Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) aginor válasza Mr.Csizmás (#50) üzenetére


aginor
addikt

De van, és ha akarod, akkor felteheted. Biztosan össze tudnánk rakni egy elfogadható sort dedikált DX objektívekből is. Arra biztosan emlékszem, hogy 35, 50 és talán 85 mili is van dedikáltan, a 20-ba nem vagyok biztos, évek óta nem foglalkozom Nikonnal, mióta elhagytam a rendszert. Amikor még azt használtam, akkor sem éreztem féllábú lónak, inkább csak azt, hogy csóró vagyok és ezért nem olyan objektíveket használok, amiket szeretnék. :B Az objektívek miatti aggodalom sokkal jogosabb ennél a rendszernél egyelőre, mivel dedikált DX objektívből három van az útitervben, mind gyenge fényerejű zoom.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#52) t72killer válasza Mr.Csizmás (#50) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondjuk előnyük, hogy az apsc képsarokban is jól fognak rajzolni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53) PuMbA válasza t72killer (#52) üzenetére


PuMbA
titán

Hátrányuk, hogy kiváló felbontóképességű üvegnek kell lennie az FF objektívnek :) Erről mérések és képes összehasonlítások vannak - ha nagyon kell belinkelem, de könnyű belegondolni. Egy 20 MP-es FF váz és egy 20MP-es APS-C váz esetén, hogy mindkét szenzoron ugyanazt a részletességet kapd, mivel az APS-C esetén a 20MP kisebb területen helyezkedik el, ezért az üveg felbontóképességének FF-en 50MP körül kell lennie. Ezért van az, hogy jó pár FF üveg üveg sokkal "mosottabb" / kevésbé részletes képet ad APS-C-n és például egy mai APS-C kitobi részletesebb képet ad, mint például egy, még kevesebb megapixelre készített 2006-os profi FF obi APS-C-re rakva.

[ Szerkesztve ]

(#54) t72killer válasza PuMbA (#53) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Teljes mértékben elhiszem, régebben ugye nem kellett a7rIV-ekre fejleszteni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#55) rinpocse


rinpocse
tag

Jól gondolom. hogy a Nikon Z14-30 csak az FTZ közbeiktatásával mehet a Z50-re? :N

(#56) 80hun válasza rinpocse (#55) üzenetére


80hun
addikt

Nemjól , az natív obi FF-m re. Z50-re pazarlás és drága is :)

[ Szerkesztve ]

(#57) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Z roadmap (via MLZ [link] )

izgin hangzik a 60-as makró, és a 28+40 palacsinta.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#58) arn válasza aginor (#51) üzenetére


arn
félisten

Hogy egy gyarto mennyire gondol komolyan egy rendszert, latszik a kiadott fixsorbol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#59) arn válasza t72killer (#52) üzenetére


arn
félisten

Vagy nem tul jol az egesz korben :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60) rinpocse válasza 80hun (#56) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm! :)

(#61) bendus1 válasza Stauffenberg (#13) üzenetére


bendus1
csendes tag

Én úgy tudom, hegy ez sajnos csattog. Nincs Silent módja se.....

(#62) bendus1 válasza Stauffenberg (#9) üzenetére


bendus1
csendes tag

A több száz fókuszpont, szemkövető AF stb..... nem teszik megépíthetőség szempontjából bonyolultabbá magát az eszközt. Amiről beszélsz az nagy részben software kérdése. A MILC felépítésileg egyszerűbb mint a tükrös.

(#63) aginor válasza arn (#58) üzenetére


aginor
addikt

Ebben mondjuk van némi igazság, de komolyabban csak az új rendszereknél lehet venni, mivel azért a gyártók szeretnek lusták is lenni, így ha már van valami hasonló, akkor nem biztos, hogy csinálnak 2mm különbséggel egy ugyanolyat a rendszerre optimalizálva (bár nyilván kellene nekik). A Nikon amúgy is kicsit behavazta magát, mert egyszerre kellene fejlesztenie az FX és DX tükrös rendszert, és a Z rendszert is, szintén két szenzormérettel. Egyelőre az látszik az útiterven, hogy a Z rendszerben az FX kapja az abszolút prioritást, a DX meg majd elvegetál valahogy (így mondjuk nem fog komolyabban tarolni). Ezt támasztja alá a kihagyott képstab is a Z50-ből. :(

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#64) MC Pite válasza t72killer (#17) üzenetére


