Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) aginor válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


aginor
addikt

Egy haladó gépnél ez az ár sajnos rendben van.. :U Nem vagyok otthon Canonban de ennek a tükrös párja szerintem a 77D vagy 80D, azok pedig 250-350k között mozognak, így nem látom hogy olcsóbbak lennének, és ugyanez igaz a MILC objektívekre is, bár ott erősen differenciálja a képet a gyártó is. Alapvetően az eredményezi a fenti tévképzetedet, hogy több gyártónál csak FF, vagy haladó vázak vannak inkább fókuszban, míg a belépő szintet annyira nem erőltetik. Jó ellenpélda erre a m4/3 rendszer, ahol keresős gépekből is vannak jó belépő darabok, lásd pl.: Oly E-M10, Pana GX80, G80. Amennyiben te egy olyan valaki vagy, aki nem akar komolyabban fotózással foglalkozni, de szeretne a telefonokénál klasszisokkal jobb képeket lőni, a micro4/3-ot pont neked találták ki. Tele van a rendszer kicsi cuki vázakkal és objektívekkel -még Magyar szemmel is- elérhető áron, pláne használtan.

A cikkhez: alapvetően tetszik a váz formája, a kezelőszervek már annyira nem, de szintén pozitívum a bajonettkompatibilitás, ugyanakkor a kihagyott IBIS nagy ziccer szerintem. Számomra emiatt máris esélytelenné válik a gép, és ezen az sem változtat, hogy a hozzáadott gagyikitobjektív stabilizált, mert nem biztos, hogy ezekkel szeretném használni, és mivel a Z rendszer FF objektívjei nem stabilizáltak, ha jól emlékszem -ahogy a klasszikus tükrös variánsok egy jelentős része sem-, így még ez sem komoly mentség. A Nikon nem cáfolta meg magát, éljen továbbra is a sznobizmus.. :C

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.