Aláírás, azonnali (zárolt) képernyőre írás, képernyőírás, naptárba írás, intelligens vagy szabadkézi képkivágás, szöveg fordítása magyarra/több nyelvre, kézírás átalakítható nyomtatott szöveggé, telefon vezérlése, stb. stb.

Akinek munkaeszköz is a telefon nagyon jó cucc.

(#246) Giovan! válasza zazenke (#244) üzenetére


Giovan!
addikt

a grafén aksi ott lesz a huaweiben is lehet még hamarabb is .

Azért az ehhez hasonló kijelentésekkel szerintem inkább várjuk meg az ilyen aksival szerelt készülékek tényleges megjelenését.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#247) MrCsiT válasza kekedi (#243) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha kézbe fogva valóban lapos kijelzős lesz a Note 10 Lite és nem edge, mint a Note 10+ mondjuk, akkor Note 9 helyett azonnal jó váltás lehet.
Plusz, a 10 Lite már 10-es droiddal jön, míg a Note 9 a most épp érkező 10-es droid után már nem fog kapni főverziót.
A nagyobb aksi is előrelépés lesz. Az üveg hátlapot nem sajnálom, hogy elhagyták, úgyis tok lesz, akkor érzésre úgysem "adja", de törékenyebb és nehezebb az üveg.
Szerintem ezek a telók (főleg, ha bekerülnek szolgáltatói kínálatba, de még anélkül) nagyon kapósak lesznek.
Csak egy magyar tesztet, meg a boltokban árakat szívesen látnék már rá :)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#248) kekedi válasza MrCsiT (#247) üzenetére


kekedi
senior tag

Igen igen.
Remélem megjelenik szolgaltatonal kíváncsi leszek.
Egy kis ízelítő. Nem magyar, de pár dolgot meg lehet tudni.
[link]
A kamera jónak ígérkezik.

De a vízállóságrol még mindig semmi hír. Bár gyanítom nem lesz.
De egy vezeték nélküli töltés reméljük belefer még. 🙂

Egyet sajnálok picit. Nem szép.
Nem mint ha külsőre vennék telefont. Mert nekem mindig is a tudás volt a lényeg. Csak hát na. ☺️

[ Szerkesztve ]

(#249) xhege válasza kekedi (#248) üzenetére


xhege
addikt

Egyikben sem lesz vezeték nélküli töltés. :(
[videó]

[ Szerkesztve ]

(#250) kekedi


kekedi
senior tag

Ezt most találtam. Szintén angol, de Google-el lefordítva értelmezhető.
Kérdésekre adtak válaszokat. Mivel az eddigi infókat úgy látom nem ferdítették el. Így lehet valósak az infók:
[link]

Elvileg por és vízálló. (bár Xhege kolléga most cáfolt rá egy videóval :()
Szuper éjszakai módot támogatja.
VR funciót is támogatja.
NFC van
VoLTE van
Képernyőbe ültetett ujjlenyomat olvasó

Értesítési LED nincs. Bár ez szerintem egyértelmű volt.
Vezeték nélküli töltést elvileg nem támogatja.
infra nincs.
FM rádió nincs

stb stb

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.