MC Pite
veterán

Fényképezni kéne, nem hülyeségeket írogatni. Leírták, ignorálod, nem baj.
Töredéke rontott kép ovf/külső tényező (pislogott az alany) miatt, fényerős fixekkel töredéke rontott kép focus shift miatt; és jó üvegek - általában a milceknél, vagy amelyik milc rendszert használom (nikon dx után) ezek az előnyök. Élő hisztogram, fasza live expókorrekció, szemfókusz (ez nem csak sw függő, dslren ovf-el nincs) a szenzor nagy részét rengeteg ponttal lefedő af pontok, nagy világos kereső, türhető videó, sorozat alatt is előkép bizonyos sebességig, néma eshutter, ráadásul 1/32000ig, vakuszinkron 1/4000ig - nem drága vázakon is, stb.
Meg van akinek számít a méret és súly - nekem nem mindegy hogy a hónom alatt van, vagy a táskámban.
Nem tudom mit és hogy fotózol és ezek miért nem számítanak neked; elfogadjuk, mindenki azt vesz amit akar.

Ha lenne érdemi felvetésed, arról beszélgethetnénk, de ez sajna nem az...
:R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#65) t72killer válasza MC Pite (#64) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

imádom az 50 poszttal később kötekedni beböffenő figurákat...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#66) Stauffenberg válasza bendus1 (#62) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Amiről beszélsz az nagy részben software kérdése."

A szenzorra integrált PDAF pontok nem szoftver kérdése, ahogy a felsorolt fejlesztések megjelenítése az EVF-ben sem, hiszen ennek az előfeltétele, hogy legyen egyáltalán EVF, ennek sem árt az alacsony késleltetés és a magas képfrissítési ráta, amihez gyors kiolvasás kell (nem beszélve a sorozatról, ami még folyamatos AF/AE mellett is gyors). Amúgy meg igen, egy csomó fejlesztés csak szoftver kérdése, mégis szartak rá nagy ívben a DSLR gyártók. De még mindig nem értem mi akar kihámozódni ebből a "MILC felépítésileg egyszerűbb mint a tükrös" kijelentésből. Ez így ebben a formában féligazság.

(#67) arn válasza aginor (#63) üzenetére


arn
félisten

Nagyon egyszeru... vedd pl a nikon z 35 1.8at, es vesd ossze a konkurens dedikalt fuji 35 1.4el.

vagy masfelszer annyiba kerul, ketszer nagyobb, nehezebb, sotetebb, es nem hinnem, hogy megugorja a fuji kepet (absz ertelemben is keves jobb obi van ezen a fokusztavon). Ezekrol beszelek, igy reszemrol keves racio lenne, hogy miert a nikont valasszam.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68) kovsol válasza t72killer (#65) üzenetére


kovsol
titán

Mekkora a limit ami után szabad még válaszolni? :W

May the Force be with you!

(#69) t72killer válasza kovsol (#68) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

lesz.rom, aki nettó kötekedési célból 10 felett ás elő egy posztot, arra nem pocséklok érdemi időt. Jobb dolgom is van 7végén.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#70) D.Va válasza Geri Bátyó (#19) üzenetére


D.Va
senior tag

Sony A6000 + 16-50mm kit obival 150.000 Ft, 5 éves készülék és még ma is veszik mint a cukrot. Még mai viszonylatban is nagyon jó tudással, képminőséggel, főleg az árat nézve...
Belépőkategóriás gépnek több mint jó és bőven 200 alatt van.

(#71) Kajt


Kajt
tag

Nekem van egy D5500 18-140-el és hozzá egy 35mm f1.8. Páromnak egy Z6 24-70 f4, 50mm 1.8 és egy FTZ konverter (akciós kit). Szemezek a Full Frame-el mert már kinőttem a D5500-at és vacilálnék a Sony A7III és Z6 között, de nem látom értelmét két Full Frame-nek itthon. Imádom de már overkill utazáshoz vagy utcai fotózáshoz, ezért is vettem anno D5500 ami 99%-ban megegyezik a D5600-al. Fogás és használat nekem nagyon fontos ezért kiesik a Sony A6xxx meg társai, illetve a meglévő lencsék miatt is egy ilyen Z50 úgy gondolom pont jó kiegészítés a Z6 mellé. Egy profi meg egy utazós... Na de ez az egész magamnak magyarázkodás, hogy ne vegyek dupla annyit kiadva egy Z6-ot :DDD

(#72) bayarena válasza Kajt (#71) üzenetére


bayarena
aktív tag

De miért kell 2 ugyan olyan gép egy családban? A párod nem adja oda az övét? :)

(#73) Kajt válasza bayarena (#72) üzenetére


Kajt
tag

Még összeköltözés előtt vette és mindketten fotózunk hobbiként néha pályázatokat nyerve. Pontosan...ezért is húzok a Z50 felé. Az FTZ adapterével szerencsém van ;]

Szóval én abban a helyzetben vagyok szerintem, hogy pont megfelelne nekem/nekünk.

[ Szerkesztve ]

(#74) zolem


zolem
aktív tag

csak úgy....
Szóval nekem se DSLR se MILC nincs. Majd lesz, MILC. (mert! ;] )
Lehet divat, lehet drága... Lehet ezt szídni lehet azt .
DE ! Senkinek nem fognak kést a torkához,hogy mit vegyen.... :U

にんじん

(#75) bayarena válasza zolem (#74) üzenetére


bayarena
aktív tag

Szerintem nem drága, csak nagyon tolják a marketingesek. De meg kell nézni, mindenkinek más a fontos. Ha az tetszik azt kell venni. Ez iyen egyszerü :)

(#76) Mr.Csizmás válasza bayarena (#75) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

erről azért kérdezd meg a turistákat és esküvőfotósokat is :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#77) MC Pite válasza t72killer (#69) üzenetére


MC Pite
veterán

Bocsi, eggyel feletted Geri Bátyónak ment volna a válasz (egyertelműen azokra reagáltam). Elnézést, hogy egy nappal később.
Én csak etetem a trollt, fényképezek mindennel ammivel lehet, örülök hogy van nikon dx milc, ennyi. Sztem kötekedni az jött, akinek válaszolni akartam. :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#78) bayarena válasza Mr.Csizmás (#76) üzenetére


bayarena
aktív tag

Hogy drága e? Nem örülnének ha egy vadidegen erről kérdezősködne :)

[ Szerkesztve ]

(#79) t72killer válasza MC Pite (#77) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, sorry a félreértésért. Nekem amúgy minden van a háznál (az öreg dslr-t el kéne adni, csakhát infrára műtötten nehéz), anno az e-pl5-el milc fan lettem, pedig akkoriban még elég gyerekcipőben járt az ágazat. Azt észrevettem, h nem 2fillér gépet venni, de betudtam a dolgot annak, hogy "divatosabb" egy szumma fél kilós, zsebrevágható milc-cel rohangálni, mint egy biliműanyag D5100-al (ilyenem is van, ezt műtöttem át infrafotózásra).

A "divat" mellett persze ott egy sereg fejlesztés, kezdve azzal, hogy új obisor kisebb bázistávval, újfajta motorokkal.

Szintén nagyon örülök, h a régi kedvencem (anno egy filmes nikonnal kezdtem a fotós életet) végre felébredt, ha csinálnak vázstabis APSc gépet jó videós képességekkel, lehet újra használatba kerül a fekete-sárga nyakbavaló...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#80) Mr.Csizmás válasza bayarena (#78) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:N hogy divatból vették-e, vagy sem, de a cáfolatot leírta Stauffenberg és Pite :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#81) bayarena válasza Mr.Csizmás (#80) üzenetére


bayarena
aktív tag

Mindenkinek másra van szüksége, és vannak akik racionális alapon döntenek, de vannak, akiknek a marketingesek segítenek :)
Nincs jó vagy rossz, szerintem csak az van, hogy neked mi a jó.
De egy biztos, szerintem az árazás korrekt mindkét oldalon.

(#82) MC Pite


MC Pite
veterán

Én sem gondolnám hogy túlárazottak általában; de aki szerint igen, vehet bármi mást.

Nálam is van még DSLR is itthon :D

A divatot és marketinget (ezzel nem is nagyon találkozom) pontle..om. DSLR belép kit helyett van egy X30, nekem egy milc meg egy filmes. Volt több tükrösöm, több márkától milcem, azt vettem amire szükségem volt. Sőt, ha alakulnak az igények módosítok az eszközökön, akár lefelé is (pl XF14 2,8 és XF18-55 2,8-4 helyett lett egy XC16-50 3,5-5,6; bármennyire is imádtam a két korábbi fém obit, logikus lépés volt).

Topik tárgyára visszatérve szinte mindegy milyen lett a Z50, úgyis venni fogják, mert canikon. Nem is akarnak és nem is tudnak versenyezni a mostani rendszeremmel, és nagy eséllyel a szokásos hozzáállással és árazással a jövőben sem fog érinteni.
Beleolvasgatva mondjuk érdekes: Eshutter is csak 1/4000ig? MicroUSB?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#83) #89309696


#89309696
törölt tag

Vajon a lejjebb lévő kategóriákba lesz APS-C-nél kisebb szenzor vagy lesz valami esélye a Nikon1 felélesztésének? Vagy 1.5 crop alatt nem lesz élet, fotózzon mindenki mobillal?

(#84) aginor válasza arn (#67) üzenetére


aginor
addikt

Ok, csak, hogy én nem a Z35-öt rtam, hanem a 35mm 1,8G-t, ami egy tükrös darab. Remek képminőséggel, használtan 40k-s árral, és elfogadhatóan kis mérettel és súllyal. Szerintem ez a beszélgetés parttalanná vált, így maradjuk annyiban, hogy nem sikerült egymást meggyőzni. :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#85) t72killer válasza #89309696 (#83) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó lenne, de nehéz ügy. Az 1-es rendszer lényege ugye a hordozhatóság, abban viszont kikap az 1"-os szenzorral szerelt kompaktoktól. Amit nagyon sajnálok abból a renszerből, a pótolhatatlan AW1-es kit, az 1"-os ténylegesen vízálló kamera, a nikonos-ok utóda. SENKI nem csinál hasonlót, hiába lehet vödörszámra halmozni az évente kiadott 1"-nál nagyobb szenzoros gépeket.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#86) Mr.Csizmás válasza aginor (#84) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

1.8 vs 1.4 - amúgy már a felépítésén is látszik, hogy hova van pozicionálva, anno a dx 35-öt nagyon helyesen ár-érték hatékonyra tervezték, alacsonyan tartva az msrp-t (sőt ami képet láttam róla, 500$ msrp alatt az egyik legjobb rajzolat imho). fuji 35/1.4 meg egy svájcióra a puha fókusszal, kattanó rekeszgyűrűvel, és egyedi rajzolattal.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87) #89309696 válasza t72killer (#85) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az a baj, ha nem mennek le 1.5 crop alá akkor sose lesz igazán olcsó jó fényképezőgépe az embernek vagy csak úgy ha borzasztóan lebutítanak mindent benne, az 1 colos kompaktok meg nem igazán jók a butább nem cserélhető obik miatt. Én a Nikon1-et a 18.5-tel tolom igaz nem cserélgetem ezt se, de teljesen más kategória egy 1 colos kompakthoz képest mert az obi fényévekkel jobb. Ezt a szegmenst hiányolom.
Ott a m4/3 persze, de sokat lendítene egy konkurencia azon is, mert azok is el vannak lustulva nagyon. Canikon/Nicanon igazán beleállhatna a 2-es cropba is.

[ Szerkesztve ]

(#88) kovsol válasza #89309696 (#87) üzenetére


kovsol
titán

RX100 3-4-5 ben lévő 8.8 - 25.7mm (24-70 megfelelő) f1.8-2.8 Zeiss optikát nem tartom szarnak azért, és én előbb vennék ilyent, mint egy Nikon 1 -t egy 50mm -nek megfelelő optikával.

May the Force be with you!

(#89) t72killer válasza #89309696 (#87) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van egy RX100IV-em, sztem bármelyik kitobival felveszi a versenyt a rajta lévő optika.

Igazából azt kell végiggondolni, hogy a crop másodlagos dolog: egy a7-re is tehetsz egy f/2.8-as palacsintát, zsebrevághatod ugyanúgy, mint egy 1"-os vázat f/1.2-es nikon1 obit használva.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#90) MC Pite válasza #89309696 (#87) üzenetére


MC Pite
veterán

Egy nagy sebességgel zsugorodó piacról beszélünk.
Értem az igényt, bár én X30/X100/Xf27+X-E2-velvoldottam meg korábban. De az mft mellett sztem nem lenne életképes.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#91) D.Va válasza #89309696 (#83) üzenetére


D.Va
senior tag

Szerintem a Nikon 1 vonal nem véletlenül csődölt be. Nekem volt egy Nikon 1 J1, igaz nem újonnan 200-ért hanem használtan 40-ért vettem obival, de fél év múlva tovább is adtam, nagyon kezdő szintre volt csak elég. Fél évig elbohóckodtam vele néha, de nem is volt kedvem fotózgatni mert nagyon limitálta a lehetőségeket és főleg a minőséget az a kis gép. Igaz ez a Nikon 1 vonal sem mai gyerek már...

[ Szerkesztve ]

(#92) aginor válasza Mr.Csizmás (#86) üzenetére


aginor
addikt

Nem kicsit úgy érzem, hogy bármilyen ellenpéldát hozok fel, arra mindig bedobtok egy kifogást, úgyhogy neked is azt tudom csak javasolni, mint a kollégának, hogy a kibékíthetetlen ellentétekre való tekintettel engedjük el a témát, mindenki higgyen továbbra is amit akar. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#93) aginor válasza #89309696 (#83) üzenetére


aginor
addikt

Semmi esélye. Az a rendszer bedőlt, és teszem azt hozzá, hogy nem véletlenül. Ennek csak egyik oka volt a Nikon töketlenkedése a termékfejlesztésben, objektívparkban és marketingben egyaránt (az árazásról nem is beszélve). A másik fontos tényező, hogy az a szegmens erősen zsugorodott, egészen odáig, hogy mára lényegében megszűnt. Akik komolyabban fotózni akartak, azok jellemzően a nagyobb szenzorok mellett tették le a voksaikat (ez mondjuk a 4/3-ot is folyamatosan fenyegeti kissé), a kocafotósokat pedig elszipkázták a komolyabb telefonok. Azért azt ki kell mondanunk, hogy annak a rendszernek igazából semmi előnye nem volt, amiért megérte volna választani. A kis méret és gyors sorozat másnál is adott, az ár nem volt meggyőző, a képminőség a szódával elmegy kategória, míg az objektívpark is kissé foghíjas volt. Véleményem szerint lehetett volna valamit kezdeni a rendszerrel, ha vagy pár évvel korábban jön ki, vagy ha valóban a kompakt, de cserébe bitang tudású vázakat, kicsi de szép rajzolatú objektívekkel vegyítik, megfelelő áron, és eltalált marketinggel.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#94) t72killer válasza aginor (#93) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sztem egyszerűen korai volt. Ha csak 2 évet várnak, a sony 20MP-es stacked BSI szenzorával atombomba lett volna a rendszer. Persze egy értelmes obikészlet mellett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#95) arn válasza t72killer (#94) üzenetére


arn
félisten

itt a mobilok a legnagyobb konkurencia... minel kisebb a kulonbseg a kepernyos meretnel, annal inkabb potyog ki az alsobb regio. gyk egy amator jobb fotokat csinal egy jobb mobillal, mint egy kitobis slrel. nagyon szukul a reteg, aki sok penzt es idot, faradsagot aldoz arra, hogy megugorja a mobiljanak minoseget.

par eve vettem egy lx100at, hogy legyen nalam vmi mindenhova cipelheto kis gep, most mar nem tennem (el is adtam). csak oda viszek dedikalt fenykepezot, amit olyan minosegben szeretnek megorokiteni, ami megeri a faradsagot.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#96) bayarena válasza arn (#95) üzenetére


bayarena
aktív tag

Plussz a mobilok piaca nagyon gyorsan pörög, sok gyártó van, sok fejlesztés, minden évben vmi erősebb cucc stb..szóval ezzel szerintem hosszabb távon nem tudna versenyezni egy Nikon ahol ezer másra kell figyelniük és versenyezniük. Túl kis piaca lenne, nem hozna pénzt.
Abban biztosak lehetünk, hogy racionálisan átgondolták, és nem véletlenül szüntették meg.
Ebben a szegmensben a mobiloké a jövő.

(#97) t72killer válasza arn (#95) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, és egy 10-14MP-es, nem zaj/dinamika sztár szenzor nem olyan óriási ugrás egy jobb mobilról. Az rx100-ak azért odavágnak még fél FÉ-t.

#96: a mobilgyártók ugyanazzal a sz.r nagyonmax 1/2.3"-os szenzormérettel dolgoznak, mint 10 éve. Attól, h dől belőlük a marketing meg a megapikszel, ezek sose fognak felnőni egy normális 1"-os szenzor közelébe. Más kérdés, h a vásárló egyelőre bekajálja - de sztem előbb-utóbb a vásárló is rájön, h átb.sszák az 1000€-s, 2éven belül elavuló telefonokkal.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#98) Mr.Csizmás válasza bayarena (#96) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egy Nikon ahol ezer másra kell figyelniük és versenyezniük.

az érdemi innováció a tradicionális gyártóknál leállt évek óta, a szenzorcseréken és paraméterek növelésén kívül.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#99) arn válasza t72killer (#97) üzenetére


arn
félisten

lehet hwes oldalrol sose fogjak meglepni, de swes oldalrol, es az utomunka automatizaltsagat illetoen legalabb ennyi elonyuk van... ami baromi sokat szamit. egy normal fenyviszonyok kozotti dummy slr+kitobi jpghez sosem nyulok feldogozashoz kepest mar most is sokkal latvanyosabb kepeket csinalnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#100) t72killer válasza arn (#99) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, fényes nappal teljesen okés képeket csinálnak a mobilok - hozzátéve, hogy ezeknek a képeknek a 99.99%-át tenyérnyi mobilkijelzőn is "fogyasztják", tehát az igény (=fizetőképes kereslet) ki van szolgálva.

A csereoptikás rendszerek gyakorlatilag a 4kTV-kre dolgoznak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.